استفاده از حالت مزاحم نشوید در iOS 6

استفاده از حالت مزاحم نشوید در iOS 6
  • 1391/7/11
  • امیر امام جمعه
  • 1

اگر از کاربران دستگاه های آیفون باشید حتما تا به حال به خاطر سر و صداهای مختلف دستگاه در شب از خواب بیدار شده اید. ممکن است کسی با شما تماس بگیرد و یا نور صفحه نمایش شما را آزار دهد. اما خوشبختانه اپل در آخر راه حلی را برای این مشکل ارائه کرده و آن استفاده از حالت مزاحم نشوید در سیستم عامل iOS 6 میباشد. وقتی دستگاه خود را بر روی این حالت قرار دهید گوشی به صورت خودکار بر روی حالت بیصدا قرار میگیرد و هم گونه مزاحمتی را برای شما ایجاد نمیکند.

حالت مزاحم نشوید به صورت زمانی بندی شده

اگر قصد دارید از حالت مزاحم نشوید به صورت زمان بندی شده استفاده کنید از طریق آدرس Settings > Notifications > Do Not Disturb اقدام نمایید و گزینه مربوط به این حالت را از Off به On تغییر دهید.

در قسمت  From/To میتوانید زمان شروع و پایان این قابلیت را مشخص کنید تا “مزاحم نشوید” به صورت زمان بندی شده در بیاید. قابلیت در ساعت مشخص شده شروع و در زمان دیگر پایان میابد و در تمام این مدت هشدار ها ، صدا ها و … به صورت غیرفعال در می آیند.

البته اگر قصد دارید که گوشی شما در حین تماس زنگ بزند گزینه Allow Calls From در اختیار قرار گرفته است. در این قسمت میتوان انتخاب کرد که چه افرادی در هنگام تماس مورد قبول واقع شوند یا این که هیچ تماسی برقرار نشود.

در پایین این صفحه گزینه دیگری با نام Repeated Calls وجود دارد. به کمک این قابلیت اگر فردی با همان شماره در بار دوم با شما تماس بگیرید به صورت معمولی یا همان با صدا در می آید.

فعال کردن “مزاحم نشوید” به صورت دستی

برای فعال کردن حالت مزاحم نشوید به صورت دستی به قسمت تنظیمات رفته و گزینه مربوط به این حالت را روشن کنید. پس از این کار یک تصویر ماه در نوار وضعیت دستگاه شما نمایش داده میشود که اعلام کننده فعالیت حالت مزاحم نشوید میباشد.

 

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. سلام صمن تشکر از اطلاع رسانی در باره حالت مزاحم نشوید در سیستم عامل iOS 6 به استحضار میرساند همه تنظیمات را انجام داده ولی کار نمی کند عکس ماه هم بالای صفحه قرار گرفته است.ممنون میشوم از راهنمائیتون

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *