متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

۹۹ میلیون تبلت در سال ۲۰۱۲ فروخته می‌شود، بررسی بازار تبلت‌ها

12345 (بدون نظر)
Loading...
49

JP Morgan پیش بینی کرد که فروش تبلت در سال آینده ۵۵.۲ درصد افزایش می یابد و حدود ۹۹.۳ میلیون تبلت فروش خواهد رفت. سال ۲۰۱۳ هم احتمالا ۱۳۲.۶ میلیون تبلت فروخته خواهد شد. البته آن ها قبلا پیش بینی کرده بودند که تعداد تبلت هایی که سال آینده فروخته خواهد شد، رقمی بین ۷۰ تا ۸۰ میلیون است ولی با فروش خوب Kindle Fire به این نتیجه ی جدید رسیده اند.

Amazon در روز پنج شنبه اعلام کرد که در سه هفته ی اخیر تعداد ۱ میلیون Kindle Fire در هفته فروخته است. البته تعدادی از مشتریان از این محصول ناراضی بوده و آن را برگردانده اند. انتقاداتی در مورد طراحی آن هم وجود دارد ولی به هر حال فروش خوبی داشته است.

Amazon اضافه کرد که به زودی یک آپدیت نرم افزای برای افزایش کارایی این تبلت عرضه می کنند.JP Morgan می گوید فروش بالای Kindle به خاطر قیمت ۱۹۹ دلاری آن است، در ربع اول ۲۰۱۲ حدود ۵ میلیون دستگاه و در تمام سال آینده احتمالا ۲۰ میلیون از این تبلت فروخته خواهد شد. این تبلت به خاطر فروش خوب و قیمت مناسب خود، روی قیمت دیگر تبلت ها هم تاثیر خواهد گذاشت.

سیستم عامل Windows 8 هم روی فروش تبلت ها اثر مثبت دارد، البته از نیمه ی دوم سال آتی. اگر مایکروسافت مجموعه ی آفیس را هم برای سیستم عامل جدید خود آماده کند (آفیس معمولی برای پردازنده های ARM کاربرد ندارد، حتی اگر سیستم عامل ویندوز ۸ روی تبلت مورد نظر نصب شود، آفیس مخصوص ARM باید آماده شود) فروش تبلت ها باز هم بیشتر می شود.

فورش خوب تبلت ها باعث می شود که بازار PC افت کرده و به همین دلیل است که Microsoft سیستم عامل بعدی خود را برای سازگاری بیشتر با تبلت ها حاضر می کند.

پیش بینی شده که Apple نیز حدود ۴۵.۵ میلیون دستگاه تبلت روانه ی بازار کند که حدود ۴۶ درصد سهم بازار را تشکیل می دهد. البته پیش بینی شده که حاکمیت اپل تا زمانی است که ویندوز ۸ به بازار نیاید.

بر اساس نمودارهای منتشر شده توسط IDC مشخص می شود که فروش تبلت در سه ماه سوم ۲۰۱۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۶۵ درصد افزایش داشته است. ۱۸.۱ میلیون دستگاه که ۱۱.۱ میلیون تای آن iPad محصول اپل است. در واقع اپل ۶۱.۵ درصد سهم بازار را در اختیار دارد. پیش بینی می شود که در سال آتی Android حدود ۴۰ درصد بازار تبلت ها را به دست آورد.

منبع: notebookcheck

تگ:

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

JP Morgan پیش بینی کرد که فروش تبلت در سال آینده 55.2 درصد افزایش می یابد و حدود 99.3 میلیون تبلت فروش خواهد رفت. سال 2013 هم احتمالا 132.6 میلیون تبلت فروخته خواهد شد. البته آن ها قبلا پیش بینی کرده بودند که تعداد تبلت هایی که سال آینده فروخته خواهد شد، رقمی بین 70 تا 80 میلیون است ولی با فروش خوب Kindle Fire به این نتیجه ی جدید رسیده اند.