بازیابی محتوای حذف شده در قابلیت جدید اینستاگرام

بازیابی محتوای حذف شده در قابلیت جدید اینستاگرام
  • 1399/11/21
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

اینستاگرام در آخرین بروزرسانی خود، ویژگی جدیدی را ارائه می دهد که به کاربران امکان می دهد محتوایی را که طی ۳۰ روز گذشته حذف کرده اند بازیابی کنند. ویژگی “اخیراً حذف شده” از طریق گزینه Setting در برنامه قابل دسترسی است و برای عکس ها، فیلم ها و فیلم های IGTV اعمال می شود.

کاربران در بازه زمانی ۳۰ روز از زمان حذف شدن محتوای مربوطه فرصت دارند به پوشه Recently deleted مراجعه کنند. کلیه محتواهایی که به تازگی حذف شده باشند، در این پوشه قابل رویت هستند و کاربر می‌تواند هر محتوایی که مد نظرش بود مجددا بازیابی کند. البته تنها در صورت تایید هویت اجازه بازیابی اطلاعات به کاربر داده می‌شود. در واقع ویژگی جدید امنیت بالایی دارد و به هر کسی اجازه حذف همیشگی یا بازیابی محتوای منتشر شده را نمی‌دهد.

بازیابی محتوای حذف شده در قابلیت جدید اینستاگرام

همان ‌طور که گفته شد در قسمت Recently deleted، عکس‌ها، ویدیوها، ریلزها، ویدیوهای IGTV و استوری‌های حذف شده ذخیره می‌شود. البته در نظر داشته باشید که استوری‌ها تنها برای ۲۴ ساعت در قسمت بایگانی ذخیره می‌ماند و اگر کاربر استوری مربوطه را بازیابی نکند، از قسمت بایگانی نیز حذف خواهد شد. بقیه محتواها در این قسمت به مدت ۳۰ روز باقی می‌ماند تا کاربر زمان کافی برای بازیابی آنها در اختیار داشته باشد و سپس بعد از گذشت ۳۰ روز اطلاعات مربوط به پوشه Recently deleted نیز حذف خواهد شد.

 

کاربران می توانند استوری ها را نیز بازیابی کنند، اما آنها فقط به مدت ۲۴ ساعت در پوشه باقی می مانند. اینستاگرام همچنین برای جلوگیری از حذف پست ها در حساب ها توسط هکرها، روند محافظت خود را افزایش داده است.

 

 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *