حل مشکل نمایش صفحه سیاه در مرورگر کروم در سیستم عامل ویندوز ۷، ۸ ، ۱۰

حل مشکل نمایش صفحه سیاه در مرورگر کروم در سیستم عامل ویندوز ۷، ۸ ، ۱۰
  • 1396/8/30
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

برخی از کاربران سیستم عامل های ویندوز ۷، ۸، و ۱۰ در هنگام استفاده از مرورگر کروم با ظاهر شدن صفحه سیاه رنگ مواجه می شوند. اگر شما نیز از این دسته کاربران هستید، توصیه می کنیم تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

گویا آی تی – دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود کاربر سیستم عامل های ویندوز ۷، ۸ و ۱۰ در هنگام باز کردن و اجرای مرورگر کروم با مشکل نمایش صفحه سیاه رنگ مواجه شوند. اما کارشناسان برای رفع این مشکل پیشنهاد هایی را ارائه کرده اند که در ادامه به توضیح در خصوص آن ها خواهیم پرداخت.
یکی از روش هایی که می توان از آن برای خلاص شدن از نمایش صفحه سیاه رنگ در مرورگر کروم استفاده کرد، غیر فعال کردن افزونه های نصب شده بر روی مرورگر است. فعال بودن این افزونه ها باعث ایجاد مشکلات زیادی برای کاربران می شود. در برخی از موارد، فعال بودن این افزونه ها در مرورگر کروم علاوه بر بروز مشکل نمایش صفحه سیاه رنگ در هنگام باز کردن مرورگر، مشکلات دیگری را نیز ایجاد خواهد کرد. اگر شما از آن دسته کاربرانی هستید که بر روی مرورگر کروم خود افزونه های زیادی نصب کرده اید بهتر است این افزونه ها را غیر فعال نمایید. بعد از غیر فعال کردن افزونه های نصب شده بر روی مرورگر، یک بار کروم را باز و بسته کنید و ببینید که آیا مشکل نمایش صفحه سیاه رنگ در مرورگر بر طرف شده است یا نه. در صورتی که مشکل بر طرف شده است افزونه های نصب شده را یکی یکی فعال نمایید و بعد از فعال کردن هر افزونه نمایش صفحه سیاه رنگ در مرورگر را بررسی کنید تا افزونه ای که باعث بروز این مشکل شده است را شناسایی نمایید.

غیر فعال کردن قابلیت Hardware Acceleration

غیر فعال کردن قابلیت Hardware Acceleration نیز یکی دیگر از قابلیت هایی است که برای بهبود عملکرد مرورگر کروم از طرف بسیاری از کارشناسان به کاربران پیشنهاد شده است. در مرورگر کروم، به طور پیش فرض قابلیتی با عنوان Hardware Acceleration فعال است که بیشتر برای بهبود عملکرد GPU تعبیه شده است. اگر اولین روش برای برطرف کردن مشکل نمایش صفحه سیاه رنگ در مرورگر کروم، برای شما کارساز نبود توصیه می کنیم که این قابلیت را در مروگر خود غیر فعال کنید. برای غیر فعال کردن این قابلیت بر روی گزینه Setting کلیک کرده و سپس از دکمه Advanced وارد بخش Options شده و گزینه Use Hardware acceleration When Available را غیر فعال کنید.

بعد از این کار بررسی کنید که آیا مشکل نمایش صفحه سیاه در مرورگر برطرف شده است یا خیر.

راه حل دیگری که برخی از کارشناسان برای رفع مشکل نمایش صفحه سیاه در مرورگر کروم به کاربران توصیه می کنند، غیر فعال کردن Chrome Flags است. اگر از آن دسته کاربرانی هستید که مدت زمان طولانی است که از مرورگر کروم استفاده می کنید به احتمال زیاد از طریق آدرس Chrom://flags می توانید به فلگ های تنظیم شده برای مرورگر خود دسترسی داشته باشید. برای حل مشکل نمایش صفحه سیاه رنگ در مرورگر کروم، توصیه می کنیم که وارد صفحه ای که آدرس آن داده شده است، بشوید و در آن جا به دنبال فلگ هایی که در ادامه آورده شده است بگردید و آن ها را غیر فعال کنید. این فلگ ها عبارتند از :

GPU composition on all page
Threaded
Do SHOW Present with GD

شاید در ابتدای کار فلگ های اول و سوم را پیدا نکنید. اما فلگ دوم را حتما پیدا خواهید کرد. بعد از غیر فعال کردن این فلگ ها، مرورگر خود را باز کنید و بررسی کنید که آیا مشکل نمایش صفحه سیاه رنگ بر طرف شده است یا خیر.

 

نصب فلش پلیر

راه حل دیگر برای برطرف کردن این مشکل، نصب مجدد نرم افزار فلش پلیر است. اگر از آن دسته کاربرانی هستید که از نسخه های قدیمی فلش پلیر استفاده می کنید و یا هنوز آن را بر روی سیستم خود نصب نکرده اید توصیه می کنیم که حتما این نرم افزار را دانلود کرده و آ ن را بر روی سیستم خود نصب کنید.
اما راه حل آخری که کارشناسان برای حل مشکل نمایش صفحه سیاه رنگ در مرورگر کروم به کاربران توصیه می کنند، نصب مجدد مرورگر کروم است. البته این این راه حل آخرین راه حلی است که کارشناسان آن را به کاربران توصیه می کنند. در واقع ارشناسان بر این باورند که اگر ۴ راه حل ذکر شده در بالا کارساز نبود و نتوانستند مشکل نمایش صفحه سیاه رنگ در گوگل کروم را بر طرف نمایندف کاربران می توانند به عنوان آخرین راه حل نرم افزار مرورکگر کروم را مجددا دانلود کرده و ان را نصب نمایند. نکته مهم این است که بهتر است نسخه قبلی مرورگر کروم از روی سیستم به کلی پاک شود و دوباره مجددا نصب شود.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *