کتاب راهنمای کامل خرید کنسول بازی

کتاب راهنمای کامل خرید کنسول بازی
  • 1390/7/29
  • ITTeach
  • 2

احتمالا تیتر برایتان جالب باشد یا اینکه کمی مبهم، اما محتویات این کتاب به شما آموزش می‌دهد که چگونه یک کنسول بازی را خریداری نمایید و چگونه بتوانید یک کنسول را با بهترین قیمت خریداری کنید.

نوشته این کتاب به قلم یکی از دوستان و نویسندگان گویاآی‌تی بنام آقای سپهر خیریبوده که زحمات بسیار زیادی برای تهیه و تنظیم این کتاب کشیده‌اند و اطلاعات کاملی را جمع آوری کرده و به رشته تحریر در آورده‌اند که اینجا از ایشان سپاسگذاریم و برایشان آرزوی موفقیت در تمام عرصه‌های زندگیشان می‌کنیم.

همچنین طراحی جلد و ویرایش و صفحه‌آرایی توسط خانم فریبا سلجوقی صورت گرفته که از ایشون هم بسایر سپاسگذاریم.

اما این کتاب دارای موضوعات مختلفی می‌باشد که در زیر برایتان معرفی خواهیم نمود

مقدمه : نگاهی به تاریخ کنسول های بازی

معرفی کنسول پلی‌استیشن ۳

معرفی کنسول پی‌اس‌پی

معرفی کنسول ایکس باکس ۳۶۰

معرفی کنسول WII

معرفی کنسول NDS

کلیه این کنسول‌های دارای زیر مجموعه می‌باشند که به ترتیب: شرکت سازنده و تاریخ انتشار،مشخصات سخت افزاری، مدل های مختلف کنسول ، تفاوت مدل ها،  نرم افزار های موجود،  امکانات اینترنتی،  ویژگی های مالتی مدیا،  روش اجرا، لوازم جانبی،  آمار فروش کنسول،  آمار فروش بازی ها، بازی های انحصاری، نقد کلی کنسول و آینده کنسول

خلاصه‌ای از محتوای کتاب

تا کنون ۷  نسل از عمر کنسول های بازی می گذرد .

نسل اول کنسول ها با کنسول  Magnavox که در سال ۱۹۷۲ تولید شد شروع شد . کنسول های بازی تا زمانی که بازی های آرکیدی آتاری نبود محبوبیت چندانی نداشتند .

زمانی که FairChild با ارتقاع کیفیت کارتریج های مورد استفاده در کنسول های قدیمی نسل دوم آن در سال ۱۹۷۶ شروع شد . سپس آتاری و ACC نیز همین کار را انجام دادند و کنسول های جدید منتشر کردند .

در سال ۱۹۸۳ با حضور نینتندو نسل سوم کنسول ها شروع شد . در سال ۱۹۸۵ کنسول NES  تولید شد . که در نسل سوم کیفیت تصویری بازی ها پیشرفت کرده بود .

نسل چهارم با حضور سگا و کنسول Mega drive / Genesis

در سال ۱۹۸۸ شروع شد . سگا همچنین به صورت

جداگانه یک ادرایو که قابلیت پخش CD را هم داشت تولید کرد .

پنجمین نسل , کنسول های  Atari jaguar  و  ۳DO بودند .هر دو کنسول کیفیت تصویری بالاتری نسبت به سگا و SNES داشتند . همچنین ۳DO از دیسک هایی استفاده می کرد که ظرفیت خیلی بالاترین نسبت به کارتریج داشتند .

اما هردو در برابر سگا و SNES شکست خوردند چرا که ۳DO خیلی گران بود و   برنامه نویسی برایAtari Jaguar  بسیار مشکل بود .

در ادامه ی نسل پنجم کنسول ها شاهد حضور سونی با کنسول موفق Play Station 1 و نینتندو ۶۴ هم بودیم . که هردو تحولات بزرگی در کنسول ها ایجاد کردند .

کنسول موفق Play Station 1 تا سال ۲۰۰۶ حدود ۱۰۰ میلیون نسخه فروخت . با موفقیت کنسول سوپر نینتندوی ۳۲ بیتی . این شرکت کنسول ۶۴ بیتی آن را هم تولید کرد. متاسفانه نینتندو به خوبی پلی استیشن عمل نکرد و فقط ۳۰ میلیون کنسول در سراسر دنیا فروخت .

N64  اخرین کنسول خانگی نینتندو بود که از کارتریج استفاده می کرد . با توجه به اینکه ساخت بازی به این صورت خیلی هزینه بر بود اما بازی های خوبی از جمله ماریو ۳ بعدی بر روی آن ساخته شد .

براي دانلود كتاب لطفا به اين صفحه مراجعه كنيد

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *