چگونه اینستاگرام قبلی خود را بازیابی کنیم؟

چگونه اینستاگرام قبلی خود را بازیابی کنیم؟
 • 1402/8/17
 • گویا آی تی
 • 0

در میان شبکه های اجتماعی مختلف، اینستاگرام توانسته است مخاطبان بیشتری را جلب کند. به همین دلیل از دست‌ رفتن دسترسی به‌ حساب کاربری این برنامه، می ‌تواند یک اتفاق ناخوشایند برای بسیاری از طرفداران اینستاگرام تلقی شود. به‌ ویژه اگر حساب کاربری مربوط به فعالیت تجاری باشد.

خوشبختانه در بسیاری موارد بازگرداندن اکانت قبلی در اینستاگرام چندان دشوار نیست. در این مقاله قصد داریم با روش های بازگرداندن اکانت اینستاگرام قبلی خود آشنا شویم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. 

چرا اکانت اینستاگرام من غیر فعال شده است؟

زمانی که حساب کاربری مسدود شده باشد، اینستاگرام اجازه ورود کاربر به اکانت خود را نمی دهد. در چنین شرایطی صاحب حساب پیامی مبنی بر غیر فعال شدن اکانت را می بیند. البته به طور دقیق علت بروز این مشکل توسط اینستاگرام توضیح داده نمی شود. معمولاً در این پیام عنوان می شود که مسدود شدن حساب کاربری به دلیل نقض دستورالعمل‌ های اینستاگرام رخ داده است.

به طور کلی اینستاگرام، مواردی مانند فعالیت ‌های غیرقانونی، استفاده از سخنان تفرقه آمیز، نمایش فیلم های غیراخلاقی و خشونت تصویری را ممنوع اعلام کرده است. به همین دلیل در صورت استفاده از هر یک از موارد مطرح شده، حساب کاربری فرد غیر فعال می شود. البته باید در نظر داشت حساب ‌هایی که به‌ صورت مکرر دچار چنین تخلفاتی می‌ شوند، ممکن است برای همیشه و بدون هیچ‌ گونه رجوعی حذف شوند.

اگر اکانت اینستاگرام به ‌اشتباه غیر فعال شده باشد، بازگرداندن آن کار راحتی است. البته غیر فعال ‌شدن اکانت به معنای نداشتن رمز عبور یا نام کاربری صحیح نیست. در این صورت می توانید با وارد کردن ایمیل یا شماره ‌تلفن و ایجاد رمز عبور مجدد مشکل را در چند دقیقه برطرف کنید.

بازیابی حساب کاربری حذف شده

آیا می ‌توان اکانت حذف شده اینستاگرام را برگرداند؟

حذف اکانت اینستاگرام به دو صورت موقت و دائم صورت می ‌گیرد. اگر فردی اکانت اینستاگرام قبلی خود را به‌ صورت موقت حذف کند، می ‌تواند پس از مدتی با وارد کردن نام کاربری و پسورد وارد اکانت خود شود. البته در طول این مدت صفحه از دسترس خارج شده و کسی نمی ‌تواند آن را ببیند.

توجه داشته باشید که اگر اکانت اینستاگرام به‌ صورت دائمی حذف شود، با هیچ روشی نمی توان آن را بازیابی کرد. به همین دلیل، باید در ‌اشتراک ‌گذاری اطلاعات ورود، با افراد دیگر دقت لازم را داشته باشید.

در صورتی که به صورت دائم حساب کاربری حذف شود، می توانید با استفاده از آدرس ایمیل یا شماره‌ تلفن قبلی، حساب کاربری جدیدی ایجاد کنید. البته نمی‌ توانید از نام کاربری قبلی استفاده کرده یا فالوورها و تصاویر ارسال شده را بازیابی کنید.

همچنین اگر حساب کاربری هک شده و آدرس ایمیل، شماره ‌تلفن یا رمز عبور تغییر کرده باشد، بازیابی حساب دشوار تر خواهد بود. در این شرایط می‌توانید برای بازیابی اینستاگرام قبلی خود، از روش شناسایی چهره استفاده کنید. اینستاگرام تصویر مدارک کاربر را با محتوای موجود مقایسه کرده و هویت او را تأیید می ‌کند. در این صورت اکانت قبلی بازگردانده خواهد شد.

بازیابی اینستاگرام قبلی خود با تلفن همراه

بازیابی اینستاگرام قبلی خود از طریق تلفن همراه به چه شکل انجام می شود؟

برای بازیابی اکانت قبلی خود از طریق تلفن همراه باید طبق مراحل زیر اقدام کنید. در نظر داشته باشید که این مراحل برای گوشی ‌های اندروید و آیفون یکسان است:

 1. ابتدا برنامه اینستاگرام را باز کرده و وارد بخش دریافت کمک شوید.
 2. اطلاعات مشخص شده را وارد کرده و از میان آدرس ایمیل یا نام کاربری یکی را انتخاب کنید.
 3. پس از وارد کردن اطلاعات، روی گزینه Next کلیک کنید.
 4. گزینه ارسال ایمیل را انتخاب کنید.
 5. اگر حساب فیس ‌بوک را به اکانت قبلی اینستاگرام خود متصل کرده ‌اید، می‌ توانید از طریق گزینه ورود به فیس ‌بوک به‌ حساب خود دسترسی پیدا کنید.
 6. اگر در زمان ایجاد حساب اینستاگرام قبلی خود، شماره‌ تلفن همراه را وارد کرده باشید، گزینه ارسال پیامک نمایش داده می شود.
 7. اگر بازیابی از طریق ایمیل را انتخاب کنید، پیامی حاوی لینک به ایمیل شما ارسال می شود. از طریق لینک ارسالی می‌ توانید رمز عبور خود را بازیابی کنید.
 8. با انتخاب گزینه ارسال پیامک، کدی برای شما ارسال می ‌شود. با وارد کردن کد، به حساب کاربری قبلی خود دسترسی پیدا می کنید.

بازیابی حساب کاربری اینستاگرام از طریق وب سایت

آیا بازیابی اکانت اینستاگرام از طریق وب ‌سایت امکان پذیر است؟

برای اینکه بتوانید اینستاگرام قبلی خود را از طریق وب ‌سایت اینستاگرام بازیابی کنید، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. وارد وب ‌سایت اینستاگرام شوید.
 2. بر روی گزینه Forgot password کلیک کنید.
 3. در این قسمت می‌ توان از طریق ایمیل، اکانت از دست رفته را بازیابی کرد. به همین منظور آدرس ایمیل یا نام کاربری اینستاگرام خود را وارد کنید. در این صورت رمز عبور جدیدی باید تعریف شود.
 4. در ادامه وارد ایمیل خود شده و از طریق لینک موجود در ایمیل، می توانید وارد حساب کاربری خود شوید.

چگونه می توان متوجه شد که اکانت اینستاگرام هک شده است؟

نشانه‌ های زیادی وجود دارد که نشان می ‌دهد اکانت اینستاگرام هک شده است. در بیشتر موارد هکرها بلافاصله پس از ورود به‌ حساب، داده‌ های شخصی حساب را تغییر می‌ دهند. این کار به‌ منظور بیرون انداختن صاحب حساب و جلوگیری از دسترسی مجدد او به حساب کاربری انجام می ‌شود. در چنین شرایطی اینستاگرام پیام هشداری به ایمیل کاربر ارسال می‌ کند. برای اینکه بتوانید اینستاگرام قبلی خود را بازیابی کنید باید پیام‌ های ایمیل را جدی بگیرید.

همچنین اینستاگرام در مورد تلاش ‌های مکرر برای ورود به حساب کاربری هشدار می‌ دهد. این هشدار می تواند نشانه ‌ای از تلاش هکر برای دسترسی به‌ حساب کاربری فرد باشد.

یکی دیگر از نشانه‌های هک ‌شدن حساب اینستاگرام، مشاهده فعالیت غیر عادی در بخش فید صفحه است. در برخی موارد هم فالوورها پیام ‌هایی از کاربر دریافت می‌ کنند که در واقع صاحب حساب آنها را ارسال نکرده‌ است. این موارد می ‌تواند به علت هک‌ شدن حساب و حضور فرد دیگر در اکانت اینستاگرام باشد.

در صورت برخورد با این مسائل سریعاً رمز عبور خود را تغییر دهید. بهتر است رمز عبور دو مرحله ‌ای را فعال کنید.

فعال کردن حساب کاربری غیر فعال اینستاگرام

و به عنوان کلام آخر، آیا می توان اینستاگرام قبلی خود را بازیابی کرد؟

بازیابی اکانت اینستاگرام یکی از دغدغه ‌های کاربران است. با روش های مختلفی می توان حساب از دست رفته را مجدد بازیابی کرد. طبق قوانین تعریف شده در اینستاگرام هرگونه پیام های خشونت بار و غیراخلاقی به صورت خودکار حذف خواهد شد. در صورت تکرار استفاده از چنین محتواهایی حساب کاربری برای همیشه غیر فعال می شود. در این صورت امکان بازیابی اکانت اینستاگرام وجود ندارد.

در برخی موارد به دلایل دیگری ممکن است حساب کاربری غیر فعال شود. در این شرایط برای بازیابی اینستاگرام قبلی خود می توانید از ایمیل، شماره ‌تلفن یا حساب فیس ‌بوک استفاده کنید. با تغییر رمز عبور و اطلاعات شخصی دیگر، می توان حساب از دست رفته را دوباره فعال کرد.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *