GreenForce-Player ؛محافظت از فایل‌های ویدئویی و چند رسانه‌ای با کلمه عبور

  • 1389/4/10
  • محمدرضا ارجمندی
  • 0

نرم افزارGreenForce-Player یک پخش  کننده چند رسانه ای  قابل حمل است که شکل ظاهری خود را از VLC  که مدیا پلیر دیگری می باشد به عاریت گرفته. متاسفانه ، شباهت ها به همین جا ختم نمی شود. این نرم افزار پخش قابلیت های بسیار محدود در مورد پخش فایل ها ارئه می کند. ممکن است بپرسید،  پس چرا تصمیم گرفتم تا در مورد این پلیر مقاله ای بنویسم؟ دلیلش این است که این پخش کننده قابلیت بسیار منحصر به فرد دارد : شما به کمک این نرم افزار قادر به محافظت از فایل چند رسانه ای با یک  کلمه عبور دلخواه خواهید بود!

برای محافظت از فایل چند رسانه ای با یک کلمه عبور کافیست بر روی منوی DRM  کلیک کرده و Protect media  را انتخاب  کنید. شما باید در اینجا کلمه عبور مورد نظر خود را وارد کرده و  در صورت نیاز  کلمه ای که می تواند کلمه عبور را در زمان فراموشی به یاد شما بیاورد (tip/hint)وارد کنید. همچنین می توانید برچسب و کاور برای فایل محافظت شده خود انتخاب کنید(فایل تصویری). شما همچنین می توانید فایل خود را در برابر دستبرد یا ویرایش توسط دیگران محافظت کنید.

به طور پیش فرض ، GreenForce فایل حفاظت شده را با فرمت GFP ، که فرمت خاص  قابل پخش توسط این نرم افزار است ذخیره می کند ، اما شما می توانید آن را به هر فرمت چند رسانه ای  متداول تغییر دهید. مهم نیست که  چه نوع فرمتی را انتخاب  میکنید زیرا این فایل محافظت شده رانمی توان توسط دیگر برنامه های پخش  چند رسانه ای به جز GreenForce اجرا کرد آنهم تنها پس از وارد کردن رمز  به شکل صحیح !

به ویژگی های پخش چند رسانه ای نرم افزار بازگردیم: GreenForce قادر است بیشتر فرمت های چند رسانه ای  از جمله 3GP, MOV, ASF, FLV, SWF, RM, AVI و  MP4را اجرا کند. این نرم افزار همچنین قادر به خواند سی دی های صوتی ، دی وی دی ویدئویی ، پشتیبانی از لیست پخش(playlists)با نمایش کاور آلبوم به شیوه ای منحصر به فرد می باشد.

یک از ویژگی های خوب این برنامه امکان محدود کردن مقدار حافظه رم استفاده شده توسط دستگاه پخش در هنگام پخش فایل هاست. این مورد به خصوص هنگامی می تواند مفید باشد که شما از یک سیستم با حافظه بسیار کمی برای پخش استفاده می کنید. یکی دیگر از نکات مثبت در مورد  این پخش کننده این است که قابلیت پشتیبانی از کنترل پخش کننده  از خط فرمان را داراست.

در میان نکات منفی این برنامه، مواردی از جمله عدم پشتیبانی از زیرنویس که به نوبه عیب بزرگی برای بسیاری از فیلم دوستان مانند من است به چشم می خورد، دیگری پخش رسانه ها به صورت انلاین، هر چند توسط برنامه پشتیبانی می شود اما  به دلیل قطع و وصل مداوم دارای پخش ملال انگیز و ناامید کننده ای است. البته ، این تازه اولین نسخه از نرم افزار است. نسخه های آتی ممکن است ویژگی های بهتری از پخش چند رسانه ای برای کاربران خود به ارمغان بیاورند.

از این برنامه تنها در صورتی استفاده کنید که نیازمند محافظت از فایل خود به شکل DRM هستید ، در غیر این صورت نرم افزار های خیلی بهتر از آن زیادند!

منبع: instantfundas

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *