تغییرات گوگل پلاس یکی پس از دیگری از راه میرسند و هر کدام در جای خود به کار می آیند . مدتی قبل بود که قابلیت به اشتراک گذاری حلقه ها را به شما معرفی کردیم . امروز هم قصد داریم دو قابلیت جدید گوگل پلاس را به شما دوستان معرفی کنیم . این قابلیت ها در حفظ حریم خصوصی شما موثر واقع خواهند شد .

مواردی که در زیر میخوانیم در یک ویدئو توسط آقای ” ابی امیرابراهیمی ” ، یکی از مهندسان تیم گوگل پلاس ( که به نظر میرسد ایرانی باشند ) ، توضیح داده شده است ( البته متون زیر ، ترجمه صحبت های آقای امیرابراهیمی نیست . در کل توضیحاتی در رابطه با قابلیت هایی است که به تازگی به گوگل پلاس افزوده شده است ) .

شاید همیشه به این موضوع فکر کرده باشید که چرا قابلیتی به منظور غیر فعال کردن نظرات یا همان کامنت ها وجود ندارد . بله ، در فیسبوک این قابلیت را تا به حال ندیدیم ، اما در گوگل پلاس از این به بعد این قابلیت به شما کمک خواهد کرد تا در مواقعی که حوصله خواندن نظرات دوستانتان را ندارید ، آن ها را غیر فعال کنید .

پس از نوشتن متن مورد نظر خود ، کافیست از قسمت پایین تکست باکس ، روی آیکون مثلث کلیک کرده و گزینه Disable Comments را انتخاب کنید . در این صورت دیگر کسی نمیتواند در رابطه با این پست شما ، نظری بدهد .

یکی دیگر از قابلیت های افزوده شده به گوگل پلاس ، توانایی قفل کردن پست های شماست . اگر مایل نیستید که پست شما توسط کسی Share شود ، کافیست پست خود را قفل کنید .

به منظور انجام اینکار میتوانید از طریق همان آیکون مثل زیر تکست باکس ، گزینه Lock this post را انتخاب کنید .