متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

حلقه‌های خود را به اشتراک بگذارید (قابلیت جدید گوگل پلاس) !

12345 (بدون نظر)
Loading...
87

شبکه اجتماعی گوگل که هر روز بیشتر از روز قبل به اعضایش افزوده میشود . تا چند روز پیش طبق آماری که دیدم ، گوگل پلاس در حدود ۳ ماه چیزی در حدود ۵۰ میلیون کاربر برای خود دست و پا کرده است (منبع ) . در صورتی که فیسبوک در طی ۳.۵ سال به این تعداد کاربر دست پیدا کرده است . لازم به ذکر است که ثبت نام عمومی در شبکه اجتماعی گوگل ، به تازگی راه افتاده است و این تعداد کاربر در دوره آزمایشی عضو شده بودند که واقعا جالب توجه است . البته گوگل پلاس هنوز راه زیادی برای رسیدن به فیسبوک ۸۰۰ میلیون کاربره دارد ولی این روند رشد اگر پایدار باشد ، فیسبوک به مشکل بزرگی بر خواهد خورد .

حالا بحث ما بر سر این نیست ، آینده این دو چه خواهد شد . امروز میخواهیم از قابلیت جدیدی که گوگل در شبکه اجتماعی خود قرار داده است ، صبحت کنیم .

آقای Owen Prater یکی از مهندسان تیم گوگل پلاس

به گفته آقای Owen Prater یکی از مهندسان تیم گوگل پلاس ، این قابلیت که Circle Sharing نام دارد به شما این امکان را میدهد تا حلقه های خود را با دوستانتان اشتراک بگذارید . به عنوان مثال اگر هوادار تیم رئال مادرید هستید ، میتوانید حلقه هواداران رئال مادرید را با دیگر دوستان رئالی خود به اشتراک بگذارید .

ابتدا وارد گوگل پلاس شده و از قسمت بالای صفحه روی دکمه Circles کلیک کنید .

پس از مشاهده حلقه ها ، حلقه مورد نظرتان را انتخاب کنید .

پس از کلیک کردن روی حلقه مورد نظر ، در وسط حلقه ، گزینه ای به نام Share به چشم میخورد .

روی آن کلیک کنید تا پنجره ای با عنوان Share Circle باز شود . پس از باز شدن این پنجره ، تنها کافیست روی دکمه Share کلیک کنید .

در صورتی که بدون هیچگونه تغییراتی در این بخش روی دکمه Share کلیک کنید ، حلقه مذکور به صورت عمومی یا Public به اشتراک گذاشته خواهد و هر کسی از هر حلقه ای توانایی دیدن این اشتراک گذاری حلقه را خواهد داشت .

البته گوگل هم کنترل هایی را برای این قسمت ایجاد کرده است تا شما بتوانید سفارشی سازی بیشتری انجام دهید . مثالا اگر میخواهید حلقه مذکور را با یک ، دو یا چند حلقه خاص و یا حتی یک نفر به اشتراک بگذارید ، باید به روش زیر عمل کنید .

ابتدا با کلیک بروی علامت ضربدر کوچک کنار گزینه سبز رنگ Public حالت اشتراک گذاری عمومی را غیر فعال کنید . سپس روی گزینه Add circles or people to share with را کلیک کنید .

لیست حلقه ها را مشاهده خواهید کرد . به عنوان مثال من در اینجا میخواهم حلقه دوستان را با حلقه Gooyait به اشتراک بگذارم . کافیست روی نام حلقه Gooyait کلیک کنم .

در صورتی که خواستید این حلقه را با یک فرد نیز به اشتراک بگذارید ، کافیست نام آن را در همان کادر وارد کنید . پس از لیست شدن نام وی ، میتوانید روی آن کلیک کنید تا به لیست اضافه شود .

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه اجتماعی گوگل که هر روز بیشتر از روز قبل به اعضایش افزوده میشود . تا چند روز پیش طبق آماری که دیدم ، گوگل […]