نگاهی متفاوت بر “I Am Alive”

نگاهی متفاوت بر “I Am Alive”
  • 1390/11/30
  • ميثاق جراحي
  • 1

موارد مربوط بعد از آخرالزمان برای بازی های این روزها بسیار معمولی است، اما تعداد بسیار کمی از شما هستید که ممکن است به طرف این گونه بازی ها بروید. نمونه ی بارز در این نوع سبک بازی ها بیشتر شامل عناصر ترس و وحشت هستند، اما در “من زنده هستم” با عنوانی متفاوت روبرو هستیم.

 احساس کنید  شما در واقع  فقط یک بازمانده با استفاده از مهارت های رزمی پیش پا افتاده هستید که در آخر الزمانی باید زنده بمانید. بازی من هنوز زنده ام، منحصر به فرد – و در واقع یک شخصیتی است که فقط می خواهد با استفاده از تمامی باقی مانده ها خود را زنده نگه دارد. یک داستان رو به واقعیت و بدون هیچ ابر قهرمانی، می تواند یک عنوان بسیار خوب در بین بازی های Xbox Live و Playstation Network باشد.

من هنوز زنده ام در تولید، آنچه به نظر می رسد مانند سن بوده است(مدت ساخت طولانی برای یک بازی قابل دانلود)، اما یوبی سافت، شرکت سازنده اعلام کرد که ما به پایان ساخت این بازی بسیار نزدیک هستیم. هفته گذشته در در Consumer Electronics  Show نسخه ای آزمایشی از این بازی، به نمایش در آمد و به جرات می توان گفت که نسبت به نسخه های ناقص اولیه با پیشرفت قابل توجه ای روبرو هستیم.

در چند دقیقه ای از مرحله ی آغازین، که در آن قهرمان بی نام ، از طریق یک دوربین ویدئویی رها شده و در یک پیام  ارسالی از پیش ضبط شده که در آن  همسر و بچه خود را می بیند، محلی که در آن قرار دارد را برای قصد پیدا کردن اعضای خانواده اش ترک می کند.

شهر Haverton در خرابه ای پس از حادثه ای مرگبار که همانند یک انفجار، زلزله و چیزی که شهری را با خاک یکسان کرده؛ محل اصلی و در واقع مکانی است که بازی در آن جریان دارد..


سفر آسان نیست، بخش اولیه بازی که غریبه باید به ستیز با خرابه ها و افرادی همانند شما که برای زنده ماندن و حفظ جان خودشان، دست به هر کاری می زنند که قتل و جنایت کمترین آن است، بپردازد.

فرد توانایی های محدودی دارد و با استفاده از  این توانایی های جسمی و سلاح های دست ساز و باقی مانده، باید هر طور که شده خانواده اش را پیدا کند و در  این مسیر با تهدید هایی مواجه است، که باید جوری از آنها جان سالم به در ببرد و زنده بماند.

اما در این دنیای آخرالزمانی پست، تنها نبرد نیمی از کار است. همان طور که گفته شد، بازماندگان  دیگری به عنوان شخص خارجی وجود دارند. آنها هم مانند شما می خواهند زنده بمانند و همانند شما فکر و عمل می کنند.

در این زمان، شهر همانند میدان جنگ است که مردم آن به طور وحشیانه ای می جنگند. این بدان معناست که با توسل به اسلحه و در برخی از مواقع خشونت، تبدیل به یک قهرمان بی نام خواهید شد. استفاده از سلاح، توسط فردی عادی همانند شما، کمی مشکل است،  اما استفاده از تفنگ های دور برد که همیشه هوشمندانه ترین راه است، از ابزار های مهم برای زنده ماند خواهد بود. باید محتاط باشید و گاهی اوقات با تکیه بر خشونت راه خود را در این میدان جنگی پیدا کنید.

 همراه با گیم پلی منحصر به فرد بازی، یوبی سافت نیز شگفتی نیز با  بازی ارائه کرده است. جلوه های تصویری سیاه و سفید به همراهی گرافیک و طراحی محیطی  سراسر خیره کننده،  نور پردازی ها، گرد و خاک حاصل از تخریب ها، همه و همه نزدیک به واقعیت هستند. ساختمان های سقوط کرده، میان پرده های دیدنی، همه از ویژگی های خوب در بازی “من زنده هستم” می باشد. این بازی به قدری خوب و پربار است که باید به صورت رسمی برای همه ی پلاتفرم ها منتشر می شد و منحصر به شبکه های لایو نبود.

من هنوز زنده ام، قطعا یک راه قوی برای یوبی سافت برای نمایش خود در یک شروع موفق  فصلی در سال 2012 خواهد بود. اما هنوز بسیاری از موارد در این بازی هستند که هنوز دیده نشده اند و باید تا انتشار نهایی آن صبر کرد و جنبه های دیدنی تری از این اثر را دید. امید است که سازنده گان دست از لجبازی بردارند و این بازی را از انحصار شبکه های  ایکس باکس لایو و PSN خارج کنند.

بازیI Am Alive در آخر ماه Feb معادل اسفند ماه، بر روی Xblive و  Psn قرار خواهد گرفت.

 

 

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. بازی خوبی بود ولی آخرش ضد حال بود…
    نشون داد که زنه هنری داره به هندیکم نگاه میکنه و گریه میکنه
    بعد وسایل هنری(شخص اول بازی) رو نشون داد که یعنی مرده…

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *