متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

۶ برنامه الحاقی مرورگر کروم برای استفاده کنندگان جی‌میل

12345 (بدون نظر)
Loading...
73

۶ برنامه الحاقی مرورگر کروم برای استفاده کنندگان جی‌میل می کنید. هر چند ارائه­دهندگان (clients) بسیاری برای این امر در دسترس هستند اما اغلب نسبت به دیگر خدمات دهندگان ،سرویس جیمیل برای استفاده بسیار ساده تر، سریعتر و به آن چه که از آن انتظار داریم نزدیکتر می باشد.

این سخنان بدان معنی نیست که بخواهیم بگوییم جیمیل کامل و بدون نقص است. البته همیشه جا برای تنظیمات و تغییرات بیشتر در این زمینه وجود دارد و کاربران کروم صفی بی انتها از برنامه های الحاقی (extensions) را برای رسیدن به آن مقصود (استفاده از جیمیل و تنظیمات مربوط به آن) در اختیار دارند. همه این برنامه های الحاقی عالی نیستند، اما آن هایی که در اینجا فهرست شده اند اینگونه هستند.

 

 

Google Mail Checker و Mail Checker Plus

اگر چه که استفاده از جیمیل ساده است و به طور کلی کاربردهایِ آن نیازهای اساسی استفاده کننده را برطرف می­سازد، اما هنگامی که ایمیل جدیدی دریافت می کند نمی تواند شما را از این امر آگاه سازد و چاره­ای ندارید جز اینکه جیمیل را در مرورگرتان باز نمایید. یکی از راه ها این است که همواره پنجره جیمیل را در مرورگرتان باز بگذارید، اما مسلما این روش یک روش عالی و کارا نخواهد بود!

دو برنامه الحاقیGoogle Mail Checker  و  Mail Checker Plusبه وسیله اضافه نمودن پیامهای آگاه­سازی به کروم این مشکل را برطرف می کنند. هنگامی که ایمیل جدیدی دریافت می کنید، در بالای آیکن برنامهGoogle Mail Checker عدد شناوری مشاهده خواهید نمود که این عدد بیانگر تعداد ایمیل های جدیدی است که دریافت نموده­اید.

اما برنامه Mail Checker Plus، چندین ویژگی را به بالای مرورگر کروم اضافه می نماید که از آن جمله می توان به یک پنجره فرعیِ آگاه­سازی (pop-up notification) به همراه صدا و یک پنجره مرور ایمیل اشاره نمود. علاوه بر این ها قادر هستید با کلیک بر روی آیکن برنامه Mail Checker Plus نوار ابزاری را باز نمایید که امکان انجام کارهای بیشتری را فراهم می آورد: جستجو میان اکانت های جیمیل­تان، ایجاد ایمیل جدید و انجام دیگر اعمال پایه­ای

 

Social Gmail

هرچند که نام این برنامه الحاقی به اتصال به شبکه های اجتماعی اشاره دارد، اما کارکردِ صحیح Social Gmail اضافه نمودن تصاویر پروفایل و Gravatar ها به ایمیل­ها است. این عمل یک روش دیداری برای تشخیص فرستنده­ی ایمیل می باشد. باوجودی­که تمامی تصاویرِ به کار رفته کوچک هستند اما این برنامه الحاقی روشی عالی برای اضافه نمودن برخی رنگ ها، مطابق با احساستان به Gmail inbox تان می باشد.

[توضیح: واژهGravatar = Globally recognized avatar معرف سرویسی است که به ارائه آواتارهای یکتا در سطح جهانی می پردازد.]

 

Better Gmail

احتمالا یکی از دلایل محبوبیت جیمیل سادگی آن می باشد. جیمیل در مقایسه با برنامه ای چون Outlook می تواند بسیار ساده تر باشد به علاوه اینکه دارای رابط کاربری جذاب و روانی نیز می باشد.

با تمام این اوصاف، رابط کاربری جیمیل نیز چندان بدون آشفتگی نیست. در آن جا می توان تبلیغات، دکمه هایی برای دیگر سرویس های جیمیل و جستجوی وب و … را مشاهده نمود.Better Gmail ، به سادگی می تواند با حذف این عوامل گیج کننده از رابط کاربری به حل این مشکلات بپردازد. هنگامی که اقدام به نصب برنامه الحاقی Better Gmail می نمایید، با فهرستی از گزینه های انتخابی مواجه می شوید که به شما اجازه می دهند هرآنچه را نمی خواهید غیرفعال کنید و آن چیزهایی را که می خواهد، نگه دارید. Better Gmail تنها برای خلاص شدن از چیزهای ناخواسته طراحی نشده و می تواند برای اضافه نمودن آیکن الحاقاتِ خاص (مانند تصویر یک فایل PDF) مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این ها Better Gmail می توانند همانند Mail Checker Plus پنجره های آگاه­سازی­ای را در دسکتاپ به نمایش بگذارد.

 

Minimalist

همانند برنامه الحاقی Better Gmail، Minimalist نیز اجازه تغییر در رابط کاربری جیمیل را می دهد و می توانید از مشاهده چیزی هایی که تمایلی به دیدنشان ندارید رهایی یابید. در عین حال این برنامه بر خلاف Better Gmail (به طعنه) برنامه­ی پراکنده ای است که دارای گزینه هایی بیش از آنچه که مورد نیاز است، می باشد. با این برنامه می توانید فیلدهای ورودی را در اطراف گوشه ها قرار دهید، تمامی خصوصیات را پنهان نمایید و یا تنها بخشی از خصوصیات را انتخاب کنید، عرض ثابت سفارشی را تنظیم نمایید و … . Minimalist بسیار پیچیده است و در صورت تمایلِ شما، Better Gmail راه ساده تری برای آسان نمودنِ استفاده از جیمیل می باشد. یکی دیگر از ویژگی های Minimalist این است که برای شما سطحی از کنترل را فراهم می آورد که Better Gmail از ارائه آن ناتوان است. در انتها، اگر برنامه Better Gmail را از نظر ارائه گزینه هایی که به دنبالشان هستید دارای کمبود یافتید، می توانید Minimalist را نیز بیازمایید.

 

ActiveInbox

در اغلب اوقات، ایمیل ها بیش از یک پیامِ ساده هستند. آن­ها عموما شامل اطلاعاتی هستند که:‌ نیاز به ضبط و نگهداری آن­ها داریم، یادآوری کننده وظایفی هستند که نیاز داریم به انجام برسانیم و یا شامل فایل هایی هستند که برای یک پروژه خاص مهم می باشند. متاسفانه هنگامی که صحبت از سازماندهی به میان می آید جیمیل اندکی دچار کمبود می باشد و این درست همان جایی است کهActiveInbox پا به میان می گذارد! این برنامه الحاقی به شما اجازه می دهد ایمیل ها را به پروژه ها و گروه­بندی­های وظیفه­ای تخصیص دهید. برای تحقق این امر دو عنصرِ جدیدِ رابط کاربری ارائه شده اند: عنصر اول یک نوارِ جانبی (Sidebar) است که امکان مشاهده ایمیل ها را بر اساس وضعیتشان فراهم می­آورد و دیگر عنصر، آیکن کوچکی است که در کنار هر ایمیل قرار گرفته و امکان مشاهده ایمیل توسطActiveInbox  را فراهم می آورد. با استفاده از این قابلیت می توانید ایمیل های ارسالی را به پروژه ها و یا گروه­بندی های مشخصی اختصاص دهید.

ActiveInbox، برنامه ای بسیار خوب می باشد ضمن این که می توان گفت تا اندازه ای کلی و با جزئیات نیز می باشد (به عنوان نقطه ضعف). بنابراین تنها کسانی که در امر سازماندهی ایمیل­هایشان جدی هستند می بایست نسبت به دانلود آن اقدام نمایند.

نتیجه گیری:

در این مقاله تنها به برنامه های الحاقی ای پرداختم که به نظر من در نوع خودشان بهترین به نظر می رسیدند و از آن جایی که در این زمینه صدها برنامه وجود دارند، امکان­پذیر نبود که به تمامیِ این برنامه های الحاقی بپردازم. اگر شما برنامه الحاقی­ای دارید که از آن بر روی کروم استفاده می کنید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید!

 

منبع: MakeUseOf

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
۱ دیدگاه
  1. احمد می‌گوید

    کارت عالی بود اما نگفتی روش هست که بشه از کروم بدون باز کردن ایمیل – از دریافت ایمیل مطلع شد یا نه؟ به غیر از برنامه نیگیفی تی جیمیل
    ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 برنامه الحاقي مرورگر كروم براي استفاده كنندگان جي‌ميل مي كنيد. هر چند ارائه دهندگان (clients) بسياري براي اين امر در دسترس هستند اما اغلب نسبت به ديگر خدمات دهندگان ،سرويس جيميل