ترکیب اشکال سه بعدی و بردارها برای یک ترکیب دینامیکی

 • 1389/4/17
 • مهرداد ارجمندی
 • 45

توانایی چند رشته ای بودن برای یک طراح یکی از مهمترین توانایی هایی است که یک طراح می تواند در فهرست مهارتهای خود داشته باشد . چه امروز و چه ماهها بعد یک طراح باید توانایی کار با محیط سه بعدی را داشته باشد  همچنین توانایی کار با گرافیک برداری و گرافیک شطرنجی یکپارچه به منظور رسیدن به یک نتیجه ی مطلوب را باید داشته باشد.

در این مقاله ی آموزشی ، شما یک جریان کاری را برای کار با سبکهای مختلف گرافیکی یاد می گیرید و همچنین یاد می گیرید  که چگونه آنها را برای ایجاد یک  ترکیب بصری دینامیک  ترکیب کنید  . با استفاده از اشکال سفارشی ، قلم ها ، تصاویر سهام و ابزار فتوشاپ ، این آموزش شما را دارای توانایی های فوق العاده می کند

ابزار مورد استفاده :

فتوشاپ

فوتو استاکس

فوتو شاپ pen tool  (Illustrator لازم نیست)

تصویر پیشنمایش نهایی :

مرحله 1 : انتخاب پایه

خیلی خوب برای شروع ما احتیاج به یک تصویر پایه داریم تا آن را بسازیم. ما یک تصویر را برای این کار در نظر گرفتیم . این تصویری را که ما برای این کار در نظر گرفتیم تصویری است که به سادگی در اینترنت یافت می شود. با این حال شما هر تصویر پایه ای را که خواستید می توانید برای این کار در نظر بگیرید. نگارنده تصاویر زیادی مانند این را دیده که کارهایی شبیه به این از جمله دویدن یا پرش در آنها نمایان بوده . در پایان باید توجه شود که این پروسه و کار کاملا به خود شما بستگی دارد و اینکه آیا از کاری که می کنید راضی هستید و نتیجه ی کار را دوست دارید یا نه!  و همچنین اینکه کاری که انجام می دهید از حجم و اندازه ی مناسبی برخوردار است یا نه .

تصویر مورد نظر من شبیه  چیزی است که در زیر می بینید  من سایز آن را به to 2500*3600 کاهش دادم

راههای انتخاب تصویر :

تصویری را که دوست دارید انتخاب کنید دقت کنید تا تصویر مناسبی را انتخاب کنید .

تصویر پایه ای را انتخاب کنید که سایزش کاهش پیدا کرده باشد . شما که نمی خواهید از تصویری با ابعاد فقط 800 در 600 استفاده کنید.

اگر تصویری را یافتید که برای ایزوله کردن آن باید وقت می گذاشتید اصلا  عجله نکنید زیرا این روی کار نهایی شما تاثیر می گذارد .

توجه داشته باشید که تجربه در این کار حرف مهمی را می زند و هیچ گاه فکر نکنید که می توانید به خوبی نگارنده به این خوبی تصویری را ساخته و پرداخته کنید .

قدم دوم : خط های درخشان

حالا ما کار را با اضافه کردن افکتهای زیبای نوری  آغاز می کنیم . اکنون ما راههای کمی برای انجام این کار داریم . برای مثال شما می توانید بوسیله ی ابزار pen  ، ابزار برشی یا ابزار قلمو  کار را شروع کنید.
من در اینجا از ابزار قلمو برای کشیدن خطها استفاده می کنم. با این وجود اگر شما در کشیدن خط ها با مشکل مواجه شدید می توانید به یکی از آموزش های من در باره ی این موضوع مراجعه کنید.

http://design.creativefan.com/create-a-cosmic-xbox-using-custom-brushes/

خب برای ایجاد یک لایه ی جدید (“CTRL SHIFT N”) را فشار دهید  وسپس با فشردن  (“B”)   از ابزار قلمو استفاده کنید . پیشنهاد می کنم از یک قلموی کوچک و سخت استفاده کنید. . هنگامی که ابزار قلموی خود را فعال کردید سختی قلمو را روی  3px تنظیم کنید. اگر با آن کشمکش و سختی داشتید می توانید سایز آن را تا حدود 5 تغییر دهید . با این وجود شما باید خط های خود را تا آنجایی که می شود باریک انتخاب کنید .

قدم بعدی طراحی  کار است ! انتخاب رنگ شما در اینجا زیاد مهم نیست تا زمانی که آن را با لایه ی مورد نظر خود همان که در آموزش مشاهده کردید ، عوض کنیم. برای کمک کردن به دیدی بهتر نگارنده از رنگ آبی استفاده می کند تا شما به خوبی همه چیز را ببینید . در حالی که شما می توانید با استفاده از رنگهایی شامل سفید ، زرد ، سبز ، آبی و صورتی برای طراحی  خود استفاده کنید .

حالا به طراحی ادامه می دهم در این زمان بر روی کفش هایش تمرکز می کنم . خطوط کفش او را با اضافه کردن یک سری جزییات طراحی می کنم.

هنگامی که حس کردید که کار خود را بهتر بلدید می توانید سبک لایه ها را برای کار خود تنظیم کنید. برای باز کردن منوی طراحی لایه ها آیکن  F را بر روی نوار ابزار لایه ها بزنید  . هنگامی که این کار را کردید سبک لایه ها و استایل آن را با توجه به تصاویر  مانند چیزی که من در اینجا کردم،  بکنید. با این جال شما می توانید به جای رنگ آبی از هر رنگ دیگری که خواستید استفاده کنید.

خب حالا همانطور که در تصایر می بینید، سبک و استایلی را که مد نظرم بود بر روی تصویر خودم پیاده کردم شما نیز می توانید همین کار را انجام دهید.

حالا به اضافه کردن یک سری خطوط دیگر ادامه دهید. یک لایه ی جدید ایجاد کنید و شروع کنید به طراحی قسمتهای دیگر. من استایل لایه ها را همانطوری نگه داشتم فقط رنگ آن را از آبی به صورتی تغییر دادم. سپس من یک سری خط های تصادفی را به تصویر مورد نظرم اضافه کردم تا کار را کمی بهتر کنم. به خصوص در  قسمت کلاه و  لباس او. شما می توانید در هر جایی که فکر می کنید مناسب است خطوطی را ایجاد کنید. فقط دقت کنید که آنها را در یک جا جمع نکنید.

قدم سوم : افکتهای درخشان ادامه دارد

شما اگر می خواهید می توانید  افکتهای نوری را همین جا متوقف کنید  ولی من می خواهم باز هم به آنها اضافه کنم به خصوص یک زمین درخشان را می خواهم درست کنم. یک کف درخشان برای اینکه کار بیشتر و بیشتر خاص شود. بنابراین یک لایه ی جدید دیگر را ایجاد می کنم و سپس قلموی خود را تا آنجایی که در تصاویر مشاهده می کنید باریک می کنم.

و حالا یک مربع ترسیم می کنم ! شما می توانید از ابزار کشیدن اشکال چند ضلعی نیز استفاده کنید. اشکال کشیدن شکل یا pen ! من با تبلت خود احساس خیلی راحتی دارم . هنگامی که مربع خود را می کشید می توانید به آن یک تیرگی خفیف نیز بدهید. من این کار را با شعاع پیکسلی 5 انجام دادم ولی بین 4 تا 11 می تواند کار شما را راه بیاندازد. قدم بعدی این است که  نور لایه ی مورد نظر را به نرمی 100% برسانید و آن را تکثیر کنید و آن را برای لایه ی اصلی تنظیم کنید.

سپس لایه را دو باره تکثیر کنید  و آن را برای صفحه نمایش تنظیم کنید. سپس کدری تصویر را بر روی 50 تا 75  تنظیم کنید. سپس هنگامی که آن را تکثیر کردید برای دیگر Gaussian تیرگی را تنظیم کنید. شعاعی در  چیزی در حدود 15 برای این کار مناسب می باشد.

هنگامی که یک لایه ی جدید را ایجاد کردید و قلموی با سختی 3 پیکسل انتخاب کردید حالا یک دور تا دور مربعی که نقاشی کردید را طراحی کنید تا یک قاب دور آن ایجاد کنید. من برای این کار از رنگ سفید استفاده کردم ولی شما می توانید هر رنگی را که خواستید استفاده کنید .

قدم چهارم : قسمت اول ، اشکال برداری

در این قسمت ما از دو نوع شکل برداری استفاده می کنیم . سه بعدی و دو بعدی . در این قسمت ما در مورد اشکال سه بعدی بحث می کنیم . اگر شما illustrator ندارید نگران نباشید . شما می توانید بسته های برداری و منابع را در سراسر اینترنت پیدا کنید. به خصوص در سایت های مثل Deviant art و vecteezy.com می توانید چیزهایی را که می خواهید پیدا کنید. در هر دوی این سایتها می توانید  چیز هایی را که می خواهید به طور مجانی و بدون اینکه بخواهید ریجستری کنید آن را دانلود کنید و  از آن استفاده کنید. اگر ایده ی استفاده از بسته های برداری را دوست ندارید می توانید از دیگر آپشن هایی که در اختیار دارید استفاده کنید .

از ابزار pen  در فوتوشاپ استفاده کنید. در حالی که این فورمت برداری مناسبی را برای اشکال نیست و اشکال یکسانی را به شما نمی دهد .

آنها را رنگ کنید . اگر شما این کار را با موس می توانید انجام دهید می توانید به راحتی می توانید چیزی را که دوست دارید بکشید.

از 3DS یا C4D استفاده کنید . با مواد و ابزاری که درست می توانید یک شکل پایه را که در نظر دارید رسم کنید . با سبک و شیوه ای که مناسب است می توانید اشکال برداری مناسبی را ایجاد کنید .

حالا ما نمی خواهیم که این اشکال را از اول خلق کنیم ( این فقط یک آموزش است) به شما نشان خواهم داد که طرز کار چگونه است.

تمام اشکال من اشکالی منطقی و منصفانه هستند . X  یا + یا بیضی یا تعدای مکعب . هنگامی که اشکال شما آماده شدند یا اشکالی که می خواستید پیدا کردید می توانیم آنها را در قطعه هایی که مد نظر ماست جایگذاری کنیم.

تا زمانی که تصویر پایه ی خود را ایزوله نکردیم بردارها را بر می داریم و خطوطی را که ب روی عکس نهایی لازم نداریم پاک می کنیم . اگر شما تصویر پایه ی خود را ایزوله کردید شما نمی توانید این پاک سازی ها را انجام دهید که کار شما را آسان تر می کند .

قسمتهایی از کار را به خصوص آن قسمتهایی را که در بالای شکل است پاک می کنیم. برای این کار یک پاک کن بزرگتر را انتخاب می کنیم.

سپس می توانیم اشکال خود را جایگذاری کنیم.در اینجا من با گذاشتن یک دایره ی بزرگ بر روی پای شخصی که در تصویر است شروع می کنم . سپس قسمتی را که پای او را پوشانده است را هم پاک می کنم. بنابراین شما هم مانند همین کار را با اشکال و تصاویر خود انجام دهید  و شروع کنید به تغییر دادن رنگها. عکسهایی که در ادامه آمده کاری را که من انجام دادم شامل جایگذاری و پاک کردن  نشان می دهد.

من یک سری مکعب و حوزه هایی را بر روی مرز خارجی شکل می گذارم و سایز آن را کوچک می کنم.

سپس  شکل دیگری اضافه می کنم و رنگ آن را تغییر می دهم. من از رنگ صورتی استفاده کردم زیرا به نظر می رسد که ترکیب جالبی با رنگ ابی درست می کند. سپس آن را پاک می کنم.

یک شکل دیگر بیضی شکل را اضافه می کنم . آن را آبی نگه می دارم و سپس پاکش می کنم. همچنین یک بردار 2 بعدی را در پشت سر آن می گذارم .

سپس یک سری شکل دیگر به اطراف بدن شخصی که در تصویر است اضافه می کنم . اکنون ما کاری را که با اشکال سه بعدی باید می کردیم تمام کردیم. اکنون تصویر من مانند چیزی است که در تصاویر زیر می بینید . با این حال همین جا توقف نکنید. شما می توانید اشکالی سه بعدی زیادی مانند این را درست کنید.

قدم چهارم : اشکال دو بعدی برداری

این قسمت بسیار آسان و سریع است. در اینجا من یک سری از کارهای سایت Deviant art استفاده می کنم. یک سری شکل رسم می کنم  ولی در درجه اول از شکل های سایت primarily استفاده می کنم.در پایین یک سری لینک است که شما می توانید از آنها استفاده کنید ولی نگران نباشید اگر شما illustrator نداشتید می توانید از illustrator فوتوشاپ استفاده کنید.

بسته هایی که من استفاده کردم  شامل :

http://djmonkeyboy.deviantart.com/art/MONKEY-VECTOR-PACK-2-15646105

http://djmonkeyboy.deviantart.com/art/MONKEY-VECTOR-PACK-1-2226445

http://fot.deviantart.com/art/My-first-vector-stock-55886491

http://mrsuma.deviantart.com/art/Suma-zFactory2-86558652

http://jonny-doomsday.deviantart.com/art/Vector-Pack-Tres-92731399

هنگامی که خواستید می توانید از این بسته ها استفاده کنید و در کارخود جایگذاری کنید. من قسمتهای خود را پشت اشکال سه بعدی پایه ی خود گذاشتم. برای شروع یک رنگین کمان رنگ شده با اشکال دو بعدی بر بالای کفش قرار می دهم.

سپس یک سری زیادی از بردارها را در پشت سر آن قرار می دهیم و کار را با یک قلموی 3 پیکسلی  تمام می کنم.

قدم پنجم : خطهای درخشان و یک سری افزودنی  دیگر

در این قسمت فقط یک سری چیزهای دیگری را اضافه می کنم. به خصوص خطوط درخشان بیشتری بر روی اشکال سه بعدی خود . برای شروع خطوط درخشان بیشتری را بر روی اشکالی که قبلا ایجاد کرده ایم و لایه های قبلی اضافه می کنیم.

بنابراین برای شروع به کمک استایل لایه ها  به لایه های قبلی مراجعه می کنیم و سپس بوسیله ی ابزار PEN یا drow  خطهای درخشان بیشتری را در اطراف بردارهای سه بعدی خود رسم می کنم. من کار را با کشیدن دو خط آبی جدید بر روی قسمتهای صورتی شروع می کنم.

سپس به سراغ لایه ی صورتی می روم و خطهای بیشتری را دور آن و دور دو شکل بیضی شکل آبی رسم می کنم.

حالا می توانیم دو چیزی را که در نظر داشتیم به حالت اجرا درآوریم. اگر شما آنها را ندارید می توانید بوسیله لینک آموزشی زیر به خود کمک کنید

http://design.creativefan.com/brilliant-matte-dispersion-effects-in-photoshop/

چیزی که شما می خواهید انجام دهید این است که از ابزار آی دراپ (L)  استفاده کنید و رنگهایی را که مد نظرتون است را بر روی شکل و قسمتهایی که می خواهید اجرا کنید . من دو تا از آنها را بر روی شکل و نواحی مورد نظرم گذاشتم . واین را می توانید در تصاویر زیر ببینید.

قدم ششم : طراحی و بستن کار

برای اتمام کار ما باید یک سری طراحی انجام دهیم. این قسمت لازم نیست ولی من آن را انجام دادم تا یک سری کارهای  شخصی که مد نظرم بود را به اجرا درآورم . بنابر این برای شروع ما یک لایه ی جدید را بر بالای تمامی لایه ها درست می کنیم و سپس ابزار قلمو را انتخاب می کنیم . یک سری چیزها وجود دارد که برای این قسمت باید آنها را در ذهن خود بسپارید.  مانند :

وقتی که این مرحله را انجام می دهید از کوچکترین قلمویی که می توانید به کار ببرید استفاده کنید. این مهم است که از جزییات تصویر برداری کنید ولی شما فراموش نکنید که می خواهید این کار شبیه به سک طراحی باشد تا یک نقاشی سریع .

از افکتهای متفاوتی برای طراحی خود استفاده کنید . برای مثال از طراحی ضربدری یا stippling استفاده کنید.

فقط به اضافه کردن جزییات بسنده نکنید به سایه ها نواحی پر رنگ و غیره نیز بر روی کار خود توجه داشته باشید .

از خطور کار خود پیروی کنید .

برای کار زمان بگذارید و سعی کنید از طراحی خود همان چیزی را در بیاورید که دوست دارید. شما که نمی خواهید یک سری اشکال جعبه مانند عجیب و غریب را درست کنید و در کار خود بگذارید .

سپس به طراحی بپردازید . از رنگهای آبی و صورتی برای طراحی و کشیدن اشکال بیضی مانند و سه بعدی استفاده کنید.

سپس به کار بر می گردیم و یک سری جزییات دیگر اضافه می کنیم و یک سری رنگهای روشنی و سایه ای را برای شخص برای مثال برای شلوار او ترسیم می کنیم .

سپس می توانیم اشکال قطره مانندی را به کار اضافه کنیم. این کار را می توانیم بوسیله ی قلموی 3 پیکسلی مانند دیگر شکلها انجام دهیم. من این کار را با اضافه کردم رنگهایی در نواحی دستها و دیگر قسمتها مثل کفش ها با رنگ صورتی انجام دادم .

حالا می توانیم به سراغ چشمها برویم. برای شروع می توانیم یک سری طراحی هایی را زیر چشمها داشته باشیم یا می توانید بوسیله ی ابزار قلمو این کار را انجام دهید. من از رنگ صورتی برای این کار استفاده کردم . سپس با رنگ آبی بر روی آن طراحی کردم . نتیجه ی کار را در تصویر زیر ملاحظه می کنید .

حالا کار را با چشمها آغاز می کنیم . من برای هر هر چشم از یک رنگی استفاده کردم. برای شروع کار ابتدا چشمها را رنگ می کردم سپس بوسیله ی ابزار قلمو و دودج یک سری های لایت به آن اضافه کنید . هنگامی که این کار را کردید بر روی هر چشم یک قطره ی کوچک سفیدی کنار هر چشم کی گذاریم  و کار را تمام می کنیم .

حالا برای اضافه کردن آخرین کار رنگ را به سیاه تغییر می دهیم و یک سری خطهای سیاه را به عنوان سایه به مرز کار اضافه می کنیم . مانند تصاویر زیر .

حالا سایز تصویر را کوچک می کنیم و کمی آن را شارپ و تیزتر می کنیم . امیدوارم از این آموزش لذت کافی را برده باشید و یک سری چیزهایی را یاد گرفته باشید . از دستوالعمل ها پیروی کنید و چیزی را که دوست دارید بسازید. تصویر نهایی که من آن را ساختم به این ترتیبی شد که می بینید .  ولی توجه کنید که همین جا متوقف شوید می توانید تنظیمات و چیزهای دیگری را به کار خود اضافه کنید . من در پایان قسمتهایی را که دوست داشتم با رنگ مورد علاقه ام رنگ آمیزی کردم شما نیز می توانید همان کاری را بکنید که دوست دارید .

منبع : CREATIVEFAN

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 45 دیدگاه
 1. همه سایت های ایرانی مطلب که کم میارن از گرافیک میزارن!!
  بابا خز کردین دیگه بسه

  پی سی دانلودم بخش گرافیک راه انداخته شما هم که اینجوری که سایتتون هیچ ربطی به گرافیک نداره !! کم مونده نارنجی هم مطالب گرافیکی بزاره.
  این کار شما فقط به کار گرافیست های کشور ضربه میزنه و هیچ فایده ای هم نداره ! رو کار خودتون تمرکز کنین!
  متاسفام براتون…

  1. شما اصلا ميبينيد ما چي نوشتيم اين مطلب آموزش فتوشاپ هستش
   ترفند فتوشاپ هستش

  2. بله دارم میبینم ! آموزش فتوشاپ در گویاآی تی!!
   پرشین جی اف ایکس سایت تخصصی گرافیکه ! اول اون اینو گذاشته ! وظیفه ی اون اینه ! شما هم طبق معمول کپی کردین
   کسی که دنبال گرافیک باشه همون سایت رو چک می کنه و مطالبشو یاد می گیره ! کسی هم که دنبال آخرین خبر از دنیای آی تی باشه سایت شما رو چک می کنه !
   هیچ وقت پرشین جی اف ایکس نمیاد اخبار آی تی بزاره ! شما دقت کنید که کارتوت یه چیزه دیگه س!
   این قدرت سایت شمارو کم میکنه ! چون نشون دهنده اینه که مطالبی در مورد آی تی نداشتین که رو آوردین به گرافیک.

  3. سلام دوست عزيز
   ما كپي نكرديم و مطلب فوق رو اصلا از سايت پرشين‌جي‌اف ايكس نگرفتيم و اين مطلب يك مطلب ترجمه شده هستش و اينكه شما هم وقتي نظر ميدي لطف كن ايميل واقعيت رو قرار بده و اين ايميل XXXXXXXXX@yahoo.com رو كه قرار دادي نشان دهنده بديه! شما ميخوايي حرف بزني بايد هويتت رو كامل مشخص كني هرچند با اينكه هويتت مشخص نيست پاسخت رو داديم
   اما اين نشان دهنده اينكه شما از اينكارتون قصد و قرض دارين
   براتون آرزوي موفقيت دارم
   خدانگهدارتون

  4. سلام خدمت شما محسن عزیز.
   ببینید شما دو تا مسئله رو با هم بیان کردید :
   ۱- کپی کردن گویا آی تی از پرشین جی اف ایکس
   ۲- انتشار آموزش و مطالب گرافیکی توسط گویا آی تی

   در مورد مسئله اول باید گفت همونطور که دوستان گفتند، منبع یکسان بوده و به زبان انگلیسی! و چون مطلب ترجمه شده زیاد جای مانور نداره و تقریبا همانند همون کلمات انگلیسی به فارسی ترجمه میشه، باعث میشه این مطلب در گویا و پرشین جی اف ایکس کمی شبیه به هم به نظر برسه ولی اگر شما نوشته ها رو در کنار هم بگذارید متوجه می شوید که به هیچ وقت هیچ کدام از این سایت ها از هم دیگر کپی نکردند و به دلیل مشترک بودن سورس، عکس ها شبیه به هم بودند و شیوه نگارش مطالب با توجه به ترجمه کمی مشابه هستند که با توجه به منبع یکسان کاملا طبیعی است، اگر این مطلب را به سه مترجم حرفه ای هم بدید و روز بعد ترجمه فارسی را تحویل بگیرید متوجه می شوید که خیلی شبیه به هم کار کرده اند چون محدود هستند و باید عین کلمات را ترجمه کنند تا مفهوم آموزشی به مخاطب رسانده شود.
   نتیجه : زود قضاوت نکنید و به خاطر یک مشکل دیگر، یک سری مسائلی واهی را بیان نکنید که باعث دلخوری نویسندگان و مدیرانی شود که زحمت می کشند تا بار علمی وب بالا برود.

   در مورد مسئله دوم هم اینجا یک مجله اینترنتی است و هر شخصی یک دیدی نسبت به این سایت دارد و مدیر سایت با توجه به نیازها و درخواست کاربران، مطالب را در دسته بندی مختلف قرار می دهد و نویسندگان نیز بر روی آنها کار می کنند. برخی افراد وجود این آموزش ها را خوب می دانند و برخی اینطور نمی دانند که انهایی که اینها را نوعی آفت می دانند می توانند با لحن خوش و مهربان تر مشکل را بیان کنند و با مدیر مسائل را در میان بگذارند تا در صورت نیاز این مشکل مورد نظر رفع شود و مسائلی را که حقیقت ندارد و باعث دلخوری می شود را بیان نکنند.
   امیدوارم با خواندن این نوشته؛ منظور من را متوجه شده باشید.
   شاد باشید و سربلند 🙂

  5. کاملا درسته !
   لطفا بقیه کامنت هارو هم بخونین تا کاملا متوجه بشین که چی میگم.

 2. دلیلی نمی بینم هویت خودم رو مشخص کنم و واقعا هم نیازی به این کار نیست. یه بازدیدکننده گویاآی تی و یک گرافیست ! این براتون کافیه؟!
  من یه اننتقاد کردم ازتون شما هم دارین با مسائل حاشیه ای از جواب دادن به اصل موضوع سر باز میزنید.
  قصد و قرض من هم کاملا مشخصه ! انتقاد از شما و تمامی سایت های فارسی که هیچ ربطی به گرافیک ندارن و سعی دارن با گذاشتن هر مطلبی فقط آمار ارسال هاشون رو بالا ببرن !
  و این خیلی ناشیانس که شما به دنبال هویت من باشید ! تاسف من چندین برابر شد از شما و همچنین این سایت !

  1. محسن نازنين، سلام.

   شما هم اسم من هستي و همين باعث شد كه نسبت بهت احساس نزديكي و دوستي بكنم و صحبت‌هات رو پاسخ بدم.

   قبل از هر چيز در مورد اين ادعا كه مطلب كپي هست بايد خدمت شما دوست عزيزم بگم كه، همونطور كه در انتهاي مطلب مي‌بيني، اين مطلب يه منبع داره (http://design.creativefan.com/combine-3d-shapes-and-vectors-for-a-dynamic-composition/) و نويسنده‌ي خوب گويا آي‌تي مهرداد ارجمندي عزيز كه مطالب زيادي در مورد آموزش فتوشاپ نوشته، اين مطلب رو ترجمه كرده.

   persiangfx هم همين مطلب رو ترجمه كرده. به نظرت ايرادي داره اگر 2 تا سايت يه مطلب رو پيدا كنن و هر كدوم به زبون خودشون ترجمه و منتشرش كنن؟ يعني بچه‌هاي گويا آي تي بايد قبل از نوشتن هر مطلبي كه ترجمه مي‌كنن، بايد برن كل اينترنت رو بگردن كه ببينن قبلا ترجمه شده يا نه؟

   اصلا شما الآن داري تاريخ انتشار اين مطلب رو مي‌بيني كه با تاريخ ايجادش خيلي فاصله داره. شايد مهرداد الآن 2 ماهه كه داره روي اين مطلب كار مي كنه و پرشين جي اف ايكس از ما كپي برداري كرده. چرا اين احتمال رو نمي دي؟

   در مورد اينكه گويا آي‌تي نبايد در مورد گرافيك مطلب بنويسه هم به نظرم منطقي نيست اين حرف. گويا آي تي يه وب‌سايت در مورد فناوري اطلاعاته. هر چيزي هم كه به نوعي به تكنولوژي اطلاعات و رايانه مربوط بشه به گويا آي‌تي هم مربوطه. برعكس شما كه اومدي و ايراد وارد مي دوني به اين موضوع، دوستاي ديگه همه تشكر كردن. يعني ما نبايد ميل و خواست اين دسته از بازديد كننده‌هامون كه دوست دارن مطالب گرافيك رو هم توي همين مجله بخونن پاسخ بديم؟

   به نظرم داري نسبت به گويا آي تي غرض ورزي و دشمني مي‌كني. و وقتي آموزش فتوشاپ رو از آي تي جدا مي‌دوني و فكر مي كني به آي تي ربط نداره نشون مي‌ده كه معناي فناوري اطلاعات رو درست نمي دوني. اين جمله كه طبق معمول كپي كردين هم كاملا نشون مي‌ده كه شما بازديد كننده‌ي گويا آي تي نيستي و فقط از جايي دستور گرفتي كه بياي و اينجا جو سازي كني بر عليه مجله. چون تمام مطالبي كه در گويا منتشر مي‌شه توليد و ترجمه بچه هاي گويا آي تي هستش و كپي برداري نيست.

   برعكس شما كه براي ما تأسف خوردي من اميدوارم شما راه درست رقابت رو پيدا كني و اميدوارم بتوني خودت رو پيشرفت بدي و نه اينكه براي ضربه زدن به ديگران سناريو طراحي كني.

   موفق باشي.

  2. نمی دونم واقعا چی بگم !
   خیلی تند رفتی محسن جان!
   شما حتی ظرفیت انتقاد رو ندارین و فکر می کنید هرکی که انتقاد می کنه حتما از یه جایی خط میگیره !
   حتما واسه ضربه زدن اومده ! حتما می خواد جوسازی کنه! حتما سناریو طراحی کرده !!!!!!!!
   چرا ؟
   چون خیلی سایت پربازدیدی هستین کسی نباید انتقاد کنه ؟ هرکی انتقاد کرد حتما واسه خراب کردن اومده ؟
   همچین تصوری رو دارین ؟
   واقعا جا خوردم این حرفارو شنیدم !!
   اول یه طوری اومدی گفتم خوبه این آقا تعصبی نیست انتفاد پذیره ولی بعدش …. !

   اینکه دو تا مطلب کلمه به کلمه با هم یکی باشن نشون دهنده کپی کردنه! حالا من پرشین جی اف ایکس رو برای مثال عرض کردم و شما هستین که روی این موضوع “پرشین جی اف ایکس” دارین جوسازی می کنید . حالا این کپی از اون یا اون از این چه فرقی میکنه بحث یه چیره دیگه س
   آی تی و گرافیک دو رشته جدا از هم هستن ! گرافیک یه هنره و آی تی یه علمه !
   شما اگه صرفا به خود نرم افزار بپردازین این میشه آموزش نرم افزار و به آی تی هم مربوطه و مشکلی نیست! اما اینکه شما آموزش گرافیک گذاشتین این بحثش فرق می کنه .
   البته من عرض کردم ! انتقاد فقط از گویا آی تی نیست ! انتقاد من از تمامی سایت های بی ربط به گرافیک هست که مطالب گرافیکی میذارن و کاملا مشخص هست که کمبود مطلب باعث چنین کاری شده ! و من اینو توی سایت شما زدم و فکر نمی کردم اینگونه با من برخورد بشه و من رو عضو گرو های جوسازی قلمداد کنین.
   چقد خوب میشه که هدف سایتتون کاملا معطوف به آی تی باشه و داخل رشته های دیگه دخالتی نداشته باشه! اینطوری قدرتتون توی مطالب ارسالی بیشتره و می تونید مطالب تاثیر گذار تری منتشر کنید و دوست داران آی تی رو بیشترو بیشتر به سمت خودتون بکشید.
   و سایت های گرافیکی هم کار خودشون رو توی زمینه مربوطه انجام بدن .

  3. طلبكار هم شدي آقا محسن ؟

   دوست شما كلي زحمت كشيده و مطلب رو ترجمه كرده. شما اومدي بهش توهين مي‌كني و مي‌گي كه كپي كرده و تمام زحمتش رو زير سؤال مي‌بري. بعد طلبكار هم هستي؟ انتظار داري اين كار ناپسند شما رو انتقاد در نظر بگيريم؟

   انتقاد شما بايد با لحن بهتري مي‌بود. انتقاد شما بايد با مطالعه و تحقيق مي‌بود. نه اينكه بياي بگي طبق معمول كپي كردين. اين حرفت يعني اينكه ما اينجا يه سايت ايجاد كرديم و داريم مطالب ديگران رو كپي مي‌كنيم و اين كار معمول و روزمره‌ي ماست.

   شما برگشتي داري مي‌گي مطلب كم آورديم اين مطلب رو گذاشتيم تو سايت. اين يعني كار مهرداد كار بي‌ارزشيه و ارزش انتشار توي اين مجله رو نداره. يعني اين مجله با پشتوانه‌ي بيشتر از 30 نويسنده ي فعال اينقدر ضعيفه كه مطلب براي نوشتن نداره. شما انتشار داري توهين هات به اين هم هآدم و توهين كردن‌هات به تمام مخاطباي اين مجله رو انتقاد در نظر بگيريم؟

   ما روزي چندين انتقاد داريم كه برامون سازنده است و كمك مي‌كنه بهتر عمل كنيم و براي بازديدكننده هامون مفيدتر باشيم و براي خودمون هم ارزشمنده اين انتقادها و با جون و دل مي‌پذيريمشون. اما فردي كه مثل شما صحبت بكنه، اين انتقاد نيست. اين فقط و فقط به قصد تخريب هستش.

   شما بايد كمي بيشتر در مورد آي تي مطالعه كني محسن جان. يكي از شاخه‌هاي مقطع كارشناسي ارشد اين رشته، شاخه‌ي مولتي‌مديا هست كه بايد توش فتوشاپ و فلش و كورل و نرم‌افزارهاي طراحي سه بعدي و… رو ياد بگيرن دانشجوها. گرافيك رايانه‌اي هم بخشي از دنياي آي تي امروز هستش و اين واقعا بي‌اطلاعيه اگر بگيم گرافيك رايانه‌اي و آي‌تي از هم جدا هستش.

   بخش مهم وب2 به خاطر واسطه‌هاي كاربري گرافيكيش مورد توجه قرار گرفت. رشته‌ي تعامل انسان و كامپيوتر، رشته‌ي پردازش تصوير، رشته‌ي طراحي وب، تمام اينها مستقيما با گرافيك كامپيوتري در ارتباط هستن. من تعجب مي‌كنم از شما كه آي‌تي رو از گرافيك رايانه اي جدا مي‌دوني !!!

   برات آرزوي سربلندي دارم.

  4. ببين دوست عزيز شما داري يه طرفه قضاوت ميكني چون همه اين نويسند‌ه‌هاي عزيز گوياآي‌تي دارن بابت مطالبشون دستمزد ميگيرن و تاريخ انتشار اين مطلب هم بر ميگرده به تاریخ ۱۷م تیر, ۱۳۸۹ كه آقاي مهرداد ارجمندي اين كار رو انجام داده و ما اصلا نميدونيم پرشين‌جي‌اف‌ايكس چنين مطلبي نوشته
   ميشه آدرس اين مطلب پرشين‌حي‌اف‌ايكس رو ارسال كنيد
   ممنونتون ميشم
   از دست ماهم ناراحت نباشيد
   ما واسه مطالبمون خيلي زحمت ميكشيم و بايدم ناراحت بشيم، چون واقعا داريم بابت اين مطالب هزينه ميكنيم تا ديگر دوستان استفاده ببرن

  5. شما گیر دادین به مطلب پرشین چی اف ایکس
   من اونو به عنوان مثال عرض کردم
   گفتم که اگه قرار باشه سایتی مطالب گرافیکی بزاره اون “به عنوان مثال” “پرشین جی اف ایکس” هست و یا مجید آنلاین که کارشون این هست !
   شما منو به همه چی متهم کردید!! چرا ؟ چون بابت مطالبتون زحمت می کشید! من هم بابت طراحی که انجام میدم زحمت می کشم و بابتش هم پول دریافت می کنم همینطوری که شما اینکارو می کنید
   حالا مشکلی که اینجا هست اینه که سایت شما سایت پربازدید هست و پیش زمینه ای که من از سایت شما می دونم بهترین سایت در زمینه آی تی توی نت هستید بعد از نارنجی که البته مطالب اون کمی با شما متفاوته.
   چون مطالبی که میذارید خیلی جذاب در زمینه فناوری اطلاعات هست به همین دلیل بازدید کننده سایت شما همه اقشار جامعه رو دربرمیگیره ! چه مهندس آی تی و چه اون شخصی که برای وب گردی اومده.
   حالا شما با گذاشتن یه آموزش در زمینه طراحی گرافیک باعث میشید که افرادی که چیزی از گرافیک نمیدونن و فقط فتوشاپ رو روی سیستمشون نصب کردن این آموزش رو کار کنن! این خوبه ها این اصلا بد نیست ! ولی یه مشکلی که پیش میاد اینه که هرکی که اینو کار کرد فکر می کنه طراحه گرافیکه ! مشتری من یه طرحی رو سفارش می ده و از قضا این طرحی که من با زحمت زیاد طراحی کردم مشابه آموزشی هست که شما توی سایت پربازدیدتون قرار دادین (برای مثال عرض می کنم) ! این موضوع باعث میشه مشتری من به کاری که من واسه اون زحمت زیادی کشدیم و از هیچ آموزشی استفاده نکردم و همه از هنر و خلاقیت خودم بوده بگه که اینو توی فلان سایت آموزشش رو گذاشتن خیلی زحمت کشیدی رفتی از روش زدی! خودمم می تونستم درستش کنمو این حرفا !
   حالا خودتون قضاوت کنید. بهتر نیست که سایتی که کارش گرافیک هست این مطالب رو بزاره که لااقل اونایی که علاقه به طراحی دارن به این سایت ها مراجعه کنن نه هرکسی که از راه اومد اینارو ببینه و فکر کنه گرافیسته !!

  6. خب محسن عزيز شما ميگي ما مطلب آموزش فتوشاپ نزاريم
   اگر به آرشيو سايت گويا نگاه كني به هيچ وجه مطلبي در مورد دانلود نداريم يا اينكه دانلود پي‌اس‌دي و يا دانلود شيپ يا فونت
   ببين شما ميگيد آموزش فتوشاپ جزو اي‌تي هستش و اينها همه ترفنداش هست!
   من نميدونم ديگه چي بگم
   اما اگه حرفاي بدي زدم يا توهيني كردم ازت عذر ميخوام
   اميدوارم ما رو هلال كني

  7. ببينيد دوست عزيز من اين مطلب رو پيدا كردم با يه سرچ كوچولو توي گوگل نشون دهنده همه چيز هست اين لينك زير رو ببينيد
   http://goo.gl/VdGmB
   و حالا به نتيجه جستجو دقت كنيد
   دو مطلب اول مربوط به گويا هستش و اينرو گوگل تشخيص داده اما مطلب سوم مربوط به پرشين‌جي‌اف‌ايكس هستش http://goo.gl/YgF1q ميتونيد خودتون مشاهده كنيد تاريخ‌ها رو ببينيد و نتايج گوگل رو ببينيد تاريخ انتشار اين مطلبي هم كه توي پرشين‌جي‌اف‌ايكس قرار گرفته يكشنبه، 28 فروردين ماه 1390 هستش
   بازم ما كپي‌كاريم؟!

  8. من اصلا بحثم یه چیره دیگه س ! من متهم به کپی کردن نکردم !
   بحث اصلی من اینه که هر سایتی نیاد مطالب گرافیکی بزاره !
   امیدوارم درک کنید من چی می گم .

  9. شما متهم به كپي كردن نكردي؟

   محتواي كامنت‌هاي خودت رو هم يادت مي‌ره آقا محسن؟

   “شما هم طبق معمول کپی کردین”
   “اینکه دو تا مطلب کلمه به کلمه با هم یکی باشن نشون دهنده کپی کردنه”
   “حالا این کپی از اون یا اون از این چه فرقی میکنه”

   اميدوارم درك كني من چي مي گم محسن نازنين !!!

   من مي‌گم كه گرافيك رايانه‌اي زيرمجموعه‌اي از فناوري اطلاعات هست.
   من مي‌گم كه رشته‌ي مولتي مديا در جهان رو برو سرفصل دروسش رو ببين.
   من مي گم كه توي كامنتهات ننويس: “خز كردين بابا” چون اين توهين به نويسنده هستش.
   من مي‌گم وقتي از چيزي اطلاع نداري نگو اين مطلب كپي بوده و كلمه به كلمه از پرشين جي اف ايكس كپي شده.
   من مي‌گم با انصاف باش مسلمون !!!

   موفق باشي آقا محسن

  10. عالي بود حسين جان.

   منم به اين آقا محسن عزيز گفتم كه دو نوع ترجمه‌ي متفاوت هستش. اما اين آقا محسن مثل اينكه تفاوت‌ها در اين مطالب رو متوجه نيست و مي گه كه “اینکه دو تا مطلب کلمه به کلمه با هم یکی باشن نشون دهنده کپی کردنه” …

   آقاي عزيز، آقاي محترم، آقا محسن، اين دو تا مطلب كلمه به كلمه عين هم هستن؟

   https://www.gooyait.com/1389/04/17/combine-3d-shapes-and-vectors-for-a-dynamic-composition.html

   http://persiangfx.com/fa/tutorials/photoshop/photoshop-effects/combine-3d-shapes-and-vectors-for-a-dynamic-composition/

   مي‌بيني داري اشتباه مي كني و با پافشاري بر اشتباهت داري كار رو بدتر از قبل مي‌كني آقا محسن؟

   موفق باشي.

  11. شما باز رفتی سر خونه اول !
   من که گفتن حق با شماست ! کپی نکردین !! منم هزار بار گفتم بحثم این نیست و پافشاری روی بحث دیگه ای هست که شما دلتون نمیخواد واردش بیشن و گیر دادین به حرف خودتون و برداشت نادرست از حرف من !

 3. حسین جان همچین درشت درشت از اینکه کپی نمی کنید دفاع نکن تاریخچه گویا آی تی حداقل برای خیلی از وب نویس ها روشنه.. کپی پیست های جنابعالی فراموش نشده هنوز ..

  1. سوال من اينه چجور اينجا رو پيدا كردي كه داريم كل كل كپي پيست ميكنيم؟ صددرصد آشنايي درسته؟ و الا كسي نميدونه اينجا در حال كل كل هستيم
   ولي ميگن هرچه از دوست رسد نكوست.
   شمام حرف دلت رو زدي بله ما كپي كاريم
   ممنون

  2. ببین عزیزم !
   من خیلی روشن حرفامو زدم ! این آقایی که این کامنت رو گذاشته رو هم اصلا نمیشناسم ! لطفا جو ندین !

 4. یکی این آقا محسن رو از برق بکشه !
  من طرف صحبتم شما نیستی !
  شما همنوز نفهمیدی که من چی می گم ! و همچنان داری تعصبی برخورد می کنه !
  و همچنان برای شما متاسف هستم… !

  1. محسن عزيز،

   خواننده‌ها با خوندن كامنت ها مي‌تونن راحت بفهمن كه چه كسي رو بايد براش متأسف بود.

   من هم همچنان اميدوارم كه شما اصلاح بشي و برات متأسف نيستم بلكه به اينكه حقيقت رو پيدا بكني اميدوارم.

   فقط دلم مي‌سوزه كه چقدر بد عمل كردي…

  2. مگه می خواستم چیکار کنم که بد عمل کردم ؟
   شما هنوز فکر می کنی کاراگاهی و یک نفر که یه سازمان به اون خط داده گفته بیا سایت گویاآی تی رو خراب کن رو دستگیر کردی 😐
   توروخدا آقا محسن ! یکم با دقت به حرف اصلیم گوش کن !
   حاشیه رو بزار کنار !

 5. شما آقا محسن که به ریز صحبت هام دقت می کنی
  به این هم دقت کن : ” خز کردین بابا” “کردین” یک فعل جمع هستش ! و به چند نفر اتلاق میشه !
  منظورمو هم اونجا گفتن ! سایت هایی مثل پی سی دانلود و سایت های دانلود دیگه در زمره این سایت ها هستن ! حالا شما هم که مطلب گرافیکی میذارین جزء این دسته هستن !

  1. يعني از نظر شما پي سي دانلود و آسان دانلود و سافت‌گذر و … هم همه، خز هستن.

   بابا شما خيلي سخت پسندي به خدا. داري بهترين‌سايت هاي كشور رو خز اسم مي‌بري.

   دست و پنجه ات درد نكنه كه اينقدر به كسايي كه دارن برات زحمت مي‌كشن احترام مي‌ذاري.

   فقط اميدوارم تا حالا از اين سايت‌ها چيزي دانلود نكرده باشي كه مي‌شه مصداق نمك خوردن و نمكدون شكستن !!!

   ولي من هنوزم اميدوارم كه شما اشتباهت رو بپذيري …

   موفق باشي.

 6. آقای ITTeach
  یه چیزی که مد شده تو اکثر سایت ها همچین آموزش هایی هست . همه اکثرا هم فتوشاپ
  به قول آقا محسن ، مالتی مدیا هم جزء آی تی هست ! چرا شما از اینجور چیزا آموزش نمیزارین ؟
  چرا یه مطلب آموزشی راجع به افتر افکت نمی بینم ؟ چرا آموزش فلش نیست ؟ اگه قرار بر این باشه که آموزش نرم افزار جزء آی تی هست چرا اینا نیستن ؟ چرا آموزش 3D Max نیست ؟ چرا آموزش دریم ویور نیست ؟ چرا فقط گیر دادین به این مطالب ؟ خداییش خز نشده دیگه ؟ نه جونه من بدون تعصب بگو ! ؟ هـــــــــر سایتی رو نگاه میکنی از اینا برداشته گذاشته !
  شما که ترجمه می کنی چرا یه بار یه آموزش از این همه نرم افزار مالتی مدیا نذاشتی ؟ چرا فقط مطالب اینطوری ؟ چرا فقط فتوشاپ ؟
  اگه قرار بر این باشه پس لطفا از فتوشاپ بکشین بیرون یکم نرم افزار های دیگه رو آموزش بدین.
  در اینصورت می شه گفت به کار بردن کلمه “خز” نامردیه و هرچی هم بگین من قبول دارم .

  1. ببين دوست من ما مطلبي رو قرار ميديم كه كاربر پسند باشه نه مطلبي كه خاك بخوره و اين گزينه‌هايي كه گفتي بيشتريشون يه سايت تخصصي ميخواد

  2. 100% گرافیک هم سایت تخصصی خودش رو نیاز داره!
   چند درصد از بازدیدکننده هاتون از این آموزش استفاده می کنن ؟
   دیدید که خودتون هم حرف خودتونو نفض کردین ؟
   استفاده از مطالبی که تخصص خودش رو می خواد رو شما دارین برای عموم میذارید.
   کاربر پسند یعنی مطالب خز شده ای که اکثر سایت ها ازش استفاده می کنن ؟! شما روند سایت های دیگه رو در پیش گرفتید!
   شما اگه سایت آی تی هستید پس باید این مطالب توی ساییتون باشه ! صرفا فقط فتوشاپ آی تی نیست !
   اقا محسن بیا جواب بده !

  3. محسن عزيز …

   آن كس كه بداند و بداند كه بداند، اسب طرب خويش به گردون بجهاند.
   آن كس كه نداند و بداند كه نداند، لنگان خرك خويش به منزل برساند.
   آن كس كه بداند و نداند كه بداند، بيدار كنش زود كه تا خفته نماند.
   آن كس كه نداند و نداند كه نداند، در جهل مركب ابدالدهر بماند …

   شرمنده‌ام كه سرت رو به درد آورم محسن عزيز.
   اميدوارم هميشه شاد و سربلند وسلامت باشي.
   من ديگه نقطه‌اي از علم و درك و منطق و عقلانيت رو نمي‌شناسم كه براي شما تشريح كنم و شما نتوني به راحتي بذاريش كنار و حرف خودت رو بزني.

   من صحبتم تمومه. حسين جان. من از تمام كامنت ها يه كپي براي خودم برداشتم. مي توني اگر فكر مي كني من بد نظر دادم كامنت هام رو پاك كني.

   يا حق.

  4. من ديگه نميدونم چي بگم
   نميدونم اميدوارم كه خودتون بشينيد و فكر كنيد كه چي گفتيد
   محسن جان عزيز نيازي به كپي نيست من پاكشون نميكنم
   موفق و پيروز باشيد

  5. من جوابمو گرفتم
   نیازی به خوندن دوباره نیست ! لازم نیس با این حرف از جواب دادن در برید !
   موفق باشید و متاسفم براتون !

 7. شما به غیر از متعصب بودن روی گویاآی تی روی بقیه سایت ها هم انگاری متعصب هستی !
  شما چطور می تونید قبول کنید که سافت گذر که از اسمش مشخص هست که باید نرم افزار بده ! وکتور میذاره؟ شما که اینقدر خوب ریز همه چیو میکشی بیرون ! چرا به این موضوع ریز بینانه نگاه نمی کنی ؟
  حتما می خوای بگی آره دیگه وکتور هم توی ایلوستریتور استفاده میشه اونم نرم افزاره 😐 پس می تونه بزاره !
  جوابی که به آقای ITTeach دادم رو بخون
  گرافیک کامپیوتری فقط فوتوشاپ نیست ! این سایت هایی که شما روشون تغصب داری خیلی چیزای مفیدتره دیگه ای هم میتونه بزاره واسه دانلود !

  1. آها قضیه نمک خوردنو نمکدون شکستت رو هم بگم !
   به نظر شما پی سی دانلود سافت گذر دانلود ها یا هر سایتی که به گرافیک ربطی نداره ! اگه برای مثال بیاد وکتور یا شیپ بذاره ! چند درصد از بازدیدکننده هاش به بلدن باهاش کار کنن ؟ این خیانت نیس در حق بازدیدکننده ها ؟
   طرف به قصد دانلود کردن مطالب مفید وارد این سایت ها میشه اما به عکس های استوک حجم بالا و وکتور های مختلف روبرو میشه که باز کردن اونها پهنای باند مصرفیش رو الکی بالا میبره ! آیا این خیانت نیست ؟ چرا کسی که از گرافیک چیزی نمیدونه و به قصد دانلود نرم افزار رفته باید برای دیدن اینا ترافیک مصرف کنه ؟ چرا نمی گی انجا داره از کاربرا سوءاستفاده میشه و مطالبی که شاید به درد 10% از بازدیدکننده ها بخوره روی سایتش قرار میده ؟
   آیا این برای بالا رفتن ارسال ها نیست ؟ بالارفتن رنک گوگل چی ؟

  2. محسن جان. چرا فقط كسي رو كه نمي خواد مطلبي رو ببينه در نظر مي گيري؟ چرا اونايي كه مي خوان ببينن رو در نظر نمي گيري. من وظيفه دارم توي وبلاگم مطلبي رو بذارم كه كاربرا ازم مي خوان يا وظيفه دارم ببينم كي چي نمي خواد كه نذارم ؟

   اين چه حرفيه مي زني آخه.

   خب اوني كه نمي خواد ببينه نبينه. فقط تو فيد نرم‌افزار عضو شه. توي مرورگرش ست كنه كه عكس ها لود نشه. و 1000 تا راه ديگه. اصلا نياد سر بزنه به پي سي دانلود.

   مدير وب‌سايت وظيفه داره خواست كاربرانش رو تأمين كنه نه خواست كسي رو كه مطلبي نمي خواد.

   اگر اينجور باشه، مادر بزرگ من كلا هيچ مطلبي در مورد آي تي نمي خواد. دوست داره من اينجا ادبيات بنويسم. مي خواي از فردا كلا همه چيز رو به خاطر خواست مادر بزرگ من كه از آي تي خوشش نمياد تعطيل كنيم و كليله و دمنه رو تحليل كنيم؟

   فكر كن به چيزي كه مي گي داداش گل و نازنينم

  3. شمام فکر نکن خیلی می دونی عزیزم
   خیلی خودتو گنده گرفتی همه حرفای منو هرجوری که فکر می کنی برداشت می کنی !
   شما خودت یه حرف میزنی بعد میزنی زیرش !
   مادربزرگ شما می تونه بره توی سایت خاطره ها خاطره بخونه نه اینکه بیاد توی سایت گویا آی تی دنبال خاطره باشه !
   کسی که دنبال دانلود نرم افزاره میره تو سایت پی سی دانلود یا سافت گذر ! کسی که دونبال اخبار آی تیه میاد توی گویا آی تی کسی که دنبال گرافیکه میره توی مجید آنلاین یا پرشین جی اف ایکس !
   حالا کسی که برای نرم افزاره میره توی پی سی دانلود میبینه 10 تا پست گرافیکیه !!!
   یکی می خواد اخبار آی تی بخونه میبینه مطلب گرافیکی گذاشته به 10-20 تا عکس و 100 تا خط !
   امیدوارم درک کنی چی می گم عزیزم و فکر نکنی که همه چیز رو میدونی
   و همچین نظر دیگران هم برات ارزشمند باشه !

  4. بله كه نسبت بهشون تعصب دارم. نسبت به هر كاري كه براش زحمت كشيده مي‌شه و به پيشرفت جامعه‌ي آي تي كشور كمك مي‌كنه تعصب دارم. نسبت به توليد محتواي مفيد در وب فارسي تعصب دارم. نسبت به بازديدكننده‌هايي كه ازم توقع دارن تعصب دارم.

   محسن جان، به اين فكر كن كه مدير يه وب‌سايت دانلود بسيار بزرگ مثل پي سي دانلود هستي و وب‌سايتت روزانه چند ده هزار (دقيق‌ترش چند صد هزار هستش) بازديد داره.

   اگر ببيني بازديد كننده‌هات ازت مي‌خوان كه تصاوير پس زمينه و آيكون و … هم توي سايتت قرار بدي و اين درخواست‌ها مكرر و متداوم باشه، شما براي جلب رضايت كاربرانت كه مهمترين ارزش و والاترين دارايي تو هستن، به خواستشون احترام نمي ذاري و اين كار رو نمي‌كني؟

   كمي بيشتر كه قوي شدي و خواستي وب‌سايتت رو توسعه بدي، به فكر تهيه بسته‌هاي آموزشي هم مي‌افتي. اون وقته كه مي گي پس آموزش طراحي لوگو و آيكون و آموزش فتوشاپ و ايلاستريتور و … هم مي‌تونم انتشار بدم.

   من فكر نمي كنم اين كار اشتباه باشه. بلكه يه نوع بازاريابي و جلب مخاطب و نگه داشتن بازديد كننده در سايت هست و اگر توانايي‌ اين كار موجوده بايد از اين قابليت و توانايي استفاده كرد. و استفاده نكردن از اين موقعيت به نظرم كوته فكري محض هستش و مديراي وب‌سايتا اگر مي‌بينن مي‌تونن وب‌سايت همه منظوره اما با كيفيت داشته باشن بايد اين كار رو انجام بدن كه البته اين به معناي نفي نياز به وجود وب‌سايت هاي تخصصي در يك زمينه‌ي خاص نيست.

   به هر حال توي اين زمينه بين ديد ما و شما تفاوت هست. من اعتقاد دارم سافت گذر كه داره بازي و كتاب الكترونيكي و تم و اسكرين سيور و … توي وب‌سايتش مي‌ذاره كاملا داره درست و بي نقص عمل مي كنه و شما مي‌گي خز هستش اين وب سايت !!!

   اينا رو ببين:

   http://www.softgozar.com/WebPage/Software.aspx?MCat=4
   http://www.softgozar.com/WebPage/Software.aspx?MCat=1&Cat=22&Title=%D9%85%D8%AD%D8%A7%D9%81%D8%B8%20%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87%20%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4

   فكر مي‌كنم بايد با ديد بازتري نسبت به اين مسأله نگاه بكني. شما حق اين رو داري كه بري مطالب گرافيكي رو از يه سايتي بخوني كه كار تخصصيش گرافيكي هست. حق اين رو هم داري كه پيشنهاد بدي كه بهتره ما توي زمينه‌هاي متفاوت و گسسته وارد نشيم. اما اجازه نداري به نويسنده‌ي مطلب كه كلي زحمت كشيده توهين كني و افتراي كپي برداري بزني و به كاري كه مي كنه بگي خز !!!

   يا حق

  5. خب این حرفایی که زدین اصلا سند و مدرک معتبر نداره!
   شما مدیر پی سی دانلود هستین که میگین کاربرا درخواست دادن ؟
   اصلا اینطوری که می گی نیست ! توی زمینه گرافیک مطالب زیاده ، سافت آرشیو از سایت هایی هست که روزانه صدها پست در قسمت گرافیکش ارسال میشه !
   خیلی زحمت نداره قرار دادن اونا واسه دانلود ! منتقل کردن به روی سرور خودشون از آب خوردنم راحت تره !
   زحمت نمی کشن! دارن فقط پست ارسال می کنن ! و این پیشرفت آی تی نیس! به کار گرافیست ها ضرر میزنن ! شما وقتی به این کار میگی پیشرفت مشخص میشه چقدر از ای تی می فهمی !
   شما که هیجی از گرافیک نمی دونی، گیرم دادی به اینکه من چرا گفتم خز !
   آره خزه ! این مطالب دیگه واقعا بدجوری خز شده توی نت ! و هر سایتی بی ربط به گرافیک هم که اینارو بزاره متاسفانه خزه !
   موفق باشی

 8. و آخرین حرف آقا محسن !
  همیشه هر حرفی رو که میزنی روش وایستا !
  کم آوردن و توهین کردن اصلا خوب نیست !
  امیدوارم یکم از بحث امروز چیزی فهمیده باشه و هرجا که به نفعت باشه حرف نزنی و هرجا هم که دیدی اشتباه کردی توهین کنی و بزاری بری !
  همچنان متاسف هستم برات
  موفق باشی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *