99 میلیون تبلت در سال 2012 فروخته می‌شود، بررسی بازار تبلت‌ها

99 میلیون تبلت در سال 2012 فروخته می‌شود، بررسی بازار تبلت‌ها
  • 1390/10/4
  • عليرضا شیری
  • 0

JP Morgan پیش بینی کرد که فروش تبلت در سال آینده 55.2 درصد افزایش می یابد و حدود 99.3 میلیون تبلت فروش خواهد رفت. سال 2013 هم احتمالا 132.6 میلیون تبلت فروخته خواهد شد. البته آن ها قبلا پیش بینی کرده بودند که تعداد تبلت هایی که سال آینده فروخته خواهد شد، رقمی بین 70 تا 80 میلیون است ولی با فروش خوب Kindle Fire به این نتیجه ی جدید رسیده اند.

Amazon در روز پنج شنبه اعلام کرد که در سه هفته ی اخیر تعداد 1 میلیون Kindle Fire در هفته فروخته است. البته تعدادی از مشتریان از این محصول ناراضی بوده و آن را برگردانده اند. انتقاداتی در مورد طراحی آن هم وجود دارد ولی به هر حال فروش خوبی داشته است.

Amazon اضافه کرد که به زودی یک آپدیت نرم افزای برای افزایش کارایی این تبلت عرضه می کنند.JP Morgan می گوید فروش بالای Kindle به خاطر قیمت 199 دلاری آن است، در ربع اول 2012 حدود 5 میلیون دستگاه و در تمام سال آینده احتمالا 20 میلیون از این تبلت فروخته خواهد شد. این تبلت به خاطر فروش خوب و قیمت مناسب خود، روی قیمت دیگر تبلت ها هم تاثیر خواهد گذاشت.

سیستم عامل Windows 8 هم روی فروش تبلت ها اثر مثبت دارد، البته از نیمه ی دوم سال آتی. اگر مایکروسافت مجموعه ی آفیس را هم برای سیستم عامل جدید خود آماده کند (آفیس معمولی برای پردازنده های ARM کاربرد ندارد، حتی اگر سیستم عامل ویندوز 8 روی تبلت مورد نظر نصب شود، آفیس مخصوص ARM باید آماده شود) فروش تبلت ها باز هم بیشتر می شود.

فورش خوب تبلت ها باعث می شود که بازار PC افت کرده و به همین دلیل است که Microsoft سیستم عامل بعدی خود را برای سازگاری بیشتر با تبلت ها حاضر می کند.

پیش بینی شده که Apple نیز حدود 45.5 میلیون دستگاه تبلت روانه ی بازار کند که حدود 46 درصد سهم بازار را تشکیل می دهد. البته پیش بینی شده که حاکمیت اپل تا زمانی است که ویندوز 8 به بازار نیاید.

بر اساس نمودارهای منتشر شده توسط IDC مشخص می شود که فروش تبلت در سه ماه سوم 2011 نسبت به مدت مشابه سال قبل 265 درصد افزایش داشته است. 18.1 میلیون دستگاه که 11.1 میلیون تای آن iPad محصول اپل است. در واقع اپل 61.5 درصد سهم بازار را در اختیار دارد. پیش بینی می شود که در سال آتی Android حدود 40 درصد بازار تبلت ها را به دست آورد.

منبع: notebookcheck

تگ:

 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *