دریافت آپدیت های محصولات شرکت مایکروسافت ( مارس 2012 )

دریافت آپدیت های محصولات شرکت مایکروسافت ( مارس 2012 )
 • 1390/12/27
 • علیرضا
 • 4

شرکت نرم افزاری مایکروسافت روز سه شنبه مورخ 13 مارس 2012 ، سومین بروز رسانی ماهانه ی خود در سال 2012 را منتشر کرد . در مجموع 6 بسته امنیتی توسط مایکروسافت ارائه شده است که از یک مورد با وضعیت خطر “بحرانی” ، چهار مورد با وضعیت خطر “مهم” و یک مورد نیز با وضعیت خطر “متوسط” رده بندی شده اند . این بروز رسانی ها برای سیستم عامل های ویندوز ، نرم افزار برنامه نویسی ویژوال استدیو و نرم افزار Experssion Desing منتشر شده اند . شرکت مایکروسافت توصیه میکند که شرکت ها و کاربران ابتدا بروز رسانی هایی که وضعیت خطر “بحرانی” دارند را نصب نموده و سپس به اقدام به نصب بروز رسانی های “مهم” و “متوسط” کنند .

تصویر زیر یک دید کلی نسبت به این بروز رسانی ها ، وضعیت خطر و تاثیر گذاری بر نرم افزارهای هدف را به شما میدهد .

برای مشاهده تصویر بزرگتر روی تصویر کلیک کنید

در ادامه با هم نگاهی بر جزئیات بسته های بروز رسانی خواهیم داشت . همچنین لینک صفحه دانلود هر بروز رسانی در پایان توضیحات مربوط به آن قرار خواهد گرفت .

بسته بروز رسانی MS12-020 : این بروز رسانی که در جدول بالا نیز با وضعیت خطر “بحرانی” علامت گذاری شده است ، مربوط به یک آسیب پذیری در Remote Desktop سیستم عامل ویندوز میباشد . این آسیب پذیری باعث اجرای کدهای مورد نظرها هکرها از راه دور بر روی سیستم قربانی خواهد شد . این بروز رسانی باعث رفع دو آسیب پذیری گزارش شده در پروتکل Remote Desktop خواهد شد . اگر هکرها دنباله ای از بسته های آلوده RDP را برای سیستم کاربر ارسال کنند ، و Remote Desktop Protocol ( RDP ) نیز روی سیستم هدف فعال باشد ، باعث اجرای کدهای مخرب هکرها بروی سیستم قربانی خواهد شد . به صورت پیشفرض پرتوکل RDP در سیستم عامل ویندوز فعال نیست . بنابراین کاربرانی که این پروتکل را فعال نکرده باشند ، در معرض خطر نخواهند بود .

روش کار این بروز رسانی نیز اصلاح مسیری میباشد که Remote Desktop Protocol ، بسته ها را در حافظه پردازش میکند . همچنین مسیری که سرویس RDP بسته ها را پردازش میکنید نیز توسط این بروز رسانی اصلاح خواهد شد .

صفحه دانلود بروز رسانی MS12-020 ( کد : KB 2621440 )

بسته بروز رسانی MS12-017 : این بروز رسانی مربوط به یک آسیب پذیری در DNS Server میباشد که میتواند انجام حملات ” عدم سرویس دهی ” یا Denial of Service را موجب شود . بروز رسانی MS12-017 به منظور رفع این آسیب پذیری در سیستم عامل های ویندوز شرکت مایکروسافت میباشد . در صورتی که هکرها یک DNS query آلوده را به DNS Server هدف ارسال کنند و این آسیب پذیری ترمیم نشده باشد ، میتواند باعث انجام حملات Denial of Service شود .

این بروز رسانی با اصلاح مسیری که DNS Server با استفاده از آن کنترل آبجکت های موجود در حافظه را به دست میگیرد ، این آسیب پذیری را برطرف میکند .

صفحه دانلود بروز رسانی MS12-017 ( کد : KB 2647170 )

بسته بروز رسانی MS12-018 : مانند دو بسته بروز رسانی قبلی ، این بسته نیز به منظور رفع آسیب پذیری در سیستم عامل ویندوز ارائه شده است . این آسیب پذیری که در درایورهای Kernel-Mode ویندوز کشف شده است ، میتواند سطوح دسترسی را برای هکرها افزایش دهد و این کار به هکرها اجازه میدهد تا به قسمت های مختلف سیستم قربانی دسترسی پیدا کنند . اما هکر برای اینکه بتواند از این آسیب پذیری بهره برداری کند ، ابتدا باید به سیستم لاگین کند که این کار نیازمند داشتن اطلاعات کاربری مربوط به حداقل یکی از کاربران سیستم میباشد . در صورتی که فرد مهاجم موفق به انجام این کار شود ، با اجرای یک فایل آلوده خاص قادر به استفاده از این آسیب پذیری خواهد بود .

بروز رسانی مذکور با اصلاح مسیری که درایورهای Kernel-Mode پیام های ویندوز را کنترل میکنند ، این آسیب پذیری را برطرف خواهد کرد .

صفحه دانلود بروز رسانی MS12-018 ( کد : KB 2641653 )

بسته بروز رسانی MS12-021 : در صورتی که از نرم افزار برنامه نویسی ویژوال استدیو شرکت مایکروسافت استفاده میکنید ، لازم است که این بروز رسانی را دریافت کرده و نصب کنید . چون یک آسیب پذیری در این نرم افزار گزارش شده است که وضعیت خطر “مهم” را نیز دارا میباشد . آسیب پذیری مذکور مانند آسیب پذیری قبلی باعث افزایش امتیازات کاربری میشود که به هکرها قدرت مانور بالایی در دسترسی به قسمت های مختلف سیستم را خواهد داد . اما روش کار به این صورت است که هکرها یک Add-in یا همان افزونه آلوده ویژوال استدیو را در مسیری قرار میدهند که ویژوال استدیو از آن استفاده میکند . این مرحله اول کار بود . اکنون لازم است که کاربری با امتیازات و سطوح دسترسی بالا ، ویژوال استدیو را اجرا کند تا مرحله دوم نیز با موفقیت انجام شود . البته اینکار باید با استفاده از حساب کاربری حداقل یکی از کاربران سیستم انجام شود و اکسپلویتینگ باید به صورت محلی انجام شود . در واقع میتوان گفت که مزیت این آسیب پذیری این است که امکان اکسپلویتینگ آن به صورت Remote یا همان از راه دور وجود ندارد .

این بروز رسانی با اصلاح روش محدودیت بارگذاری افزونه ها از مکان هایی که وجود دارند ، باعث رفع این آسیب پذیری خواهد شد .

صفحه دانلود بروز رسانی MS12-021 ( کد : KB 2651019 )

بسته بروز رسانی MS12-022 : در سه شنبه بروز رسانی های مایکروسافت ، نرم افزار Experssion Design نیز یک بروز رسانی دریافت کرده است . این بروز رسانی باعث رفع آسیب پذیری در این نرم افزار میشود که به هکرها اجازه اجرای کدها به صورت از راه دور را میدهد . اگر کاربر اقدام به باز کردن یک فایل بی خطر مربوط به این نرم افزار ( با پسوندهای .xpr و .DESIGN ) کند و این فایل ها نیز در یک دایرکتوری شبکه که حاوی یک فایل DLL آلوده است باشند ، نرم افزار Experssion Design تلاش میکند تا فایل DLL را بارگذاری کرده و دستورات موجود در آن را اجرا کند . به منظور انجام یک حمله موفقیت آمیز ، کاربر باید از یک مکان حاوی Remote File System نا امن و یا WebDAV Share بازدید کرده و اقدام به بارگذاری یک فایل را از این مکان در برنامه آسیب پذیر کند .

این بروز رسانی با اصلاح روش بارگذاری کتابخانه های خارجی یا همان External Libraries باعث رفع این آسیب پذیری میشود .

صفحه دانلود بروز رسانی MS12-022 ( کد : KB 2651018 )

بسته بروز رسانی MS12-019 : این بروز رسانی در بخشی به نام DirectWrite سیستم عامل ویندوز وجود دارد . در صورت عدم ترمیم این آسیب پذیری ، امکان انجام حملات عدم سرویس دهی ( Denial of Service ) وجود خواهد داشت . در یک سناریوی حمله از طریق برنامه های پیام رسان سریع ( Instant Messenger ) ، هکرها میتوانند یکسری کارکترهای یونیکد خاص را به صورت مستقیم برای برنامه های پیام رسان سریع ارسال کنند . این کار باعث میشود تا برنامه در طول رندر شدن کارکترهای یونیکد توسط DirectWrite ، غیر قابل استفاده شود .

این بروز رسانی با تغییر مسیر رندر کارکترهای یونیکد توسط DirectWrite ، باعث رفع این آسیب پذیری خواهد شد .

صفحه دانلود بروز رسانی MS12-019 ( کد : KB 2665364 )

منبع

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 4 دیدگاه
  1. سلام .
   خواهش میکنم .
   و مثل همیشه به ما لطف دارید …….

   موفق باشید ……

 1. با سلام من يك ويندوز اصليxp ميخواهم اما ژيدا نمي كنم لطف ميكنيد يك عدد به من بديد هزينه اش را ژرداخت ميكنم شماره تماس: 09130573156

  1. سلام .
   دوست عزیز ویندوز اصلی توی ایران پیدا نمیشه . یعنی من تا حالا ندیدم کسی با لایسنس اصلی مایکروسافت داشته باشه . باید به یه نفر بگی از خارج برات بخره .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *