فعال سازي قابليت ويرايش براي تمامي اسناد آفيس 2010 به وسيله غيرفعال كردن گزينه Protected View

 • 1390/2/12
 • عباس كريمي
 • 4

“نمايش محافظت شده” (Protected View) مي تواند جلوي نصب ويروس ها در كامپيوترتان را بگيرد، اما هر زمان به ويرايش سندتان نياز داشته باشيد، تنها با كليك كردن يك دكمه قادر به انجام آن هستيد. در ادامه قصد داريم نحوه غير فعال سازي دائمي قابليت ” نمايش محافظت شده ” در تمامي اسناد مايكروسافت آفيس را شرح دهيم.

مايكروسافت ويژگي هاي امنيتي و كاربردي­اي را به آفيس 2010 اضافه نموده است كه كمك مي كنند كاربران نهايي از پلاگين ها و ويروس هايي كه مي توانند باعث خرابي و يا حتي نصب ويروس هاي ديگر شوند، محافظت گردنند. اين ويژگي ها راهي طولاني را به منظور حفظ اجراي روان كامپيوترتان، طي مي كنند، اما در اينجا گزينه هايي در دسترس هستند كه توسط آن ها مي توانيد تنظيماتي را اِعمال كنيد تا قابليت “نمايش محافظت شده” براي فايل هاي خاصي غير فعال شود. براي تنظيم مناسب گزينه هاي “نمايش محافظت شده” به ادامه مطلب نگاهي بياندازيد.

 

غير فعال سازي قابليت Protected View براي اسناد خاص

براي دستيابي به “نمايش محافظت شده”، مايكروسافت ورد 2010 را باز نموده و ابتدا به منوي File و سپس Options برويد.

در ستون سمت چپ بر روي Trust Center و در ادامه روي دكمه Trust Center Settings كليك كنيد.

اكنون در ستون سمت چپ بر روي گزينه Protected View كليك كنيد و در ادامه تيك آن اسنادي را كه مايل هستيد به طور خودكار، در حالت “نمايش محافظت شده”­ي غير فعال باز شوند را برداريد. اين عمل به شما اجازه خواهد داد اسنادتان را بدون نياز به فعال سازي قابليت editing ويرايش نماييد. توجه داشته باشيد كه ممكن است كامپيوتر شما به هدفي آسان براي سوء استفاده ويروس هاي همان روز (zero day) تبديل شود.

پس از اينكه تنظيمات مورد نظرتان را انتخاب و يا از حالت انتخاب خارج كرديد، پنجره ها را ببنديد. اگر تمايل داريد قابليت “نمايش محافظت شده” را براي مايكروسافت اكسل و پاورپوئينت نيز غير فعال كنيد، همين گام ها را مجددا تكرار نماييد.

 

تغيير مكان هاي ايمن

براي اضافه كردن مكان هايي كه به عنوان مكان هاي ايمن براي “نمايش محافظت شده” شناخته شده باشند، به Trust Center Settings باز گرديد و اين بار از ستون سمت چپ گزينه Trusted Locations را برگزينيد.

بر روي دكمه add new location كه در انتهاي پنجره واقع شده كليك كنيد و مكاني را كه تمايل داريد به فهرست “مكان هاي ايمن” اضافه شود را جستجو نماييد.

اكنون هر سندي كه در مكان جديد قرار دارد به عنوان فايل ايمن شناخته مي شود.

 

غير فعال ساختن قابليت “نمايش محافظت شده” از طريق رجيستري

همانند بسياري از گزينه ها در ويندوز، در اين مورد نيز روشي براي غير فعال ساختن اين تنظيمات از طريق رجيستري وجود دارد. اگر بنا به دلايلي گزينه هاي وُرد، كار نكردند و يا شما تمايل داشتيد كه اين فرايند را براي استفاده در چندين كامپيوتر خودكار سازيد، مي توانيد از يكي يا تعداد بيشتري از مقادير رجيستري كه در زير آورده شده استفاده نماييد.

 

HKCUSoftwareMicrosoftOffice14.0WordSecurityProtectedView

HKCUSoftwareMicrosoftOffice14.0ExcelSecurityProtectedView

HKCUSoftwareMicrosoftOffice14.0PowerPointSecurityProtectedView

 

مقادير سه­ گانه اي كه مي بايست تنظيم كنيد اين ها هستند:

DisableAttachementsInPV

DisableInternetFilesInPV

DisableUnsafeLocationsInPV

با قرار دادن مقدار هر كدام از اين مقادير بر روي عدد 1 خواهيد توانست قابليت “نمايش محافظت شده” را براي همان مكان، غير فعال سازيد.

 

منبع: How-To Geek

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 4 دیدگاه
 1. سلام و خسته نباشی.
  من مشکل دارم تو word تو تایپ کلمه میخوای بنویسی جدا جدا مینویسه….
  مثال=مدرسه رو این طوری می نویسه = مس ر دم
  اگه بلدی برام ایمیل کن راحشو ممنون…
  soratzag@yahoo.com

 2. سلام بر دوستان عزیز، اینجانب از word 2010 تحت win 7 ultimate استفاده می کنم. مدتی کتاب دیکشنری به صورت دو ستونی تایپ می کردم . می خواهم مقاله دیگری را در ورد بنویسم. اما وقتی صفحه جدید را باز می کنم. یا برنامه ورد را اجرا می کنم صفحه خالی به صورت دو ستونی باز می شود که مجبورم هر دفعه به تنظیمات ستونی در page layout بروم و به به یک ستونی تیدیل کنم. چه کار کنم که باز شدن صفحه جدید یا برنامه ورد به حالت عادی برگردد؟ متشکرم!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *