حتما با خواندن این جمله،تعجب کردید و شما را به شگفت وا داشته است!اما واقعیت این است که شما در حال برقراری ارتباط با یک جنس مونث یا مذکر هستید!آن هم از نوع کامپیوتری!پس بهتر است هر چه زود تر به این نکته پی ببرید!این که سیستمتان یک خانم با شخصیت است یا یک آقای با کلاس؟!!!

من این کار را امتحان کردم و به جنسیت سیستمم پی بردم!چی؟نمی گم!خودتان امتحان کنید!نیاز به انجام کار ی پیچیده یا نصب نرم افزار هایی مثل BabyMaker  (!) ندارید،بلکه باز هم این نوت پد است که به یاری ما می شتابد!فقط هم با نوشتن یک خط اسکریپت ویژوال بیسیکی!پس با ما همراه باشید.

1-نوت پد را باز کنید.(Start menu>All Programs>Accessories>Notepad)

2-حالا،این متن اسکریپت را داخل نوت پد بچسبانید.(Paste کنید).توجه داشته باشید که علامت نقل قول(“) را حتما در نام فایل بکار ببرید.در غیر این صورت،نوت پد فایل را با نام “iloveyou.vbs.txt” به جای “iloveyou.vbs” ذخیره می کند.

3-فرقی نمی کند که فایل را کجا ذخیره کرده اید،تنها باید فایلی را با نام iloveyou.vbs با آیکون فایل های VBS داشته باشید.اگر این فایل را با آیکون نوت پد میبینید،باید دوباره آن را ذخیره نمایید.

حالا،بر روی فایل دابل کلیک نمایید.شما صدایی خواهید شنید که می گوید:I Love You.اگر صدای گوینده خانم بود،سیستمتان خانم است و اگر صدای آن آقا بود،سیستمتان آقا است!

همه این دستورات شما را به ایجاد کردن یک اسکریپت ویژوال بیسیک راهنمایی می کنید که یک زبان زنده ی اسکریپت نویسی است که توسط مایکروسافت روی ویژوال بیسیک قرار گرفته است.این دستور خطی که در نوت پد ذخیره کردیم در واقع سیستم را به اجرای یک کار فرمان می دهد که آن کار کاری نیست جز تبدیل متن به صدا.سپس کامپیوتر هر چیزی را که در داخل آن فایل نوشته شده را به گفتار تبدیل کرده و اجرا می کند.

شما می توانید با استفاده از این قابلیت،هر متنی را بنویسید و با دستور العمل های بالا،آن را برای دوستانتان از طریق ایمیل یا چت ارسال کنید.سپس،دوستتان آن را باز می کند و وسورپرایز می شود!به این نکته توجه کنید که با توجه به پسوند این فایل ها،بعضی از سیستم های ارسال ایمیل یا چت،آن ها را به عنوان ویروس تلقی خواهند کرد.پس،لازم است تا قبل از ارسال ان،آن را به صورت یک فایل زیپ در آورید و یا پسوند آن را مثلا به .aaa تغییر دهید و برای دوستتان ارسال کنید.سپس از او بخواهید تا پسوند .aaa را به پسوند .vbs تغییر دهد و از فایل لذت ببرد(راهنمای این کار در مقاله بعدی)!به همین راحتی!به همین خوشمزگی!

جالب است بدانید این قابلیت در داخل خود ویندوز گنجانده شده است که شما می توانید با استفاده از آن،هر نوشته ای را به گفتار تبدیل کنید و آن را بشنوید.این قابلیت با نام Text To Speech در کنترل پنل قرار گرفته است.

جهت اجرای آن،مراحل زیر را دنبال کنید.

اگر از ویندوز 7 و یا ویستا استفاده می کنید…

1-وارد کنترل پنل شوید.

(اگر تمام گزینه ها وجود نداشتند،گزینه ی Small Icons را طبق شکل باالا انتخاب نمایید)

2-بر روی گزینه ی Speech Recognition کلیک نمایید.

3-از پنل سمت راست،گزینه ی Text To Speech را انتخاب نمایید.

اگر از ویندوز XP استفاده می کنید…

1-وارد کنترل پنل شوید.

2-بر روی گزینه ی Speech کلیک نمایید.

با استفاده از این قابلیت ها،اگر گوینده ی سیستم شما Microsoft Sam بود،سیستم شما آقا است و اگر برعکس،گوینده Microsoft Anna بود،سیستم شما خانم است.به طور پیش فرض تنها یک انتخاب دارید.اما با استفاده از وب سایت زیر،می توانید آپشن های بیشتری را خریداری و استفاده نمایید.

http://www.ivona.com

منبع:bustatech