متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

روش های برطرف کردن مشکلات اتصال به اینترنت در ویندوز ۷

12345 (61 نظر - میانگین: 3٫03 از 5)
Loading...
342,487

 زمانی که برای سیستم شما مشکل اتصال به اینترنت رخ می دهد، و معمولا در چنین شرایطی از مودم وای فای استفاده می کنید، باید بررسی کنید که مشکل وای فای دارید یا اینکه دیوایس های متصل به روتر مشکل دارند.

در ابتدای امر باید به دنبال این باشید که منبع مشکل را بیابید. ما در این مطلب سعی داریم به پیدا کردن مشکل اتصال به اینترنت پرداخته و در نهایت، با ارائه راه حل های عمومی سعی کنیم مشکل شما را حل کنیم.

 

پیدا کردن مشکل اتصال به اینترنت در موبایل و کامپیوتر

وقتی که شما بر روی دیوایس های خود اعم از گوشی و کامپیوتر و تبلت، از اینترنت استفاده می کنید ممکن است که از:

 • مودم وای فای استفاده کنید
 • از سیم کارت اختصاصی برای اتصال استفاده کنید

در حالتی که تمام دستگاه های متصل به مودم و روتر، مشکل اتصال به اینترنت دارند، می توان حدس زد که مشکل از

 1. روتریا مودم
 2. تنظیمات دیوایس
 3. isp

است. اما وقتی که تنها یکی از دیوایس های متصل به مودم با مشکل مواجه هستند می توان حدس زد که آن دستگاه به طور خاص برای اتصال به اینترنت با مشکل مواجه است.

زمانی که مشکل اتصال به اینترنت، به خاطر isp است، کاری از شما ساخته نیست مگر اینکه مدتی صبر کنید تا مرکز سرویس دهنده مشکل را حل کند. اما وقتی که مشکل اتصال به اینترنت به صورت داخلی است و به دیوایس های شما ارتباط دارد باید با یکی از روش های حل مشکل اتصال به اینترنت دست به کار شوید و مشکل را حل کنید.

 

حل مشکل وای فای و اتصال به اینترنت با چند گام ساده

ابتدای امر، سعی بر این داریم که راه حل های جامع برای حل مشکل وای فای در ویندوز بپردازیم و با چند گام به شما کمک کنیم که اولین تلاش های خود را انجام دهید و مشکل اتصال را حل کنید.

 

پیدا نکردن وای فای در ویندوز بخاطر آنتی ویروس و یا فایرفال

اولین چیزی که معمولا هنگام بروز مشکل اتصال به اینترنت در ویندوز مورد بررسی قرار می گیرد، نرم افزارهای خاص امنیتی مثل آنتی ویروس ها و فایرفال است. این موضوع مخصوصا در ویندوز ۷ بیش از سایر ویندوز ها به چشم می آید.

برای حل مشکل پیدا نکردن وای فای در ویندوز اولین کاری که باید کنید این است که، آنتی ویروس و یا فایروال خود را موقتا قطع کنید.

بعد از این کار، سیستم را مورد بررسی قرار دهید و ببینید که آیا موفق به حل مشکل اتصال به وای فای شده اید یا نه.

 

موفقیت اتصال به وای فای بعد از غیرفعال کردن آنتی ویروس

معمولا برخی از آنتی ویروس ها دشمنی دیرینه با اتصال به اینترنت و وای فای دارند. در حالتی که با قطع کردن آنتی ویروس، مشکل اینترنت حل شود، سریع یک آنتی ویروس دیگر روی سیستم خود نصب کنید و سعی کنید ایمنی سیستم را تا حد امکان حفظ نمایید.

اما اگر کماکان مشکل وای فای شما و اتصال به اینترنت حتی با قطع کردن آنتی ویروس پا برجاست، این بار باید وارد گام های بعدی شوید:

 

ویرویس یابی برای حل مشکل وای فای و اتصال به اینترنت با ویندوز

گاهی اوقات برخی از ویروس ها و بد افزار ها موجب می شوند که اتصال اینترنتی به خوبی صورت نگیرد. در واقع این ویروس ها جلوی درستی عملکرد سیستم و درایورها را می گیرند. برای حل این گونه معضل ها استفاده از یک آنتی ویروس برای پیدا کردن ویروس مورد نظر بسیار مفید است.

ویروس یابی به خوبی توسط یک انتی ویروس می تواند مزاحمت های نرم افزاری و ویروس ها را برای بوجود آمدن مشکل وای فای را پیدا کند و آن ها را از میان بردارد
ویروس یابی به خوبی توسط یک انتی ویروس می تواند مزاحمت های نرم افزاری و ویروس ها را برای بوجود آمدن مشکل وای فای را پیدا کند و آن ها را از میان بردارد

با این اوصاف می توانید به سادگی، با یک ویروس یابی قوی، ویروس های مزاحم را کشف و حذف کنید.

 

ریستارت کردن گوشی و کامپیوتر برای حل مشکل اتصال به اینترنت

گاهی برخی نرم افزارها و تداخل ها در ویندوز و یا در موبایل رخ می دهد که موجب می شود، دسترسی به اینترنت امکان پذیر نباشد. حتی گاهی موجب عدم پیدا کردن مودم وای فای می شوند و درد سر های بعدی را ایجاد می کنند.

در چنین حالتی برای این که سیستم شما به حالت رفرش شده و تازه و خوب برگردد بهترین کار ریستارت سیستم است.

 

حل مشکل اتصال به اینترنت بعد از ریستارت موبایل و کامپیوتر

اولین کاری که می توانید کنید این است که به کمک دکمه restart در منوهای موبایل و کامپیوتر مشکل خود را حل کنید. این کار را انجام دهید و بعد از این که سیستم تان کاملا لود شد و همه چیز به حالت پایدار رسید سیستم را چک کنید.

اگر بعد از این کار، مشکل وای فای حل شود، که چه بهتر، اما اگر باز هم برای اتصال به وای فای و اینترنت مشکل دارید، این بار گوشی یا سیستم خود را از بیس خاموش کنید. بعد از گذشتن چند دقیقه دوباره سیستم را روشن کنید و این بار وضعیت اتصال به اینترنت را چک کنید.

اگر مشکل حل شد که تبریک می گوییم در غیر اینصورت روش بعدی را تست کنید.

 

روشن کردن دکمه آداپتر وایرلس روی کیبورد برای حل مشکل اتصال به اینترنت در ویندوز

اگر برای حل مشکل وای فای در ویندوز به دنبال راه و چاره هستید یکی از راه کار ها این است که دکمه اداپتور وایرلس روی کیبورد را پیدا کنید و آن را روشن کنید. گاهی اوقات به طور اتفاقی این دکمه خاموش می شود و اتصال به اینترنت با مشکل مواجه می شود.

این دکمه معمولا روی دکمه های تابعی F  قرار دارند. مثلا بر روی سیستم من این دکمه ها روی F8 و F10 واقع هستند. در برخی سیستم ها، برای فعال کردن این گزینه لازم است که دکمه Fn گرفته شود.

با روشن کردن دکمه آداپتور وایرلس می توانید به سادگی امکان اتصال به وای فای و اینترنت را حل کنید
با روشن کردن دکمه آداپتور وایرلس می توانید به سادگی امکان اتصال به وای فای و اینترنت را حل کنید

 

معمولا من برای حل مشکل اتصال به وای فای با کمک این ویژگی، موفق می شوم تا به اینترنت دسترسی پیدا کنم و نیازی به طی کردن مراحل دیگر نیست اما شما کماکان همه چیز را تست کنید.

نکته: سیستم های دسکتاپ رومیزی معمولا از این گزینه برخوردار نیستند پس اگر از لپ تاپ استفاده نمی کنید این مرحله را نادیده بگیرید و روش های زیر را تست کنید.

 

خاموش کردن مودم و روتر، حل مشکل اتصال به اینترنت وای فای در ویندوز و گوشی

گاهی اوقات مشکل از خود روتر و مودم است. در چنین حالتی اگر مودم و روتر شما هر دو از هم جدا هستند، هر دو را خاموش کنید. اگر فقط از مودم استفاده می کنید، مودم وای فای را خاموش کنید.

حدود ۳۰ ثانیه صبر کنید و دوباره مودم را روشن کنید و بعد وضعیت اتصال به اینترنت روی گوشی و کامپیوتر را چک کنید.

در صورتی که مشکل حل نشد، به مرحله بعدی بروید.

 

چراغ های مودم را برای درستی اتصال به اینترنت چک کنید

زمانی که اوضاع اتصال به اینترنت خوب بود، چراغ های روی مودم چگونه بودند؟ آیا وضعیت آن را به خاطر دارید؟

معمولا روی مودم ها چراغ های متفاوتی وجود دارد که برای اتصال به اینترنت، حداقل نیاز به ۴ چراغ روشن دارید که یکی ازآن ها اتصال به اینترنت یا اینترنت کانکشن است.

وقتی مشکل وای فای و اتصال به اینترنت رخ می دهد لازم است به چراغ ها مراجعه کنید. این چراغ های مودم با روشن و خاموش بودن گویای منبع مساله و مشکل هستند.
وقتی مشکل وای فای و اتصال به اینترنت رخ می دهد لازم است به چراغ ها مراجعه کنید. این چراغ های مودم با روشن و خاموش بودن گویای منبع مساله و مشکل هستند.

چراغ ها باید ویژگی زیر را داشته باشند:

 • باید به رنگ سبز باشند
 • معمولا به صورت چشمک زن باشند
 • برای ۴ ویژگی حداقل باید چراغ ها فعال باشند

این وضعیت را چک کنید. اگر هنگام اتصال درست به اینترنت چراغ ها را چک کرده باشید می توانید بفهمید که مشکل از روتر و مودم شما است و یا عدم دسترسی به اینترنت بخاطر وجود مشکل در isp است.

اگر وضعیت چراغ ها نتوانست شما را موفق به حل مشکل اتصال به اینترنت کند، راه حل های بعدی پیش روی شماست.

 

عیب یابی مشکل اتصال به اینترنت و وای فای در دستگاه

وقتی که وضعیت اتصال به وای فای تنها برای یک دستگاه با موانعی روبرو است و دستگاه های دیگر یا حداقل یک دستگاه به درستی در حال استفاده از مودم وای فای است، احتمالا مشکل از اداپتور وای فای در دستگاه مورد نظر است.

برای این کار عیب یابی یا  troubleshooter  های دیوایس ها می تواند به شما کمک کند تا به طور دستی و اتوماتیک مشکل را حل کنید.

برای درک بهتر این موضوع، از  troubleshooter  در ویندوز استفاده کرده ایم و روش حل مشکل اتصال به اینترنت با عیب یابی مشکل در ویندوز ۷ و سایر ویندوز ها به شیوه زیر انجام داده ایم

 

 شیوه عیب یابی مشکل وای فای در ویندوز و مک با troubleshooter

عیب یابی به کمک troubleshooter  در ویندوز و مک کاملا شبیه به هم است و ما برای سهولت و اختصار فقط به ویندوز پرداخته ایم:

برای این موضوع، ابتدا بر روی کانکشن موجود در نوار وضعیت و sys tray راست کلیک کنید و گزینه Troubleshoot problems را انتخاب کنید ( عکس زیر )

جایگاه بخش عیب یابی ویندوز برای مشکل وای فای و اتصال به اینترنت را در sys tray مشاهده می کنید
جایگاه بخش عیب یابی ویندوز برای مشکل وای فای و اتصال به اینترنت را در sys tray مشاهده می کنید

در این حالت، ویندوز به طور اتوماتیک متوجه می شود که مشکلی وجود دارد و سعی بر آن دارد تا به طور خودکار به جستجوی مشکل بپردازد و خودش ان را حل کند.

گاهی از اوقات، ویندوز نمی تواند مشکل را حل کند اما حداقل به شما می گوید که مشکل از کجا آب می خورد. وقتی که با این شیوه بتوانید مشکل را دریابید می توانید با پرسیدن از یک کارشناس و یا حتی جستجوی آنلاین راه حل آن را پیدا کنید.

 

مشکل کش سایت ها و عدم اتصال به اینترنت

گاهی اوقات قصد داریم که برخی وب سایت ها را باز کنیم، اما به دلیل این که اختلالاتی از جانب کش های سایت مورد نظر و دی ان اس رخ داده، ما را به اشتباه می اندازد و فکر می کنیم که اینترنت قطع است و یا اینکه ما با اتصال به وای فای با مشکل روبرو هستیم.

در چنین شرایطی، اگر ملاک مشکل اتصال وای فای روی سیستم شما باز نشدن چند سایت است می توانید برخی امکانات دیگر نظیر سیستم چت و سایت های دیگر را مورد بررسی قرار دهید.

در ویندوز می توانید این مشکل را به گونه ای دیگر شناسایی کنید.

برای این کار ابتدا به کمک دکمه استارت، cmd را باز کنید و دستور pconfig /flushdns را وارد کنید. این دستور کمک می کند که مشکل دی ان اس حل شود و اتصال شما با دنیای وب همچنان گذشته برقرار شود.

 

تنظیم مجدد ip و dns برای حل مشکل وای فای و اتصال به اینترنت

یک شیوه خیلی ساده برای مشکل یابی اتصال به اینترنت این است که سیستم ویندوزی، و یا گوشی خود را به مودم های دیگری وصل کنید. اگر همه چیز خوب است و اینترنت به خوبی متصل می شود، می توان حدس زد که مشکل از ip   شما است که بر روی مودم قبلی پیکربندی شده است.

با انجام تنظیمات شبکه می توانید آی پی و دی ان اس که ISP شما ارائه کرده و به شما اختصاص داده، آشکار می شود و می توانید مشکل را با توجه به آن حل کنید. در بسیاری از مواقع داشتن یک ادرس IP استاتیک، و تغییر آدرس DNS می تواندبه شما کمک کند تا مشکل اتصال به وای فای و اینترنت را حل کنید.

اگر شما دارای آدرس IP استاتیک هستید، لازم است که برخی کارها را روی LAN انجام دهید.

برای این که بدانید این کار را چگونه انجام می دهیم، کاربران ویندوزی می توانند از طریق بخش زیر، گام به گام شیوه حل مشکل اتصال به اینترنت را یاد بگیرند.

 • برای شروع این کار ابتدا به کمک کیبورد دکمه های ترکیبی Windows+R  را با هم بگیرید
 • در پنجره RUN که با فشردن این دکمه های ترکیبی، نماش داده می شود، عبارت ncpa.cpl را بنویسید.
 • با این کار OK را بزنید تا کانکشن های شبکه تان نمایش داده شوند.
 • در ادامه روی شبکه راست کلیک کنید و Properties را انتخاب کنید

 

برای تنظیمات مجدد نتورک، و شبکه از ناحیه دی ان اس، و ip نیاز به دسترسی به جزییات تنظیم شده آن دارید
برای تنظیمات مجدد نتورک، و شبکه از ناحیه دی ان اس، و ip نیاز به دسترسی به جزییات تنظیم شده آن دارید

در صفحه ای که باز می شود، شما دو تب مشاهده می کنید. تب اول Internet Protocol Version 4 است. روی این تب قرار بگیرید و در پایین و سمت راست روی گزینه Properties کلیک کنید

 

برای تنظیمات دی ان اس، طبق تصویر بالا، مراحل را طی کنید و تیک لازم را بزنید تا قابلیت مورد نظر فعال شود
برای تنظیمات دی ان اس، طبق تصویر بالا، مراحل را طی کنید و تیک لازم را بزنید تا قابلیت مورد نظر فعال شود

در صفحه ای که نمایش داده می شود دو گزینه زیر وجود دارند:

 • Obtain an IP address automatically”
 •  “Obtain DNS server address automatically

این دو گزینه را انتخاب کنید.

تنظیمات را مطابق دستورات وآن چه که در این عکس مشاهده می کنید تنظیم کنید و بعد ok بزنید
تنظیمات را مطابق دستورات وآن چه که در این عکس مشاهده می کنید تنظیم کنید و بعد ok بزنید

به طور مرسوم با انتخاب این گزینه ها باید اتصال به صورت اتوماتیک رخ دهد. در غیر اینصورت باید سیستم را رجیستر کنید.

 

حل مشکل اتصال به شبکه با تعمیر درایورهای شبکه

معمولا سیستم های قدیمی که از درایورهای قدیمی استفاده می کنند گاهی در اتصال به وای فای مشکلات و موانعی ایجاد می کنند. یکی از روش های حل مشکلات اتصال به اینترنت با توجه به درایورهای شبکه می تواند استفاده از پنجره run باشد.

برای این کار می توانید ابتدا به کمک کیبورد دکمه ترکیبی Window+R را بگیرید.

با این کار پنجره run نمایش داده می شود.

در کادر مربوطه به آن، devmgmt.msc را بنویسید تا بتوانید Device Manager را باز کنید

 

برای بروز رسانی درایورها به دیوایس منیجر در ویندوز نیاز دارید تا بتوانید، از این طریق آپدیت لازم را روی درایور ها انجام دهید. برای این کار می توانید از پنجره run استفاده کنید و دستور بالا را وارد کنید
برای بروز رسانی درایورها به دیوایس منیجر در ویندوز نیاز دارید تا بتوانید، از این طریق آپدیت لازم را روی درایور ها انجام دهید. برای این کار می توانید از پنجره run استفاده کنید و دستور بالا را وارد کنید

با انجام این کار، لیستی از امکانات را مشاهده می کنید که هر کدام از لیست و زیر مجموعه مخصوص خود بهره مند هستند.

در این لیست به دنبال عبارت و منوی Network adapters باشید.

آن را باز کنید تا زیر شاخه هایش را ببینید

در لیستی که مشاهده می کنید، اولین زیر منو باید نام شبکه شما باشد. روی آن راست کلیک کنید و عبارت Update driver software را انتخاب کنید.

با انجام این کار، دو گزینه پیشنهادی دارید تا به کمک آن ها آپدیت را انجام دهید:

 • manually
 •  automatically

حالت آپدیت به صورت automatically به صورت آنلاین صورت می گیرد.

با راست کلیک کردن بر روی دیوایس مورد نظر، امکان آپدیت آن به طور اتوماتیک و دستی فراهم می شود
با راست کلیک کردن بر روی دیوایس مورد نظر، امکان آپدیت آن به طور اتوماتیک و دستی فراهم می شود

با این وضعیت که دسترسی به اینترنت وای فای وجود ندارد، کافی است که با ترفند استفاده از کابل اترنت سیستم را به روتر وصل کنید. بدین صورت اتصال مستقیم خواهید داشت و می توانید به حالت automatically و آنلاین، درایورها از مرکز بروز رسانی کنید

زمانی که اتصال به اینترنت به خوبی صورت گرفت روی Search automatically for updated driver software, کلیک کنید تا عملیات بروز رسانی درایور شبکه برای حل مشکل اتصال به اینترنت انجام شود.

حل مشکل اتصال به اینترنت در ویندوز
Search automatically for updated driver software به شما کمک می کند تا بتوانید آپدیت لازم را روی سیستم اعمال کنید

اگر اتصال شما به اینترنت برقرار نشد، لازم است که از طریق یک سیستم و شبکه دیگر، از وب سایت سازنده، نسخه جدید درایور شبکه سیستم خود را دانلود کنید و به سیستم خودتان منتقل کنید.

برای استفاده از این شیوه لازم است که Browse my computer for driver software را بزنید و بعد به کمک مسیر هایی که پیش رویتان قرار دارد، نرم افزار را به طور دستی نصب کنید و درایور های شبکه را بروز رسانی کنید.

 

ریست کردن روتر برای حل مشکل وای فای و اینترنت

گاهی اوقات مشکلاتی که برای سیستم و اتصال به اینترنت رخ می دهد، به روتر ارتباط برقرار می کند. شاید ریست کردن روتر برای حل مشکل اینترنت کار جذابی برای تان نباشد، چون لازم است که برخی از تنظمیات را از بیس و ابتدا انجام دهید، اما معمولا این کار روتر را به حالت کارخانه بر می گرداند و مشکلات متعددی که می تواند به موجب گذشت زمان روی تنظیمات روتر رخ داده باشد را حل کند.

ساده ترین روش برای ریست روتر، استفاده از دکمه ریست در پشت روتر است.

برای ریست روتر وای فای، بهتر است که به روتر یا مودم خود دقت کنید و با توجه به نوع ساخت آن، این امکان را مورد استفاده قرار دهید
برای ریست روتر وای فای، بهتر است که به روتر یا مودم خود دقت کنید و با توجه به نوع ساخت آن، این امکان را مورد استفاده قرار دهید

دکمه ربست در کنار چند دکمه دیگر قرار دارد که محل جایگیری آن در روترهای مختلف ممکن است متفاوت باشد اما می توانید نام آن را با دقت بررسی کنید.

برخی برای ریست شدن نیاز به فشردن دکمه و برخی نیاز به اتصالاتی مثل سوزن و یک شی باریک در یک محفظه باریک دارند. به هر حال، برای سیستم روتر شما هر مدلی که ارائه شده، را دنبال کنید

وقتی که خواستید روتر را ریست کنید باید توجه کنید که لازم است که این دکمه را به مدت ۵ تا ۱۵ ثانیه فشار دهید تا عملیات ریست به خوبی انجام شود.

اگر با گرفتن ۱۵ ثانیه روتر ریست نشد، انقدر زمان را طولانی کنید تا تمام چراغ های روتر خاموش شود و مجددا ریست شود و به حالت قبل باز گردد.

توجه: قبل از ریست کردن روتر برای حل مشکل اینترنت به سایت مربوط به تنظیمات روتر وارد شوید و پسورد و نام کاربری را یادداشت کنید.

 

آخرین راه حل مشکل پیدا نکردن وای فای در ویندوز با ریست شبکه

ریست شبکه آخرین کاری است که باید انجام دهید تا بتوانید مشکل پیدا نکردن وای فای و عدم اتصال به اینترنت در ویندوز را حل کنید.

برای این کار لازم است که از طریق منوی استارت در ویندوز، اقدام کنید و عبارت Network Reset را بنویسید تا به امکانات لازم برای ریست نتورک و شبکه دست پیدا کنید.

برای حل مشکل وصل شدن به اینترنت در ویندوز، می توانید، به کمک امکان ریست شبکه، وضعیت را رفرش کنید و این هدف خود را دوباره تست کنید
برای حل مشکل وصل شدن به اینترنت در ویندوز، می توانید، به کمک امکان ریست شبکه، وضعیت را رفرش کنید و این هدف خود را دوباره تست کنید

وقتی که قصد دارید نتورک و شبکه را ریست کنید، یک پنجره هشداری نمایش داده می شود که به شما هشدار می دهد که با این کار تمام اتصالات و اطلاعات اتصالات، حذف می شوند.

اگر از این موضوع اطمینان دارید و اطلاعات لازم را دارید، روی گزینه Reset now کلیک کنید تا ریست انجام شود.

با فشردن دکمه ریست شبکه می توانید نسبت به این کار اقدام کنید
 
با فشردن دکمه ریست شبکه می توانید نسبت به این کار اقدام کنید
با فشردن دکمه ریست شبکه می توانید نسبت به این کار اقدام کنید . پیش از این کار از داشتن نام کاربری و رمز عبور و اطلاعات لازم مطمئن باشید

 

بعد از این کار اطلاعات لازم را وارد کنید و شبکه را پیکر بندی کنید.

در صورتی که هنوز با شبکه و اتصال به اینترنت مشکل دارید حالا می توانید به مرکز آی اس پی و خدمات دهنده اینترنت خود تماس بگیرید و مشکل را جویا شوید.

البته من معمولا وقتی در حال کار کردن با اینترنت هستم و مشکل اتصال به وجود می آید، با بررسی ابتدایی، مشکل را در گام های اول به صورت دستی مورد بررسی و بازبینی قرار می دهم و با تماس با آی اس پی، و اطمینان از صحت عملکرد مرکز، اقدام به انجام تنظیمات بعدی می کنم.

 

بعد از این که این راه حل های عمومی را دنبال کردید می توانید به تناسب نوع سیستم عامل خود، روش های ارائه شده زیر را نیز تست کنید. ( دقت کنید که در برخی موارد از تنظیمات زیر، هم پوشانی بین انواع سیستم عامل ها وجود دارد بنابراین می توانید بخاطر شباهت بیش از حد بسیاری از تنظیمات بین نسخه های ویندوز، موارد گفته شده را برای سیستم عامل خود تست کنید ( فارغ از نوع سیستم عامل ) )

 

شیوه حل مشکل اتصال به اینرنت در ویندوز ۱۰

در این بخش به بررسی روش هایی برای حل مشکل وای فای در ویندوز ۱۰ و به طور کلی تر به مشکل اتصال به اینترنت در ویندوز ۱۰ می پردازیم.

 

حذف فایل های temp یک روش برای حل مشکل اینترنت در ویندوز ۱۰

اگر در ویندوز ۱۰ نمی توانید به اینترنت وصل شوید، ممکن است با کمک فایل های temp بتوان این مساله را حل کرد.

برای این کار لازم است که فایل های temp از روی ویندوز ۱۰ پاک شود و بعد دوباره وضعیت اتصال به اینترنت در آن چک شود. برای این کار گام های زیر را طی کنید:

از روی صفحه کلید دکمه win و x راه هم زمان را فشار دهید

با توجه به آپشن هایی که بعد از این کلید ترکیبی مشاهده می کنید File Explorer. را انتخاب کنید.

file explorer به شما امکان می دهد تا سریع تر موقعیت فایل های مورد نظر را پیدا کنید و اقدامات بعدی را انجام دهید
file explorer به شما امکان می دهد تا سریع تر موقعیت فایل های مورد نظر را پیدا کنید و اقدامات بعدی را انجام دهید

در نوار آدرس فایل ها، C:\Windows\temp را بنویسید و اینتر را بزنید

با انجام این کار ویندوز سریع شما را به موقعیت فایل های مورد نظر می برد
با انجام این کار ویندوز سریع شما را به موقعیت فایل های مورد نظر می برد

اگر نیاز به مجوز  administrator داشته باشید دیالوگ باکسی باز می شود که باید این دسترسی و مجوز را ایجاد کنید

ادامه مسیر به صورت ادمین لازمه ادامه حل مشکل اینترنت به کمک حذف فایل های مورد نظر است.
ادامه مسیر به صورت ادمین لازمه ادامه حل مشکل اینترنت به کمک حذف فایل های مورد نظر است.

با فشردن کلید Continue.  این مجوز صادر شده و البته عملیات ادامه می یابد

در این بخش شما temp  فایل های زیادی می بینید که باید همه را حذف کنید

برای حذف آن ها دکمه ترکیبی ctrl +a را بگیرید و آن ها را انتخاب کنید و بعد همه را دلیت کنید

با حذف این فایل ها، می توانید به سادگی مشکل دسترسی به اینترنت در ویندوز خود را حل کنید
با حذف این فایل ها، می توانید به سادگی مشکل دسترسی به اینترنت در ویندوز خود را حل کنید

با این کار، دوباره اتصال به اینترنت خود را چک کنید و در صورت نیاز قبل از این کار، یک بار سیستم خود را ریستارت کنید.

 

ریست DNS برای حل مشکل اتصال به اینترنت در ویندوز ۱۰

ریست DNS برای حل مشکل اتصال به اینترنت در ویندوز ۱۰ و ویندوز ۸ و ۷ نیز رواج دارد. بنابراین به شیوه مشابه می توانید از این کار در سایر ویندوز ها نیز استفاده کنید.

برای انجام این کار، روی آیکون شبکه در  SYS TRAY راست کلیک کنید و گزینه دوم یعنی pen Network and Sharing Center. را انتخاب کنید

به منظور تنظیمات دی ان اس جدید روی سیستم برای حل مشکل وای فای و اتصال درست به اینترنت لازم است از این گزینه شروع کنید
به منظور تنظیمات دی ان اس جدید روی سیستم برای حل مشکل وای فای و اتصال درست به اینترنت لازم است از این گزینه شروع کنید

در صفحه ای که باز می شود، در سمت چپ، لیستی از امکانات قابل انتخاب را می بینید. در میان این آپشن ها روی Change adapter settings. کلیک کنید

موقعیت Change adapter settings را در عکس مورد نظر مشاهده می کنید. برای تغییرات لازم روی آن کلیک کنید
موقعیت Change adapter settings را در عکس مورد نظر مشاهده می کنید. برای تغییرات لازم روی آن کلیک کنید

روی آداپتور وای فای خود راست کلیک کنید و Properties را انتخاب کنید.

ادامه تنظیمات را به کمک properties روی آداپتر اعمال کنید
ادامه تنظیمات را به کمک properties روی آداپتر اعمال کنید

در صفحه ای که مشاهده می کنید، گزینه Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) را یافته و تیک آن را بزنید و انتخاب کنید و مجدد در پایین صفحه و سمت راست روی گزینه Properties کلیک کنید.

در موقعیت جدید نیز نیاز به استفاده از قابلیت properties دارید.
در موقعیت جدید نیز نیاز به استفاده از قابلیت properties دارید.

در ادامه روی Obtain an IP address automatically کلیک کنید

حل مشکل اتصال به وای فای در ویندوز را به کمک تنظیمات آداپتر و آی پی مورد بررسی قرار می دهیم
حل مشکل اتصال به وای فای در ویندوز را به کمک تنظیمات آداپتر و آی پی مورد بررسی قرار می دهیم

با این کار باید بتوانید به راحتی اتصال را برقرار کنید.

در صورتی که اتصال برقرار نشود، Use the following DNS server addresses را مورد استفاده قراردهید.

در محلی که باید آدرس ها را قرار دهید، آن چه که در اسکرین شات زیر مشاهده می کنید بنویسید، و بعد OK را بزنید و دوباره وضعیت اتصال به اینترنت را چک کنید

تنظیمات را دقیقا مطابق آن چه که در این عکس مشاهده می کنید روی سیستم خود اعمال کنید
تنظیمات را دقیقا مطابق آن چه که در این عکس مشاهده می کنید روی سیستم خود اعمال کنید

 

راه حل ویژه Command Prompt برای حل مشکل اتصال به اینترنت در ویندوز ۱۰

برای این که بتوانید با کمک غیرفعال سازی آداپتور اتصال و شبکه خود وضعیت اتصال به اینترنت را رفرش کنید و موانع را برطرف کنید این روش نیز برای بسیاری از کاربران موثر و مفید بوده است.

برای استفاده از این شیوه گام های زیر را طی کنید:

ابتدا از طریق صفحه کلید، دکمه های X و Win را با هم بگیرید

از لیستی که مشاهده می کنید گزینه Command Prompt (Admin) را انتخاب کنید

با استفاده از Command Prompt در حالت ادمین می توانید با ارائه دستوراتی به بیس سیستم، مشکل اتصال به وای فای و اینترنت را در ویندوز حل کنید
با استفاده از Command Prompt در حالت ادمین می توانید با ارائه دستوراتی به بیس سیستم، مشکل اتصال به وای فای و اینترنت را در ویندوز حل کنید

در ادامه یک هشدار ارائه می شود که باید به صورت administrator آن را دنبال کنید. برای این موضوع  Yes را بزنید و وارد مرحله بعد شوید

برخی از سیستم ها، با توجه به نوع کاربری، این هشدار را نمایش نمی دهند در صورتی که این هشدار را می بینید باید yes را بزنید
برخی از سیستم ها، با توجه به نوع کاربری، این هشدار را نمایش نمی دهند در صورتی که این هشدار را می بینید باید yes را بزنید

در پنجره command prompt دستورات زیر را بنویسید و اینتر را بزنید

ipconfig/flushdns

nbtstat -R

nbtstat -RR

netsh int ip reset c:\resetlog.txt

netsh winsock reset

 

مرحله ای که دستورات را وارد می کنید، باید با اینتر، دستورات را روی سیستم پیاده و اعمال کنید.
مرحله ای که دستورات را وارد می کنید، باید با اینتر، دستورات را روی سیستم پیاده و اعمال کنید. موقعیت دستورات را در عکس مشاهده می کنید

بعد از این کار، یک بار سیستم را ریستارت کنید تا تنظیمات لازم اعمال شود.

بعد از بالا آمدن سیستم، دوباره با کمک آیکون شبکه در sys tray روی گزینه Open Network and Sharing Center کلیک کنید

در این مرحله باید وارد صفحه ای شوید که تمام تنظیمات از طریق آن صورت می گیرد.
در این مرحله باید وارد صفحه ای شوید که تمام تنظیمات از طریق آن صورت می گیرد.

در سمت چپ روی آپشن Change adapter settings. کلیک کنید

 

با کمک change adapter settings می توانید تنظیمات اداپتور شبکه را تغییر دهید. با یک کلیک وارد بخش تنظیماتی آن شوید
با کمک change adapter settings می توانید تنظیمات اداپتور شبکه را تغییر دهید. با یک کلیک وارد بخش تنظیماتی آن شوید

حالا بر روی اداپتور وای فای خود راست کلیک کرده و Disable را انتخاب کنید

فعال سازی و غیر فعال سازی آداپتور را به طور متوالی، انجام دهید و بعد وضعیت اتصال به اینترنت و رفع مشکل وای فای را تست کنید
فعال سازی و غیر فعال سازی آداپتور را به طور متوالی، انجام دهید و بعد وضعیت اتصال به اینترنت و رفع مشکل وای فای را تست کنید

اندکی صبر کنید ( حدود ۳۰ ثانیه ) و بعد دوباره روی آن راست کلیک کرده و Enable را انتخاب کنید

با این کار تا حد زیادی احتمال دارد که مشکل وای فای شما و اتصال به اینترنت در ویندوز حل شود

 

 

شیوه حل مشکل وای فای و اتصال به اینترنت در ویندوز ۸ و ۸٫۱

روش های حل مشکل اینترنت در ویندوز ۸ نیز تقریبا شبیه به سایر ویندوز هاست. در پاره ای از موراد شیوه های مشابه، نظیر گام های عمومی ( ابتدای مقاله ) و تنظیمات آداپتور و ریست dns برای ویندوز ۸ نیز کارایی لازم را دارد.

تمام این شیوه ها برای ویندوز ۸ و ۸٫۱ و ۷ نیز کاربرد دارد.

 

شیوه های رفع مشکلات اتصال به اینترنت و شبکه در ویندوز ۷

برای عیب یابی رفع مشکل اتصال به اینترنت در ویندوز ۷، معمولا روش های مختلفی بکار برده می شود، اما به طور اختصاصی، بعضی تنظیمات و تغییرات در این ویندوز، مشکل وای فای و پیدا کردن سیگنال وای فای را بهتر حل می کند.

در ادامه این مقاله می توانید این روش های حل مشکل اتصال به اینترنت در ویندوز سون را بخوانید

 

غیرفعال کردن آنتی ویروس برای حل مشکل وای فای

آنتی ویروس و فایروال یکی از جمله مشکلات مختلفی است که می تواند منجر به عدم دسترسی و اتصال به اینترنت در ویندوز سون شود.

عدم سازگاری برخی آنتی ویروس ها با ویندوز ۷ در میان تمام ویندوز ها کاملا مشهود است به همین دلیل اولین کاری که باید کنید این است آنتی ویروس و فایروال را غیر فعال کنید و بعد امکان ورود به اینترنت را تست کنید.

 

 حذف و نصب مودم و درایور شبکه بهترین راه حل مشکل اتصال به اینترنت

در بسیاری از اوقات برای حل مشکل اینترنت در ویندوز ۷ توصیه می شود که مودم و درایو شبکه را از اول نصب کنید و نصب آن را رفرش کنید. البته این کار از دو جهت مورد توجه است:

عدم اتصال به اینترنت بخاطر فایل های خراب شده نصب شده

گاهی برخی نرم افزارها و بد افزارها موجب می شوند که فایل هایی که حین نصب مودم و درایور روی سیستم شما قرار گرفته دستخوش تغییر، حذف و یا آلوده شدن باشند. به همین دلیل حذف و نصب مودم چیزی است که کمک می کند تا بتوانید دوباره این فایل ها را به صورت سالم و کاربردی داشته باشید.

اما علت دوم گاهی به این دلیل رخ می دهد که درایور با ویندوز ۷ سازگاری کامل ندارد. هنگام نصب مودم و درایور ها باید از تجهیزات مخصوص ویندوز ۷ استفاده کنید در غیر اینصورت پاسخی نخواهید گرفت

برخی اوقات کاربران مدعی این هستند که از درایور های مخصوص ویندوز ۷ استفاده می کنند اما باز جواب نمی گیرند. اگر حتی از تجهیزات ویندوز ۷ برای نصب و اتصال به اینترنت استفاده کنید، در عین حال باز هم ممکن است به دلیل در نظر نگرفتن، سیستم عامل ۳۲ بیتی یا ۶۴ بیتی، به هدف خود نرسید. برای حل این مساله باید نوع سیستم عامل ویندوز خود را از قبل بدانید.

 

برای دستیابی به این بخش از ویندوز، ابتدا در منوی استارد روی مای کامپیوتر راست کلیک کنید و گزینه prooerties را انتخاب کنید و بعد از آن، اطلاعات سیستم را مشاهده کنید
برای دستیابی به این بخش از ویندوز، ابتدا در منوی استارد روی مای کامپیوتر راست کلیک کنید و گزینه prooerties را انتخاب کنید و بعد از آن، اطلاعات سیستم را مشاهده کنید

 

عیب یابی مشکل اتصال اینترنت در ویندوز ۷

معمولا در ویندوز هفت برای عیب یابی مشکل اتصال به اینترنت، امکان خوبی وجود دارد که بسیاری از کاربران روش استفاده از آن را نمی دانند برای استفاده از این ویژگی، گام های زیر را یکی یکی دنبال کنید

برای استفاده از سیستم عیب یابی اتصال به اینترنت در ویندوز ۷ می توانید از دو مسیر کار خود را شروع کنید.

اولین مسیر، کلیک راست، بر آیکون شبکه در sys tray  در ویندوز است. اما روش دیگر، ورود به کنترل پنل، از طریق منوی استارت، و جستجوی Network and Sharing Center است.

 

برای انجام تنظیمات لازم جهت تنظیمات و عیب یابی از این بخش استفاده می شود
برای انجام تنظیمات لازم جهت تنظیمات و عیب یابی از این بخش استفاده می شود

در این صفحه در قسمت پایین گزینه Troubleshoot problems وجود دارد ( همین گزینه با راست کلیک بر آیکون شبکه قابل مشاهده است )

اگر بر روی Troubleshoot problems کلیک کنید، سیستم شروع به بررسی جزییات سیستم و عیب یابی می کند. سیستم عیب یابی ویندوز ۷ مشکل را پیدا کرده و آن را حل می کند و یا اینکه راه حل را در اختیارتان قرار می دهد.

 

 

واگذاری وظیفه اتصال به اینترنت به خود ویندوز ۷

ما برای این که بتوانیم برخی امکانات را روی ویندوز توسعه دهیم، معمولا اقدام به نصب درایورها و ابزارها و نرم افزارها می کنیم. اما ویندوز هم به قدری قادر به انجام کار است که بتواند قطعات را بشناسد و وظیفه ها را تشخیص دهد و خودش کار را انجام دهد.

برای استفاده از این فرصت، امکان استفاده از درایور ها بدون نصب آن ها را فراهم می کنیم تا خود ویندوز بدون نیاز به نصب و با شناسایی قبلی و ذاتی خود، با آن ها کار کند.

برای این کار، باید به سراغ مدیریت کامپیوتر برویم. به عبارتی روی آیکون My Computer در دسکتاپ کلیک می کنیم و بعد از میان آپشن های راست کلیک،  Manage  را انتخاب می کنیم .

برای ورود به بخش مدیریتی در مورد درایورها و دیوایس ها لازم است از این بخش اقدام نمایید
برای ورود به بخش مدیریتی در مورد درایورها و دیوایس ها لازم است از این بخش اقدام نمایید

وقتی روی این گزینه کلیک می کنیم صفحه اختصاصی آن به نام Computer Management باز می شود. در سمت راست این صفحه آپشن  Device manager را می بینید. روی این گزینه کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی شویم:

در قسمت مدیریت بخش اختصاصی مدیریت دیوایس ها را مد نظر داشته باشید و روی آن کلیک کنید
در قسمت مدیریت بخش اختصاصی مدیریت دیوایس ها را مد نظر داشته باشید و روی آن کلیک کنید

با کلیک بر این گزینه، در سمت چپ گزینه ای به نام Network adapters را مشاهده می کنید که می توانید با یک کلیک بر آن زیر آپشن ها و زیر منوهای آن را ببینید.

اکنون از میان این گزینه ها دستگاه مورد نظر را انتخاب کرده، راست کلیک کنید و Uninstall را بزنید

در این بخش می توانید با یک کلیک درایور مورد نظر را از رده خارج کنید و با کمک خود سیستم اتصال و یافتن دستگاه و درایور ها امتحان کنید
در این بخش می توانید با یک کلیک درایور مورد نظر را از رده خارج کنید و با کمک خود سیستم اتصال و یافتن دستگاه و درایور ها امتحان کنید

با این کار، تغییری در سیستم ایجاد کرده اید که موجب واکنش در سیستم می شود. حالا کافی است سیستم را ریستارت کنید تا خود ویندوز بعد از بالا آمدن، شناسایی و نصب قطعه را به طور اتوماتیک انجام دهد و دوباره امکان اتصال به اینترنت فراهم شود. ( این روش مخصوصا در ویندوز ۷ جواب می دهد )

 

روش هایی که در این بخش برای حل مشکل اتصال به اینترنت در ویندوز ۷ ارائه شد از مرسوم ترین شیوه های موثر برای حل این مشکل به شمار می آیند. در صورتی که هیچ کدام از شیوه های یاد شده روی سیستم ویندوز ۷ شما کارگر نیست، لطفا روش های دیگر را روی سیستم تست کنید.

 

 

 

شیوه های حل مشکل اینترنت در اندروید

از زمانی که دستگاه های اندرویدی پیشرفته تر شده اند و امکان وبگردی آسان و سریع را فراهم کرده اند، مشکلات خاصی در کنار سرویس دهی های عالی آن ها رخ داده است. برای این منظور می توان به مساله ی مشکل اتصال به اینترنت در گوشی های اندرویدی اشاره داشت.

در ادامه این مطلب قصد داریم به روش کلی حل مشکل اتصال به اینترنت در اندروید بپردازیم:

 

نشانه های وجود مشکل در اینترنت اندروید

معمولا وقتی که می خواهید روی گوشی تان، سایتی را باز کنید، یا اینکه به کمک گوشی و اینترنت اپلیکیشنی را دانلود و نصب کنید و همه چیز با خطا رخ می دهد بدین معنی است که شبکه اینترنتی تان، خواه به صورت وای فای و خارجی باشد و یا به صورت اینترنت دیتا، سرویس دهی درستی ندارد.

از جمله نشانه های مشکل در اتصال به اینترنت می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • دانلود روی ۰%باقی می ماند
 • سایت ها لود نمی شوند
 • دانلود شروع نمی شود
 • سایت ها و مارکت ها روی Loading… باقی می مانند
 • و موارد مشابه دیگر

 

عیب یابی مشکل اتصال به اینترنت در دستگاه های اندرویدی

قبل از این که بخواهید از طریق تنظیمات پیشرفته مربوط به اینترنت دیتا و وای فای، مشکل عدم اتصال به اینترنت در گوشی را مورد بررسی قرار دهید، کافی است اندروید را وادار کنید تا به عیب یابی اینترنت بپردازد.

اولین کاری که باید کنید این است که گوشی خود را ریستارت کنید یا آن را یک بار خاموش و روشن کنید. معمولا پس از یک بار انجام این کار، اتصال به اینترنت از سر گرفته می شود و مشکل حل می شود چرا که برخی مسائل نرم افزاری می تواند مانع این موضوع شود.

اگر با ریستارت کردن گوشی، مشکل وای فای در اندروید حل نشد، می توانید بین وضعیت Wi-Fi and mobile data سوئیچ کنید.

برای این کار کافی است که به اپلیکیشن ها مراجعه کنید و Settings را باز کنید. در این اپلیکیشن باید با یکی از دو گزینه های Wireless & networks و یا Connections مواجه شوید. ( به تناسب نوع گوشی و سیستم عامل ان این عبارت ها ممکن است متفاوت باشد اما کار هر دو یکسان است ).

موقعیت تنظیمات شبکه و وایرلس در مدل های مختلف اندروید در تنظیمات است.
موقعیت تنظیمات شبکه و وایرلس در مدل های مختلف اندروید در منوی تنظیمات است.

بعد از انجام این کار، یک بار وای فای را خاموش کنید و دیتا را فعال کنید

و بار بعدی، دیتا را فعال و وای فای را روشن کنید.

بعد از این که این وضعیت را مورد بررسی قرار دادید مشکل وای فای و اینترنت اندروید به قوت خود باقی ماند، می توانید عیب یابی پیشرفته را به صورت زیر دنبال کنید

 

حل مشکل اینترنت همراه اول و ایرانسل

اینترنت همراه اول و ایرانسل، به صورت اینترنت دیتا به شمار می رود. زمانی که شما به کمک سیم کارت خود، از اینترنت استفاده می کنید و کماکان با مشکلی در اتصال مواجه می شوید، بهترین کار این است که از طریق عیب یابی اینترنت مخصوص شبکه دیتا اقدام کنید.

ابتدا وارد اپلیکیشن تنظیمات یا Settings  شوید

در این اپلیکیشن به تناسب نوع گوشی و سیستم عامل اندرویدی خود، به دنبال یکی از دو گزینه Wireless and Networks یا Connections باشید.

در پاره ای از سیستم ها، لازم است در این مرحله گزینه Data usage را هم کلیک کنید. در صورتی که این گزینه در میان آپشن ها نیست و مستقیما به Mobile data یا  Cellular data.دسترسی دارید، روی یکی از این دو گزینه ( به تناسب گوشی ) کلیک کنید.

برای دسترسی به mobile data در تمام دستگاه های اندرویدی می توانید از منوی بالای گوشی با یک بار سوایپ کردن دسترسی داشته باشید.
برای دسترسی به mobile data در تمام دستگاه های اندرویدی می توانید از منوی بالای گوشی با یک بار سوایپ کردن دسترسی داشته باشید.

حالا می توانید دیتای موبایل خود را روشن کنید. اگر از قبل این ویژگی فعال است و روشن است، لازم است که یکبار آن را خاموش کنید و بعد آن را روشن کنید.

حالا به بالای گوشی خود و جایی که علامت سیگنال خط شما وجود دارد نگاه کنید و نوع شبکه اعم از ۲G, 3G, 4G, H را بررسی کنید.

دقت کنید که اگر وای فای تان روشن باشد این علایم را نخواهید دید پس مطمئن باشید که وای فای خاموش است تا بتوانید وضعیت شبکه دیتای گوشی اندرویدی تان را بررسی کنید .

در این شرایط اگر باز هم نمی توانید سیگنال را مشاهده کنید و اطلاعات لازم را ببینید، می توان اطمینان داشت که تحت پوشش شبکه نیستید.

برای حل این مساله یا جای خود را عوض کنید ( مثلا می توانید به بیرون از اتاق بروید ) و یا در نهایت با ارائه دهنده سرویس خود تماس بگیرید.

 

شیوه حل مشکل اتصال به اینترنت دیتای موبایل با airplane

زمانی که برای اتصال به شبکه موبایل در ایرانسل و یا همراه اول با مشکل مواجه می شوید علاوه بر دو شیوه قبل می توانید حالت هواپیما یا  airplane  را هم مورد بررسی قرار دهید.

با تغییر تنظیمات در بخش airplane می توانید گوشی خود را از نظر اتصال به اینترنت چک کنید و مشکلات مربوطه را حل کنید. کافیست یک بار airplane را فعال و بعد غیر فعال کنید.
با تغییر تنظیمات در بخش airplane می توانید گوشی خود را از نظر اتصال به اینترنت چک کنید و مشکلات مربوطه را حل کنید. کافیست یک بار airplane را فعال و بعد غیر فعال کنید.

در هر شرایطی که هسید، airplane  را فعال کنید و به مدت ۲۰ ثانیه صبر کنید و دوباره آن را خاموش کنید.

بعد از این کار دوباره وضعیت مشکل اینترنت همراه خود را تست کنید. به احتمال زیاد باید مشکل حل شود در غیر اینصورت کمی صبر کنید با ارائه دهنده خدمات دیتای خود، تماس بگیرید.

 

شیوه حل مشکل وای فای در اندروید

کاربران اندروید می توانند از اینترنت وای فای، نیز برای اتصال به دنیای وب استفاده کنند. اما گاهی این اتصال با مشکل مواجه می شود. در ابتدای این مقاله به حل مشکل وای فای و روتر پرداخته ایم که اگر با آن روش ها موفق به حل مشکل شوید، اتصال روی اندروید نیز برقرار می شود.

در پاره ای از موارد وقتی چند دستگاه به مودم وای فای وصل است، سایر دستگاه ها به خوبی از اینترنت استفاده می کنند اما با ایجاد مشکل اینترنت وای فای در گوشی کماکان دست شما بسته است و نمی توانید مشکل را حل کنید.

 

ابتدا وارد اپلیکیشن تنظیمات شوید، و از میان آپشن های مشابه ( به تناسب گوشی ) یکی از دو گزینه “Wireless and Networks” or “Connections” را انتخاب کنید. در ادامه wifi را انتخاب کنید.

در این بخش تنظیمات Wi-Fi  را روشن کنید

اولین بخش از بخش های تنظیمات وای فای در اندروید به شما امکان می دهد تا آن را روشن کنید / به کمک سوایپ کردن از بالا به پایین در صفحه اصلی نمایشگر نیز می توانید برای روشن کردن وای فای اقدام کنید
اولین بخش از بخش های تنظیمات وای فای در اندروید به شما امکان می دهد تا آن را روشن کنید / به کمک سوایپ کردن از بالا به پایین در صفحه اصلی نمایشگر نیز می توانید برای روشن کردن وای فای اقدام کنید

در صورتی که Wi-Fi  روشن است، آن را خاموش و مجددا روشن کنید

بعد از این کافی است که، به دنبال نشان گر وای فای در بالای نوار وضعیت گوشی تان باشید. اگر سیگنال دریافتی ضعیف در حد صفر است، و یا یک علامت تعجب روی ان است، به معنی وجود مشکل خارجی و از سمت روتر یا آی اس پی است.

برای اطمینان خاطر گوشی تان را به نزدیک روتر ببرید و دوباره وضعیت را کمی مورد بررسی قراردهید.

 

حل مشکل اتصال به اینترنت در گوشی با تنظیم مجدد APN  ها

معمولا نقاط دسترسی در گوشی های اندرویدی و یا APN  یکی دیگر از عواملی هستند که اگر دچار مشکل شوند و تنظیمات آن ها به هم بخورد، موجب می شود که دسترسی به اینترنت با مشکل مواجه شود.

این موضوع بیشتر برای زمانی رخ می دهد که اینترنت همراه در اختیار دارید. اما شیوه حل مشکل اینترنت همراه با رویکرد APN   ها، به صورت زیر است:

ابتدا وارد اپلیکیشن تنظیمات شوید

با طی یک مرحله یا در همان اپلیکیشن گزینه  Mobile Network را پید کنید

برای دسترسی به آ پی ان ها برای تنظیمات جدید و حل مساله اتصال به اینترنت باید از بخش شبکه موبایل اقدام کنید
برای دسترسی به آ پی ان ها برای تنظیمات جدید و حل مساله اتصال به اینترنت باید از بخش شبکه موبایل اقدام کنید

بعد از باز شدن صفحه مورد نظر، امکاناتی را مشاهده می کنید که  Access point یکی از آنها است. روی این گزینه تپ کنید تا وارد بخش تنظیمات عمومی آن شوید.

در این بخش روی گزینه  New APN کلیک کنید تا بتوانید یک نقطه دسترسی جدید و تازه درست کنید

گام بعدی را به تناسب دستورات خاص برای ارائه دهنده سیم کارت خود انجام دهید

بعد از افزودن apn جدید، باید به تناسب نوع سیم کارت خود، اطلاعات زیر را وارد کنید.
بعد از افزودن apn جدید، باید به تناسب نوع سیم کارت خود، اطلاعات زیر را وارد کنید.

 

حل مشکل اینترنت همراه اول با تنظیم APN

هنگامی که می خواهید اطلاعات  APN جدید را وارد کنید، لازم است که دو بخش name و apn را تنظیم کنید. برای بخش name عبارت mci استفاده کنید. به طور مشابه برای  APN نیز همین عبارت را بنویسید و تنظیمات را ذخیره کنید

 

شیوه تنظیم APN برای حل مشکل اتصال به اینترنت در ایرانسل

برای تنظیم APN جدید در ایرانسل، برای حل مشکل اینترنت همراه ایرانسل، نیز دو گزینه name  و apn دارید. برای این دو به ترتیب عبارت های  Irancell-GPRS و mtnirancell  را قرار دهید.

در ایرانسل شاید لازم باشد پورت را هم از ابتدا تنظیم کنید. در چنین حالتی برای پورت یکی از دو گزینه

Port: 9201  یا Port: ۸۰۸۰  را انتخاب کنید

 

نحوه حل مشکل اتصال به اینترنت رایتل

به طور مشابه، برای تنظیم apn در رایتل و حل مشکل اتصال به اینترنت برای عبارت های name و apn هر دو عبارت RighTel  را بنویسید.

 

بعد از انجام تنظیمات بالا به تناسب نوع سیم کارت، تیک بالای گوشی را بزنید تا تنظیمات انجام شده ذخیره شود.

در ادامه apn مورد نظر را جایگزین apn قبلی کنید.

برای این که تنظیمات به درستی انجام شود، کافی است که حدود ۳۰ ثانیه صبر کنید و بعد وضعیت اینترنت گوشی خود را بررسی کنید.

 

پروکسی و vpn عامل مشکل اتصال به اینترنت در موبایل

یکی از علت های شایع برای وجود مشکلات در اتصال به اینترنت در موبایل نصب انواع پروکسی و فیلتر شکن ها است. برای اینکه بدانید مشکل اینترنت موبایل شما از پروکسی و وی پی ان نشات می گیرد یا نه، کافی است که vpn و پروکسی خود را غیر فعال کنید و وضعیت اتصال اینترنت گوشی خود را چک کنید.

در چنین شرایطی، اگر اتصال برقرار شد می توانید از امکانات مشابه و بهتر برای اتصال به اینترنت و رهایی از فیل تر استفاده کنید.

در غیر اینصورت شیوه های تکمیلی دیگر را در راس کار خود قرار دهید.

 

شیوه حل مشکل اینترنت در آیفون و ios

بسیاری از کاربرانی که از گوشی های آیفون و یا از آی پد برای وب گردی خود استفاده می کنند اعلام کرده اند که با مشکلات عدیده ای برای اتصال به اینترنت در آیفون روبرو هستند.

پاره ای از این موارد مروبوط به اتصال به وای فای است. اما برخی دیگر هم دچار مشکل اتصال به اینترنت همراه در آیفون شده اند.

 

رسیدگی به مشکل اتصال به اینترنت وای فای در آیفون

در صورتی که مشکل اتصال به اینترنت از طریق وای فای و روتر رخ داده است، می توانید درست مثل اندرویدی ها، دستورالعمل های یاد شده را دنبال کنید.

برای حل موضوع در این حالت، لازم است که

 • وضعیت سلامت روتر و مودم را چک کنید
 • از سرویس دهی درست آی اس پی اطمینان حاصل کنید
 • گوشی خود را ریستارت کنید
 • گوشی خود را به حالت هواپیما ببرید و باز آن را به وضعیت قبلی برگردانید
 • و موارد مشابه را تست کنید

اما وقتی که مشکل اتصال به اینترنت همراه در آیفون معضل اصلی است، باید تمهیداتی جدید را دنبال کنید.

 

روش حل مشکل اینترنت همراه در آیفون

فرقی ندارد که از کدام سرویس دهنده اینترنت همراه روی آیفون، استفاده می کنید خواه ایرانسی هستید یا همراه اول و یا رایتل، مشکلات معمولا یکسان هستند و منشا آن ها یکسان است.

اول روش برای حل مشکل اینترنت همراه در آیفون و ios تنظیمات apn ها است

 

راه حل تنظیمات apn برای حل مشکل اینترنت همراه در آیفون

Apn همان نقاط دسترسی است که در بخش مشکل اینترنت همراه در اندروید به آن پرداختیم. برای آیفون و ios نیز تنظیمات و پارامترها به همان حالت اندروید است.

مسیر دسترسی به apn ها در آیفون به شیوه زیر است:

ابتدا به اپلیکیشن تنظیمات مراجعه کنید

گزینه Cellular  را در این بخش انتخاب کنید

برای انجام تنظیمات apn در انواع مدل های آیفون می توانید از این تصویر راهنما استفاده کنید
برای انجام تنظیمات apn در انواع مدل های آیفون می توانید از این تصویر راهنما استفاده کنید

در این صفحه دو گزینه  Cellular Data  و  Cellular Data Options  را مشاهده می کنید. لازم است روی گزینه دوم کلیک کنید.

در صفحه ای که باز می شود، روی Cellular Data Network کلیک کنید

در این صفحه Apn  ها را مشاهده می کنید که به تناسب نوع سیم کارت و ارائه دهنده تان، لازم است یکی را حالت های زیر را انتخاب کنید:

 • همراه اول   Mcinet
 •  ایرانسل    Mtnirancell
 •  رایتل   Rightel

( اطلاعاتی که در بخش اندروید ارائه شده در این بخش نیز قابل استفاده است )

بدین صورت با تنظیم apn جدید، می توانید به راحتی با تحمل ۳۰ تا ۴۰ ثانیه، وضعیت اینترنت خود را چک کنید.

در صورتی که مشکل حل نشود باید مشکل را از ارائه دهنده جویا شوید.

 

ریست شبکه برای حل مشکل اتصال به اینترنت در آیفون

زمانی که نمی توانید به اینترنت در گوشی آیفون خود دسترسی داشته باشید، می توانید با ریست کردن شبکه، و تنظیمات آن، به حل مشکل اینترنت آیفون خود بپردازید. البته این روش تضمین ۱۰۰ درصدی ندارد اما می تواند پاره ای از موانع اتصال به اینترنت در ios را حل کند.

برای این کار:

 • ابتدا به بخش تنظیمات بروید
 • در این صفحه به گزینه General مراجعه کنید
 • در این صفحه روی Reset Network Settings کلیک کنید
به منظور حل مشکل وای فای و اینترنت در آیفون باید از طریق ریست تنظیمات شبکه اقدام کنید. برای این کار اطلاعات شبکه را از پیش جایی یادداشت کنید تا در استفاده مجدد دچار مشکل نشوید
به منظور حل مشکل وای فای و اینترنت در آیفون باید از طریق ریست تنظیمات شبکه اقدام کنید. برای این کار اطلاعات شبکه را از پیش جایی یادداشت کنید تا در استفاده مجدد دچار مشکل نشوید

این کار تنظیمات شبکه در آیفون را کاملا از نو تنظیم می کند و لازم است که پاره ای از اطلاعات را دوباره وارد کنید تا بتوانید دسترسی به اینترنت روی موبایل آیفون خود را چک کنید.

 

ارتقای سیستم عامل ios راه حل مشکل اینترنت در آیفون

برخی از دارندگان مدل های جدیدتر گوشی های آیفون نظیر آیفون ۶ در بیان مشکلات خود، اعلام داشته اند که، حل مشکل اینترنت در آیفون از هیچ راهی امکان پذیر نیست.

تنها چاره ای که برای ان ها جسته ایم، ارتقای سیستم عامل آن ها بوده است.

در صورتی که تمام  تنظیمات ممکن را مورد بررسی قرار داده اید و اطمینان دارید که هیچ مشکلی از سمت ارائه دهنده نیست، می توانید با ریست کردن کامل گوشی آیفون، حل مشکل را بررسی کنید اما اگر باز هم مشکل باقی است، لازم است که سیستم عامل خود را ارتقا دهید. برای این کار لازم است که از آیتونز استفاده کنید.

ارتقای سیستم عامل ios آخرین کاری است که می تواند مشکل اینترنت و اتصال به آن را برای تان حل کند.
ارتقای سیستم عامل ios آخرین کاری است که می تواند مشکل اینترنت و اتصال به آن را برای تان حل کند.

بیشتر بخوانید:

آموزش بروز رسانی iOS10 به iOS11 Beta 

 

در تمام مواردی که با مشکل اتصال به اینترنت مواجه هستید، کافی است یک بار هم به فکر این باشید که ممکن است علت مشکل وای فای و مشکل اتصال به اینترنت همراه، تمام شدن اعتبار اینترنتی تان باشد.

البته توصیه می کنیم که هیچ وقت نگران مشکل اینترنت روی دیوایس های خود نباشید چرا که در نهایت با ریست کردن به حالت کارخانه، برای گوشی ها و تعویض ویندوز می توان مشکل را حل کرد.

در مقاله ای که در حال خواندن آن هستید تلاش بر این بود که تمام راه حل های مشکل اتصال به اینترنت در دستگاه های مختلف اعم از اندروید و آی او اس و ویندوز مورد بررسی قرار گیرد.

در صورتی که برای این موضوع، راه و چاره مفید و مثبتی دارید، می توانید تجربه خود را در بخش نظرات بنویسید و این مطلب را برای اطلاع عموم روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
260 دیدگاه
 1. فرهاد می‌گوید

  خیلی موثر بودن

 2. hpln می‌گوید

  از راهنمایی شما در مورد اتصال انیترنت در ویدوز ۷ بسیار متشکرم و لطفا در مورد اجرا نشدن بازی هم مطالبی درج کنید

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام دوست عزیز .
   خواهش میکنم . حتما سعی میکنیم مطلبی در این زمینه ارائه بدیم .

   موفق و موید باشید …….

 3. محمدرضا می‌گوید

  سلام..من ویندوز ۷داشتم و سیستم من مودم را نمشناخت.اما با اک پی راحت کانکت شدم…چرا؟در ضمن ای دی اس ال دارم ..لطفا راهنمایی کنید…….

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام محمدرضا جان .
   باید با شرکتی که ازش مودم رو گرفتید تماس بگیرید و ازش بخاید که شما رو راهنمایی کنه . ممکنه تنظیمات و یا درایوری واسه ویندوز ۷ داشته باشه که باید نصب کنید .

   موفق باشی عزیزم ………

 4. هستی می‌گوید

  عالی بود

  1. درسا می‌گوید

   سلام سایتتون خیلی خوبه
   ولی میشه راهنمایی کنید که چگونه میشه که آنتیک ویروس آف کنیم؟

 5. هستی می‌گوید

  خیلی ممنون بابت کانکت وبندوز ۷

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام هستی جان .
   خواهش میکنم . خوشحالم که تونستم کمکتون کنم .
   موفق باشی عزیزم ……….

 6. m می‌گوید

  سلام
  ایا برای xp هم کاربرد دارد

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام دوست عزیز .
   به غیر از مورد ۳ ( که نمیدونم داخل xp وجود داشته باشه یا نه ) و ۴ ( که xp ازش پشتیبانی نمیکنه ) باقی موارد در ویندوز xp هم کاربرد دارن .

   موفق باشی …………

 7. نام شما... می‌گوید

  سلام
  ویندوز ۷ لپ تاپم اونقدر مشکل پیدا کرده که باsafe mode هم بالا نمیاد.backup هم ندارم. راهی هست برای حفظش؟برام مهمه که وینشو عوض نکنم.

  1. علیرضا می‌گوید

   اگر می خواهید ویندوز ۷ را حذف نکنید باید دکمه های کنترل و آلت و دیلیت را بعد از وارد شدن به صفحه ی سیاه بزنید و استارت تاسک منیجر را بزنید و در آنجا در قسمت بالا راست در فایل نیو را انتخاب کرده کلمه ی اکسپلورر را بنویسید و اینتر بزنید

 8. نام شما... می‌گوید

  خوب بود اگه میشه بگو مشکلات یاهو مسنجرو چطور میشه رفع کرد من خیلی مشکل دارم اصلا نمیتونم ازش استفاده کنم کانکت نمیشه

 9. reza می‌گوید

  در قسمت پایین سمت راست مانیتور کانکت رامی زنم.همه چی هم درسته.ولی ERRORمیزنه لطفا کمکم کنید مهمه!

 10. مریم می‌گوید

  ۰۹۱۳۳۸۲۶۹۳۹ لطفا با من تماس بگیرید مشکلم را اینطوری نمیتوانم بگویم.

 11. افشین می‌گوید

  سلام من ویندوز اکس پی داشتم وراحت دیال اپ کانکت میشدم ولی الن سون دارم ولی نمیتونم با دیال اپ کانکت شم ولی با ای دی اس ال میشه لطفا کمکم کنید

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   باید ببینید چه اروری میده .

 12. سپهر می‌گوید

  من با یه مشکلی برخوردم اونم اینه که یک فیلنر شکن دانلود کردم بعد چند دقیقه کل کامپیوترم خراب شد از جمله اینکه نمی تونم برم اینترنت و سرعت کامپیوترم پایین اومده کمکم کنید

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   به احتمال خیلی زیاد یه برنامه مخرب رو دانلود کردید .

 13. مریم می‌گوید

  سلام من ای دی اس ال دارم و با اینکه پیج باز میشه ولی باز هم کانکت میشه و دیال آپ میشه وارور۶۵۱ میده؟

  1. محسن می‌گوید

   مریم جون منم مشکل توروداشتم دقیقا همون ارور.مال من مشکل DNSداشت.زنگ بزن مخابرات بگو مشکل DNS دارم خودشون از اونجا مشکلوبرطرف میکنن

 14. bagher می‌گوید

  سلام. من مودم tp link معمولی دارم. زمانی که کامپیوتر رو روشن میکنم خمیشه یه کانکشن اینترنت خود به خودی به اینترنت وصل میشد و مشکلی نداشتم. اما جدیدا وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم دو تا کانکشن همزمان میخوان به اینترنت وصل بشن واجازه اتصال به اینترنت رو نمیده. ویندوز رو هم عوض کردم. ویندوز من سون هستش. برای اتصال به اینترنت مجبورم یه بار دیسکانکت بشم و بعد دوباره کانکت بشم. راهی هست که این کانکشن اضافی که به اسم undentified هستش رو بردارم.

 15. نام شما... می‌گوید

  در درایو اصلی(c) به اینترنت(adsl) وصل می شوم ولی با ویندوز۷ در درایو دیگر اتصال برقرار نمیشود..علت چیست؟..

 16. محمدرضا می‌گوید

  باعرض سلام.من وقتی میخام با ویندوز۷به اینترنت وصل بشم.سیستم error692میده.لطفا اگه زحمتی نیست راه حلشو برام ایمیل کنید.باتشکر.ادرس ایمیلم:mohammadrezadaneshvar167@yahoo.com

 17. محمدرضا می‌گوید

  باعرض معذرت میخاستم بگم مودممzoltrixهست واینترنت dail upدارم.خیلی ممنون

 18. علی زارع می‌گوید

  سلام من ای دی اس ال دارم وقتی به اینترنت وصل میشم بعضی برنامه ها مثل idm نمیتونن وصل بشن
  فایر وال و آنتی ویروس خاموشن اما بازم نمیشه
  لطفا کمک کنین

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   عجبیه . چطوری تست کردین که idm نمیتونه وصل بشه ؟

 19. محمد می‌گوید

  سلام من انتی ویروس نصب کردم سیستمم یکم مشکل دار شده فیلترشکنم دیگه نصب نمیشه وفایرفاکسم به اینترنت وصل نمیشه.اما با گوگل کروم ان میشم.انتی ویروسمم ان انستال کردم موزیلا وفیلتر شکنمم ان اینستال کردم و دوباره از نت دانلود کردم و نصب کردم اما بازم موزیلا صفه نت رو باز نمیکنه و فیلترشکن نصب میشه ولی ج نمیده همین فیلتر شکش رو به چندنفر دادم نصب کردن
  ممنون میشم کمکم کنید

 20. مریم می‌گوید

  اگه میتونید کمک کنید لطفا واسم ایمیل کنید
  یه شکلی واسه کامپیوترم پیش آمده.یه فایلی رو دانلود کردم(قالب وردپس)برای باز کردنش کلیک راست کردم و انتخاب نرم افزار زدم بعدش نرم افزار پی دی اف رو انتخاب کردم یک هو تمام فایل های روی دسکتابم هم پی دی اف شده اگر به خوام عوض کنم هم همه با هم تغییر میکنه.چیکار کنم؟

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   متاسفانه تا به حال با چنین حالتی روبرو نشدم . امیدوارم دوستان بتونن کمکتون کنن .

  2. رضوان می‌گوید

   این مشکل برای من هم پیش آمده بود ولی ریکاوری کردم درست شد امیدوارم مال شما هم با ریکاوری درست شه

 21. حبیبه می‌گوید

  سلام خسته نباشید

  این عکس از دسکتاپ من هستشhttp://uploadkon.ir/uploads/d_6.png

  من از وایمکس استفاده میکنم

  باتری لپ تاپمو در میارم همش

  یروز دستم خورد فیش کنده شد و بعد اینکه روشن کردم انتن وایرلسم این شکلی که تو عکس هست شد

  که ضربدر قرمز داره و الانم که باتری و وصل کردم دیگه آیکون باتری نیست که ببینم چقد شارژ داره که باتری

  رو در بیارم در قسمت show hidden icon هم قبلا برای باتری بود show زدم و الان دیگه اونم نیست

  ممنون میشم اگه کمکم کنید

 22. اعظم می‌گوید

  با سلام
  من یه ۱۵ روزی هست با مشکلی روبرو شدم.تا فیلتر شکن رو فعال میکنم اینترنتم قطع میشه و کلا بدون فیلترشکن هم بسیار قطع و وصل دارم و سرعتم به شدت اومده پایین. حتی برای چک کردن میلم هم به مشکل میخورم! لطفا راهنماییم کنید
  سپاسگذارم

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام.
   به احتمال زیاد مشکل از شرکتی هست که اینترنت ازش میگیرید . بهتره با پشتیبانی تماس بگیرید . البته اگه به یه کامپیوتر دیگه دسترسی دارید ، بهتره با اون به اینترنت متصل بشید ، ببینید تفاوتی داره یا نه . اگه تفاوت داشت و کیفیت بهتر بود ، احتمالا مشکل از ویندوزتون هست و باید عوض کنید تا مشکل برطرف بشه .
   موفق باشید …….

 23. مهدی می‌گوید

  با سلام مطلب بسیار مفیدی بود.من یک مشکی دارم اینترنت من ۱mbشرکت مخابرات با دانلود رایگان.سرعت دانلود من از ساعت تقریبا۱-۲ نصف شب تا ۷-۸ صبح با سرعت معمول دانلود میکنه ولی در تمامی ساعات به غیر از این چند ساعت سرعت من بسیار پایین (دانلود بین۳۰-۴۰) به پشتیبانی زنگ میزنم میگن مشکلی نداره …… من میخوام ببینم مشکل از کجاست به نظر شما.با تشکر

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام مهدی جان .
   متاسفانه بنده نمیتونم کمکی بهت بکنم . این مشکل در رو باید پشتیبانی مخابرات بهش پاسخ بده که ظاهرا دارن سعی میکنن یه جوری سرسری جواب بدن .

 24. حسین می‌گوید

  سلام دوست عزیز من نمیتونم برم توفیس بوک باهیچ کدوم از مرور گرها نشد این علامت میاد m4-5 نصبه هر سایتی میخوام میتونم برم اما توفیس نمیتونم .اگر امکان داره جواب برام ایمیل کن vpn نصبه باتشکر

 25. كيهان می‌گوید

  سلام ، ممنون از اطلاعاتتون ، من با تبلتم میتونم به اینترنت وصل شم یعنى مودمم مشکلى نداره ولى با لپ تاپ نمى تونم مینویسه limited access ، انتى ویروس هم غیر فعال کردم بازم نشد ، چى کار کنم ؟

 26. كيهان می‌گوید

  مشکل حل شد 🙂

  1. ستار می‌گوید

   خب عزیز دل برادر مینوشتی چی جوری حل شد که بعدها دیگران هم بتونند استفاده کنند!!!
   منم این مشکل رو پیدا کردم الان

  2. نام اجباری می‌گوید

   منم همین مشکلو دارم:

  3. نام اجباری می‌گوید

   خود به خود درست شد:-|….ジ

 27. sarina می‌گوید

  سلام ممنون ار سایت خوبی که دارید
  من الان چندوقته این مشکلو دارم ,بدون فیلترشکن نمیتونم به نت وصل شم یعنی هیچ کدوم از مرورگرهایی که دارم بدون فیلترشکن به نت وصل نمیشن. فیلترشکنم هات اسپوت هستش, درضمن مرورگرهامو یه بار از اول نصب کردم و سعی کردم بدون فیلترشکن بازشون نم که اونم نشد
  تگه کمکم کنید ممنون میشم

  1. سحر می‌گوید

   عزیزم وقتی خیلی از فیلتر شکن استفاده کنی ای پی های سیستمت دچار مشکل میشن..باید به قسمتtool option در اینترنت اکسپلورر بری و سربرگconnection رو انتخاب کنی و در قسمتsetting یه گزینه ای هستش که ای پی رو نشون میده باید اونو غیر فعال کنی یا به عبارتی تیکشو برداری تا سیستمت دوباره بتونه بدون فیلتر شکن سایت هارو برات باز کن

 28. bita می‌گوید

  salam.man vimaxe irancell daram.ba laptop mitonam be internet connect besham vali ba computer na manam bishtare karam ba computere.karai ke shoma tu ghesmate bala gofte bodinam anjam dadam javab nadad lotfan komakam konid

 29. سارا می‌گوید

  سلام .ویندوز ۷ من با هیچ فیلترشکنی فعال نمیشه.

 30. samira می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  من به یه مشکل عجیب خوردم.
  تو شرکتم ۸ تا کامپیوتر با ویندوز xp دارم که به شبکه داخلی و به اینترنت وصلن . اما ۵ تا لپ تاب با ویندوز ۷ دارم که به شبکه داخلی وصلن اما به اینترنت نه.
  اینترنتم adsl مخابراته. چه کنم؟

 31. Messi king می‌گوید

  بسیار مفید بود.ممنون

 32. 007 می‌گوید

  منتظر ارورم ولی نمیاد چون هر کاری که من انجام می دم ارور داره

 33. مرضیه می‌گوید

  سلام خسته نباشید.ویندوز لپ تاپم رو عوض کردم (WINDOWS 7 )اما به اینترنت وصل نمیشه مودم رو نمیشناشه.درایور ها رو هم نصب کردم.مشکل کجاست؟

 34. مصطفی می‌گوید

  سلام.
  منم دقیقاً مشکل مرضیه خانوم رو دارم
  قبلاً که ویندوز۷ داشتم چنین مشکلی پیش نمیومد.ویندوز قبلیمxpبود از درایورها پشتیبان هم تهیه کردم وقتی ویندوز۷ نصب کردم همه درایورها خودکار نصب شدن و نیازی به نصب درایورها نداشتم.ولی بازم درایورهای کارت شبکه رو نصب کردم.ولی اصلاً مودم رو شناسایی نمیکنه.هزار بارم حذف و نصبش کردم و غیرفعال و فعالش کردم.مشکل یابی هم که میزنم میگه درایورها نصب نیست.از قسمت device manager هم که میرم etheranet network کنارش علامت تعجب داره یعنی نصب نیست.
  در مورد فایروال هم بگم که turn off که میکنم خودش خودکار برمیگرده روی turn on
  ممنون میشم زودتر جواب بدین…
  منتظرم
  موفق باشید

 35. محمد می‌گوید

  خطای lilited acess رو من چی کار کنم؟
  یه مدتی بالای کانکشن وایرلسم این خطا میاد و نت قطع میشه دوباره چند لحظه دیگه وصل میشه
  دو تا راه رو امتحان کردم باز جواب نداد :
  اول: چون تلفن بیسیم توی خونه داریم کانال وایرلس رو گذاشتم روی ۱۱ چون تلفنهای بیسیم روی ۲.۴ هستن ممکنه تداخل کنن
  دوم :در قسمت کانکشن ها روی کلید الت رفتم و قسمت Advance setting و کانکشنی که باهاش به نت وصل میشم رو اوردم بالاتر بازم همین خطا رو میده چه کار کنم ؟
  ولی با کابل وصل میشم درسته

 36. fati می‌گوید

  dasteton dard nakone khili khob bod

 37. مهرزاد می‌گوید

  با سلام من از روی مجموعه نرم افزار شرکتی ویندوز لپ تاپم را عوض کردم از روی دفتر چه راهنما کار های گفته شده را مو به مو انجام دادم ویندوز که نصب شد لپ تاپ را یک بار روشن و خاموش کردم وقتی صفحه امد علامت اتصال به اینترنت wireless که بقل ساعت قرار دارد وصل شد ولی بعد از ۲ دقیقه اینترنت قطع میشود و بر روی علا مت اینترنت wireless علامت ضربدر قرمزی می اید و دیگر وصل نمیشود میخواستم ببینم مشکلش چیست ممنون

 38. ariaamir می‌گوید

  سلام علیکم اطاعت و عبادت قبول درگاه حق تعالی
  چرا بعد از شارژ adsl که همراه بانک اعلام کسر بهای شارژ را sms میکند اما رایانه ام به اینترنت وصل نمی شود دریافت چرایی این مشکل برایم خیلی خیلی بزرگ جلوه می کند شما علاج این مشکل را لطفا به ایمیل اعلامی ارسال فرمائید قبلا با دهان روزه از جنابان سپاسگزارم و دعاگوی ممتد شما می باشم والسلام / خدا حافظ و ناصر

 39. محمد می‌گوید

  با سلام وعرض ارادت
  از راهنمائیایتان بهره مند شدم ونتیجه خوبی گرفتم خواستم فقط عرض اذب کرده وقدر دانی خودرا اعلام دارم برایتان بهترینها را از نعمات الهی آؤزومندم

 40. محمدرضا می‌گوید

  سلام من لپ تاپ ای سوس دارم و ویندوز٧ نصب روش ولى یه دفعه دیگه نرفت تو اینترنت و روى انتنى که واسه وایر لس ضربدر قرمز اومده و میگه درایور ATK1000 رو اینستال کن ولى من بلد نیستم و نمیدونم از کجا باید اینکار بکنم ! لطفاً اگه میتونید کمکم کنید !
  mreza600@yahoo.com

 41. حاجی می‌گوید

  سلام آقا من یه مشکلی تازگیا بیدا کردم که بدون فیلتر شکن نمیتونم به اینترنت وصل شم… یعنی باید حتما فیلترشکن باشه تا بتونم حتی به گوگل هم برم… اگه فیلترشکن نباشه میگه شما به اینترنت وصل نیستی در صورتی که واقعا وصل است.. کسی بلده ؟ Pia0_Reyhan159@Yahoo.com هم میتونید بی ام بدید ممنون

 42. شقایق می‌گوید

  سلام.برای پیغام limited access که مانع وصل شدن اینترنت میشه،چه باید کرد؟همه ی راه حل های بالا را امتحان کردیم.اما نتیجه نداد.

 43. زهرا از خلخال می‌گوید

  سلام؟می خاسم درباره ایجادکانکشن ورفتن ب اینترنت بادایال آپدرویندوز۷ بپرسم بااینکه تاحدی میتونم ولی ارورمیده مشکل ازمودم هسش ولی باهمین مودم درویندورxpمیتونم ب اینترنت برم لطفاجوابوبرام میل کنینzarig1376@gmail.com

 44. sina می‌گوید

  مودم من power-link-ethernet چراغش روشن میشه ولی چراغ data چشمک نمی زنه برا همین به اینترنت وصل نمیشه

 45. میثم می‌گوید

  سلام به دوستان
  من بدون فیلتر شکن نمیتونم برم اینترنت؟

 46. جواد می‌گوید

  سلام
  موقع نصب ویندوز۷ باید اتصال به اینترنت را قطع کرد یا نه باید وصل باشد

 47. سجاد می‌گوید

  سلام داداش من الان نو بپ تاپم ویندوز عوض کردم کارته کرافیکم نصب کردم ویلی به نت نصب نمیشم کانکشنم ندارم رو علامت انترنتم ضبدر زده تو رو خدا کمکم کن؟

 48. مجتبی می‌گوید

  سلام
  گوشی من سامسونگ gt-i9100 ورژن ۴.۰.۳ هر کاری میکنم به اینترنت کامپیوتر وصل نمیشه .

 49. یاسین می‌گوید

  سلام دوستان: اینترنتم وصله گوگل هم باز میشه ولی هیچ سایتی رو باز نمی کنه بجز ایسنا و irib news

 50. محسن می‌گوید

  من یه فیلتر شکن دانلود کردم بعداز یه چند دقیقه استفاده اون رو غیر فعال کردم ولی الان که میخوام برم تو گوگل یا سایت دیگه ارور میده و نمیتونم به اینتر نت وصل بشم حالا چطوری میتون برم داخل سایت گوگل

 51. سعید می‌گوید

  سلام
  خوب بود ولی کامل نبود
  این سایت در رابطه با افزایش سرعت اینترنت هستش وکامل هم هست
  http://www.netfixed.ir

  میگه که نت فیکس میکنه

 52. پرهام می‌گوید

  لطفأبگیدچراعلامت هشدار روی گزینه شات دون میادوسیستم خاموش نمیشه؟اگ میشه الان بگید

  1. mehdi می‌گوید

   سلام چون ویندوز تون آپدیت نیس

  2. یوسف می‌گوید

   سلام
   مسیر زیر را دنبال کنید
   windows update
   change setting
   گزینه install update را به never check تغییر دهید و ok را بزنید

  3. nazanin می‌گوید

   مرســـــــــــــــی عالــــــــی بود.ممنون

 53. milad می‌گوید

  سلام
  واقعا ممنون
  من تونستم با این مطالب مشکلم رو حل کنم
  خیلی عالی بود

 54. محمد می‌گوید

  کارت شبکه من مدام درحال disableوenable شدن هستش کسی میدونه ایراد از چیه؟

 55. فرشاد می‌گوید

  روی کامپیوتر کنار ساعت علامت ضربدر قرمز وجود داره و با این وجود به اینترنت وصل میشه و لی همچنان ضربدر قرمز نمیره کسی هست بدونه علت چیه؟؟؟؟؟

 56. امیر می‌گوید

  سلام
  از روش ۴ من رفتم.ویندوز من گزینه ی Network adapters رو نداره.مشکل چیه؟
  ممنون

 57. میثم می‌گوید

  سلام
  ماله من ارور میده
  unable connect to the proxy server
  ولی با موبیل میتونم برم ولی با هیچکدوم از مرور گر ها نمیشه رفت
  کمکم کنید
  فقط یکم زود تر

  1. فاطمه می‌گوید

   این مراحلو برو از موزیلا میتونی بری تو سایت

   firefox/options/advanced/setting/no proxy

   برای اکسپلورر از این راه برو
   control panel/internet option/connection/lan setting اینجا هیچ گزینه ای نباید تیک خورده باشه

  2. علیرضا نادی می‌گوید

   فاطمه بسیار ممنون مشکل من درست شد
   خیلی ممنون
   خیلی دنبال راه حلش میگشتم

  3. علی می‌گوید

   واقعاممنون

  4. اشکان می‌گوید

   دمت گرم….یه دونه ای

 58. علی می‌گوید

  سلام من ویندوزم را نصب کردم و با موفقیت نصب شد مودم من adslاست و کابل دار می قتی که کابل لن را وصل می کنم ویندوز احساس نمی کنه و در نتیجه به اینترنت وصل نمی شه به دادم برسید با تشکر

  1. omid می‌گوید

   منم دقیقا همین مشکلو دارم. لطفا کمک کنید
   ممنون

 59. امیر می‌گوید

  سلام وایمکس مبین نت دارم مودمو مثلا بعد از دو ساعت که روشن میکنم. وصل میشه به نت اما بعده حدودا پنج دقیقه قطع میشه و هیچ علاجی نداره غیر از اینکه مودمو خاموشو روشن کنم که درست میشه. خیلی کنجکاوم بدونم مشکل چیه ؟

 60. مهدی می‌گوید

  سلام، یه مدته چراغ مودمم بدون اینکه کاری کنم یا سایتی رو باز کنم همینجور چشمک میزنه انگار کسی داره از اینترنتم استفاده میکنه .در ضمن آنتی ویروسم نود و آپدیت هم هست.لطفا راهنمایی کنید.

 61. محمد حسی می‌گوید

  باسلام
  من فیلتر شکن hotspot shield را نصب کردم.
  -از زمانی که این را نصب کردم باید حتما با فیلتر شکن وارد سایت های غیر فیلتر بشوم و همین الان هم که در سایت شماام باید با فیلتر شکن باشم
  و از وقتی که نصب کردم بدون فیلتر شکن نمی توانم فایلی را که میخواهم دانلود کنم
  حتی اگر سایت مورد نظر فیلتر نباشد
  -من این فیلتر شکن را به صورت کامل unistall کردم اما هنوز سرویس هایش باقی مانده.چکار کنم که از شر این نرو افزار مخرب خلاص شوم
  لطفا هرچه سریعتر راهنمایی ام کنید
  ممنون

 62. رضا عباسی می‌گوید

  سلام.مدتیه که اینترنتم خراب شده و فقط به شرطی وصل میشه که فیلتر شکن رو فعال کنم وگرنه وارد نمیشه.اگه میشه راهنمایی کنید

 63. رضا عباسی می‌گوید

  سلام.یه سوال دیگه این که منم hotspot shield نصب کردم و وقتی فعال میشه و تو اینترنتی واسه خودش صفحه ی جدیدی به جای صفحه ی مورد نظر ما باز میکنه.لطفا کمکم کنید.با تشکر

 64. محمود می‌گوید

  salam kheyli mamnoon

 65. رامين می‌گوید

  سلام خسته نباشید … من یه سوال داشتم : من با وایرلس به اینترنت وصل میشم ولی یه مدتیه که وصل میشه ولی علامت کانکشن آن در پایین صفحه دسکتاب یه ضربدر قرمز روشه که نشان دهنده این است که متتصل نیست در حالی که اینترنتم متصله .؟؟؟ با تشکر

 66. علي می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  خیلی عالی بود من نصف شب اینترنتم قطع شده بود با رهنمود های شما تونستم درستش کنم واقعا ممنون تون هستم

 67. مازیار می‌گوید

  سلام..من یه تم واسه سیستمم نصب کردم اما دیدم ریجستری رو انجام ندادم سیستمو ری استارت کردم ولی الان که روش میشه فقط یه صفحه سفید میاد و تنها چیزی ک میشه استفاده کردم task manager..سیستمم sevene…چیکارکنم؟ این تم لعنتی نمیذاره وارد ویندوز شم

 68. محمدرضا می‌گوید

  ببخشید من یک سوال مهم دارم ؟؟؟؟؟؟؟؟چراغی که لن به اون وصل میشود از دیروز است که خاموش می شود علت ان چیست چی کار می تم کنم که روشن بشود اینترنت هم با لن وصل نمی شود؟ خواهش می کنم که کمکم کنید………..

  1. پشتبان اسیا تک می‌گوید

   باسلام
   چراغ LAN خاموش شده.
   ارتباط مودم با کارت شبکه قطع شده .کارت شبکه سیستم خودتون چک بفرمایید.

 69. محمدرضا می‌گوید

  ببخشیم خواهش می کنم بنده را راهنمایی کنید!!!!!!!!!

 70. Amir می‌گوید

  سلام،خسته نباشید من دوماهه که مودم خریدم،و سرعت اینترنتم هم ۵۱۲از مخابرات گرفتم.ولی یه مشکل خسته کننده دارم؛هر چیزی که میخوام دانلود کنم خیلی طول میکشه،چند روز پیش یه موزیک دانلود کردم تقریبا ۸ مگ بود،مدت زمان دانلود این موزیک برام ۱۸ دقیقه طول کشید چرا اخه اینطوریه؟؟وقتی مودم هم روشن میکنم تلفن خونم خش خش زیادی میکنه.اگه میشه راهنماییم کنید ممنون……

  1. پشتبان اسیا تک می‌گوید

   با سلام

   ۱- همه دستگاه های تلفن خونه به اسپلیتر مجهز کنید. اسپلیتر بوق تلفن از داده اینترنت جدا میکنه.
   ۲- به مخابرات تماس بگیرید بگید اینترنت شما خیلی کنده . یه تغیرات فنی انجام میدن.

   ۳- مودم با تک تک پریز های تلفن خونتون ازمایش کنید.(تغییر مکان مودم) ببینید سرعت خوب هست یا خیر
   همه این نکته ها به مسئول فنی بفرمایید تا بهتر و سریعتر مشکل شما برطرف شود.

 71. Amir می‌گوید

  ممنون میشم اگه زودتر جوابمو بدین دیگه دارم از دست این دانلود های طولانی خسته میشم………..

 72. Shaghayegh می‌گوید

  سلام من یه بار کامپیوترموccleaner کردم بعد اینترنت نشون میداد وصله ولی قطع شد یعنی با گوشیم وصل میشه ولی رو کامپیوتر قطعه، یه بار مراحلی که شما گفتین رفتم ولی نشد ، الان چراغ adsl روی صفحه مانیتور زرد شده ، باید چی کار کنم

  1. a می‌گوید

   اگر چراغ هشدار زرد روی وایرلس لپ تاب روشن شده از روی تنظیمات که ای پی رو تنظیم میکنی بزارش رو اتماتیک خودش درست میشه

 73. Elmira می‌گوید

  سلام، من لپ تابم با wifiدیگران کاملا مچ میشه اما چند وقتیه با wifiخودم نه، طوریکه آنتن wifi کاملا پر و باهاش مچ شده ولی اینترنت نمیره، میشه لطفا راهنماییم کنید، ممنون

 74. آشنا می‌گوید

  سلام من برای لب تابم که ویندوز ۷ داره موزیلا ورژن ۲۸ و ۳۰ و ۲۹ هر سه نصب می کنم اما هیچ کدوم باز نمی کنه! مشکل از کجاست؟

 75. محمدرضا خسروی می‌گوید

  واقعا از توضیحاتتون ممنونم روش ۴ خیلی به درد من اومد الان چند روز بود که connection نداشتم ممنون

 76. ایمان مختاری 93 می‌گوید

  من به اینترنت وصل می شوم حتی اون پایین علامت به اتصال را روشن کردم اما هر چه سعی می کنم به اینترنت وارد نمی شوم

 77. زهرا می‌گوید

  سلام
  من از طریق مودم خوابگاه به اینترنت وصل می شم. خوابگاه ما هفت طبقست و هر طبقه از طریق وای فای خودش به نت وصل می شه، البته میشه از وای فای طبقات دیگه هم استفاده کرد ولی سرعتش کمتره. با یه یوزر و پسورد راحت می تونیم وارد بشیم.
  چن روز پیش من از یه فیلترشکن استفاده کردم و در حین استفاده شبکه رو عوض کردم. حالا هر کاری می کنم با وای فای طبقه خودمون نمی تونم وصل شم ولی با طبقات دیگه می تونم. به نظرتون مشکل از کجاست؟میشه راهنماییم کنید؟
  ممنون

 78. mohsen می‌گوید

  دمت گرم داداش خیلی کمکم کرد زنده و پیروز و سرافراز باشی

 79. فاطمه می‌گوید

  سلام لطف کنید بگید چطور میشچ رمز اتصال به اینترنت رو درویندوز ۷ تغییر داد؟وایمکس ایرانسل دارم

 80. mohsen می‌گوید

  من از wifi استفاده میکنم کنار ساعت روی علامت wifiیه علامت تعجب زرد رنگ هست که هر کاری کردم این علامت از بین نرفت همین علامت جلوگیری میکنه از اتصال لب تاب من به اینترنت لطفأ کمکم کنید

  1. a می‌گوید

   سلام شما برو تو network and sharing center بعد روی وایرلس کانکشن راست کلیک کن propertiesرو بزن و تو قسمت this connection……. گزینه اینترنت پروتکل ورژن ۴ رو بزن بعد تیک گزینه obtain an ip address automatically رو بزن با این کار سیستم میره رو حالت اتوماتیک و مشکل اون خطای زرد رنگ که روی انتن وایرلس میاد حل میشه و اگر بعد یه مدتی دوباره زرد شد که نمیشه اون رو بزار رو حالت دستی یعنی گزینه use the following ip addres و برای پر کردن اطلاعات ip باید زنگ بزنی به مرکزی که ازش خدمات میگیری و ادرس ip رو پر کنی این مشکل دیگه از این دو حالت خارج نیست چون خودم پیر در امد تو این علامت زرد رنگ اخرشم خودم کشف کردم

 81. هیوا می‌گوید

  سلام، لپ تاپ بنده موقع وصل شدن به اینترنت پیامlocal area connection dose not have a valid IP configuration
  لطفا بگید چطور درستش کنم
  با تشکر

 82. مجتبی می‌گوید

  سلام خسته نباشین.
  من در اتصل به اینترنتم مشکل دارم.مشکلم اینه که،هیچ مرورگری،هیچ صفحه ای باز نمیکنه،ولی با دانلود منیجر،دانلود میکنم.آنتی ویروس رو غیر فعال کردم بازم نشد.ولی یه حساب کاربری دیگه داخل کامپیوترم ساختم به اینترنت وصل شد.میشه بگین کجای کامپیوترم میلنگه،یا ویندوزم چش شده،؟
  من با همون حساب کاربری باید کار کنم.

 83. یاسمین می‌گوید

  سلام دوستان مشکل من هنگام باز شدن صفحه اکسپلویر هنگامی که صفحه باز میکنم ی پیغام میاد روی صفحه ک دو گزینه don,t send و send error report دارد که هر کدوم از این گزینه هارو که میزنم کلا صفحه اکسپلویر بسته میشه
  میخوام بدونم مشکل چیه و برای رفع ان باید چکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون میشم اگه سریع جواب بدید

 84. جابر می‌گوید

  سلام یه مودم هواوی گرفتم می خوام کانکت شم اما وقتی IP مودمو تو نوار اینترنت اکسپلورر وارد می کنم اتصال برقرار نیشه.در ضمن ویندوز من ۷ سونه و از PC استفاده می کنم.

  1. یاسی می‌گوید

   باید از یه لپتاپ استفاده کنی، نمیدونم چرا ولی با pc اصلا تو ip مودم نمیره،فقط با لپتاپ.

 85. یاسی می‌گوید

  با سلام و خسته نباشید،
  من به مشکل برخوردم،اونم اینکه لپتاپم به مودم وصل میشه،کانکت میشه حتی windows update هم دانلود میکنه و کار میکنه،اما هیچ کدوم از مرورگر هام کار نمیکنن، و دانلود منیجرم هم از کار اوفتاده،
  لطفا کمکم کنین

 86. علی می‌گوید

  سلام من اینترنت مخابرات دارم اینترنتم وصله ینی چراغای مودم روشنه وگوشیم به اینترنت وصل میشه)توسط وای فای ( اما خودکامپیوترم ارور the remote device or resource won’t accept the Internet میده خواهشا زودتر جوابمو بدین انتخاب واحد دارم ممنون

  1. Jeff Mosawy می‌گوید

   با سلام،

   یکبار مروگر اینترنت اکسپلورر رو باز کنید و وارد مسیر tools>internet options>advanced>reset بشید. مجدد امتحان بفرمایید.

 87. یاسی می‌گوید

  تو رو خدا کمکم کنید،اینترنتم خوابیده،کاری از دستم برنمیاد، ینی کسی بلد نیست؟

 88. مریم می‌گوید

  سلام
  به خاطره سایت خوبتون و پاسخگویی سریع اتون متشکرم
  با سپاس فراوان

 89. غلاام می‌گوید

  سلام لب تابم هر برنامه ای میخام باز کنم ویندوز مدیو سنتر باز میشود

 90. ریحانه می‌گوید

  سلام مودم تقریبا دو روزه که فقط چراغ پوورش روشن میشه و چراغ های دیگش همه خاموشن ! سیم های تلفن رو چک کردم و به جایی که ازش اشتراک گرفتم هم تماس گرفتم ولی هیچکدوم مشکلی نداشتن حالا چکار باید کنم!!؟؟
  اگه بخوام ریستش کنم حتما باید خود مودم رو ببرم پیش اون خدماتی!؟؟

 91. علی می‌گوید

  سلام من از فیلتر شکن استفاده کردم .الان دیگه استفاده نمیکنم . نمیره تو سایتا چیکار کنم ؟ممنون اگه مشکلمو حل کنید..

  1. یوسف می‌گوید

   سلام
   فیلتر شکن رو uninstall کن ممکنه درست بشه
   احتمالا مشکل proxy server پیدا کرده باشه

 92. ياسمين می‌گوید

  سلام، ببخشید میشه کمکم کنید. روی وایرلس من علامت ضربدر اومده چی کار کنم تا اجازه کانکت شدن بده،؟؟ مرسی

 93. ehsan می‌گوید

  سلام لب تاب من با همه مودم ها به اینترنت وصل میشه الا مودم خودم و میگه سیتینگ مچ نیست … البته این مشکل فقط به صورت بیسیم هست با کابل میتونم وصل بشم…

 94. Mohammad می‌گوید

  من همه کارها را کردم ولی درست نشد راه دیگری هم هست

 95. امير می‌گوید

  سلام
  من لپ تاپم به wifi وصل میشه و آنتنشم کامل پر میشه.اما وقتى میخوام ازش استفاده کنم وارد هیچ سایتى نمیشه.نمیدونم مشکلش چیه.لطفا رهنماییم کنید

 96. محمدامین می‌گوید

  واقعا دستتوت درد نکه که مشکلم حل شد

 97. علی می‌گوید

  سلام.مودم من چندروزه مشکل پیدا کرده .بعدازبالا آمدن ویندوز کامپیوتر چراغ adslواینترنت مودم وایرلس خودبخودقطع ودوباره وصل میشه!!!!چرا؟؟؟

 98. علیرضا نادی می‌گوید

  سلام.خسته نباشید.کامپیوتر من به ادی اس ال وصل میشه و در نوار پایین دسکتاپ هم نوشته که ادی اس ال وصل
  اما وقتی تو مرورگر میرم میگه شما آفلاین هستید
  چه کنم که درست بشه؟
  هروقت ویندوز رو دوباره نصب میکنم تا یک روز میره تو مرورگر ولی بعد یک روز قط میشه

  1. نادر عظیمی می‌گوید

   سلام دوست عزیز تاریخ لپ تاپ را چک کن احتمالا درست میشه. بعضی اوقات هم وقتی از وی پی ان یا پروکسی استفاده می کنید این مشکل پیش میاد.برو تو بخش internet options بخش advanced تمامی تنظیمات را رو ریست کن حتما درست میشه

  2. علیرضا نادی می‌گوید

   ممنون دوست عزیز
   مشکل برطرف شد

 99. رامین می‌گوید

  سلام من به ۲۰۲۰زنگ زدم گفتم مودم من به اینترنت وصل است ولی نمی تونم به وسیله کامپیوتر به صفحات اینتر نت دست رسی پیدا کنم اما با لبتاب یا کامپیوتر دیگه می تونم به اینتر نت برم اونا هم هیچ جوابی ندادن تورو خدا کمک کنید جواب رو بفرستین

  1. نادر عظیمی می‌گوید

   دوست عزیز به تاریخ کامپیوتر نگاه کن و تنظیمش کن

 100. امیر می‌گوید

  سلام

  من یه مشکل داشتم وقتی نتم وصل میشه بعد چند دقیقه قطع میشه و بعد دوباره وصل میشه اینم بگم خودم از پورت اصلی استفاده می کنم و wifi هم روشنه که کس دیگه استفاده می کنه

 101. سید محمد می‌گوید

  مودم بخش چراغ استتیوس مدل یسم۲۶۴۰U من چشمک میزنه برای برطرف شدنش راه حل بگین لطفا من مشگلی ندارم ولی چرا باید چشمک بزنه

 102. رضا می‌گوید

  سلام من مودم WIFIگرفتم باسیمCONFIG کردم WIFI هم راه اندازی کردم ولی علامت تعجب روی آنتن WIFIهست دوستان راهنمایی کنن لطفا
  مطمئنم مسیر راه اندازی رو درست رفتم.در ضمن با سیم اینترنت دارم ولی بی سیم اینترنت ندارم

 103. رضا می‌گوید

  من از wifi استفاده میکنم کنار ساعت روی علامت wifiیه علامت تعجب زرد رنگ هست که هر کاری کردم این علامت از بین نرفت همین علامت جلوگیری میکنه از اتصال لب تاب من به اینترنت لطفأ کمکم کنید.در ضمن تیک گزینه obtain an ip address automaticallyرو هم زدم ولی باز زردههههههههههه

 104. Heenaz می‌گوید

  سلام
  به تازگی ویندوز۷ نصب کردم.میخواستم راهنمایی بکنید که آیا نصب hotspot shield مشکلی ایجاد میکنه روی این ویندوز؟و اینکه با آنتی ویروس ESET سازگار هست یا نه؟ممنون میشم جواب بدید.

 105. عرفان کلته ای می‌گوید

  من این کار راهم انجام میدهم ولی نمشود میشود این کارا به صورت فیلم قرار دهید.

 106. ab می‌گوید

  سلام خواهش میکنم کمک کنید pc من قبلا خیلی راحت به اینتر نت وصل میشد ولی الان وصل نمیشه اصلا وقتی وایر رو بهش وصل میکنم هیچ اتفاقی نمی افته انگاری که اصلا وایری بهش وصل نیست.. مشکل از وایر هم نیست چون وقتی رو لپ تاپم امتحان میکنم خیلی راحت با اون وایر وصل میشه مشکل از چیه؟

 107. هراتی می‌گوید

  سلام خواهش می کنم راهنمایی کنید ویندوز ۷دارم به اینترنت که وصل می شوم هی قفل میکنه دوباره خوب میشه چیکار کنم

 108. لیدا می‌گوید

  سلام.لپ تاپ من با کابل به مودم adsl وصل میشه ولی با وایرلس نمیشه و پیغام problem with wireless adapter or access point detected رو میده.مشکلش رو چطور باید حل کنم؟

 109. علی می‌گوید

  سلام چرابعدازکاربااینترنت درایوسی قرمزمیشود .ممنونم

 110. علی می‌گوید

  سلام هرزمان بااینترنت کارمیکنم درایوسی قرمز یاپرمیشود لطفاراهنمایی کنید چکارکنم ممنونم

 111. asma می‌گوید

  سلام من هرکاری میکنم صفحه ی دیوایس منیجرم باز نمیشه باید چیکار کنم لطفا کمکم کنید دو هفته س به اینترنت متصل نمیشم در ضمن ای دی اس ال دارم ولی کانتکت نمیشه باید چیکار کنم ؟؟؟لطفا به طور کامل راهنمایی کنید .هرسوالی باشه جواب میدم تا مشکلم بر طرف بشه ممنون

  1. مرتضی بیاتی می‌گوید

   شاید راحترین کار برای شما عوض کردن ویندوز و بلافاصله نصب آنتی ویروس می باشد. احتمالا کار کار ویروس ها باشد. با این حال می توانید با شرکتی که از اون ای دی اس ال گرفتید تماس بگیرید تا کمک کنند.

 112. محسن می‌گوید

  یکی کمکم کنه خاهشن:وقتی از نت استفاده میکنم و برق میره مودمم دیگه نتش وصل نمیشه و نیاز داره ریستش کنم و دوباره کانکشن بگیرم بعد از کانکشنم باید چندساعت بگذره تا وصلشه نمیدونم چکارش کنم راهنماییم کنی مرسی

  1. مرتضی بیاتی می‌گوید

   دلیلش اینه که وقتی برق میره, دستگاه های مخابرات و یا شرکتی که اینترنت رو ازش گرفتین هنوز فکر می کنه که شما کانکت هستین. به همین دلیل اجازه کانکت شدن ۱ نفر دیگه رو به اکانت نمیده. همینطور که خودتون گفتین باید صبر کنید تا دستگاه های مخابرات متوجه بشن که شما دیسکانکت شدین. (نکته: به زبان ساده, وقتی که شما با رایانه اینترنت را دیسکانکت میکنید, پیغامی برای دستگاهای مخابرات ارسال می شود که آنها هم از خارج شدن شما از اکانت آگاه شوند.)

 113. nopo می‌گوید

  سلام
  من مبین نت دارم
  وقتی با فیلتر شکن ازش استفاده میکنم مقداری از صفحه بالا میاد یا اصلا بالا نمیاد
  ولی وقتی با شاتل همان صفحه را با همان فیلتر شکن میزنم صفحه بالا میاد فکر میکنید مشکل چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 114. hossein.mdh می‌گوید

  سلام سیستمم به نت وصل نمیشه
  مودم هم وسله حتی کابلشم وصله ولی وصل نمیشه
  فکر از تنظیماتش باشه-نمیدونم چیکار کنم

 115. سجاد می‌گوید

  سلام
  ببخشید من وقتی میخوام به اینتر نت وصل بشم تا زمانی که فیلتر شکن رو فعال نکنم به اینتر نت وصل نمیشه ممنون میشم اگه کمکم کنید

 116. عالیه می‌گوید

  سلام چرا نمیشه در ویندوز ۷ برنامه نصب کرد

 117. majid می‌گوید

  سلام ممنون از راهنمایی های شما.
  من از فیلتر شکن استفاده می کنم اما مدتیه که در حالت عادی به راحتی به اینترنت وصل و از آن استفاده میکنم اما به محض فعال کردن فیلترشکن هیچ یک از بروزرهام نمیتوانند جایی را لود کنند فیلتر شکن من کریو ، سیسکو ،فری گیت و سیمرغ می باشد اما هرکدام را که استفاده می کنم نتیجه مشابه است و همانطوریست که خدمتتان گفتم نمی دونم چیکار کنم ممنون می شم راهنماییم کنید

 118. Arash می‌گوید

  سلام دوستان ببخشید من از vpn استفاده کردم الان دیگه نمیتونم به اینترنت وصل بشم. ..
  تنظیمات proxy به هم ریخته …
  چی کار باید بکنم ؟
  مرسی

 119. سینا می‌گوید

  سلام یه سوال داشتم خدمتتون
  من یه قند شکن سای فون ۳ دانلود کردم بعدش دیگه به اینترنت وصل نمیشدم تا اینکه فعالش میکردم بعد وصل میشد الان اومدم فعالش کنم ولی فعال نمیشه نمیدونم چکار کنم خیلی هم مهمه لطفا زود جواب بده

 120. Aylar می‌گوید

  یووووووهوووووو درست شد مرسى از توضیحات همهههههههه

 121. ممد می‌گوید

  دوست عزیز،من روش چهارمی که گفته بودید رفتم.درست شد.ولی بعد این که خاموش و روشن میکنم دوباره اینترنتم قط میشه و دوباره باید مراحلو طی کنم و ریستات کنم.ادمو دیوونه میکنه.تو رو خدا کمک کنید؟؟؟؟؟؟؟؟

 122. leili می‌گوید

  یه لپ تاپ لنوو با ویندوز سون هر کاریش میکنم به وایرلس وصل نمیشه. همه مودمای اطرافو میشناسه ولی پسورد مودمو وارد میکنم windows unable to connect میده چیکار کنممممممم

 123. محمدرضا می‌گوید

  سلام وقتی wifi گوشی به مودم مربوطه وصل میشه ولی اینترنت گوشی کار نمیکنه با وجود انکه wifiوصل شده مشکل از چیست

 124. شریفی می‌گوید

  سلام خسته نباشیید مشکل من اینکه علامت ضربدر قرمز روی ایکون اینترنت هست نمیره در صورتی که اینترنتم وصله سایتها رو میاره دانلود هم براحتی میشه ولی نمیدونم چرا اون علامت ضربدر نمیره من ویندوزم ۷ هست بعضی وقت ها هم یک ساعتی یه بار یا دو ساعتی یه بار ناگهانی قطع میشه و من مجبورم دوباره مودم رو یه بار خاموش و روشن کنم تا درست بشه لطفا راهنماییم کنید با تشکر

 125. مهدی می‌گوید

  با سلام خدمت شما
  من ویندوز ۱۰رو سیستمم نصب کردم و اینترنت adsl دارم،قبلااینترنتم رو ویندوز فعال بود یهویی قطع شد هرکاری کردم درست نشد،گوشه دسکتاب رو اینترنت علامت زردرنگ(خطر) روش هست مودموای فای رو ریستارت کردم نشد،پشتیبانی میگه شما انلاینی،ولی نیستم،علامت زرد رنگ ازبین نمیره،حتی ویندوز دوباره نصب کردم،وهیچ انتی ویروسی رو سیتمم نصب نکردم،خوب راهنمایی کنید،ممنون میشم اگه مشکلمو حل کنید،تازه ترافیک خریدم میترسم تموم بشه وازش استفاده نکنم. ؟
  باتشکر

 126. زهرا111 می‌گوید

  سلام من وایرلس دارم اینترنتمم وصله وباهاش کارمیکنم همه سایتارو میرم ولی وقتی میام برنامه ی چت مثه یاهو مسنجر وغیره نصب کنم ارور میده یه پیام انگلیسی میاد ومیگه مشکل از اینترنت هست لطفاراهنمایی کنید

 127. زهرا111 می‌گوید

  راستی ویندوزم هم۷هست

 128. امیر می‌گوید

  سلام.
  ببخشید من اینترنت دارم اما کامپیوترم به گوگل نمیره. الان میتونم چند تا بازی انلاین بازی کنم تو کامپیوتر اما تو گوکل نمیره انگار با گوگل یه مشکلی داره. ممنون میشم کمک کنی

 129. aref می‌گوید

  سلام ،من وایرلسم خودبه خود قطع میشه و وقتی روی گزینه open network and sharin center ;کلیک میکنم مشکل حل میشه ومینویسه local area conaction ایراد داره ولی به اینترنت وصل میشه .اما بعد از مدتی دوباره خود به خود قطع میشه ، یا وقتی لب تابو خاموش روشن میکنم اگه میشه کمک کنید.

 130. سروش می‌گوید

  خیلی ممنون خیلی موثر بود با uninstall کردن تونستم حلش کنم ممنون آقای زارع

 131. مهدی می‌گوید

  با سلام خسته نباشید
  من بعد از مدتی که با لب تابم کار کردم دیدم اینترنتم قطع شد
  و بعد مدتی یک اکانت دیگر در ویندوز ساختم در اکانت ساخته اینترنتم وصل بود ولی بازم بعد از مدتی اینترنتم قظع شد و برای وصل مجدد مجورم هر از چند گاهی اکانتی بسازم و از ان جا به اینترنت وصل شوم مشکل از کجاست لطفا راهنمایی کنید

 132. جواد می‌گوید

  یه مدتی WiFi و بسته گوشیم خود به خود و تقریبا همیشه فعال میشه. کسی راه حلی داره برا رفع این مشکل رو هاوایی ۶۱۰

 133. مهسا می‌گوید

  سلام من یه اشتباه کردم این گزینه connect to network رو زدم این اینترنت قطع شد و ضربدر قرمز اومد روش الان من باید چیکار کنم این دو روش آخر رو هم امتحان کردم نشد

 134. M می‌گوید

  من ای دی اس ال دارمو تا چند روز پیشم کامپیوترم به نت وصل بود . الان دو روزه که وقتی با کامپیوتر میرم نت فقط مینویسه:
  This webpage is not available

 135. مصطفی می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  موقع اتصال اینترنت به لپ تاپ پسوورد رو وارد میکنم و میگه که کانکت شده اما عکس علامت تعجب میزنه وقتیم عیب یابی میکنم با این پیغامرو به رو میشم
  dhcp is not enabled wireless connection
  میتونید کمکم کنید لطفا؟

 136. امین می‌گوید

  سلام
  من وقتی با مودم به اینترنت وصل میشم،سرعت کامپیوترم میاد پایین.
  باید چکار کنم؟

 137. بي اسم می‌گوید

  سلام من ویندوز ٧ دارم ولی به وایرلس وصل نمیشه مودمم dlinkهست
  مینیویسه not connected no connections are avalaible

 138. farid می‌گوید

  سلام من دیروز برای نصب درایور کارت sd تو اینترنت سرچ کردم و یه برنامه به اسم winzip driver updater رو نصب کردم که اون مشکل رو حل کنم اما فرداش که لپ تاپ رو روشن کردم به مودم وصل شد ولی به اینترنت وصل نمیشه و یه پیغام متنی unable to get a connection : no dialers left to try on pass 0 رو میده. امکان داره این برنامه ای که نصب کردم درایور وای فای لپ تاپم رو خراب کرده باشه؟ راه حل چیه؟ با تشکر

 139. aa می‌گوید

  سلام
  ببخشید ی چند روزی شده که روی علامت آنتن وای فام که علامت تعجب زرد اومده آنتن وای فا رو پر نشون می ده ولی اون علامت تعجب باز هست و ن نمی تونم هیچ صفحه ای باز کنم
  ولی با موبایلم به راحتی می تونم وارد بشم ل
  طفا اگه می شه کمک ام کنید که لپ تابم رو درست کنم اگه تا ساعت دوازده امشب درست نشه بد بخت می شم

 140. مهناز می‌گوید

  من تا دیروز ب نت وصل میشدم بدون مشکل، اما الان حتی پیداشم نمیکنه حتی وایرلس همسایمونم پیدا نمیکنه مشکل از مودم نیس چون با گوشی و تبلت بهش وصلم از troubleshoot ک استفاده میکنم هم فایده نداره میگ خاموشه یا اصلن وجود نداره و از این چیزا چی کار کنم ؟
  راستی باکابل ک بهش وصل میشم مشکلی نداره وایرلس وصل نمیشه

 141. saderat9393@gmail.com می‌گوید

  لطفابگین مفهوم این خطاچیستcertificat error

 142. امیر حسین می‌گوید

  سلام برای اتصال به اینترنت از طریق ویندوز هفت فقط یک راه داره که اونم اینه که در لبتابو ببندید و بعد چند ثانیه باز کنید و متوجه میشید که خودکار به اینترنت متصل شده

 143. محمد می‌گوید

  سلام
  درود بر شرفت مشکلم حل شد ، امیدوارم هرچی مشکل داری تو زندگی حل بشه ، الهی آمین

 144. fatemeh esfandiyari می‌گوید

  سلام نمیدونم چرا لپ تابم اسم وای فای همه ی همسایه ها رو پیدا میکنه به جز وای فای خودم ,نمیدونم دیگه چکار کنم,اولش که لپ تاب و روشن میکنم اسمش میاد ولی سریع میره ,!!!!!تورو خدا راهنماییم کنید

 145. اقا امین(amin18) می‌گوید

  سلام من مشکلم اینه که همه چراغا مودمم روشن هستن(مودمم دی لینکه) و وای فایمم کار میکنه ولی نت کامپیوتر کار نمیکنه و هیچ سایتی رو باز نمیکنه.بیشتر شبا اینطوری میشه.بعدشم اگه مودم رو ریستارت بکنم به محض اینکه روشن بشه حدودا تا ۱ دقیقه نت کامپیوتر کار میکنه ولی بعدش دوباره از کار میوفته.چیکار بکنم مراحلیو که گفتید انجام بدم خوبه؟یا میتونید مشکلمو حل کنید؟

 146. اقا امین(amin18) می‌گوید

  سلام پس کی جواب منو میدید هر ساعت سر میزنم از چند روز پیش هنوز جوابمو ندادید.میگمتون مهمه

 147. محمد رضا 123321 می‌گوید

  سلام . میخوام ویندوز رو عوض کنم . وقتی عوض میکنم ویندوز مودم رو نمیشناسه و دوباره باید فعالش کنم . اما ننمیدونم چجوری این کار رو انجام بدم . ممنون میشم جواب بدین .

 148. مصطفى می‌گوید

  سلام واقعا ممنونم از مطلبتون
  دیگه درایورى نمونده بود که نصب نکنم دیگه کم کم داشتم بفکر تعویض مودم اینترنالم میفتادم که مطلب شما مشکلم رو حل کرد ممنون

 149. Saeed می‌گوید

  خیلی ممنون بابت مطلب واقعن کلافه شده بودم‌ با مورد۴مشکلم حل شد بازم تشکر.

 150. یلدا می‌گوید

  با سلام من وقتی وارد اینترنت اکسپلورر میشم یه اخطاری میاد که مینوسه
  internet explorr has stopped workingb لطفا راهنمایی کنید

 151. sarah می‌گوید

  سلام ببخشید من اینترنتم چند هفته هست این مشکلو داره اینترنت به لبتاب وصل نمیشه هر چی رمزو میزنم وصل نمیشه بعد troubleshoot که زدم اینو گفت : problem with wireless adapter access point

 152. مهدی شاد می‌گوید

  سلام..
  بسیار تشکر میکنم از راهنمایی عالیتون..
  انشالله موفق باشید

 153. reza می‌گوید

  یک سوال دارم مودم اینترنیت دارم با کابل شبکه به کامپیوتر وصل میکنم اینترنیت قطع میشود ولی با همان کابل به لپ تاپ میزنم اینترنت دارم مشکلش چی هست؟

 154. فرزام می‌گوید

  با عرض سلام و وقت بخی حدود دو سالی ا اینترنت مخابرات استفاده میکنم اما امروز به مشکلی برخوردم که از این قراره من شب گذشته برنامه booster driver رو نصب کدم که بای بهینه سازی درایو هاست اما به شکل عجیبی وای فای من روی ویندوز سون از کار افتاده ودیگه ای پی کانکشنم رو شناسایی نمیکنه اول فکر کردم مشکل از اینترنت هستش بعد از تماس با دوستان مخابرات و امتحان تموم روشها متوجه شدم مشکل از اینترنت نیستش چرا که با وسایل دیگه مثل تبلت یا موبایل به وای فای وصل میشم و این تنها مشکل ویندوزمه که مینویسه کانکشن من اداپت نیست با مودم وای فام دیگه بخدا کلافه شدم صد مدل راه امتحان کردم نشد تو رو خدا راهنماییم کنید با سپاس فراوان

 155. faster098 می‌گوید

  من با گوشی می تونم به وای فای وصل بشم اما یا کامپیوتر وصل نمیشه
  قبلا وصل میشه
  یه دفعه اینجوری شد
  چیکار کنم?

 156. faster098 می‌گوید

  من با گوشی می تونم به وای فای وصل بشم اما با کامپیوتر وصل نمیشه
  قبلا وصل میشد
  یه دفعه اینجوری شد
  چیکار کنم؟

 157. عماد می‌گوید

  عالی بود

 158. امیر می‌گوید

  من چند روز پیش وینوزمو از ۷ ۳۲bit به ویندوزی ۷ ۶۴bit بردم ولی یه مشکلی دارم برنامه های که به اینترنت نیاز دارن ارور windows can check online for a solution to the problem میده ولی قبلا که ویندوزم ۷ ۳۲bit بود می اورد اینترنتمم کاملا وصله و تو سایت ها هم میره
  لطفا کمک کنید مرسی

 159. احسان می‌گوید

  کامپیوتر من اصلان مودم شناسایی نمی کنه توپخشNetwork adaptersهم هیچی نمیاره چیکار کنم لطفا جوابمو به ایمیلم بفرستید۴۱۱ehsan@gmail.com

 160. morteza می‌گوید

  بهترین کار در اخر اینه که تمام کابلها رو از کامپیوتر جدا کرده و در ابتدا کابال لن را متصل کنید حتما جواب میده همینطور برای موس و صفحه کلید در صورت کار نکردن ..

 161. نعیم می‌گوید

  سلام من ویندوز سون نصب کردم به اینترنت نصب نمیشه windows could not find a drive for your network . قبلش ویندوز ۸ نصب بود راحت به نت وصل میشدم ولی حالا نمیتونم خواهشا کمکم کنید

 162. ی دوست مجازی می‌گوید

  باسلام
  دراون قسمتی که حذف درایورروآموزش دادین.
  من درایورروحذف کردم ولی الان ویندوزنمیتونه نصبش کنه ونمیسناسه بایدچیکارکنم.
  خواهش میکنم جواب بدین من الان دارم باگوشی این نظرومیفرستم.
  خواهشاکمک کنید.
  ممنون میشم.

 163. farzad می‌گوید

  واقعا دم همه تون گرم.
  از دیشب مشغول رفع اشکال درایور بودم. الان با کمک شما رفع اشکال کردم.
  خدا اجرتون بده.

 164. اشک می‌گوید

  خدا بکنه مرسی بوس بوسسسسسس

 165. افشین می‌گوید

  مرسی خیلی کاربردی بودن و موءثر.

 166. محمد رضا می‌گوید

  سلام ببخشید من یک برنامه از کامپیوترم حذف کردم و پس از آن دیگه به اینترنت متصل نمیتوانم بشم لطفا راهنمایی ام کنید

 167. محمد رضا می‌گوید

  ببخشید من یه برنامه پاک کردم از کامپیوترم و پس از آن دیگه به اینترنت متصل نمیشم لطفا راهنمایی ام کنید

 168. bahman می‌گوید

  من وقتی میخوام با کتمپیوتر از نت گوشی استفاده کنم وقتی usb tetherimgرو فعال میکنم باportable wifi hotspotکامپیوتر هیچ عکسالعملی نشون نمیده قبلا با این روش ازش استفاده میکردم لطفا دلیل کانکت نشدن رو برام بفرستین ممنون میشم

 169. حسن می‌گوید

  این اموزش که شما کردین در network adapters لبتاب من فقط یک گزینه وجود دارد این نیست

 170. samin می‌گوید

  با سلام
  ببخشید من هرکاری میکنم نمیتونم با لپ تابم چیزی دانلود کنم.
  اولش چند درصد دانلود میشه ولی بعد eror میده میگه failed – download eror
  دیگه خسته شدم از بس به این سایت و اون سایت سر زدم لطفا کمک کنید!!!
  راستی ویندوزم ۷ هستش…

 171. مجتبی می‌گوید

  رحمت بر پدر و مادرت با این مطلب خوبت… مشکلم حل شد.

 172. لمیرحسسن می‌گوید

  سلام من مودمم به کامپیوتر وصله ولی تو قسمت device اصن قسمتی به اسم نت ورک وجود نداره ممکنه راهنمایی کنید؟!

 173. Lord Jamal می‌گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید من برنامه ی net liminter را نصب کردم . اما حالا کامپیوتر به اینترنت متصل میشه اما هیچ صفحه ی ای را باز نمیکنه در کروم میگه مشکل در پروکسی است . لطفا راهنمایی کنید .

 174. اشکان می‌گوید

  سلام ببخشید من لب تاپ سونی وایو دارم و از اول او یک دکمه داشت که از طریق این دکمه به وای فای متصل میشد حالا این دکمه خراب شده و باید چیکار کنم تا به وای فای وصل شوم لطفا کمک کنید.

 175. Dehghan می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من از طریق usb وای فای با کامپیوترم ب اینترنت متصل میشدم چن روزه سیستمم رو جابه جا کردم بعد از اون دیگه وصل نمیشه حذف و نصب درایو روهم انجام دادم نشد فقط در حد یک دقیقه وصل میشه ولی وقتی میخام سایتی رو باز کنم قطع میشه آنتی ویروس هم غیر فعاله ممنون میشم کمکم کنید

 176. qasedak می‌گوید

  سلام دوستان
  لپ تاپم فقط با فیلترشکن به اینترنت وصل میشه وبدون اون به اینترنت وصل نمیشه چکارباید بکنم؟
  ممنون

  1. امین می‌گوید

   باسلام
   برای رفع مشکل بایستی در مرورگر های خود تیک پراکسی را برداشته تا مشکل رفع شود.

  2. امین می‌گوید

   به عنوان مثال در مرورگر firefox در سربرگ tools در قسمت options در بخش advsnced و در قسمت network گزینه settings رو کلیک کرده بایستی no proxy فعال باشد

 177. ارش می‌گوید

  سلام
  ببخشد این سوال رو اینجا میپرسم ولی اگه جواب بدید ممنون میشم
  من یه مودم دارم و ۲ تا روتر به وسیله ی کابل لن بهش وصل هستن میخواستم بدونم ایا شرکتی که ازش اینترنت و دریافت میکنم(حالا هر شرکتی)میتونه تشخیص بده که ۲ تا روتر به وسیله ی کابل لن به مودم وصل هستند؟؟

 178. محمد می‌گوید

  اقا اسمونو به زمین دوختم نشد ارور دیگنوسی میده

 179. a می‌گوید

  چراغ نتم روشن با تبلت میره تو اینترنت ولی با pc نه چیکار کنم ؟

 180. سولماز می‌گوید

  با سلام
  چرا من فیلتر شکن نصب میکنم اینترنتم قطع میشه به محض unistall دوباره وصل میشه قبلا ایطوری نبود جدیدا دچار این مشکل شدم ممنون میشم پاسخ بدید

 181. arten asna 1391@yahoo.com می‌گوید

  در مورد اینترنت است که از ویندوز ۷ استفاده می کنم و اینترنت قطع شده است کارت یا درایور راهم دانلود کرده ولی متاسفانه نتوانستم وصل بشم خیلی ممنون از راهنمایی تان

 182. امیرحسین می‌گوید

  سلام
  مطالبتون خیلی خوب بود ولی من همه ی راه هارو رفتم و مشکلم اصلا حل نشد همون جوری limited access میزنه و یه نقطه ی زرد روی انت وای فایم هست و با سیستمم اصن نمیتونم به وای فای وصل بشم
  اگه ممکنه راه حل رو به من بگید??
  واقعا لازم دارم…

 183. alidwo می‌گوید

  خیلی عالی دمت گرم مشکلم حل شد

 184. shayan می‌گوید

  سلام داش فداتشم :/
  داش مشکل من از اینا نی?
  مشکلم اینه ک اصلا وایفایو پیدا نمیکنه ک بش وصل شم :/
  داش زود ج بده?❤

 185. Mhd می‌گوید

  چند روزیه که یه علامت صرب در قرمز اومده روی ارم وایرلسم البته در قسمت Change Adapter من شبکه وارلس رو ندارم و فقط لوکال کانکشن هست ..و نمیتونم با وای فا وصل شم فقط با سیم …چی کارباید کنم ..اگر درایور ی بایدب کنم بگید اسمه کاملشو :کارت شبکه .وای فای.مادربرد؟؟؟؟

 186. میترا می‌گوید

  توصیه شما در بند چهارم را انجام دادم به نتیجه رسی و مشکل عدم وصل وایفای به نتبوک حل شد. سپاسگزارم

 187. ابراهیم می‌گوید

  با سلام.
  من باطری لپ تاپم رو که بیرون آوردم اینترنتش قطع شد و باطری رو دوباره گذاشتم سر جاش بازم قطع هست چی کار باید بکنم که درست بشه؟
  ممنونم.

 188. سیما می‌گوید

  ایول مهندس.دمت گرم.درست شد❤❤❤

 189. am می‌گوید

  سلام خسته نباشید ببخشید می خواستم بدونم چرا زمانی که تست سرعت دانلود می کنم سرعت ناگهانی به زیر یک مگ می اد. در حالت معمولی باید ۲٫۴۰mg باشه ولی نمی دونم چرا پایین تر نشون میده. از نشانه هاش این است که تلگرام فایل ها را دیر باز می کنه و وسط باز کردن خیلی مکث می کنه. مشکل از کجاست؟

 190. محمدفیاض می‌گوید

  سلام خواهش سریع بهم بگین چرا هر کاری میکنم درایور نصب نمیشه علامت زرد همچنان هستش همه روش ها رو امتحان کردم اما جواب نمیده ممنون میشم

 191. Ho3eiN_LimboW می‌گوید

  صلام.خستع نباشید عاقا من با کابل USB بع اینترنت وصل میشم وقتی وارد مرور گر یا فایر فاکس میشم ارور نا امن بودن اینترنت میاد باید چیکار کنم ؟
  مرسی ی دنیا ممنون

 192. مهدی می‌گوید

  سلام
  دوستان یه سوال دارم درباره ی اینکه
  من توی کامپیوترم یه دستکاری های کردم(نا خاسته)که دیگه مودم به کامپیوتر متصل نمی شه اصلا
  می خوام بدونم چیکار باید بکنم
  چجوری این تنظیمات رو ریست کنم؟
  تشکر

 193. مریم می‌گوید

  سلام دوستان من مدتی بود که نمیتونستم با لپ تابم به وای فای منزل وصل بشم خطای limitted acses میداد تقریبا همه راه هایی که توی اینترت بود و خودم بلد بودم را رفتم ولی درست نشد تا اینکه ipلپ تابم را که به مودم داده بودم برای مک ادرسی کردنش حذف کردم و مجددا اون را وارد کردم و خدا را شکر مشکل حل شد امیدوارم به کار شما هم بیاد.

 194. مهزاد می‌گوید

  سلام
  لپ تابم کانکت میشه به وای فای اما اینترنت نمیره مشکل از کجاست؟
  سئستم عاملمم ویندوزه سونه

 195. fateme می‌گوید

  slm
  vaqt bkhyr mn lap topmo b wifi vasl krde budmo moshkli ndshtm ama az ruzi k password wifi ro avaz krdm dg vasl nmishe b modem mishe bgid moshklm chie va chtor bartrf mishe???:(((

 196. کسرا می‌گوید

  ممنون از سایت خوب شما 😉

 197. شايسته می‌گوید

  سلام.الان دو روزه لپ تابم وای فایمو پیدا نمیکنه در صورتی که قبلا درست بود و کانکت میشد علتش چی میتونه باشه؟ممنون میشم جواب بدید.

 198. حسین می‌گوید

  تشکر ویژه از شما

 199. محمد می‌گوید

  سلام ببخشید من با یک مشکل مواجه شدم توی سیتینگ به طور اشتباهی روی گزینه desable رو زدم حالا برای باز گشت چه کار کنم

 200. كوروش می‌گوید

  سلام خدمت شما و تشکر بخاطر از دل راهنمایی کردنتون که زمان های زیادی کهمیشد به پرسه زنی گذروند میامدم و از توضیحات شما و دوستان بیشتر باز ساد میگرفتم. اما حالا که مشکل دارم و مسافر هستم نیاز داشتم که لپ تاپ به شبکه متصل نمیشود توضیحات شما را هم قدم به قدم صحیح انجام دادم اما بعد restart کردن و enable کردن باز هم متصل نمیشود اما دیگر کاملا قطع نیست و نوشته( enter the network security key ) البته بصورت وأی فأی وایرلس با خط ثابت کلا متصل میشوم و یک لپ تاپ دیگر دارم که ان مشکلی نداره و متصل میشه . این هم مشکل نداشت و بی علت قطع شده. و اینکه ویندوز لپ تاپ را در أمریکا نصب کرده أم . لینتهین از اینکه سخن به درازا کشید عذر میخواهم . اگر لطفی بفرمایید و در ممنون هستم.

 201. Leila می‌گوید

  سلام روزتون بخیر.
  من چند دفعه با کامپیوتر بوسیله هات اسپات به اینترنت وصل شدم،حالا میخوام با وای فای وصل شم،نمیشه!!
  عیب یابی که میکنه که چیزایی در مورد اتصاله با هات اسپات میگه!!
  میتونید کمکم کنیددد؟؟؟؟

 202. Mahsashirazi می‌گوید

  خدا خیرت بده. خیر از زندگیت ببینی
  چهار روز (چهار بار) بردمش اون سر شهر برای تعمیر .. به محض اینکه می اومدم خونه؛ همون آش و همون کاسه
  الان با روش چهارم خودم مشکلمو تو خونه حل کردم
  الان این قدر خوشحالم که اگه پیشت بودم کلی بوست میکردم خخخ. دختر یا پسری فرقی نداره، آخه خیلی کمکم کردی
  دمت گرم مهندس جاااااااان

 203. Mahsashirazi_ می‌گوید

  ایشالله خدا خیرت بده. هر چی از خدا میخوای بهت بده
  چهار روزه این لپتاپه روانیم کرده، چهار بار بردمش اون سر شهر تعمیر. تا میرسیدم خونه همون آش و همون کاسه
  الان خودم تو خونه؛ با کمک مطلب بسیار مفید شما (گزینه چهارم) مشکلمو حل کردم
  دست گُلت درد نکنه مهندس جااااااان

 204. MahsaShirazi_ می‌گوید

  ایشالله خدا خیرت بده. هر چی از خدا میخوای بهت بده
  چهار روزه این لپتاپ روانیم کرده، چهار بار بردمش اون سر شهر تعمیر، خسته میرسیدم خونه، باز همون آش و همون کاسه
  الان خودم تو خونه، با کمک شما و مطلب بسیار مفید (گزینه چهارم) خودم مشکل لپتاپمو حل کردم
  دمت گرم مهندس جاااااااان
  دیگه سایتتونو ول نمیکنم
  بهترینی

 205. MahsaShirazi_ می‌گوید

  چقدر کامنت نوشتم فکر میکردم ثبت نمیشن خخخخ
  همون اخریو تایید کنید. ممنونممممممم

 206. شیما می‌گوید

  با سلام . عرض خسته نباشید
  یه لپ تاپ لنوو دارم و ی گوشیA7.
  وایفای گوشیم رو لپ تاپم نشون داده میشه اما کانکت نمیشه
  در صورتیکه وایفای گوشی خواهرم ک دقیقا گوشیش مثل گوشی منه رو لپ تاپم نشون داده میشه و کانکت هم میشه

 207. ali می‌گوید

  باسلام و خسته نباشید من یه مشکل دارم که میگهthe remote device or resource won’t accept the connectionلطفا راهنمایی کنید

 208. مهدی می‌گوید

  سلام لب تاب بنده وای فایش نمیاد ویه اینترنت وصل نمیشه .تمام اونایی گفتین انجام دادم دور آخر در قسمت manage .روی گزینه network adapters گزینه Realtek نبود که اونو uninstall ودوباره installکنم الان چکار کنم

 209. جواد می‌گوید

  با سلام خدمت شما استاد عزیز
  مشکلی که من باهاش مواجه شدم اینه که وقتی اینترنت همراه اول رو به کامپیوتر وصل میکنم هیچ نوع فیلتر شکنی فعال نمیشه توی گوشی مشکلی ندارم باز هم زمانی که فیلتر شکن در گوشی فعال هست هیچ سایتی باز نمیشه
  ولی با ایرانسل هیچ مشکلی ندارم
  بخاطر همین موضوع ویندوز رو هم عوض کردم
  در منطقه ای که زندگی میکنم ایرانسل درست پوشش نداره

 210. علی برزگری می‌گوید

  خیلی ممنون
  مشکلم حل شد
  اجرکم عند الله

 211. ابوالفضل می‌گوید

  سلام ۳ روزه که اینترنت لب تاپم کلا قط شده و اصلا بالا نمیاره اینترنت رو بهش وصل میکنم و همه چیش بالا میاد اما وقتی گوگل کروم رو باز میکنم و جستجو میکنم میزنه اینترنت شما وصل نیست و بالا نمیاره لطفا راهنمایی کنید

 212. میلاد می‌گوید

  سلام..من ویندوز ۸ یا ۱۰ نصب میکنم .اینترنت وصل میشه..ولی روی ویندوز ۷ .وصل نمیشه..اشکال از چیه؟..ممنون میشم اگه جواب بدید

 213. سحر می‌گوید

  سلام.خسته نباشین.
  کامپیوترمن دارای ویندوز۷هستش.به اینترنت هم متصله امامن هرکاری میکنم….نمیتونم چیزی دانلود کنم.ممنون میشم اگه بهم بگین چی کاربایدبکنم.

 214. مهدی می‌گوید

  سلام چطورمیشه درایو راحذف ونصب کرد و همینطور ویندوز ورژن چنده ازکجابفهمم تشکر

 215. مبین می‌گوید

  من از کابل USB بدای اتصال به کامپیوتر استفاده می کنم
  اوایل امکان دسترسی به صفحه و دانلود امکان بود . اما الان وقتی کابل را وصل میکنم فقط تلگرام وصل میشه دیگر برنامه های اینترنتی دیگر وصل نمی شوند مانند :chrome و غیر وصل نمی شن؟
  لطفا جواب بدین واجبه

 216. فواد می‌گوید

  سلام روی انتن اینترنتم در ویندوز هفت فقط وقطی با کامپیوتر به اینتر نت موبایل وصل میشم یا داخل یکی از برنامه ها میروم زرد میشود اما وقتی به طور معمولی از وایفای استفاده میکنم درست کار میکند کمک کنید

 217. سینا اکبری می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  کامپیوترم به اینترنت موبایل وصل میشه از طریق وای فای و مشکلی نداره ولی به وای فای خونه که وصل میشه دسترسی به اینترنت نداره و هیچ سایتی رو باز نمیکنه
  درضمن با موبایل که به وای فای خونه وصل میشم مشکلی نداره فقط با کامپیوتر این مشکل وجود داره
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 218. شاهرخ می‌گوید

  درود بر شما
  ببخشید سوالم بی ربط به موضوع است ولی چون جوابش خیلی خیلی برام مهمه با اجازه شما میپرسم
  من یک نرم افزار میخواستم که وقتی نصب میشد یک آیکون به تسکبار اضافه میکرد و با اون آیکون میشد با یک کلیک کارت شبکه رو enable و disable کرد قبلا این نرم افزار رو دانلود و نصب کردم ولی ویندوزم پرید و پاک شد و چون اسم نرم افزار یادم رفته نمیدونم چیو در گوگل سرچ کنم وقتی این نرم افزار نصب میشد یک آیکون کوجک زرد رنگ به تسکبار اضافه میشد که مثل یه نمودار ستونی بود و سه ستون داشت که ستوناش به ترتیب بزرگتر میشد لطفا کمک کنید من خیلی به این نرم افزار نیاز دارم
  با سپاس فراوان

 219. فاطمه می‌گوید

  سلام من لپ تاپم ی جوری شده ک بعضی وقتا مودم خونه رو پیدا نمی کنه
  ولی مودمای دیگه رو ب خوبی پیدا می کنه
  مشکل از مودمه؟؟؟

 220. امیر حسین می‌گوید

  سلام اقا چرا من هر موقع به سایفون وصل میشم میتونم گوگل کروم موزیلا بیارم بالا ولی هر وقت خاموش هست نمی تونم وصل بشم جواب میخوام یک بار حفش کردم ولی مجبور شدم دوباره نصبش کنم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در این مطلب می توانید به یادگیری کامل ترین روش های برای حل مشکل وای فای و اینترنت در ویندوزهای 7، 8 و 10 و اندروید و آیفون را مشاهده کنید ( بروزرسانی مرداد 97 )