اندروید و بازی های جذابی که فراموش نمیشوند…

اندروید و بازی های جذابی که فراموش نمیشوند…
  • 1399/3/22
  • فربد محمدی
  • 0

بازی های اندرویدی از معمولترین تفریحات دنیای امروزی می باشند که با کمترین امکانات نیز رسیدن به آنها سهل و آسان است. از بازی های ورزشی تا بازی های اتومبیل سواری کم کم در حال تبدیل شدن به جزوی جدانشدنی از زندگی روزمره ی اقشار مختلف شده اند .

با نزدیک شدن به فصل تابستان و افزایش ساعات تفریح کودکان و نوجوانان استفاده از بازی های دیجیتالی نیز رشد قابل توجهی داشته و درصد بالایی از مخاطبین نیز با توجه به دردسترس بودن گوشی های موبایلی اقدام به انتخاب بازی های موبایلی برای گذران روزهای تعطیلات خود گرفته اند.

بهترین بازی های اندروید در سال های اخیر که بیشتری دانلود را در فروشگاه گوگل پلی داشته اند انواع بازی های استراتژی ، ورزشی ، ماشین سواری ، جورچین ، اکشن و … بوده اند.

استفاده از ظرفیت بالای گوشی های موبایلی از نظر در دسترس بودن ، سبب شده است که شرکت های بزرگی در صدد تولید بازی های موبایلی آماده و گاها دپارتمان های مخصوصی را برای تولید این بازی ها اختصاص دهند .

در ذیل به معرفی برخی از سبک های محبوب امروزی خواهیم پرداخت :

بازی های بتل رویال :

بتل رویال عنوان جدیدی از بازی های دیجیتالی است که شامل مزمون “زنده بمان” می باشد. در این سبک از بازی ها، کاربر در منطقه ای دو افتاده به تنهایی رها می شود تا با از بین بردن دیگر رقبا شانس پیروزی در ان بازی را کسب کند .

اما واقعا چرا بازی های بتل رویال به سرعت محبوب شدند ؟

پاسخ به این سوال بسیار ساده است : طراحی ساده ، آنلاین بودن بازی ، امکان انجام بازی های شبکه ای با دوستان که همراه با امکان صحبت کردن در هین بازی نیز می باشد . این ها بدون شک می تواند دلیلی روشن بر دانلود بازی بتل رویال اندروید باشد که روز بروز نیز بر تعداد بازی کنندگان آنها افزوده می شود .

محبوبیت بالای این بازی ها سبب شده است که دیگر شرکت های بازی ساز نیز به فکر استفاده از ظرفیت های دنیای آنلاین در جذب مخاطب برایند و بازی های رقابتی آنلاین را با شیبی تند روانه ی بازار کنند .

در تمامی سبک ها بازی های انلاین، بازی هایی با قابلیت بازی چند نفره تولید شده اند که به سرعت نیز به محبوبیت رسیده اند و در صورت هوشمندی سازنده ی بازی ، پله های ترقی را یکی پس از دیگر طی کرده و محبوبیت جهانی خود را افزایش داده اند .

بازی های ماشین سواری :

بازی ماشین سواری اندروید از قدیم الایام نیز طرفداران بسیاری داشته است . این سبک از بازی ها با نحوه ی کنترل کردن خود به محبوبیت بالایی رسیدند و در نتیجه ی آن روز بروز بر طرفداران آنها افزوده شد . اما تکرار کلیشه ها ، عدم وجود مسابقات آنلاین در آنها کم کم در حال آسیب رساندن به این بازی ها بود که برخی از تولید کنندگان اقدام به تغییرات اساسی در بازی های خود دارند .

سری بازی های آسفالت که از محبوبترین سری بازی های تاریخ گوشی های موبایلی هستند از جمله بازی هایی بودند که بسیار تغییر کردند و بخصوص امکان انجام بازی های آنلاین در آنها افزایش چشم گیری داشت . نسخه ی ۸ آسفالت با افزودن امکان موتور سواری سبب جذب طرفداران این نوع از بازی های دیجیتال نیز شد و نام خود را به عنوان محبوبترین بازی ماشین سواری گوشی های موبایلی در تاریخ ثبت کرد .

بازی های ورزشی :

بازی های ورزشی بخصوص بازی های فوتبالی نیز از جمله محبوبترین بازی های اندرویدی به حساب می آیند .یکی از بزرگترین مشکلات این سبک از بازی ها دشواری نمایش شخصیت ها و همینطور دشواری کنترل بازی ها می باشد که شرکت های تولید کننده همچون کونامی و فیفا در صدد جبران این مشکل و افزایش هر چه بیشتر کاربران خود برامده اند.

البته تلاش در جهت رفع این مشکل چندان هم موفقیت آمیز نبوده است. در مقایسه ی بین بازی های ورزشی از سبک ها مختلف در مقابل بازی های همچون بتل رویال یا ماشین سواری، تفاوت آشکار آمار های بازی کنندگان نشان از میل نسبتا پایین به این سبک از بازی ها بوده است. شاید بتوان دلیل آن را محبوبیت بالای این بازی ها در کنسول های خانگی همچون پلی استیشن و ایکس باکس دانست ، چرا که سختی کنترل در گوشی های موبایل برای بازی کنندگان کنسول که از مهمترین طرفداران این سبک از بازی ها می باشند بسیار بیشتر نمود پیدا میکند .

بازی های استراتژی :

و اما پرطرفدارترین سبک بازی های موبایلی ! یعنی سبک بازی های استراتژی . بازی های استراتژی از همان بدو ورود به دنیای اندروید با استقبال بسیار بالای کاربران مواجه شدند . یکی از مهمترین اقدامات این بازی ها که بازی کلش اف کلنز از اولین پیشگامان آن بود ، استفاده از ظرفیت بازی های گروهی در بستر شبکه های انلاین بود . دانلود بازی استراتژی اندروید بدون داشتن امکان بازی آنلاین جذابیت پایینی به همراه دارد و از این رو بسیاری از کاربران که در صدد انجام بازی های گروهی هستند، بازی هایی را انتخاب می کنند که امکان انجام آن به صورت گروهی وجود داشته باشد . چنین بازی هایی که شرکت سوپرسل از بزرگترین تولید کنندگان آنها می باشد ، تحولات بسیاری در دنیای بازی های موبایلی ایجاد کردند و به نوعی به سری بازی های نوستالژی بین کاربران نیز تبدیل شده اند .

چرا بازی های آنلاین بیشترین مخاطبان را دارند ؟

در سال های نه چندان دور، بازی های انلاین کابوس بازی کنندگان ایرانی بودند! چرا که سرعت پایین اینترنت و لگ های ناشی از پینگ های مورد دار چنان بالا بود که بازی کننده ترجیح میداد مبارزه ی خود را با مغز ربات انجام دهد تا با بازیکنی حقیقی لگ دار ! اما در سالهای اخیر و گسترش دسترسی به اینترنت پرسرعت ، انجام بازی های انلاین در داخل کشور نیز رشد روز افزونی را تجربه کرده است .

از این رو بسیاری از بازی سازهای داخلی نیز در صدد تولید بازی های انلاین برآمده اند که امید میرود در سال های اینده با استقبال بالای کاربران، پیشرفت های زیادی را در این حوزه شاهد باشیم .

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *