مشکلی دیگر برای گوشی‌های پیکسل و نکسوس گوگل پس از دریافت آپدیت اندروید نوقا ۷٫۱٫۲

مشکلی دیگر برای گوشی‌های پیکسل و نکسوس گوگل پس از دریافت آپدیت اندروید نوقا ۷٫۱٫۲
  • 1396/1/27
  • مقدم
  • 0

شرکت گوگل، به‌تازگی اندروید نوقا ۷٫۱٫۲ را برای گوشی‌های هوشمند نکسوس و پیکسل عرضه کرده است اما به‌نظر می‌رسد که دریافت این به‌روزرسانی برای کاربران، مشکل‌ساز شده و سنسور تشخیص اثرانگشت پس از آپدیت گوشی‌های هوشمند گوگل به این نسخه دیگر کار نمی‌کند. برای جزئیات بیشتر در ادامه مطلب با وب‌سایت گویا آی‌تی همراه باشید.

وجود مشکلات ریز و درشت پس از دریافت و نصب یک آپدیت جدید، چندان غیرمعمول نیست و این مشکلات پس از گزارش کاربران به شرکت سازنده برای عرضه به‌روزرسانی‌های جدید، برطرف می‌شود. کاربران، به همین جهت گزارش داده‌اند که پس از آپدیت گوشی‌های پیکسل و نکسوس خود به اندروید نوقا ۷٫۱٫۲، سنسور اثرانگشت کار نمی‌کند. به‌نظر می‌رسد که این مشکل، گوشی‌های پیکسل، پیکسل XL، نکسوس ۵X و نکسوس ۶P را تحت‌تاثیر قرار داده است و کاربران دیگر نمی‌توانند از اثرانگشت برای شناسایی هویت خود استفاده نمایند.

براساس اطلاعات منتشر شده توسط کاربران، هنگامی‌که پس از دریافت آپدیت اندروید نوقا ۷٫۱٫۲ تلاش نمایید تا با استفاده از اثرانگشت خود، گوشی‌هوشمندتان را آنلاک کنید؛ فرآیند احراز هویت با مشکل مواجه می‌شود و به‌نظر می‌رسد که هیچ کنترل دیگری بر روی حسگر اثرانگشت نخواهید داشت. با این‌حال، استفاده از سنسور اثرانگشت برای انجام چندین ژست حرکتی مختلف مانند به پایان کشیدن نوار نوتفیکیشن، هم‌چنان امکان‌پذیر است و هیچ مشکلی در این حالت، وجود ندارد.

با اینکه کاربران پس از مشاهده این مشکل، تلاش نموده‌اند تا با بازتعریف اثرانگشت خود یا حتی پاک کردن حافظه Cache برنامه‌های لازم، مجدداً از سنسور تشخیص اثرانگشت استفاده نمایند؛ ادعا می‌کنند که مشکل مذکور هم‎چنان وجود دارد و حتی این امکان وجود ندارد تا اثرانگشت جدیدی تعریف شود. بوت مجدد دستگاه نیز این مشکل را برطرف نکرده است و به‌نظر می‌رسد که این مشکل به دلیل وجود اشکالی در فایل آپدیت اندروید نوقا ۷٫۱٫۲ باشد که عملکرد سنسور تشخیص اثرانگشت را تحت‌تاثیر خود قرار داده است.

شرکت گوگل هنوز متوجه علت این مشکل نشده است اما به محضی که گزارش‌های موجود پیرامون از کار افتادن سنسور تشخیص اثرانگشت بیشتر شود و هم‌چنین، این شرکت از علت “عدم کار کردن سنسور تشخیص اثرانگشت” در گوشی‌های پیکسل و نکسوس مطلع شود، کار بر روی رفع این مشکل را آغاز خواهد نمود و انتظار داریم که با عرضه یک آپدیت، مشکل مذکور که توسط کاربران گزارش شده است؛ برطرف شود.

مشکلاتی که کاربران گوشی‌های پیکسل با آن مواجه شده‌اند، کم نیست و پیش‌تر نیز، کاربران ادعا نمودند که اتصال بلوتوث به درستی در گوشی‌ آن‌ها برقرار نمی‌شود. پس از دریافت آپدیت امنیتی ماه فوریه، گوشی‌های پیکسل و پیکسل XL گوگل به صورت ناگهانی با این مشکل مواجه شد و کاربران مدعی شده‌ بودند که پس از دریافت این به‌روزرسانی، اتصال به سایر دستگاه‌ها با استفاده از بلوتوث امکان‌پذیر نیست یا حتی در صورت اتصال، به‌طور مداوم این ارتباط قطع می‌شود. گوگل نزدیک به یک ماه بر روی رفع این مشکل کار کرد و پس از عرضه یک آپدیت، مشکل موجود در هنگام استفاده از بلوتوث برطرف شد.

در کنار این مشکل، کاربران پیش‌تر گزارش داده‌ بودند که خطوط رنگی بر روی نمایشگر در هنگام عکاسی ظاهر می‌شود و هم‌چنین در هنگامی‌که صدا افزایش پیدا می‌کند، نویز قابل‌توجهی در صدای خروجی اختلال ایجاد خواهد نمود. با اینکه عرضه آپدیت‌های مختلف به این مشکلات پایان داده است اما احتمال در آینده، کاربران مشکلات نرم‌افزاری را علتی برای عدم خرید یک گوشی جدیدتر از سری پیکسل به شمار آورند. گوگل باید پیش از انتشار عمومی به‌روزرسانی جدید سیستم‌عامل اندروید نوقا، بر روی رفع مشکلات عمده آن‌ها متمرکز شود و زمان بیشتری را به پیدا نمودن مشکلات احتمالی پیش از عرضه آپدیت‌های جدید سیستم‌عامل اندروید برای گوشی‌های هوشمند پیکسل و نکسوس، اختصاص دهد.

منبع: Softpedia

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *