متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

افزونه MuteTab؛ افزونه‌ای جدید که خیلی از مشکلات را حل خواهد کرد

12345 (بدون نظر)
Loading...
52

می دانید چه چیزی واقعا اعصاب من را به هم می ریزد؟ داشتن ۱۵ زبانه باز در حالیکه یکی از آنها موسیقی پخش می کند و شما هم نمی دانید کدام بوده  و مجبور شده تمام آنها را مرور کرده تا زبانه ای را که موسیقی پخش می کند یافته و آم را قطع کنید چون اعصابتان را به هم ریخته است و درست زمانیکه آن را قطع کردید به کل یادتان می رود که مشغول چکاری بوده اید و بنابراین دوباره مجبورید تمام زبانه ها را دوباره مرور کنید تا به صفحه ای که در آن بودید برگردید و در آن زمان هم نمی توانید کار خود را ادامه دهید چون دلتان می خواهد لپ تاپتان را از پنجره بیرون بیاندازید!


این زبانه های مزاحم مرا بسیار ناراحت می کنند بطوریکه چند ماه پیش من دست دعا بلند کردم: آیا کسی می تواند افزونه ای تولید کرده که این زبانه های مزاحم را نابود کند؟؟ خوب به نظر می رسد دعایم در نهایت به شکل افزونه پنهان سازی تب کروم  Mute Tab Chrome extension)) برآورده شده است.

افزونه پنهان سازی زبانه که توسط جارد سون ایجاد شده است صفحات وب را برای تگ های HTML بکار برده همچون <object>, <applet>, <audio> or <video> که صدا تولید می کنند، اسکن کرده و آیکون زبانه صفحات یافت شده را به آیکون خاموشی موسیقی زبانه تغییر می دهد. شما می توانید با راست کلیک کردن بر روی صفحه و انتخاب گزینه بی صدا (MUTE) این برنامه را غیر فعال کنید که یا آن را در حال فعالیت غیرفعال کرده (امن) و یا پلاگین را خاموش می کند (ناامن). نوار بی صدا همچنین این امکان را به شما می دهد تا با کلیک کردن بر روی آیکون نوار بی صدا در نوار مرورگر خود به جزئیات دقیق زبانه ای که موسیقی تولید می کند وارده شوید و مشاهده کنید چه تگی در هر صفحه مقصر است. متاسفانه هیچ راهی برای بی صدا کردن یک بازی فلش جز وجود ندارد جر اینکه کل بازی را بی صدا کنید. (با عرض پوزش از طرفداران Farmville).

در حالیکه مشخص کردن اینکه دقیقا تب های مرورگر تولید صدا می کنند یا خیر هنوز هم غیر ممکن است (بدلیل پلاگین هایی همچون برنامه های فلش در حال اجرا در کروم)، با این حال نوار بی صدا اولین کوششی است که حداقل با دادن راه حل های جزئی این مشکل بزرگ جهانی را حل کرده است. قابلی ندارد!!

سایت‌هایی که در این زمینه مطلب نوشته‌اند

۸/۱/۲۰۱۱ TechCrunch writes that this extension making a noble attempt at solving a #firstworldproblem
۸/۱/۲۰۱۱ Lifehacker did a writeup with a video that conveniently won’t show due to MuteTab’s most critical bug (working on it…).
۸/۱/۲۰۱۱Gizmodo has a nice description of the extension (probably easier to understand than mine)
۸/۱/۲۰۱۱: Posted to Slashdot
۷/۳۱/۲۰۱۱: Mentioned on Reddit and visitors were told by a user it “requires all the upvotes now”
۷/۲۸/۲۰۱۱: Posted to Reddit in the Chrome subreddit

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

می دانید چه چیزی واقعا اعصاب من را به هم می ریزد؟ داشتن 15 زبانه باز در حالیکه یکی از آنها موسیقی پخش می کند و شما هم نمی دانید کدام بوده و مجبور شده تمام آنها را مرور کرده تا زبانه ای را که موسیقی پخش