تست فلوک کابل شبکه چیست؟ تست فلوک کابل لگراند + کابل نگزنس

تست فلوک کابل شبکه چیست؟ تست فلوک کابل لگراند + کابل نگزنس
  • 1402/4/15
  • گویا آی تی
  • 0

شرکت دیجی فلوک در راستای خدمات دهی به مشتریان عزیز در زمینه تست فلوک کابل شبکه فعالیت های مربوط به انواع تستر های کابل شبکه موجود در بازار را برای مشتریان عزیز در سرتاسر کشور عزیزمان انجام می دهد. ابتدا توضیح کوتاهی درباره تست فلوک کابل شبکه ارائه می دهیم.

معنی و مفهوم تست فلوک کابل شبکه چیست؟ تست فلوک کابل شبکه، در هنگام نصب کابل های جدید و عیب یابی کابل های موجود نقش مهمی را ایفا می کند. تسترهای فلوک  کابل  شبکه، ابزارهای تشخیصی ضروری هستند که قابلیت اطمینان و عملکرد سیستم را با شناسایی و تجزیه و تحلیل خطاها و اشکالات شبکه کابلی بررسی می کنند. با تست  فلوک کابل شبکه، می توانید دریافت را در پارامترهای مختلف پیش بینی کنید که باعث کاهش دقت و کارایی شبکه می شود. پارامترهای شناسایی شده ثبت و با مقادیر و مشخصات استاندارد مقایسه می شوند.

 

نتایج تست فلوک کابل  شبکه نشان‌دهنده انطباق کابل‌ها و دستگاه‌ها با استانداردها و مقررات در حال تغییر است و این اطمینان را فراهم می‌کند که پیوندهای کابل‌کشی می‌توانند داده‌ها را به طور موثر برای ارتباط داده‌ای صاف و با کیفیت بالا در برنامه‌های Datacom انتقال دهند. برخی از آزمایش‌های معمول کابل برای کابل‌کشی تست فلوک کابل شبکه عبارتند از: طول، نقشه سیم، تضعیف، NEXT، مقاومت حلقه DC و تست‌های تلفات برگشتی و…

تست دوره‌ای کابل‌ها در درازمدت بسیار سودمند است تا از خرابی‌های غیرضروری طولانی، هزینه‌های تعمیر بیش از حد و جریمه‌های قانونی جلوگیری شود. تجهیزات مختلف تست و اندازه گیری عملکرد تمام دستگاه های الکتریکی یا الکترونیکی را تأیید می کند. تست کابل همچنین تضمین می کند که زیرساخت شبکه شما “مقاوم در آینده” باقی می ماند.

تست فلوک کابل لگراند

تمامی خدمات تست فلوک کابل لگراند در دیجی فلوک انجام می شود، شرکت دیجی فلوک علاوه بر فروش کابل شبکه، تمامی تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی شبکه داخلی و دیتا سنتر را تولید و به فروش می رساند. شرکت تولید کننده کابل و تجهیزات شبکه لگراند توسط شرکت لگراند در فرانسه تولید می شود که این شرکت شامل چندین نمایندگی در کشور های مختلف است که از جمله نمایندگی در ایران، شرکت دیجی فلوک می باشد.

همانطور که می دانید کابل شبکه جز اصلی ترین تجهیزات پسیو شبکه بوده که برند لگراند یکی از برند های معتبر و پر فروش در این حوزه است.کابل شبکه لگراند دارای تنوع محصولی بالایی برخوردار است که معروف ترین نوع محصولات این شرکت، کابل های گروه Cat است.

همانطور که اشاره کردیم کابل‌های شبکه لگراند از جمله رایج‌ ترین و محبوب ‌ترین کابل‌های شبکه در بازار محسوب می‌شوند. از میان انواع کابل‌های لگراند کابل شبکه‌ای Cat6 با قابلیت ارسال دیتا تا نهایت سرعت ۱ گیگابیت در ثانیه در پهنای باند ۲۵۰ مگاهرتز است. این کابل شبکه عموماً در حلقه‌های ۳۰۵ متری با روکش آبی رنگ به بازار عرضه می‌شود.

نسل‌های پیشین کابل شبکه لگراند Cat6 یعنی Cat5 و CAT5e دارای نرخ پیچش ۱. ۵ تا ۲ برای هر سانتی‌متر بودند درحالی که کابل شبکه لگراند Cat6 دارای نرخ پیچش ۲ و بالاتر از آن برای هر سانتی‌متر است که در نهایت منجر به کاهش نرخ تداخل سیگنالی و نویز در این کابل شبکه می‌شود.

از دیگر ویژگی‌های کابل شبکه لگراند Cat6 در مقایسه با کابل‌های نسل پیشین خود، باید به روکش ضخیم‌تر آن اشاره کرد. جنس روکش بیرونی کابل‌های شبکه معمولاً از نوع PVC و LSZH یا LSOZ است و برای مراکز حساس‌تر عموماً از روکش‌های LSZH استفاده می‌شود. علیرغم این که استاندارد اترنت دارای طول ۱۰۰ متر است، کابل‌های شبکه لگراند Cat6 اطلاعات در طول ۳۵ تا ۵۵ متر را با سرعت ۱۰ گیگابیت در ثانیه انتقال می‌دهند. در واقع باید گفت که کابل شبکه Cat6 در مورد شبکه‌های مبتنی بر اترنت دارای کارایی بیشتری است. در کابل شبکه لگراند از کانکتور استاندارد RJ-۴۵ استفاده می‌شود، بنابراین باید گفت که این کابل شبکه با اکثر تجهیزات شبکه‌های خانگی و اداری سازگاری مناسبی دارد.

ویژگی های کابل شبکه لگراند چیست ؟

ازجمله ویژگی های کابل شبکه لگراند می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • کابل شبکه لگراند، از جمله کاربردی ترین کابل های شبکه است.
  • کابل شبکه لگراند، از درجه کیفیت بالایی برخوردار می باشد.
  • کابل شبکه لگراند، در مرحله تولید آن تمام استانداردها لحاظ می شود.
  • از ویژگی های دیگر کابل شبکه لگراند، این است که، ضامن انسجام و کارایی سیستم ها می باشد.
  • از جمله ویژگی های دیگر به مشخصات فیزیکی خاص و استاندارد کابل لگراند شبکه می توان اشاره کرد.

انواع کابل و تجهیزات لگراند

کابل شبکه لگراند، کابلی است که معرف به کابل لن یا کابل شبکه از مهم‌ ترین تجهیزات شبکه لگراند به حساب می آید. کابل‌های لگراند در دسته‌های Cat5e، Cat6،  Cat6aو Cat7 و در انواعU/UTP ،F/UTP ،S/FTP و SF/UTP تولید می شوند. سرعت انتقال داده ها بر روی این کابل ها بین ۰ تا۱۰ گیگابایت بر ثانیه می باشد و روکش‌‍‌هایی از جنس PVC، LSZH یا PE دارند که بر اساس نیازمشتریان عزیز در اختیار آنان  قرار می گیرد. همچنین در شرکت دیجی فلوک تمامی خدمات تست فلوک کابل لگراند انجام گرفته و نتیجه گزارش در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

نوع دیگر کابل لگراند، پچ کورد لگراند است، که همانطور که می دانید پچ کوردها، کابل‌هایی هستند با طول مشخص که، که دو سر آن به سوکت شبکه وصل شده است. این کابل در متراژهای ۰٫۵، ۱، ۲، ۳، ۵، ۱۰، ۱۵ و ۲۰ متری بوده و پس از تولید در این متراژ ها در شرکت اعتماد شبکه پرهام (دیجی فلوک) تست به فروش می رسد. مچنین پچ کوردهای لگراند در رنگ های رنگ های آبی، سبز، قرمز و زرد تولید و عرضه می شوند.

کیستون لگراند، یکی از تجهیزات پر فروش و محبوب در حوزه شبکه های کامپیوتری است که به‌ دو صورت باریک و پهن همراه با فیس پلیت تولید می شود. این کیستون ‌ها بر اساس کتگوری در انواع Cat6 و Cat6a تولید و همچنین بر اساس شیلد دار بودن یا نبودن در انواع UTP و SFTP عرضه می شوند.

پچ پنل لگراند ۲۴ پورت CAT6 لگراند قطعه ای فلزی است که روی آن به تعداد ۲۴ عدد پورت بوده که محل نسب کیستون شبکه می باشد. وظیفه پچ پنل برقراری ارتباط بین دستگاه های موجود در شبکه با کابل می باشد که به وسیله پچ کورد شبکه رتباط بین کاربر را با دستگاه هایی مانند روتر، هاب و سوئیچ بر قرار می کنند.

تست فلوک کابل نگزنس

از جمله  خدمات تست فلوک کابل نگزنس در دیجی فلوک می باشد،  این نوع از کابل ها، جز کابل های تجهیزات شبکه  و تولید کشور فرانسه می باشد که از خدمات ارائه شده شرکت اعتماد شبکه پرهام (دیجی فلوک) نیز می باشد.

شرکت دیجی فلوک در راستای فروش انواع تجهیزات شبکه و انواع کابل ها، کابل نگزنس را برای مشتریان عزیز ارائه می دهد و همچنین خدمات پس از فروش نیز برای تمامی محصولات خود ازجمله تست فلوک کابل نگزنس  و خدمات تست فلوک کابل تگزنس در دیجی فلوک ارائه می شود. تست فلوک کابل شبکه نگزنس CAT6 UTP با روکش LSZH حلقه ۳۰۵ متری تست فلوک چنل (رول باکس)می باشد مشتریان عزیز در صورت سفارش با ارسال رایگان برای سفارشات بالا امکان پذیر می باشد.

کابل شبکه نگزنس دارای روکش  نارنجی  می باشد که برای جلوگیری از دم تولید گاز سمی و بسیار خطرناک هالوژن در هنگام آتش سوزی روکش کابل که سبب بروز خفگی می باشد.

انواع کابل نگزنس

همانطور که می دانید کابل شبکه نگزنس: خدمات کابل شبکه نگزنس در دیجی فلوک دسته بندی کابل های شبکه زا براساس پارامترهایی  استانداردی از جمله، سرعت و نسل تکنولوژی بررسی کرده است که این پارامتر ها باعث می شوند که این کابل ها دسته بندی شوند از جمله این دسته‌بندی ها می توان نوع دسته بندی کابل نگزنس را براساس دسته بندی کابل ها از  Cat1 تا Cat8 درجه بندی کرد. طبق بررسی های صورت گرفته با فناوری های امروزی بیشترین استفاده از این دسته بندی را کابل های cat5دارا می باشند.

کابل شبکه نگزنس  Cat5

کابل شبکه cat5 دارای سرعت انتقال ۱۰۰ مگابایت بر ثانیه را با پهنای باند ۱۰۰ مگاهرتز فراهم می کند.

کابل شبکه نگزنس Cat5e

کابل شبکه نگزنس cat5eرا می توان از سرعت انتقال ۱۰۰ مگابایت بر ثانیه را با پهنای باند ۱۰۰ مگاهرتز بیان کرد این نوع کابل دارای توانمندی است، که بیان شد و همچنین نکته حائز اهمیتی که درباره کابل cat5e می توان بیان کرد این است که این کابل با حداکثر طول ۱۰۰ متر می‌تواند از سرعت انتقال ۱ گیگابیت پشتیبانی کند.

کابل شبکه نگزنس Cat6:

کابل شبکه نگزنس cat6می‌تواند با سرعت انتقال ۱ گیگابایت بر ثانیه را با پهنای باند ۲۵۰ مگاهرتز را رد کابل های شبکه نگزنس فراهم کند اما نکته مهم حائز اهمیتی که درباره کابل شبکه Cat6 می توان بیان این است که این کابل با حداکثر طول ۳۷ متر می‌تواند از سرعت انتقال ۱۰ گیگابایت را فراهم و پشتیبانی کند.

کابل شبکه نگزنس Cat6a:

کابل شبکه نگزنس cat6a می‌تواند سرعت انتقال ۱۰ گیگابایت بر ثانیه را با پهنای باند ۵۰۰ مگاهرتز فراهم  و پشتیبانی کند. یعنی این کابل قادر است، سرعت انتقال داده ای معادل ۱۰ گیگابایت در ثانیه و پهنای باندی معادل ۵۰۰ مگاهرتز را برقرار وهمچنین این کابل یک مدل پیشرفته تر و توسعه یافته تر از کابل های لن Cat۶ به شمار می آیند. این کابل در مدل های UTP و SFTP عرضه می شود.

کابل شبکه نگزنس cat۶ sftp

کابل شبکه نگزنس cat6 sftp یکی از انواع کابل شبکه نگزنس cat6 می باشد که دارای روکش PVC است و همچنین دارای یک لایه فویل آلومینیومی و یک لایه شیلد  می باشد.

کابل شبکه نگزنس cat۶ utp

کابل شبکه نگزنس cat6 utp از نوع کابل LAN نگزنس بدون روکش می باشد که دارای فویل است و معمولاً ضخامت مس هر رشته آن ۰.۵۵ تا ۰.۵۸ میلی متر می باشد.

کابل شبکه نگزنس Cat۷

کابل شبکه نگزنس Cat۷، این نوع کابل های شبکه از نظر سرعت انتقال داده ای برابر با ۲۵ گیگابایت در ثانیه دارند و پهنای باند آنها معادل ۶۰۰ مگاهرتز می باشد.

کابل شبکه نگزنس Cat۷ از بهترین کابل های شبکه می باشد، زیرا دریافت نویز کم و کیفیت بسیار بالایی دارد.  همچنین برای نام گذاری کابل های لن حرف e کنار اعداد دیده می شود که این حرف به معنی Enhanced یا بهبود یافته است که منظور افزایش سرعت انتقال داده نیز می باشد.همچنین در نام گذاری کابل های لن باحرف a کنار اعداد رو به رو می شویم که به این معنی Augmented یا افزایش یافته بیان می شود که منظور افزایش پهنای باند می باشد.

فروشگاه اینترنتی digifluke.com

فروشگاه اینترنتی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق digifluke.com نماینده کمپانی Fluke آمریکا در ایران است. این فروشگاه تمامی کابل های شبکه مانند کابل نگزنس، کابل بگراند و… همچنین تجهیزات ابزار دقیق و اندازه گیری را با قیمت مناسب و پشتیبانی فنی، با یک سال گارانتی ارائه می دهد. تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق فلوک ارائه دهنده طیف وسیعی از تجهیزات تستر الکتریکال و فیزیکال، تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق، کالیبراسیون، قلم نوری، ترمومتر و دماسنج، فشارسنج، ترموویژن و دوربین های حرارتی، کالیبراتور فشار، ولتاژ و جریان، تجهیزات شبکه، میگر و تستر عایق، مولتی متر، اسیلوسکوپ و… در ایران می باشد. همچنین این فروشگاه امکان خرید کلیه تجهیزات جانبی دستگاه های Fluke را از قبیل پراب، کلمپ، کیف، کاور و … در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

برای اطلاع از قیمت تست فلوک کابل شبکه و تست تجهیزات شبکه به پارامتر های مختلفی مانند نوع دستگاه ، تعداد و پراکندگی نود های شبکه ، نوع تست، مکان ، محل و زمان تست و …  بستگی دارد. جهت مشاوره ، سفارش و اجرای خدمات تست فلوک و میتوانید با کارشناسان ما در شرکت دیجی فلوک در ارتباط باشید.

شرکت دیجی فلوک با در اختیار داشتن بروزترین تجهیزات تست فلوک و همچنین پرسنل مجرب ، آماده خدمت رسانی به ارگان های دولتی، شرکت های خصوصی ، سازمان ها و مشتریان عزیر در سراسر کشور می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در شرکت دیجی فلوک به روش های زیر تماس بگیرید.

شماره تماس: ۸۶۰۸۱۸۴۸

موبایل: ۰۹۳۹۸۸۶۶۷۹۷

وب سایت: www.digifluke.com 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *