گوشی‌های آیفون اپل از محصولات سامسونگ، به‌طور متوسط ۴۶۵ دلار گران‌تر است!

گوشی‌های آیفون اپل از محصولات سامسونگ، به‌طور متوسط ۴۶۵ دلار گران‌تر است!
  • 1396/2/17
  • مقدم
  • 0

بررسی و تجزیه و تحلیل‌های صورت گرفته توسط تحلیل‌گران موسسه آماری Strategy Analytics نشان می‎دهد که تفاوت متوسط قیمت بین گوشی‌های هوشمند شرکت سامسونگ و اپل از ۵ می، به ۴۶۵ دلار رسیده است. این تفاوت قیمتی، البته توجیه‌پذیر است زیرا کره‌ای‌‌ها محصولات رده‎پایین و میان‎رده نیز عرضه می‎کنند و فروش شرکت اپل، بر روی آیفون‌های گران‌قیمت متمرکز شده است. برای جزئیات بیشتر در ادامه مطلب با وب‌سایت گویا آی‌تی همراه باشید.

در گزارش جدید توسط تحلیل‌گران موسسه آماری Strategy Analytics، آمده است که شرکت اپل گوشی‌های هوشمند آیفون خود را با میانگین قیمت ۶۹۲ دلار عرضه می‌کند و این در حالی است که شرکت سامسونگ در بازه بین ماه اکتبر و دسامبر، گوشی‌های هوشمند اندرویدی خود را با قیمت ۲۲۷ دلار به بازار عرضه کرده است. این تجزیه و تحلیل، بر روی بازه‌زمانی صورت گرفته است که شرکت سامسونگ به سختی تلاش نمود تا فروش کسب‌وکار گوشی‌های هوشمند خود را  پس از فاجعه گلکسی نوت ۷ احیا نماید؛ کره‌ای‌ها به جای معرفی زودهنگام گوشی پرچم‌دار گلکسی S8 با مشخصات سخت‌افزاری ضعیف‌تر و احتمال حادثه‌آفرینی بیشتر، تصمیم گرفتند تا بر روی فروش بیشتر گوشی پرچم‌دار ۲۰۱۶ خود یعنی گلکسی S7 متمرکز شوند و گوشی‌های میان‌رده و ارزان‎‌قیمت بیشتری به فروش برساند.

در همین‌حال که شرکت سامسونگ برای احیای فروش گوشی‌های هوشمند خود و اعتماد مجدد کاربران به برند سامسونگ در بازار گوشی‌های هوشمند تلاش می‌کرد، کوپرتینویی‌ها توانستند در زمینه بیشترین فروش گوشی‌های آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس به رکورد جدیدی دست پیدا نمایند؛ علت این موضوع بیشتر به این دلیل است که شرکت اپل، گوشی‌های آیفون ۷ را به تازگی به بازار عرضه نموده بود. هم‌چنین، برخی از کاربران پس از مشاهده تلاش سامسونگ برای فروش گلکسی نوت ۷ و چندین‌بار جمع‎آوری این محصول از بازار، مصمم شده بودند تا گوشی‌های هوشمند جدید شرکت اپل را خریداری نمایند و این موضوع باعث شده تا فروش آیفون‌های شرکت اپل افزایش یابد. البته در این گزارش، قیمت و میزان فروش گوشی‌های گلکسی S8 و گلکسی S8 Plus سامسونگ لحاظ نشده است.

آن‌طور که ادعا می‌شود، فاصله قیمتی میان‌ گوشی‌های هوشمند عرضه شده توسط شرکت اپل و سامسونگ، موقتی نخواهد بود و حتی انتظار می‌رود که در آینده‌ای نزدیک، این فاصله بیشتر شود. در همین رابطه، اعلام شده است که قیمت گوشی‌های آیفون شرکت اپل برای عرضه در خرده‌فروشی از ۶۰۰ دلار در سال ۲۰۱۲ به ۷۰۰ دلار رسیده است و این در حالی است که شرکت سامسونگ، گوشی‌های خود را با میانگین قیمت ۲۰۰ دلار به جای ۴۳۸ دلار در سال ۲۰۱۲ به فروش می‌رساند.

لازم به‌ذکر است که شرکت سامسونگ، هم‎چنان در بازار گوشی‌های هوشمند یکه‌تازی می‌کند و علت موفقیت این سازنده کره‎ای، تلاش آن برای عرضه محصولات مختلفی است که طیف گسترده‌ای از نیازها و خواسته‌های کاربران را پوشش دهد. به همین جهت، شرکت سامسونگ محصولات ارزان‌قیمت، میان‌رده و سری پرچم‌دار گلکسی S را عرضه می‌کند و در این در حالی است که فروش گوشی‌های آیفون شرکت اپل به محصولات رده‌بالای شرکت اپل خلاصه می‌شود. البته شرکت اپل، آیفون SE را نیز با قیمت مناسبی ارائه می‌دهد اما این مدل، هم‌چنان قیمت بالاتری در مقایسه با گوشی‌های اندرویدی میان‌رده دارد و هم‌چنین، تنها بخش کمی از فروش گوشی‌های آیفون به این مدل اختصاص یافته. علاوه‌براین، به دلیل قابلیت‌هایی که شرکت اپل برای مدل “پلاس” از آیفون‌های جدید خود در نظر گرفته است، فروش این مدل در مقایسه با مدل استاندارد با نمایشگر ۴٫۷ اینچی بیشتر بوده و بدیهی است که میانگین قیمت فروش گوشی‌های آیفون افزایش پیدا نماید.

منبع: Softpedia

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *