متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

کمپانی وب‌ترندز (Webtrends ) در سایت خود آمارهای روز نخست همایش جهانی موبایل را منتشر کرد

12345 (بدون نظر)
Loading...
63


[همایش جهانی موبایل – MWC] کمپانی وب‌ترندز ، پیشتاز جهانی تحلیل دیجیتال، برخی آمارهای جالب درباره محبوبیت نشانهای تجاری و دستگاه­ها را منتشر نموده که در روز اول همایش جهانی موبایل توجهات را به خود جلب نمود. این کمپانی توئیت­ها، بلاگها و اخبار سراسر اینترنت را مورد بررسی قرار داده و با اطلاعاتی که به دست آورده­اند به برخی نتایج جالب رسیده­اند. طبق این یافته­ها، در نخستین روز همایش جهانی موبایل، سامسونگ و تبلت جدیدش، Galaxy Tab 10.1، بیشترین توجهات عمومی (یا حتی جهانی) را به خود معطوف نموده­اند. این کمپانی کره­ای تولیدکننده محصولات الکترونیک با نرخ محبوبیت ۲۳.۲% در صدر بود، شرکت RIM با ۱۹.۲% در رده دوم جای داشت و کمپانیهای نوکیا و سونی (اریکسون) به ترتیب با نرخ ۱۳.۵% و ۱۳.۶% بر سر جایگاه سوم رقابتی نزدیک داشته­اند. به نظر می­رسد سامسونگ کارش را بسیار خوب به انجام رسانده و نتیجه­بخش واقع شده است.

دیگر یافته­های جالب نشان می­دهند که تبلت­ها (کامپیوترهای لوحی) از نظر محبوبیت صعود واقعا خوبی در نمودارها داشته­اند. تلفن­های هوشمند با ۵۶.۷% پیشتاز هستند، ولی تبلت­ها خیلی هم عقب نمانده و رقم ۴۳.۳% را برای خود به ثبت رسانده­اند، که در قیاس با آمارهای پارسال نمایشگاه MWC که تنها ۲۰۸ بار در کل هفته برگزاری MWC 2010 در کانالهای رسانه­های اجتماعی به تبلت­ها اشاره شده بود یک جهش بزرگ را نشان می­دهد، اینبار ۴۲۷۸ بار در یک و نیم روز اول نمایشگاه WMC 2011 از تبلت­ها سخن به میان آمده است.

از نظر محبوبیت خود محصولات، گوشی Galaxy Tab با محبوبیت چشمگیر ۴۵.۴% بیشترین توجهات را جلب نمود در حالی که گوشی Optimus ال­جی با تنها ۲۵.۷% در رده دوم جای گرفت. آی­پد با ۲۰.۳% سوم شد و پلی­بوک محبوبیت ۸.۸ درصدی را برای خود به ثبت رساند. این بار هم نتایج منتشرشده توسط وب‌ترندز  نشان می­دهد که سامسونگ واقعا می­داند که چگونه برای دستگاه­هایش موج به راه بیاندازد. از اینرو جای تعجب ندارد که سامسونگ با تلفن Galaxy S 2 پیشتاز محبوبیت در زمینه تلفن­های هوشمند باشد (۶۷.۸%)، و اندروید نیز در زمینه سیستم­های عامل با محبوبیت ۶۱.۳ درصدی میدانداری می­کند. اینها البته نتایج مطالعات در روز اول هستند و ممکن است در طول هفته این نتایج تغییر یابند. به نظر شما آیا سامسونگ در کل مدت این نمایشگاه نیز موقعیت برتر خود در آمارها را حفظ خواهد نمود؟ برای دیدن نمودارها و آمارهای مربوط به همایش جهانی موبایل به بلاگ وب‌ترندز مراجعه نمایید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

[همايش جهاني موبايل - MWC] كمپاني وب‌ترندز ، پيشتاز جهاني تحليل ديجيتال، برخي آمارهاي جالب درباره محبوبيت نشانهاي تجاري و دستگاه ها را