معرفی چند ابزار برای تعمیر فایل‌های فشرده

  • 1389/6/30
  • سپهر خيري
  • 3

امروزه فایل های فشرده یکی از مهمترین فایل ها محسوب میشود و بدون آنها در برخی مواقع حتی نمیتوان کاری انجام داد. حال این فایل های فشرده میتواند کاربرد های بسیاری داشته باشد و در چندین جا مانند وب و هارد یسک شما یافت شود.

گاهی اوقات پیش میآید که فایل های فشرده شما یا ناقص میشوند یا اینکه آنها را ناقص دریافت کرده اید (از طریق اینترنت). حال فرقی نمیکند که فایل شما چطور ناقص شده باشد که یکی از دلایل آن میتواند ویروس ها یا اختلال در اینترنت هنگام دانلود آنها باشد ، مهم این است که فایل شما ناقص شده است و دیگر نمیتوان آن را استخراج کرد و از آن استفاده کرد.

ما در این مقاله قصد داریم به معرفی چند ابزار و نرم افزار که به وسیله آنها میتوانید فایل های ناقص خود را تعمیر کنید بپردازید و بیشتر سعی شده است نرم افزار های رایگان و ساده و همچنین کار آمد را به شما معرفی کنیم تا راحت تر و بهتر بتوانید فایل های فشرده خود را تعمیر کنید و نتیجه بهتری بگیرید.

فایل های فشرده چندین فرمت هستند که معروف و محبوب ترین آنها RAR و ZIP هست. البته فرمت های دیگری هم مانند tar و 7z وجود دارد که برای آنها نرم افزار های خاص خودشان وجود دارد. ما در اینجا نرم افزار های کامل و همه گیر تر را به شما معرفی میکنیم.

نرم افزار Advanced RAR Repair

اولین نرم افزاری را که قصد معرفی آن را داریم ، نرم افزار بسیار ساده Advanced RAR Repair هست که در این مقاله به معرفی و برسی نسخه 1.0 آن میپردازیم. بعد از دانلود که در انتهای مطلب لینک های آن را معرفی میکنیم آن را نصب و اجرا کنید.

پس از اجرا یک پنجره ساده و کوچک مانند عکس بالا برای شما نمایش داده میشود که دارای پنج تب به نام های Repair ، Batch Repair ، Options ، Advanced Options و About هست که ما در اینجا فقط با تب های Repair ، Batch Repair و Options کار داریم.

حال مانند عکس بالا ابتدا به تب Repair بروید و در سمت راست روی دکمه شماره 2 که در عکس بالا مشخص است کلیک کنید و سپس در پنجره باز شده به محل فایل فشرده خود بروید که میتواند RAR یا EXE های ساخته شده توسط Winrar باشد.

سپس دکمه روی Open کلیک کنید و در پنجره قبلی و در سمت راست اینبار روی دکمه شماره 4 کلیک کنید و محل ذخیره سازی فایل فشرده خود را انتخاب کنید.(این محل ، محلی است که فایل فشرده شما بعد از تعمیر شدن در آنجا قرار میگیرد.)

حال در اینجا باید دکمه Start Repair فعال شود و بعد از کلیک روی آن بسته به حجم و ناقصی فایل شما یک زمان مشخصی به طول می انجامد تا فایل فشرده شما تعمیر شود که برای مشاهده روند کار میتوانید به آن درصدی که در پایین به رنگ سفید مشخص است توجه کنید.

پس از اتمام کار و 100% شدن برنامه پیغامی مبنی بر اینکه تعمیر فایل شما کامل شد به شما نشان میدهد که شما میتوانید به محلی که قبلا آن را مشخص کردید بروید و فایل فشرده تعمیری خود را پیدا کنید. البته توجه کنید که این نرم افزار نمیتواند تمام و کمال فایل های ناقص شما را تعمیر کند و ممکن است حتی بعد از پیغام موفقیت آمیز اتمام تعمیر هنوز فایل شما ناقص باشد و فقط از بعضی از قسمت های آن بتوانید استفاده کنید.

یکی دیگر از امکانات این نرم افزار تعمیر چند فایل به طور همزمان هست که برای دسترسی به این امکان همانند عکس بالا به تب Batch Repair بروید و در این صفحه روی دکمه Add File که در عکس بالا با شماره 2 مشخص است کلیک کنید و مانند قبل یک یا چند فایل RAR یا EXE فشرده را انتخاب کنید.

البته به جای کلیک روی گزینه Add File میتوانید فایل های فشرده خود را روی نرم افزار درگ کنید (به وسیله ماوس فایل ها را روی نرم افزار بیندازید). بعد از انتخاب فایل ها در اینجا دیگر مانند قبل لازم نیست محل ذخیره سازی را مشخص کنید و فقط میتوانید روی دکمه Start Repair کلیک کنید تا فایل های شما شروع به تعمیر شدن بشوند و همانند قبل برای مشاهده کار میتوانید به درصد سفید رنگ پایین نگاه کنید.

در قسمت تنظیمات 2 گزینه مهم و مفید وجود دارد که اولی آن Open The Fixed File When Finished و دومی Fast Scan And Recovery هستند که یا فعال کردن گزینه اولی ، نرم افزار پس از اتمام کار فایل تعمیر شده شما را اجرا میکند و با فعال کردن گزینه دومی سرعت در جستجو و ریکاوری فایل شما بیشتر میشود که اگر به دقت بیشتری نیاز دارید این گزینه را غیر فعال کنید. همچنین حجم نرم افزار بسیار مناسب و کم هست که راحت میتوانید آن را از اینترنت دانلود کنید. حجم این نرم افزار کمتر از یک مگابایت هست.

امکانات کلی ای نرم افزار

– پشتیبانی از تمامی نسخه های RAR

– پشتیبانی از تمامی نسخه های فشرده EXE

– قابلیت تعمیر چند فایل به طور همزمان

– پشتیبانی و تعمیر فایل های حجیم تا حجم 17179869184 گیگابایت

– پشتیبانی از قابلیت درگ در ویندوز

– پشتیبانی از command line

– محیط ساده و کاربرد آسان

– سرعت خوب

– تنظیمات نسبتاً کامل برای تعمیر فایل ها

– حجم کم نرم افزار

این نرم افزار را میتوانید به رایگان از این لینک دانلود کنید: http://www.download3000.com/download_9793.html

و این هم آدرس سایت سازنده این نرم افزار: http://www.datanumen.com/arar/ که برای دانلود نسخه های جدید تر و برخی ابزار های دیگر میتوانید از آن استفاده کنید.

نرم افزار Zip Repair Pro

دومین نرم افزاری را که قصد معرفی آن را داریم Zip Repair Pro هست که در این مقاله به معرفی و برسی نسخه 2.1 آن میپردازیم. بعد از دانلود که در انتهای مطلب لینک های آن را معرفی میکنیم آن را نصب و اجرا کنید. بعد از اجرای باید چنین پنجره ای را باید ببینید:

همانطور که در بالا میبینید این نرم افزار دارای 6 دکمه و گزینه در بالا هست که به ترتیب به معرفی آنها میپردازیم. حال ابتدا برای وارد کردن فایل فشرده خود که فرمت آن باید ZIP باشد روی گزینه Add Zip File که یک دکمه قرمز رنگ است کلیک کنید و در پنجره باز شده فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

همانطور که در عکس بالا دیدید میتوانید به ترتیت شماره های 1 و 2 و 3 را طی کنید تا فایل شما به لیست نرم افزار اضافه شود. سپس کافی است مانند عکس زیر روی گزینه Repair که در عکس زیر با شماره 1 مشخص است کلیک کنید و سپس در پنجره باز شده محل ذخیره سازی را انتخاب کنید.

حال  در آخر روی  دکمه  Save  کلیک کنید  تا  نرم افزار  شروع  به تعمیر فایل Zip  شما  کنید و در آخر با  پیغام End  reconstruction. که  در کادر  زرد رنگ  پایین  نوشته میشود  به محل ذخیره  سازی که  در قبل  آن را  مشخص کردید بروید  و فایل  تعمیر شده  خود را که معمولا  در آخر اسم  آن کلمه archive_Repaired اضافه  میشود  بگردید.

این نرم افزار تنظیمات خاصی ندارد و فقط در قسمت نوار ابزار و گزینه LOG میتوانید روند کار و گزارش کار را پاکسازی یا تماشا کنید.

امکانات کلی این نرم افزار

– پشتیبانی از تمام نسخه های ZIP

– پشتیبانی از تعمیر فایل های حجیم

– محیط ساده و بدون تنظیمات پیچیده

– سرعت خوب در تعمیر فایل ها

– حجم کم نرم افزار

برای دانلود این نرم افزار که حجم حدود 2 مگابایت دارد میتوانید به آدرس خود سازنده یعنی zip-repair.com بروید و آن را به رایگان دانلود کنید.

در آخر هم نرم افزار RAR Repair Tool ابزار خوبی برای تعمیر فایل های فشرده شما هست که ما ورژن 4.0 آن را به شما پیشنهاد میکنیم. برای دانلود و اطلاعات بیشتر میتوانید به این آدرس بروید: rar-repair-tool.com

این بود مقاله معرفی نرم افزار و ابزار های که به وسیله آنها میتوانید فایل های فشرده zip rar exe را تعمیر کنید. شما هم اگر نرم افزار خاص و بهتری را میشناسید میتوانید در قسمت نظرات به ما معرفی کنید.

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه
  1. ممنون بابت معرفی این برنامه‌ها….
    راستی خود برنامه WinRar هم ابزار ترمیم فایلهای فشزده را دارد…
    Tools => Repair Archieve

  2. سلام مشکل من اینه که فابلی دانلود کردم یه هو وسط دانلود اینترنت قطع شد ولی 95درصد دانلود شد الانم که میخوام از نرم افزار استفاده کنم اصلن فایل رو پیدا نمیکنه که بخواد درستش کنه یعنی مینویسه NO MATCH….. چه کاکنم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *