آموزش رفع مشکل باز نشدن عکس‌ها و فیلم‌ها در تلگرام

آموزش رفع مشکل باز نشدن عکس‌ها و فیلم‌ها در تلگرام
  • 1396/5/3
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

در حال حاضر اپلیکیشن پیام رسان تلگرام پرطرفدارترین پیام رسان در کشورمان است که روز به روز نیز به محبوبیت آن افزوده می‌شود. کاربران این اپ روزانه صدها پیام از جمله فیلم، عکس، پیام صوتی و متنی را از کانال‌ها، گروه ها و چت‌هایشان دریافت می‌کنند، این امر سبب پر شدن ظرفیت حافظه داخلی گوشی‌های هوشمند شده و در نتیجه تلگرام دیگر قادر نخواهد بود تمام فایل‌های دریافتی را دانلود کند و آنها را به صورت بارگذاری نشده به شما نشان خواهد داد. در چنین شرایطی حتی با کلیک کردن روی فایل، هیچ اتفاقی نمی‌افتد و فایل مورد نظر به همان حالت قبل باقی می‌ماند.

گویا آی تی – برای حل کردن مشکل باز نشدن عکس‌ها، فیلم‌ها و سایر فایل‌های دریافت شده در تلگرام، باید سری به حافظه داخلی گوشی زده و فضای لازم را برای ورود اطلاعات جدید تلگرام ایجاد کنید. برای این منظور مراحل زیر را دنبال نمایید:

مطمن شوید از آخرین نسخه تلگرام استفاده می‌کنید، در غیر اینصورت آن را بروز رسانی کنید.
یک برنامه فایل منیجر را باز کنید، ترجیحا می‌توانید ازES File Explorer استفاده نمایید.

به حافظه داخلی گوشی وارد شوید و پوشه Telegram را بیابید.
فولدر Telegram را بطور کامل حذف کنید، با انجام این کار تمام فایل‌هایی که در تلگام دانلود کرده‌اید از بین خواهند رفت. البته تمام فایل‌هایی که آن‌ها را دانلود و سپس ذخیره کرده‌اید در پوشه دانلود باقی خواهند ماند.

اکنون تلگرام را اجرا کنید، باید بتوانید قایل‌های جدید را دانلود کنید. اما اگر هنوز فایل دانلود نمی‌شود مراحل زیر را دنبال کنید.
ار منوی تنظیمات به قسمت Apps بروید و روی تلگرام کلیک کنید.

در صفحه جدیدی که باز می‌شود وارد بخش Storage شوید. (شاید برای بعضی از مدل‌ها این منو موجود نباشد و به طور مستقیم به تنظیمات دسترسی داشته باشید.)
در این مرحله، در صفحه‌ای که باز می‌شود دو گزینه Clear Cache و سپس Clear Data را انتخاب نمایید.

پس از اتمام مراحل، تلگرام را باز کنید. اکنون باید یکبار دیگر مانند ابتدا شماره گوشی موبایل خود را وارد نمایید تا به تلگرام وارد شوید.
چنانچه با دو روش فوق موفق به رفع مشکل دانلود فیلم‌ و عکس‌های تلگرام نشدید، آخرین راه حل حذف کامل تلگرام و نصب دوباره آن است.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *