4 افزونه گوگل کروم برای بهبود تجربه کار با جی میل

  • 1389/5/25
  • محمدرضا ارجمندی
  • 1

جیمیل از محبوب ترین سرویس های پست الکرونیک برای عموم کاربران به خصوص خبرگان و کارشناسان رایانه ای است. هر چند جیمیل سرویسی به اندازه کافی شگفت انگیز است ، باز هم جا برای این کار وجود دارد. و علاوه بر این ، تعدادی از ویژگی ها هم ممکن است وجود داشته باشد که شما واقعا نیازی به استفاده از آنها نداشته باشید، یا برخی ویژگی ها که  سال آرزو داشتید در این سرویس اضافه شوند.

اگر چه این سرویس ها معمولا چندان قابلیت های برجسته سفارشی سازی ندارند ، شما می توانید آنها تا حدودی به دلخواه خود در آورید، و با استفاده از اسکریپت های کاربری یا با استفاده از افزونه های مرورگر تا حدی ان را برای خود سفارشی سازی نمایید.

در زیر چهار تا از بهترین افزونه های گوگل کروم ، برای داشتن تجربه بهتر از جی میل معرفی شده اند:

افزونه جی میل بهتر (Better Gmail) (غیر رسمی)

این افزونه با هدف حذف چند تا از ناقابلیت های جی میل طراحی شده ، مانند تبلیغات گوگل و پیام های اسپانسران. شما می توانید با انتخاب به پنهان سازی پایین صفحه ، قسمت های چت و دعوت از دوستان تا حدودی  زمینه صفحه پست الکترونیک خود را خلوت تر کنید. تعدادی از ویژگی های اضافی ، از جمله نمایش تعداد پیام های خوانده نشده به سبک جدید، آیکن ضمیمه و توانایی ارسال ایمیل به لینک (mail to link…) به جیمیل به صورت پیش فرض ، نیز با این افزونه به جی میل اضافه شده است.

همتای این افزونه در فایرفاکس نیز  به همین نام  است، و توسط سایت Lifehacker معروف شده است. افزونه جیمیل بهتر (Better Gmail) در گوگل کروم را می توان پورت غیر رسمی از این ایده در نظر گرفت ، در اصل ، فقط کاری که در این افزونه خلاصه شده استفاده از اسکریپت های کاربری(( userscripts است برای  بهبود بخشیدن  تجربه روزانه شما از جی میل.

جستجوگر گوگل میل پلاس (Google Mail Checker Plus)

اگر شما هم مانند من هستید ، و در چک کردن مدوام پست های الکترونیکی  انهم هر 5 دقیقه  یک بار وسواس دارید، گوش کردن. این افزونه یک آیکون معرف جیمیل با تعداد نامه های خوانده نشده به نوار آدرس گوگل کروم می افزاید. اما ، بر خلاف برخی از جایگزین های دیگر، این افزونه به شما  اجازه خواندن آن ایمیل ها آنهم  به بدون نیاز به باز کردن یک تب جدید را می دهد.

امکانات افزوده شده عبارتند از اطلاعیه ها صوتی و  نمایشی بر روی دسکتاپ و- اگر شما قبلا جیمیل بهتر را نصب نکرده باشید – افزودن قابلیت ارسال ایمیل به لینک… در جیمیل است. افزونه  جستجوگر گوگل میل پلاس همچنین به شما اجازه می دهد تا بر  برنامه های  گوگلی تحت اجرا در  آدرس ایمیل خود نظارت کنید.

Autopen Signatures

اگر شما مایل به استفاده از قالب بندی غنی ، تصاویر و به طور کلی HTML  در ایمیل خود هستید، گزینه های پیش فرض امضای جیمیل کار زیادی برای شما انجام نخواهند داد. به طور خلاصه ، شما به نیاز به یک افزونه مناسب دارید.افزونه. Autopen تمام کارهای ضروری در این  مورد را برای شما انجام می دهد. پس از اتصال آن به حساب جیمیل شما ، به شما اجازه ایجاد پروفایل های امضای مختلف با استفاده از ویرایشگر متن غنی  (rich-text) را خواهد داد.

اما دلیل اصلی  توصیه من به استفاده از Autopen جای دیگری نهفته است. اگر شما تنها  از یک پنجره وارد چند حساب جیمیل شوید، Autopen به طور خودکار امضای صحیح مربوط به آن حساب را در متن ایمیل شما وارد می کند. هنگامی که شما امضای دیجیتال مربوط به یک حساب کاربری را در این افزونه راه اندازی کردید دیگر نیازی به دقت کردن و تطابق امضا با حساب کاربری توسط شما نیست و این کار را به افزونه بسپارید.

نمایش تصویر فرستنده در جی میل (Gmail Sender’s Picture)

اگر شما از بازدید کنندگان مکرر وبلاگ ها به شمار می روید، ممکن است پیش از خواندن این مقاله نیز  Gravatar را راه اندازی کرده باشید. اگر می پرسید Gravatar   چیست،باید بگویم سرویسی است که عکسی که کاربران تنظیم کرده اند را به طور خودکار در کنار نظرات و پیشنهادات  آنها ظاهر می سازد ، که در ارتباط با آدرس ایمیل آنهاست. سیستم های دیگری نیز موجودند  که آدرس ایمیل شما رابا تصویر شما به هم پیوند می زنند –نه فقط  تصویر پروفایل کاربری حساب گوگل شما!

این افزونه تلاش می کند چنین عکسی را برای مخاطبان یا فرستندگان ایمیل به شما نیز پیدا کند، و آنها را به ایمیل اضافه کند. این قابلیت به افزایش سطح شخصی سازی کمک کرده، و نیز به عنوان یکی دیگر از ابزارهای کمک های بصری به شما در مدیریت سریع ایمیل های شماست.

آیا شما هیچ افزونه  دیگری از مجموعه افزونه های ارائه شده برای  گوگل کروم که ممکن است تجربه شما در استفاده از جیمیل را  بهبود دهد می شناسید؟ آنها را با ما و با خوانندگان خوب گویا آی تی  به اشتراک گذارید در بخش نظرات در زیر!

منبع: makeuseof

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. منی که از گوگل کروم استفاده می کنم این پست مطلب خوبی واسم بود.
    فقط دوستان یادتون باشه ما تحریمیم و باید از چیز شکن استفاده کنیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *