fatal-system-error-big_n

ظاهرا شرکت مایکروسافت یک بروز رسانی معیوب برای ویندو ز7 و سرور 2008 منتشر کرده است که در صورت نصب آن برای تان مشکلات زیادی بوجود خواهد آمد . غول نرم افزاری دنیا از کاربران ویندوز 7 و ویندوز سرور 2008 خواسته که به سرعت این بروز رسانی را حذف کنند . البته مایکروسافت این بروز رسانی را از سرورهای خود حذف کرده است تا کاربران بیشتری به دردسر نیفتند .

بروز رسانی 24 فروردین 92 : کد این بروز رسانی KB2823324 می باشد . ( با تشکر از دوست عزیزمان Cina به خاطر یادآوری این نکته ) . 

در واقع این بروز رسانی باعث مختل شدن ویندوزهای هفت و سرور 2008 می شود و همچنین کاربر نمی تواند به سادگی به ویندوز دسترسی پیدا کند . قضیه به همینجا ختم نمی شود و مشکلاتی نیز برای محصولات شرکت امنیتی کسپرسکی بوجود می آید . هشداری از سوی آنتی ویروس شما صادر خواهد شد و به شما می گوید که لیسانس آنتی ویروس معتبر نیست .

اما برای حل این مشکل ، مایکروسافت راه حلی ارائه کرده است . مایکروسافت به کاربران پیشنهاد کرده است که مراحل زیر را برای پاکسازی این بروز رسانی معیوب طی کنند .

1- ویندوز را در حالت Safe Mode بوت کنید .

2- اکنون Command Prompt را باز کنید ( استارت را باز کرده و عبارت cmd را تایپ کنید و اینتر را بزنید ) .

3- اکنون دستور زیر را تایپ کرده و اجرا کنید :

DISM.exe / image: C: \ [Windows path]/ cleanup-image / revertpendingact

مایکروسافت پس از این اتفاق اعلام کرده است که در حال کار بر روی یک Fix جدید برای حل این مشکل است تا کار کاربران خود را راحت کند .

منابع : 12