متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

پردازنده های A7 با ۵ برابر مصرف کمتر نسبت به A8 برای گوشی ها عرضه خواهد شد

12345 (بدون نظر)
Loading...
208

ARM در روز ۴ شنبه از نسل جدید پردازنده های مخصوص وسایل همراه پرده برداشت، نسلی که تولید گوشی های قدرتمند با قیمت کمتر از ۱۰۰ دلار را ممکن می کند. Cortex-A7 MPCore نام سری جدید پردازنده های کم مصرف این طراح مبتکر است. Cortex-A7 MPCore با بهره گیری از برخی بهینه سازی های A15 و البته با قیمتی مناسب طراحی شده است. اندازه ی آن ۵ برابر کوچکتر از Cortex-A8 بوده و ۰.۵ میلی‌متر مربع مساحت دارد، مقدار توان مصرفی آن نیز ۵ برابر کمتر از A8 است، اما نکته ی مهم این است که سرعت پردازش آن به شکل قابل توجهی بیشتر از A8 بوده و با گوشی های ۵۰۰ دلاری برابری می کند!

بهینه سازی های صورت گرفته بر اساس اصل “بزرگ.کوچک”است که با توجه به نوع کارها و استفاده از پردازش نامتقارن، سرعت را بهینه می کند. هسته ی کوچک یک A7 معمولی است که سیستم عامل و کارهای سبک مثل پخش موسیقی یا پیام فرستادن را انجام می دهد. هسته ی بزرگ برای کارهای سنگین مناسب است. یک چیپ A7 MPCore در مدیریت کارها برای هسته های نقش تصمیم گیرنده را دارد و زمان تاخیر آن بسیار کم و زیر ۲۰ میکروثانیه است.

اولین مدلهای A7 MPCore با فرآیند ساخت ۲۸ نانومتر ساخته خواهند شد و به نظر نمیرسد که تا قبل از ۲۰۱۳ در گوشی ها مورد استفاده قرار بگیرند. A15 نیز در سال ۲۰۱۲ عرضه می شود. برخی از شرکایی که به نوعی در تولید یا پشتیبانی A7 نقش دارند عبارتند از Broadcom، Freescale، Linaro، ST-Ericsson و Texas Instruments و همچنین کمپانی هایی که از آن استفاده خواهند کرد مثل LG، Samsung، QNX از RIM و Sprint.

ARM میگوید: که این معماری با قیمت پایین برای بیلیون ها مشتری بعدی که از آن استفاده خواهند کرد، بسیار مهم خواهد بود. اپل در مقابل کشورهای توسعه یافته را هدف قرار داده و به جای تولید گوشی هایی ارزان با سیستم عامل اندروئید، محصولات گرانی را تولید و عرضه می کند و البته انتظار دارد که ۱.۵ بیلیون گوشی در سال آینده بفروشد.

منبع:

electronista

maximumpc

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
۱ دیدگاه
  1. mehdi می‌گوید

    آقا به این مطالبی که با ایمیل می فرستید لطفا نگاه هم بکنید چون اگه نگاه می کردید متوجه می شدید که متون بر عکس می آید و هیچ چیز قابل خواندن نیست
    لطفا برای خودتان هم که شده رسیدگی کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پردازنده های A7 از ARM با 5 برابر مصرف کمتر نسبت به A8 برای گوشی ها عرضه خواهد شد