نمایشگاه سي‌اي‌اس 2011 : هفت تبلت ، که شما باید در مورد آنها بدانید

 • 1389/10/21
 • ITTeach
 • 2

CES 2011: Seven tablets you should know about

بعضی افراد سال 2011 را سال تبلت ها می نامند ، و با نگاهی اجمالی به آنچه که در این هفته در سي‌اي‌اس  عرضه شد، این مطلب درست به نظر می رسد .در سال 2010 حکومت در دست آی پد اپل (iPod) بود و برآورد می شود که 10 میلیون عدد فروخته باشد .

تنها رقیب جدی آن به نظر می رسید که مدل گالاکسی تب سامسونگ بود ، که در ماه سپتامبر شروع کرد و 600000 عدد تنها در اولین ماه فروخت . موفقیت های این تبلت  نشان داد که ممکن است برای یک رقیب آی پد هم بازار فروش وجود داشته باشد ، این مطلب برای این تازه واردان دلگرم کننده است .

در اینجا ما به هفت عدد از مهیج ترین تبلت پی‌سی‌هایی که در سي‌اي‌اس رونمایی شدند و ما فکر میکنیم که شما باید در مورد آنها بدانید ( البته بدون اینکه کسی سفارش خاصی بکند! ) پرداخته ایم . ممکن است شما در اینجا یک مضمون مشترک ببینید – بسیاری از آنها بر اساس آندروید کار میکنند ، که به این معنی هستند که سال 2011 می تواند سال خوبی باشد ، سالی که آندروید از پوسته بر پایه ی تلفن خود ، خارج شود .

1. دل استریک 7

اولین ورود دل به دنیای 4جی  ، تبلت دل استریک 7 آن می باشد که در اواخر سال جاری به شبکه تی- موبایل آمریکا وارد خواهد شد . این وسیله شامل یک صفحه نمایش 7 اینچی و یک پردازنده دو هسته ای است . نکته منفی قابل ذکر ، این حقیقت است که از نسخه اندروید 2.2 که از رده خارج  استفاده شده است ، به هر حال دل گفته است که قابلیت ارتقاء آن به اندروید 3.0 “شانه عسل ” که اواخر امسال عرضه می شود خواهد بود.

نمونه 10 اینچی آن نیز در راه است که به طور مختصر بوسیله کمپانی در نمایش نشان داده شد .

2.توشیبا “تگرا 2”

اگرچه تبلت توشیبا هنوز به طور دقیق نامگذاری نشده است ، این وسیله بر اساس تکنولوژی تراشه ی انویدیا تگرا کار می کند . در حالی که نمونه نمایشی آن که به بازدید کنندگان CES  نشان داده شد براساس اندروید 2.2 کار می کند ولی بایستی نسخه اصلی بر اساس اندروید 3 کار کند  . این کمی بزرگتر از استریک با یک صفحه نمایش 10 اینچی است .

شاخصه جالب این تبلت دارا بودن تکنولوژی “رزولیشن پالس ” است درست مثل دی وی دی پلیر های مدرن است ، که در آن تنظیمات استاندارد ویدئویی به نحوی برگردانده میشود تا با تنظیمات بالا به نظر برسد . همچنین شامل دوربین های پشت و جلو می باشد همچنین ، مینی یو اس بی ، یو اس بی ، اچ دی ام ای و دریچه کاردخوان میکرو اس دی .

3. موتورولا زوم

زمانی که تیم کانلی نگاهی انداخت به این تبلت برنامه ریزی شده ، اگرچه فقط یک پوسته بود . علی رغم این مطلب ما برخی از مشخصات ان را کسب کردیم : اندروید 3.0 ، پردازنده دو هسته ای با قدرت پردازش 1 گیگا هرتز ، همراه با دوربین های جلو و عقب ، اچ دی ام ای ، و پشتیبانی اطلاعات از گوشی وریزون بی سیم ، زمان عرضه آن اواخر این سه ماه است .

برای کسانی که می خواهند از شبکه وریزون  4 جی ، ال تی ای بهره بگیرند یک ضمیمه ، اواخر سه ماهه دوم امسال عرضه خواهد شد . این ویدئو را از تیم ، برای کمی اطلاعات بیشتر در رابطه با زوم ببینید .


4. ریم پلی بوک

ما در اینجا مفصل پلی بوک را پوشش داده ایم ، از ابتدای تایید مشخصات واقعی آن در قبل از ژوئیه تا آشکارسازی رسمی آن در ماه سبتامبر . ریم از تریبون CES ، برای وابسته سازی بیشتر کاربران به محصولاتش استفاده کرد  و ما لان می دانیم که کمپانی آن در حال حرکت است تا در این سه ماه تا اهدافش را راه اندازی کند ، سه ماه زودتر از زمان مورد نظر .

چارلز آرتور از گاردین با جان ونگ از ریم در رابطه با این وسیله گفتگو کرد :

5. لنووو ای دی پد یو1/ال ای پد

ورود لنوو تا حدودی جالب است ، به خاطر اینکه از ابتدا یک تبلت نیست . ابتدا به عنوان یک نوتبوک با صفحه نمایش 10.1 اینچی و ویندوز سون شروع به کار کرد . به هر حال ، زمانی که مجزا شد تبدیل به “ال ای پد ” شد که بر اساس اندروید 2.2 کار می کرد .

پوسته کامپیوتر  تقریبا مشخصات خاصی دارد ، صفحه نمایش تبلت ، قسمتی است که آن را از دیگر وسیله ها مجزا می کند . در واقع لنوو در سال گذشته محصول مشابهی را به نمایش گذاشت ، به هر حال در آنز مان آنها برنامه ریزی کرده بودند تا از یک سیستم اجرایی اختصاصی توسعه یافته در خانه استفاده کند .

در حال حاضر اجزای تبلت را می توان جداگانه خریداری کرد برای اضافه کردن یک قطعه با قیمت رقابتی 500 دلاری . اضافه کردن این قطعه که تبلت را به لبتاب تبدیل می کند ، و قیمت آن تا 1300 دلار افزایش می یابد.

ارین مالینوسکی از وایرد طرز کار آن را توضیح می دهد .

6. ویزیو ویا

آیا فکر می کردید که ویزیو فقط تلویزیون های اچ دی تولید می کند ؟ دوباره فکر کنید . این کمپانی یکی از کمپانی هایی است که سعی می کند تا بوسیله تبلت ویا خود توجه ها را جلب کند .مانند دیگر رقبای جدید خود ، این کمپانی هم از اندروید و بازی و یک صفحه تصویر 8 اینچی استفاده کرده است .کسانی که زا نزدیک آن را دیده اند کلمات تندی را در رابطه با آن و مقایسه با ای پد گفته اند : این مورد را می توان با این حقیقت توضیح داد که صفحه نمایش ای پد تقریبا 2 اینچ بزرگتر است .

مدلهای اولیه این وسیله شامل 802.11 ان و اتصالپذیری بلو توث هستند ، همچنین در ادامه مسیر آن این قابلیت وجو دارد که از اطلاعات سلولار پشتیبانی کند  این ها از اظهارات کمپانی است . این وسیله از مینی اچ دی ام ای پشتیبانی میکند و همچنین این وسیله از ای ار ، البته نه به صورت غافلگیرانه ،  پشتیبانی می کند و شما را قادر می سازد که از آن به عنوان ریموت کنترل استفاده کنید .

( ما باید به این کته توجه کنیم که ویزیو در نمایش خود گوشی های اندروید را نیز آغاز کرده است . این امید وجود دارد که گوشی و تبلت آن دارای بودجه معقول باشند به همان اندازه که تلویزیون های اچ دی آن قرار است باشد .)

7. ان ای سی ال تی- دبلیو

ورود ان ای سی ، با ال تی – دبلیو ،  قالب صفحه نمایش تبلت های سنتی را شکست ، با این حال طبق گفته های کمپانی ، هنوز راه طولانی باقی مانده است . آغاز به کار آن در ژاپن تا شش ماه دیگر متصور نیست  و کمپانی هنوز مشخص نکرده است که آیا و چه وقت در سطح بین الملی کار آغاز خواهد شد —  احتما لا در هر موردی حتی برند ان ای سی را تحمل نخواهد کرد ( این شرکت مجوز کار خود را به دیگران بدهد ).

در هر صورت تبلت دو صفحه ای مانند یک کتاب باز می شود ، که منجر می شود من باور کنم که این وسیله آینده های به عنوان وسیله ای برای خواندن الکترونیکی باشد  . متاسفانه از تکنولوژُی مقاومتی برا ی عملکرد صفحه لمسی آن استفاده شده است ، و به این معنی است که صفحه نمایش به حساسی صفحه نمایش تبلت هایی نیست که موردن نظر کاربران است .

با نگاه بزرگ صنعتی آن  و ظاهرا تاثیر کم آن بر روی مشتری ، این نوع تبلت ها ممکن است بیشتری تقاضای تجاری داشته باشند . ان ای سی هم مطمئن نیست – این کمپانی برنامه ریز می کند تا این تبلت را برای شرکا در دسترس قرار دهد و ببیند که از آنجا به کجا می رود .بنا براین  ، احتملا ، کمپانی در تلاش است که رتبه خود را در بخش تکنولوژی بسازد ، درمرتبه ای که  به نظر می رسد هر کسی این روزها قرار داشته باشد .

این تنها لیست جزئی از – باور کنید – تبلت های موجود در جریان نمایشگاه سس است . ما  از شنیدن آنچه در مورد تبلت هایی که در آن نمایشگاه سالانه  دیده اید و چشم را به حیرت واداشته است خوشحال خواهیم شد.

منبع: betanews

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
 1. من بدجوری ناراحتم!!!
  سونی این وسط برای زدن یه تبلیت خفن اندرویدی میتونست اقدام کنه ولی…!!!
  واقعا معرکه میشد که همراه با گوشی ارچ،یه تبلت سونی هم بخری که کلکسیون سونیت دست نخورده بمونه و نا محرم توش نیاد!!!

 2. سلام
  یه مطلب هم در مورد تبلت هایی که تو بازار ایران وجود داره به همراه قیمتاشون کار کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *