5 دلیل برای استفاده از شبکه اجتماعی LinkedIn

5 دلیل برای استفاده از شبکه اجتماعی LinkedIn
 • 1391/6/11
 • Jeff Mosawy
 • 2

وب­سایت LinkedIn، یکی از شبکه­های نوپا، همراه با بیش از 110 میلیون کاربر از سرتاسر جهان می­باشد. این شبکه براساس آمارهای ebizMBA، رتبه سوم در بین دیگر شبکه­های اجتماعی را از آن خود کرده است. وب­سایت LinkedIn به شما کمک می­کند تا اطلاعات و ایده­های خود را با دیگر افراد حرفه­ای موجود در شبکه به اشتراک گذاشته و فرصت ارتباط با آن­ها برای شما مهیا شود. این شبکه یک فرصت مناسبیست برای تمامی افراد حرفه­ای که به دنبال کار کردن در یک شرکت می­باشند.

در زیر، به تفکیک هر 5 دلیل را مورد بررسی قرار میدهیم تا به این نتیجه برسیم که تا چه اندازه میتواند این شبکه برای خیلی از افراد و شرکت­ها مفید واقع شود.

 1. 1.       LinkedIn به دنبال کیفیت است!

طرز نگاه شبکه LinkedIn به­گونه­ای است که کاملاً با دیگر شبکه های اجتماعی تفاوت دارد. برخلاف سایر شبکه­های اجتماعی، LinkedIn مکانی برای سرگرمی کاربران نیست؛ بلکه مکانی است که تفکر “حرفه ای” درمیان کاربران حرفه­ای به اشتراک گذاشته شود. برای LinkedIn، کیفیت بسیار مهم تر از کمیت می­باشد!

این شبکه همچنین دارای بخشی برای کاربران می­باشد که آخرین خبرهای دنیا در آن منتشر می­شود. LinkedIn برای کاربران، صرفاً یک شبکه اجتماعی جهت ساخت یک “پروفایل”نخواهد بود! بلکه می­توان از آن جهت دنبال کردن آخرین خبرها نیز استفاده نمود.

 1. 2.      LinkedIn فرصت­های شغلی مناسبی را برای شما در نظر دارد!

شاید این مورد، مهمترین دلیلی باشد که باعث می­شود شما به این شبکه بپیوندید؛ چونکه LinkedIn باعث خواهد شد که شما را برای یافتن یک شغل مناسب راهنمایی کند.

هم­چنین شرکت­ها نباید از این مورد غفلت کنند که برای آن­ها بهترین فرصتی خواهد بود که یک کارمند حرفه­ای با توجه به نیازهایشان از طریق این شبکه پیدا کنند.

پس شش دانگ حواستان را کاملاً متوجه این موضوع کنید که شاید آینده­ای درخشان –به کمک این شبکه- خواهید داشت.

 1. 3.     گرایش به تفکر حرفه ای!

همانطور که در مورد نخست ذکر شد، شبکه LinkedIn یک شبکه­ای با یک نوع گرایش خاص به افراد حرفه­ای است که برخلاف مابقی شبکه های اجتماعی، علاوه بر قرار دادن مشخصات فردی، علایق، سن، نگاه سیاسی و دیگر موارد شخصی در پروفایلتان، میزان تحصیلات، دانشگاهی که در آن تحصیل کرده­اید  و حرفه های خود را نیز درمعرض دید دیگران قرار می­دهد. این مورد باعث می­شود که شرکت­هایی که به دنبال افراد خبره و حرفه ای در زمینه مورد فعالیتشان هستند را به راحتی بیابند و آن ها را استخدام کنند.

 1. 4.     روشی خوب جهت یافتن آدرس یک شرکت

آیا تا به حال برایتان اتفاق افتاده است که به دنبال آدرس یک شرکت باشید؟

شاید LinkedIn بهترین گزینه باشد! LinkedIn باعث می­شود که شما در یافتن آدرس پستی یک شرکت راحت­تر باشید. علاوه بر آدرس پستی، امکان مطالعه اطلاعات کامل یک شرکت از قبیل تعداد کارمندان، زمینه فعالیت، آدرس وب­سایت، آدرس ایمیل جهت ارتباط و خیلی اطلاعات دیگر را بیابید.

از طرف دیگر، این یک نوع تبلیغ برای خود شرکت خواهد شد! چطور؟ خوب معلوم است، هنگامی که یک شرکت خود را در این چنین شبکه معروفی اطلاعات خود را در معرض دید بقیه قرار میدهد، قطعاً موجب می­شود خیلی از افراد با این شرکت اشنا شوند و شاید یکی از مشتری­های آن­ها شود!

 1. 5.     فراهم کردن فرصتی جهت مشارکت در بحث­ها!

کاربران linkedIn عموماً به سه بخش تقسیم می­شوند که به شرح زیر است:

 • کاربران: این دسته شامل افرادی هستند که از linkedIn استفاده شخصی دارند و با تکمیل کردن اطلاعات پروفایل خود، به دنبال یک شغل مناسب هستند.
 • شرکت­ها: این دسته شامل شرکت­هایی هستند که می­خواهند شرکتشان به نوعی تبلیغ شود و افراد مختلف در جاهای مختلفی در این جهان، آن ها را بشناسند. آن ها با تکمیل اطلاعات عمومی شرکتشان در صفحه تخصیص یافته به خودشان، کمک می­کنند که یک فرد بتواند شرکتشان را بهتر بشناسد.
 • گروه­ها: گروه ها، توسط شرکت ­ها ساخته و مورد استفاده قرار می­گیرد. ایجاد این­چنین گروهی باعث می­شود که افراد مختلفی یک فرصت جهت بحث و گفت و گو، ارائه پیشنهادات، نظرات و انتقادات را به شرکت ها وارد کند. همچنین موجب می­شود که یک ارتباط نزدیک­تری میان شرکت ها و مشتری­هایشان ایجاد شود.

 

سخن آخر:

          این 5 مورد شاید تعدادی از دلایلی باشد که شما را به سوی LinkedIn بکشاند. اگر یک کاربر حرفه­ای می­باشید، همین حالا به این شبکه بپیوندید.

منبع مقاله: ibrandstudio.com

مترجم مقاله: Jeff Mosawy

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
 1. با سلام،
  خیلی ممنونم بابت قرار دادن مطلب. دوستان بازدیدکننده توجه داشته باشند که این اولین باریست که بنده یک مقاله ای رو اختصاصاً برای یک سایتی میفرستم که قرار داده بشه، لذا قطعاً ضعف هایی وجود داره که امیدوارم در آینده جبران بکنم.

  با تشکر از همه شما، خصوصاً GooyaIT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *