گروه تولیدی صنعتی تهویه آماج تولید کننده برتر انواع هواکش صنعتی و اگزاست فن

گروه تولیدی صنعتی تهویه آماج تولید کننده برتر انواع هواکش صنعتی و اگزاست فن
  • 1400/6/23
  • فرید دانشفر
  • 0

شرکت تهویه آماج به عنوان یکی از شرکت های تولید کننده انواع هواکش های صنعتی و خانگی شامل: هواکش های سانتریفیوژ (یوتیلیتی، دبل ، فشاربالا، رادیال و کانالی)،هواکش های آکسیال(خانگی، دیواری، سقفی، کانالی و جت فن) ،اگزاست فن می باشد که با استفاده از کادر مجرب و متخصص و بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا توانسته گامی بلند در صنعت تهویه و تولید انواع هواکش ها برداشته است.

هواکش ها

بهترین و ساده ترین وسیله برای تامین هوای محیط در فضا های کاری و بسته می تواند هواکش ها باشند. باید به یاد داشته باشیم که هواکش های صنعتی وسایل بسیار مهمی در محیط های کاری الخصوص محیط های دارای میزان هوای آزاد اندک و محیط های بسته به شمار می رود. البته در کنار هواکش های صنعتی می توان از کمپرسور های هوا، انواع مختلف پنکه و مواردی دیگر از دستگاه های مختلفی که در این محیط ها می توانند به کار بسته شوند نیز یاد می شود.

هواکش ها خود دارای مدل ها و طرح های متفاوتی می باشند، البته تقریبا هر یک از آنها سیستم های عملکردی مختلفی بهره گرفته و می توانند از شکل های به مراتب متفاوت و حتی تا اندازه بسیار زیادی متفاوت بهره گرفته باشند. در کل هواکش ها به دو دسته خود محوری و گریز از مرکز تقسیم بندی می گردند.

هر یک از این ها خود به دسته های کوچک تری نیز تقسیم بندی می گردند. هواکش های دارای سیستم خود محوری به چهار دسته سقفی، دیواری، کانالی و پوششی تقسیم بندی می گردند. هواکش های گریز از مرکز نیز به چهار دسته بکوارد، فوروارد، یک طرفه و دو طرفه تقسیم بندی می گردند.

تقسیم بندی هواکش ها

هواکش‌ ها به طور کلی به دو دسته هواکش خانگی و هواکش صنعتی تقسیم ‌بندی می‌شوند.

هواکش‌ خانگی

این مدل از انواع هواکش که از پر مصرف‌ترین هواکش‌ها است به عنوان فن بی صدا نیز شناخته می‌شود به این دلیل که این مدل صدای بسیار کمی (کمتر از حد استاندارد) در هنگام کار تولید می‌کند. هواکش‌های خانگی برای انتقال، تخلیه و جا به جایی هوا در مکان‌های مسکونی و نسبتا کوچک استفاده می‌شوند.

هواکش خانگی خود دارای مدل‌های مختلفی هستد که در ادامه به بررسی دقیق‌تر آن‌ها می‌پردازیم.

هواکش‌های خانگی برای انتقال، تخلیه و جا به جایی هوا در مکان‌های مسکونی و نسبتا کوچک استفاده می‌شوند.

هواکش خانگی پروانه‌ای

از ساده ‌ترین مدل‌های هواکش محوری هواکش‌های خانگی پروانه‌ای هستند. در این مدل از هواکش‌ها پروانه‌ها معمولا سه تا شش پره هستند و جنس آن‌ها از فلز و یا پلاستیک ساخته شده است. این پروانه‌ ها در یک قاب خارجی قرار می‌گیرند و به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم به الکتروموتور وصل می‌شوند.

هواکش خانگی لوله محوری

این مدل از هواکش‌ کاربرد بسیاری دارند، اما بیشتر در صنعت از آن‌ها استفاده می‌شود و به عنوان هواکش لوله ای خانگی استفاده کمتری دارند. این هواکش‌ ها در کاربرد بسیار شبیه به هواکش ‌های پروانه ‌ای هستند ولی ساختار آن‌ ها فرق می‌کند به طوری که پروانه‌ ها والکتروموتور در یک قاب خارجی قرار نمی‌گیرند و درون یک محفظه استوانه‌ای شکل قرار می‌گیرند.

هواکش خانگی محوری

ساختار این مدل از هواکش‌ خانگی بسیار شبیه به هواکش‌ لوله محوری است و تنها تفاوت این دو در این است که تعداد پره‌های بیشتری نسبت به انواع دیگر دارد و قبل از هواکش پره‌های راهنما اضافه شده اند.

هواکش صنعتی

از هواکش صنعتی به منظور تهویه کردن هوای بسته محیط کار، مخصوصا در سالن هایی که احتمال وجود آلودگی هوا به مراتب بیشتر می باشد، بهره می گیرند، انتخاب نوع هواکش صنعتی مسئله ای بسیار مهم به شمار می رود و هواکشی که در یک محیط استفاده می شود، حتما برای آن محیط خاص مناسب بوده و قادر باشد تا بازدهی ای مطلوبی را از خود نشان دهد.

انواع هواکش صنعتی

هواکش صنعتی در زمینه های مختلف می توانند به دو دسته تقسیم کرد.

  1. هواکش سانتریفیوژی
  2. هواکش تهویه گر هوا

هواکش سانتریفیوژی دارای مزایای بسیاری نسبت به سایر انواع هواکش ها می باشند، زیرا آن ها از طیف عملیاتی گسترده تری بهره گرفته و قادرند تا میزان جریان هوای منفی را نیز به خود کاهش دهند.

عوامل تاثیرگذار در قیمت هواکش صنعتی

قیمت هواکش صنعتی در واقع همیشه تابعی از اندازه آن می باشد. اندازه هواکش می تواند بیشترین تاثیر مثبت و یا منفی را بر روی هواکش شما داشته باشد.هر چه اندازه هواکش بزرگ تر باشد، به طبع همین اندازه، میزان مواد اولیه بیشتری در آن به کار گرفته شده و همین بیشتر بودن میزان مواد اولیه به کار گرفته شده در آن می تواند بر روی افزایش یا کاهش یافتن قیمت موثر باشد. هم چنین عوامل زیر:
– ضخامت ورقه
– شکل ظاهری فن
– نوع طراحی پروانه
– نوع الکتروموتور
– جنس ورقه
– نوع پوشش رنگ به کار گرفته شده بر روی سطح هواکش صنعتی

مزایای استفاده از تهویه صنعتی:

-تامین مداوم هوای تازه از طریق وارد کردن هوا از محیط بیرون
-حفظ سطح دما و رطوبت در مقدار دلخواه
-کاهش احتمال بروز آتش سوزی و یا انفجار
-حذف یا کاهش آلودگی و ذرات معلق در هوا

قیمت هواکش صنعتی

هر کالایی که امروزه به هر منظوری مورد استفاده قرار می گیرد،دارای قیمتی بوده و به همین خاطر، لازم است این قاعده را برای هواکش ها نیز مناسب اعلام نماییم. این قیمت بسته به برخی از عوامل می تواند با یکدیگر تفاوت داشته باشد.در واقع یک دسته عواملی ای هستند که می توانند منجر به تعیین قیمت گردند. به همین دلیل زمانی که شما به دنبال قیمت یک محصول می گردید، لازم است تا عوامل موثر بر روی تعیین قیمت آن را بررسی نمایید.

هواکش سانتریفیوژی

به طور معمول دستگاه هایی با میزان کارکرد و اندازه کارکرد دائمی و یکسان می باشند و بصورتی طراحی شده اند که در آن ها پره ها یا ملخ ها با سرعتی حداکثر به میزان ۱۵۰۰ دور قادر به چرخیدن خواهند بود.

انواع هواکش سانتریفیوژی

هواکش سانتریفیوژ اساسا به سه دسته بر مبنی توانایی آن ها در زمینه تولید فشار دسته بندی می گردند.می توان این دسته ها را بر حسب پر فشار،کم فشار و دارای فشار متوسط دسته بندی نمود.

کاربرد هواکش سانتریفیوژی از نظر صنعتی

معمولا از نوع هواکش سانتریفیوژی در مجتمع های بزرگ، ساختمان های چند منظوره، مجموعه های ساختمانی همچون کارگاه های بزرگ استفاده می شود.این هواکش ها بصورتی گسترده در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند.آنها می توانند میزان هوای بیشتری را جابجا نموده و در عین حال عمل تهویه ای بهتر، میزان احتراقی پایین تر،انتقال موادی بیشتر،و مواردی از این دست را در شرایط مناسب تری برای ما به دنبال داشته باشند.

هواکش سانتریفیوژی در زمینه میزان ظرفیت جریان، نوع وزنده، ابعاد وزنده، میزان فشار عملیاتی،و مواردی از این دست با یکدیگر متفاوت خواهند بود. بنا به شرایط مورد نیاز، شما می توانید از روی اندازه های موجود،هواکش سانتریفیوژی مناسبی را برای محل کار خود به کار گیرید.

اگزاست فن

از اگزاست فن برای تهویه فضاهای محصور شده با گرمای بیش از حد و هوای آلوده،استفاده میشود. هم چنین اگزاست فن برای سلامتی و رفاه حال افراد بسیار ضروری می باشند؛ زیرا حفظ طراوت و تازگی هوا را برای تنفس تضمین می کنند.

اگزاست فن سقفی (Rooftop Exhaust Fan)

اگزاست فن سقفی در داخل محیط نصب می شود و با مکش هوای آلوده در فضای داخلی محیط همانند هود آشپزخانه،هوا را از محیط مورد نظر به کمک کانال هایی که از قبل برای آن تعبیه شده است، خارج می کنند.این گونه اگزاست فن های سقفی عموما هوای آلوده را به صورت موضعی از محیط خارج می نمایند.بهتر است در این جا به این نکته نیز اشاره نماییم که اگزاست فن های سقفی از مصرف انرژی به مراتب کمتری برخوردار هستند.

اگزاست فن اکسیال (Axial Exhaust Fan)

این مدل اگزاست فن اکسیال یا محوری دارای یک فن محوری از نوع مکنده یا دمنده می باشند که عموما برای اگزاست فن هایی با فشار استاتیک کاربرد زیادی خواهند داشت. اگزاست فن های محوری عموما هوای زیادی را با پرتاب کم و فشار کم تخلیه می کنند. آن ها گذشته از پرتاب و فشار کم صدای به مراتب کمتری را تولیدی می کنند.

اگزاست فن یوتیلیتی (Utility Exhaust Fan)

اگزاست فن های یوتیلیتی نام دیگر اگزاست فنی است که در پشت بام یک ساختمان به صورت مرکزی نصب می شود و هوا را از نقاط مختلف ساختمان مکش می نماید.این هوای مکش شده توسط اگزاست فن یوتیلیتی به واسطه یک داکت به خارج از ساختمان هدایت می شود

قیمت اگزاست فن

یک دستگاه اگزاست فن اعم از اگزاست فن دمنده یا اگزاست فن پشت بامی که می تواند از نوع محوری یا سانتریفیوژی باشد، از اجزایی تشکیل شده است که با توجه به متریال بکار رفته در ساخت و تولید این دستگاه به کار گرفته شده باشد،هر یک از این قطعات و اجزای به کار گرفته شده در این دستگاه می توانند تاثیری مستقیم بر قیمت اگزاست فن داشته باشد

برای کسب اطلاعات بیشتر،مشاوره رایگان و سفارش محصولات میتوانید به سایت تهویه‌ آماج(www.tahvieamaj.com) مراجعه کنید.

 

 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *