گزارش کنفراس ۴ اکتبر اپل و معرفی آیفون ۴S – قسمت دوم

گزارش کنفراس ۴ اکتبر اپل و معرفی آیفون ۴S – قسمت دوم
 • 1390/7/16
 • مهدی صمصامی
 • 8

در بخش بعدی Eddy Cue (ادی کیو) بر روی سن آمد تا درباره iCloud صحبت کند.

ادی کیو گفت که ما سرویس iCloud را در اپلیکیشن ها ادغام کرده ایم و به همین دلیل همه چیز به طور خودکار انجام خواهد شد. این سرویس رایگان است و به راحتی قابل دسترس خواهد بود. پس از آن ادی درباره ارتباط iCloud  و iTunes صحبت می کند و می گوید که کابران می توانند چندین بار فایل های موسیقی خود را از دستگاه های مختلف شان از iTunes دانلود کنند. پس در این صورت آهنگ های شما در همه دستگاه های تان قابل دسترس خواهند بود.

این مورد درباره تصاویر نیز صدق می کند. ادی میگوید تصاویر درون پوشه Camera Roll دستگاه شما ذخیره شده اند و ممکن است بخواهید که آنها را در تمامی دستگاه های خود داشته باشید. توسط سرویس Cloud تصاویر شما از آیفون تان به تمامی دستگاه های دیگری که از آن استفاده می کنید، منتقل خواهند شد. پس اگر در آیفون تان عکسی بگیرید، به راحتی میتوانید در آیپد و آیپادتان نیز به آن دسترسی داشته باشید.

همچنین کتاب ها و اسناد شما نیز قابلیت به دسترسی داشتن توسط iCloud را خواهند داشت. با استفاده از iCloud، اپلیکیشن ها و کتاب ها به راحتی قابل دانلود مجدد هستند. چیزهای شگفت انگیز زیادی در این ابرها می توانید بیابید!!!

امکان بکاپ (پشتیبان گیری) روزانه توسط iCloud نیز وجود دارد. iCloud به صورت روزانه از اطلاعات شما بکاپ میگرد و اطلاعات مخاطبان و رویدادهای تقویم شما را بین تمامی دستگاه ها سینک خواهد کرد.

در این قسمت قابلیت Find my iPhone معرفی می شود. با استفاده از این سرویس می توانید محل استفاده و قرارگیری از iDeviceتان را مشاهده کنید. همچنین مشاهده محل هایی که قبلا دستگاه در آنجا بوده است نیز امکان پذیر است. پس اگر گوشی یا تبلت تان را گم کردید، جای هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت!!

پس از آن ادی قابلیت Find my Friends را معرفی می کند. شما به سرعت و آسانی می توانید موقعیت آن دسته از دوستان تان که مایل به اشتراک گذاری موقعیت خود هستند، را ببینید. در واقع این سرویس یک سرویس کامل به اشتراک گذاری موقعیت می باشد. در این برنامه می توانید طول و عرض جغرافیایی خود را با دوستان تان به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید از دوستان تان دعوت کنید تا مکان و موقعیت خود را برای مدتی محدود به اشتراک بگذارید که یک قابلیت بسیار عالی به شما می رود. شما می توانید از دوستان تان دعوت کنید تا زمانی که در حال آمدن به محل شما هستند، موقعیت خود را به اشتراک بگذارند تا اگر به دلیلی راه را گم کردند به آسانی بتوانید آنها را راهنمایی کرده و مسیر درست را به آنان نشان دهید.


البته والدین نیز امکان کنترل بر فرزندان خود را از طریق این سیستم خواهند داشت.

سرویس iCloud برای کاربران iOS 5 و Mac OS X Lion رایگان است. هنگام ثبت نام 5 گیگایت فضای خالی به طور رایگان در اختیارتان قرار خواهید گرفت که در صورت نیاز می توانید با پرداخت مبلغی آن را افزایش دهید.

پس از آن درباره همگام سازی با iTunes یا همان iTunes Match بحث می شود.

در این بخش ادی در مورد مزایای خرید موزیک از iTunes به جای خرید از فروشگاه های دیگر صحبت می کند.

وقتی iTunes Match را فعال کنید، iTunes تمام اطلاعات و فایل های کتابخانه شما را اسکن می کند و اگر فایل یا آهنگی در حافظه یکی از دستگاه های شما وجود نداشت و یا حذف شده بود، آن را به طور خودکار برایتان دانلود می کند. برای راه اندازی این جریان کافی است فقط گزینه iTunes Match را فعال کنید. در صورتی که نیاز به استفاده از این سرویس دارید، باید مبلغ 24.99 دلار به طور سالیانه بپردازید.

سرویس iCloud در 12 اکتبر و iTunes Match در پایان ماه در دسترس خواهد بود. البته سرویس iTunes Match فقط برای کابران آمریکایی است و شرکت سخت در تلاش است تا آن را برای کشورهای دیگر در دسترس قرار دهند.

ادی کیو پس از پایان صحبت هایش از Phil Schiller (فیل شیلر) دعوت می کند تا بر روی سن بیاید.

فیل درباره iPod صحبت میکند. او میگوید : “ما iPod را معرفی کردیم؛ چون ما عاشق موسیقی هستیم و این هیچ گاه تغییر نخواهد کرد.” در ابتدا فیل درباره iPod Nano صحبت میکند و میگوید : “iPod Nano یک وسیله جالب است که با آن میتوانید در هر جایی که هستید از موسیقی لذت ببرید. ما در این سال تعدادی آپدیت ارائه کرده ایم. اولین مورد این است که صفحه مولتی تاچ آیپاد میتواند به جای استفاده از ردیف آیکون های چهار تایی با با آیکون های بزرگ و تکی نیز قابل دسترسی باشد.” در این صورت به راحتی میتوانید بین آن ها سوایپ کنید.

در بروز رسانی جدید سیستم مربوط به تناسب اندام نیز بهبود یافته است. به این ترتیب به راحتی و بدون نیاز به هر گونه سنسور مجزایی میتوانید بدوید و یا پیاده روی کنید و اطلاعات مربوط به آن را در Nike+ ببینید. در این صورت هیچ نیازی به حسگرهای درون کفش نیست.

پس از آن فیل در مورد لوازم جانبی مربوط به ساعت ها صحبت میکنید. “ما فکر میکنیم که این ها بسیار جالب بوده اند.” به این ترتیب 16 مدل ساعت دیگر در آیپادها وجود خواهند داشت که به سلیقه خود و بسته به رنگ آیپادی که انتخاب میکنید میتوانید آن را برگزینید. ساعت هایی مانند ساعت های با اعداد رومی، ساعت هایی با استایل LCD کلاسیک و ساعت های رنگی دیگری در این مجموعه وجود دارند.

iPod Nano جدید در مدل های 8 و 16 گیگی عرضه میشود. قیمت مدل 8 گیگی 129 و مدل 16 گیگی 149 دلار خواهد بود.

پس از آن فیل بحث iPod touch را مطرح میکند و آن را به عنوان محبوب ترین وسیله بازی قابل حمل معرفی می نماید. iPod touch نیز قابلیت اجرای iOS 5 را خواهد داشت. همچنین سرویس iCloud نیز برای iPod touch در دسترس خواهد بود. بنابراین در هر جا که باشید از طریق این آیپاد بسیار نازک میتوانید به تمامی موزیک ها و کتاب هایتان دسترسی داشته باشید.

در این بخش فیل در مورد چگونگی تغییر نرم افزار iMessage در شیوه استفاده کاربران از دستگاه شان، صحبت میکند. وقتی iOS 5 به iPod touch جدید بیاید، کاربران به راحتی میتوانند از iMessage برای ارسال پیام از طریق اینترنت استفاده کنند.


همچنین رنگ سفید آیپاد تاچ جدید نیز تولید خواهد شد. آیپاد جدید در مدل های 8، 32 و 64 گیگی عرضه میشود و قیمت این مدل ها به ترتیب 199‏‏، 299 و 399 دلار خواهد بود. فروش آیپاد جدید در 12 اکتبر آغاز میشود.


در این بخش نوبت به آیفون میرسد. مطمئنا مهمترین بخش این کنفرانس، همین قسمت خواهد بود.

در ابتدا فیل درباره آیفون 4 توضیحاتی میدهد و میگوید : “در حالیکه که رقیبان ما برای کپی کردن آیفون 4 در تلاش بودند؛ ولی هیچگاه نتوانستند این کار را انجام دهند.” و همچنین یادآورد میشود که آیفون 4، اولین در جهان است.

همانطور که انتظار میرفت فیل اعلام کرد که خبری از آیفون 5 نیست و در این کنفرانس شاهد رونمایی از آیفون 4S خواهیم بود. “البته، آیفون جدید با صفحه نمایش ریتنا (Retina) شروع میشود و همچنین جنس پشت آن از شیشه است؛ البته ناامید نشوید، چون درون آن به کلی متحول شده!!”

آیفون جدید دارای یک پردازنده A5 میباشد. هم اکنون با استفاده از این پردازنده، آیفون 2 برابر سریعتر از قبل خواهد بود.

در ضمن به دلیل داشتن پردازنده گرافیکی دو هسته ای، از نظر گرافیکی 7 برابر بهتر از آیفون قبلی عمل می کند.

او می گوید : “بازی های طبیعی یکی از بخش های مهم به شمار می روند.” پس از آن از Mike Capps از شرکت Epic دعوت شد تا به صحنه بیاید و دمویی برای حضار نمایش دهد. او قصد دارد بازی Infinity Blade 2 را به حضار معرفی کند. او می گوید : “ما قصد داریم تعدادی از شگرد های گرافیکی را به شما نشان دهیم که حتی در بیشتر کنسول های گیم خانگی نیز وجود ندارند.”

جلوه های گرافیکی موجود در این نسخه از Infinity Blade، از آخرین نسخه از بازی Gears of War گرفته شده است. اکنون در این بازی میتوانید با دو شمشیر با دشمنان بجنگید. واقعا این بازی عالی شده است. و این نتیجه بازتاب ها و همچنین زیر سایه های بسیار مناسب است.

البته بازی Infinity Blade 2 فقط بر روی iPhone 4S اجرا خواهد شد. این بازی در اول دسامبر در AppStore قرار خواهد گرفت.

سپس دوباره فیل به صحنه باز می گردد و درباره عمر باطری صحبت می کند. در این آیفون 4S عمر باطری به میزان بسیار زیادی افزایش یافته و یکی از بهترین پیشرفت های آیفون جدید به حساب می آید. در حالت 3G تا 8 ساعت می توانید با تلفن صحبت کنید و تا 6 ساعت می توانید وبگردی کنید. همچنین از طریق Wi-Fi می توانید تا 9 ساعت به وبگردی بپردازید. باطری جدید به شما این امکان را می دهد که تا 10 ساعت به تماشای فیلم و ویدئو بپردازید و یا تا 40 ساعت به موسیقی گوش دهید.

امکان جالب بعدی، سیستم وایرلس گوشی است. فیل می گوید : “مهندسان ما بسیار تلاش کرده اند مشکلات مربوط به سیستم گیرنده را حل کنند… و هم اکنون آنتن جدید می تواند به راحتی و با سرعت بالا بین ارسال و دریافت و میان 2 آنتن سوییچ کند.”
از لحاظ تئوری و بر روی کاغذ، سرعت دانلود 2 برابر افزایش یافته است. سرعت در iPhone 4S‏، 14.4 مگابیت میباشد؛ در حالیکه این مقدار در آیفون قبلی 7.2 مگابیت بوده است.


در این میان تصویری از مقایسه iPhone 4S با رقیبان دیگرش مثل Atrix، Thrill و Inspire 4G نشان داده می شود که سرعت دریافت و ارسال در آیفون 4S با 3 گوشی دیگری که 4G هستند، برابری می کند.

اکنون نوبت به شبکه آیفون جدید است. آیفون 4S از GSM و CDMA در عین حال پشتیبانی می کند و نیاز به خرید یک مدل مجزا نیست. “این بسیار میتواند برای مشتریان کارآمد باشد، به خصوص کسانی که از دیر ارائه شدن iPhone 4 CDMA از ما شکایت می کردند.” این امکان می تواند برای کسانی که دائما در سفر هستند، بسیار مفید باشد.

در آیفون جدید، دوربین نیز ارتقا یافته است.

قبل از بیان جزئیات دوربین آیفون 4S، فیل اشاره می کند که آیفون 4 در حال حاضر محبوب ترین دوربین از نظر تعداد تصاویر آپلود شده درون Flickr است. با این حال آیفون 4S دارای یک دوربین فوق العاده و کاملا متفاوت می باشد.

دوربین آیفون جدید دارای یک سنسور 8 مگاپیکسلی است که می تواند تصاویر را در سایز 3264 در 2248 پیکسل ثبت کند. تعداد پیکسل ها نسبت به آیفون 4، حدود 60 درصد افزایش یافته است. فیل یاد آور میشود که همیشه پیکسل های بیشتر، لزوما باعث بهتر شدن دوربین نمی شوند؛ اما به دلیل حسگر جدیدی که در این دوربین وجود دارد، میتواند تصاویر را تا 73 درصد روشن تر ثبت کند. و همچنین سریع تر از قبل… علاوه بر آن یک فیلتر IR (اشعه فرو سرخ) نیز وجود دارد که باعث میشود رنگ ها به شکل واقعی تر ثبت شوند. لنز این دوربین از 5 قسمت مختلف و به هم چسبیده تشکیل شده و می تواند تصاویر را تا 30 درصد شفاف تر بگیرد.

باید بدانید که در آیفون جدید یک پردازنده سیگنال تصویری نیز تعبیه شده که با استفاده آن دوربین قابلیت تشخیص چهره را خواهد داشت و تا 26 درصد  توازن رنگ سفید بهتری را باعث خواهد شد.

در این زمان چند تصویر مقایسه ای به نمایش در می آید تا بیانگر قدرت دوربین جدید آیفون باشد. همینطور که مشخص است، آیفون 4S برای گرفتن اولین عکس از 3 گوشی Galaxy S II، HTC Sensation و Droid Bionic سریع تر عمل میکند و فقط 1.1 ثانیه طول می کشد تا اولین عکس گرفته شود.

همچنین در آیفون 4S فقط 0.5 ثانیه طول می کشد تا بعد از عکس اول عکس دیگری بگیرید؛ ولی این زمان برای رقیبان بسیار بیشتر است!! در این قسمت فیل به شوخی میگوید : “من نمی دانم کاربران گوشی Droid Bionic بین گرفتن عکس هایشان چه کاری باید انجام بدهند (!!)، شاید برای خوردن قهوه بیرون بروند!!”

پس از بیان مشخصات دوربین، تعدادی از تصاویر گرفته شده با دوربین آیفون جدید به حضار نمایش داده می شود تا بیانگر کیفیت عالی این دوربین باشد.

مورد بعدی، وضعیت فیلمبرداری این دوربین می باشد. باید بدانید که دوربین آیفون 4S میتواند با کیفیت 1080p ویدئو ضبط کند. مطمئنا تجربه فیلمبرداری با دوربین 1080p آیفون 4S بسیار لذت بخش خواهد بود. همچنین این دوربین دارای یک تثبیت کننده تصویر است که باعث کاهش نویز هنگام فیلمبرداری می شود.

فیل درباره این دوربین می گوید : “برای بیشتر مشتریان، دوربین آیفون 4S بهترین دوربین تصویر برداری و بهترین ضبط کننده ویدئو که تاکنون داشته اند خواهد بود.”

امکان جالب دیگری که در این آیفون اضافه شده، قابلیت AirPlay Mirroring می باشد. برای مثال وقتی در حال بازی کردن و یا تماشای فیلم هستید می توانید با استفاده از امکان AirPlay Mirroring، تصویر صفحه نمایش گوشی تان به یک صفحه بزرگتر (مثل تلویزیون یا مانیتور) منتقل کنید. این از طریق Wi-Fi و یا از طریق کابل امکان پذیر می باشد.

سپس فیل به طور مختصر امکانات جدید آیفون 4S را برای حضار مرور می کند و آن را شگفت انگیز ترین آیفون تا کنون می داند.

و اکنون به یکی از جذاب ترین بخش های این کنفرانس می رسیم. خیلی ها برای معرفی این امکان لحظه شماره میکردند. شاید تا کنون با خود فکر کرده باشید که چقدر فوق العاده خواهد بود که بتوانیم با حرف زدن، کارهایمان را از دستگاه بخواهیم و کارها با دقت برایمان انجام بگیرند. و همچنین محدود به یک کلام و گفته خاص برای درخواست انجام یک کار نباشیم. مثلا تصویر کنید بتوانید از آیفون بپرسید که آیا امروز قرار ملاقاتی دارید یا نه و آیفون نیز در پاسخ آن ها را به طور کامل و با جزئیات به شما نشان دهد.

نرم افزار (سیستم) جدیدی که به نام Siri در آیفون 4S وجود دارد، می تواند در این مورد پاسخ گوی نیاز ما باشد. با این خوبی که دیگر محدود به پرسیدن یک جمله خاص نیستیم. برای مثال میتوانیم بپرسیم که “آیا امروز در کوپرتیو باران می بارد؟” و یا بپرسیم که “آیا من امروز به چتر نیاز دارم؟”. این دو سوال دقیقا یکی هستند؛ و فقط با شکل های متفاوتی بیان شده اند.

در این قسمت فیل صحنه را ترک میکند و اسکات فورستل به صحنه باز می گردد تا شیوه کار با سیستم Siri را به حضار نمایش دهد.

او میگوید : “فقط کافی که دکمه Home را نگه دارید، پس از آن Siri اجرا خواهد شد.” اسکات اولین سوال خود را اینگونه میپرسد : “امروز هوا چگونه است؟” و Siri لیست کامل وضعیت آب و هو را برای او نمایش میدهد.

سپس او از Siri میپرسد : “آیا امروز به کت بارانی نیاز دارم؟” و Siri جواب میدهد که : “ممکن است امروز باران ببارد.”


پس از آن سوالات دیگری نیز توسط اسکات پرسیده شد و Siri به خوبی به آنها جواب داد. البته امکانات Siri فقط به این چند سوال ساده محدود نمیشود. مثلا شما میتوانید ساعت را در یک کشور خاص بخواهید و او سریعا به شما پاسخ میدهد. در صورتی که بخواهید زنگ موبایل خود را برای صبح تنظیم کنید، دیگر نیازی نیست که درون تنظیمات مربوط به Clock و … بروید. تنها کافی است به Siri بگویید که “من را فردا ساعت 6 صبح بیدار کن” و Siri سریعا همه تنظیمات را ست میکند. برای مثال اگر در شهر یا کشوری ناآشنا هستید و میخواهید به رستوران بروید، میتوانید به Siri بگویید که لیست رستوران های آن منطقه را به شما نشان دهد و پس از آن Siri لیست رستوران ها و بهترین آنها را به شما نمایش خواهد داد.

تصور کنید زمانی که در ماشین و در حال رانندگی هستید و هدست نیز درون گوشتان است، پیامی دریافت میکند. دیگر نیاز نیست که با گرفتن گوشی و رفتن به قسمت پیام ها، آن را بخوانید و یا جواب دهید؛ فقط کافی است به Siri بگویید “این پیام را برای من بخوان” و سپس پیام برای شما خوانده میشود و برای جواب هم میتوانید بگویید : “پاسخ” و در ادامه متن مورد نظر را بگویید تا Siri آن را ارسال کند. می توانید از Siri بخواهید تا وقتی که کارتان تمام شد، با همسرتان تماس بگیرید و … . البته اگر به اطلاعات جانبی مثل دانستن درباره یک چیز خاص و یا یک مناسبت بدانیم، کافی است از Siri بخواهیم تا درباره آن برای ما جستجو کند. پس از آن Siri نتایج ویکیپدیا را به شکلی مناسب برای ما نمایش خواد داد.

البته توجه داشته باشید که برای گفتن جمله ها باید از زبان انگلیسی، فرانسوی و یا آلمانی استفاده کنید و موبایل شما به اینترنت متصل باشد.

البته امکان جدید Dictation نیز در این بخش وجود دارد. برای مثال وقتی که می خواهید برای یکی از دوستان تان ایمیلی بفرستید مطئما به Mail می روید از بخش New شروع به نوشتن ایمیل خود می کنید. اما دیگر لازم به نوشتن نیست؛ چون با وجود Siri این مشکل حل می شود. فقط کافی است متن مورد نظر خود را بخوانید؛ سپس Siri با دقت تمام آن را وارد خواهد کرد.

مطمئنا با این اوصاف Siri میتواند یکی از بزرگترین تغییرات آیفون جدید باشد.

در تصویر زیر امکانات جدید آیفون 4S لیست شده اند :


پس از آن یک ویدئو کامل درباره امکانات آیفون 4S برای حضار پخش گردید؛ البته تا حدی این ویدئو جنبه تبلیغاتی داشت.

در این قسمت دوباره فیل به صحنه باز می گردد و قیمت آیفون های جدید را اعلام می کند. آیفون 4S بر خلاف آیفون 4 با سه مدل 16، 32 و 64 گیگابایتی و در 2 رنگ مشکی و سفید عرضه می شود. قیمت این محصول برای سه مدل به ترتیب 199، 299 و 399 دلار میباشد. البته این قیمتی اصلی گوشی نیست و با احتساب قرارداد 2 ساله با اپراتور محاسبه می شود.

جالب است بدانید که آیفون 4 با ظرفیت 8 گیگ هم با قیمت 99 دلار (با احتساب قرارداد) تولید خواهد شد. همچنین اگر مایل به خرید آیفون 3GS با ظرفیت 8 گیگ باشید، می توانید آن را به صورت رایگان بخرید؛ البته قرارداد 2 ساله با اپراتور را فراموش نکنید!!

پیش فروش آیفون 4S در تاریخ 7 اکتبر آغاز خواهد شد و تا 14 اکتبر عرضه رسمی آغاز می شود. در 14 اکتبر آیفون 4S در کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلستان، فرانسه، آلمان و ژاپن توزیع میشود (با پشتیبانی از اپراتور های Verizon، AT&T و Sprint) همچنین از تاریخ 28 اکتبر نیز آیفون جدید در 22 کشور دیگر عرضه می شود.

پس از اتمام توضیحات، تیم کوک دوباره به صحنه باز میگردد. او آیفون 4S را با عنوان شگفت انگیز ترین آیفون ممکن معرفی می کند. همچنین او میگوید : “من فوق العاده به این شرکت و تمامی تیم هایی که سخت کار میکنند تا نوآوری را برای شما فراهم کنند، افتخار می کنم.”

و در اینجا کنفرانس به پایان میرسد و حضار برای امتحان آیفون جدید از سالن خارج می شوند.


مطئنا اگر شما هم از کاربران پر و پا قرص اپل باشید، کل سال را برای رونمایی شاهکار جدید اپل صبر کرده و مطمئنا انتظار یک کاربر اپل از آیفون بسیار بیشتر از یک گوشی برای مثال آندرویدی است. با اینکه این کنفرانس حواشی بسیار زیادی داشت و بسیاری نسبت به آن اظهار ناامیدی کردند؛ ولی در کل قابلیت ها و نوآوری های جدیدی در آن معرفی شد که بسیار می توانند کاربردی باشند. از جمله iCloud و Siri. به عنوان کسی که آیفون 4 دارم، هم اکنون دلیلی نمی بینم که ایفون جدید را بخرم؛ البته این فقط نظر شخصی من است و شاید کاربران دیگر بخاطر دوربین، حافظه 64 گیگابایت، یا CPU و حتی سیستم Siri تصمیم به خرید آیفون 4S داشته باشند که انتخاب شان بسیار منطقی است.

جدا از این مسائل، غم انگیزترین مسئله، مرگ Steve Jobs مدیر عامل سابق و موسس شرکت Apple بود که 2 روز پس این کنفرانس و در تاریخ ششم اکتبر رخ داد. با مرگ استیو جابز تمامی جامعه فناوری و دوست داران او سیاه پوش شده اند. به نقل از یکی از کاربران جمله ای را بیان می کنم که خواندن آن خالی از لطف نیست :

هیچگاه والدین اش را ندید، فرزند آینده بود، رویایی در سر داشت : می خواست با سیب گاز زده ای از گاراژ خانه اش دنیا را دگرگون کند… آسوده بخواب، آنهایی که چنین برای رویایی خود می جنگند، هرگز نمی میرند. برای استیو جابز، خالق اپل که مدتی پیش در اثر بیماری سرطان درگذشت.

مطالب مرتبط :

استیو جابز موسس اپل درگذشت

ناگفته‌هایی از در گذشت استیو جابز

برای استیو جابز مطلبی بنویسید

والپیپری به یاد استیو جابز

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 8 دیدگاه
 1. سلام دوستان من یه مشکل دارم
  یه کلیپ دارم که با camtasia ضبط شده
  چطور باید صداش رو با تصویرش تنظیم کنم ؟
  کمکم کنید لطفا دوستان
  به دوستاتون هم بگید ممنون منتطرم

 2. مقاله اول و دوم خوبی بود.
  اون قسمت اخری : به نقل از یکی از کاربران جمله ای را بیان می کنم که خواندن آن خالی از لطف نیست” توی صفحه ۲٫۰ صدای امریکا نوشته شد بود من دیدمش.
  اما یک سوال: این جریان ایفون ۳GS FREE چیه؟ ایا همه میتونند داشته باشند؟ چه نوع تعهد و یا قرار دادی باید با اپل بست؟

  1. free که نیستش
   اگه آمریکا زندگی میکنی و می تونی یه قرار داد 2 ساله ببندی
   بعدش بدون پول پیشی آیفون 3 میگیری ( اونم نه مجانی و چون پولشو ماهانه + پول تلفنتو میدی ) حدود 30 -40 دلار ماهی

  2. قیمت تبلیغاتی خود محصول رایگانه؛ ولی اینی که میخرید چون Lock هستن؛ باید با قرارداد 2 ساله با اپراتور بگیرید که باید ماهیانه مبلغی پرداخت کنید که فک کنم جمعا حدودا 400 و خورده ای دلار بشه (درست یادم نیست…)
   قیمت آیفون های دیگه هم این قضیه در موردشون صدق میکنه؛ مگر اینکه unlock factory بگیرید که اون قیمتش حدود 100 دلار از قیمت کل بالاتره…

 3. salam
  خسته نباشید
  میشه بگید که چه طوری میشه از google+
  استفاده کرد ؟
  من هر وقت رفتم به گوگل + با موزیلا فایرفکس یک ارور میدی
  خواهشا یک راهنمایی کامل بزارید
  سپاس

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *