دوازده لوگوی عالی که به روش تایپوگراف ساخته شده است

دوازده لوگوی عالی که به روش تایپوگراف ساخته شده است
  • 1391/4/15
  • مهرداد ارجمندی
  • 6

طراحی لوگو به روش تایپو گرافیک

استفاده از لوگوهایی که به روش تایپوگراف ساخته شده است در حال رشدی سریع است . چرا که این روش و این سبک به طراح این توانایی را می دهد که بدون اینکه بخواهید از رنگها و طرح های دیگر استفاده کنید مستقیم و خیلی خوب منظور خود را برسانید . طراحان و کسانی که در این زمینه کار می کنند اغلب علاقه مند هستند که با تغییر و دستکاری اعداد و حروف با فونتهای مختلف به چیزی که می خواهند برسند . بعضی از آنها خنده دار هستند ، بعضی مفهومی و بعضی مبتکرانه است . بدون در نظر گرفتن راه و روش طراح ، در کل می توان گفت که لوگوهایی که به روش تایپوگرافیک ساخته می شوند طرحی تمیز و شیک هستند و بسیار برای کارهای تجاری و این قبیل موارد مناسب هستند و به سادگی می توان آنها را برای کارهای مختلف آماده کرد .

در زیر قصد داریم دوازده تا از بهترین و خلاقانه ترین لوگوهای تایپوگرافیکی که شرکتهای مختلف از آن استفاده می کنند به شما نشان دهیم .

پرنده سیاه ( دارک برد )


لوگوی دارک برد سایه روشنی به همراه پرنده ای را در بالای این سایه روشن به صورتی تایپوگرافیکی نمایش می دهد که در نوع خودش جالب است

زیگزاگ


من واقعا به شخصه این لوگوی زیگزاگ را تحسین می کنم. چرا که به وضوح چیزی که را که لوگو می خواهد بیان کند در آن مشاهده می کنید و همچنین به کمک برش زیگزاگ حروف به خانه اول بازگشته و حسابی این مفهوم را تقویت کرده است .با این حال هنوز مطمئن نیستم که چرا نقطه حرف “I” در بالای حرف “Z” قرار گرفته است .

گاومیش (BISON)


این طرح نیز یکی دیگر از طرح های محبوبم است چرا که حروف کلمه گاومیش (BISON) را به شکل خود گامیش درآورده و به نظرم خیلی جالب است . فکر می کنم این طرح یکی از خلاقانه ترین طرحهایی است که تا به حال دیده ام . من از لوگوهایی که خودشان معرف نامشان نیز هستند خیلی خوشم می آید چرا که با وجود آنها دیگر نیازی به نوشتن نام آنها نیست و خودشان بیان گر خودشان هستند .

DAVID


این طرح یک طرح خلاقانه است که به نظرم هنر خالص است . من از طرز قرار گرفتن حرف “A” و همینطور “V” خیلی خوشم می آید .

BEE


از طرز قرار گرفتن حروفی که باعث تقویت شده اند خیلی خوشم می آید . دو حرف E می توانستند در کنار B قرار گیرند ولی با قرار گرفتن درون آن ، معنا را تقویت می کنند .

killed


این یک لوگوی خیلی ساده هنری است . اگر خوب دقت کنید یکی از حروف خیلی هنرمندانه کشته شده اند . گویی حرف I کشته شده است و دراز به دراز افتاده است !!

WRONG RIGHT درست و غلط


این طرح بسیار خلاقانه و جالب است . دقیقا به همان سادگی نوشتن کلمه wrong است که آن را ماژیک کشیده و کلمه right را بنویسید . در حالی که هنوز کلمه wrong دیده می شود با یک حرف R که برای هر دو کلمه مورد استفاده قرار می گیرد .لوگو به شما اجازه می دهد که کل نام را در لوگو مشاهده کنید و همینطور مفهوم گم نشده است .

FLAT LAND( سرزمین مسطح )


لوگوی سرزمین مسطح بسیار ساده و در عین حال طرحی گیرا است و طرح خلاقانه سایه LAND تقاوتهای خیلی زیادی را ایجاد کرده است . مفهوم خیلی خوب معرفی شده است طوری که شما در مفهوم کلامت فلات و لند درگیر می شوید و حس جالبی به شما دست می دهد . همچنین نور مبهمی که از پشت زمینه می تابد مفهوم سایه را بیشتر نشان می دهد می توان گفت که این طرح توسط کسی طراحی شده که به خوبی با مفاهیم عمیق طراحی آشنایی داشته است .

HALF نصفه


این طرح خیلی ساده است ، جالب و به خوبی مفهوم را نشان می دهد … کلمه half به وسیله حروفش نصف شده است .

جهان موش


اولین چیزی که من در مشاهده این لوگو به ذهنم رسید موس کامپیوتر است . اگر به خوبی دقت کنید حروف m و u را هم در خود لوگو مشاهده می کنید . طرح خیلی اصیل و مبتکرانه ای است .

قهوه : coffee


این لوگوی تایپوگرافیک یکی از تاثیر گذار ترین لوگوهایی است که دیدم . نه تنها حروف کلمه coffee را دارد بلکه حتی طوری طراحی شده که شما حس بوی قهوه را می توانید از طرح حرف f حس کنید و این خودش نشان از توانایی طراح است .

SEO Solution


البته باید گفت کسانی که با SEO آشنایی ندارند نمی توانند خلاقیتی که در این لوگو به کار گرفته شده است را درک کنند . ولی برای ما هایی که با این مقوله درگیر هستیم قضیه فرق می کند می توان به خوبی SEO را در ابتدای کلمه که بیشتر به صورت S و O است مشاهده کرد .

اگر شما هم از لوگوهایی از این دست سراغ دارید و از آنها خوشتان آمده می توانید آنها را به ما معرفی کنید

منبع : designfestival

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 6 دیدگاه
  1. در مورد لوگوی زیگزاگ، اگر دقت کنید دور تمام کلمه یک مستطیل کشیده شده و این مستطیل به صورت زیگزاگ و از بالا سمت چپ بریده شده و حروف برعکس شده‌اند اما نکته اینجا در مورد حرف I است که چون داخل این مستطیل قرار نگرفته، جابجا نشده است و دلیل قرار نگرفتن آن نیز این است که شکل ظاهری زیگزاگ آن طوری که طراح مدنظر داشته است درست نمی‌شد.
    من واقعاً عاشق این کارهای لوگو سازی و مفهوم‌گرایی هستم و این پست واقعاً برام جذاب بود. با تشکر از شما.
    اشکان صدیقیان

  2. خیلی جالب بود و مفهوم گرایی کار جالبی هستش. از لوگوی قهوه بیشتر لذت بردم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *