PC Image Editor تنظیمات اساسی، شماری از جلوه ها و پالایه ها را فراهم می کند

PC Image Editor تنظیمات اساسی، شماری از جلوه ها و پالایه ها را فراهم می کند
  • 1391/11/15
  • مژگان فنائی
  • 0

ویرایشگر های تصویری در اشکال مختلف، اندازه ها، مجموعه ویژگی ها و امکانات و برچسب های قیمت می آیند. برخی، ویژگی های باورنکردنی با قیمتی بالا که برابر با خوار و بار ماهیانه شماست را به رُخ می کشند، در حالی که برخی دیگر گزینه های بسیاری را ارائه می دهند که برای ور رفتن با آنها نیازی به پرداخت یک سکه هم ندارید. و پس از آن ویرایشگر های بسیار پایه و ابتدایی وجود دارند که کاربران مبتدی که تنها یک جایگزین بهتر برای ابزار Paint با پیچ و خم های یادگیری کمتر و کوتاه تر را می طلبند را هدف قرار می دهند. چنانچه شما در این دسته قرار دارید، PC Image Editor را بیازمایید. این برنامه رایگان برای ویندوز با کار بزرگی که انجام می دهد به شما اجازه داده تا بیشتر فایل های تصویری را ویرایش کنید و گستره وسیعی از قالب های (فرمت) ورودی و خروجی شامل PNG همیشه محبوب، JPEG ، GIF ، BMP ، TGA ، TIFF ، EMF ، RAS و غیره را پشتیبانی می کند. این برنامه همچنین با شماری از جلوه ها یا آثار تصویری و پالایه های (فیلتر) مورد پشتیبانی می درخشد؛ شما می توانید تصاویر تان را تند و تیز یا روشن تر کنید، جلوه یا اثر تاری و تیرگی بیفزایید، روشنایی و زمینه سایه روشن (کنتراست) را افزایش یا کاهش دهید، اشباع تصویر را تغییر دهید، و بسیاری کارهای دیگر.

PC Image Editor یک رابط کاربری خوب را ارائه کرده که حتا برای استفاده افراد مبتدی آسان است. مقادیر ثابت (پارامتر) تنظیمات تصویر را می توان در سمت راست زیر پنجره هایی قابل گسترش یافت که گزینه های تنظیمات، پالایه ها، جلوه ها و تغییر اندازه را با هم در یک گروه قرار می دهد. یک پنجره تاریخچه (History) وجود دارد که به شما اجازه می دهد تا به آسانی هر گونه تغییرات تصادفی را به حالت نخست بازگردانید یا خنثی سازید. سپس چند دکمه در پایین پیش نمایش تصویر برای چرخش تصویر، آلبوم و بزرگنمایی و کوچک نمایی وجود دارند. پنجره تنظیمات (Adjustment) به شما اجازه می دهد تا با مقادیر روشنایی، زمینه سایه روشن (کنتراست)، اشباع، درجه سیاه و سپیدی عکس (گاما)، رنگ، سبکی و RGB ور بروید. برای تنبل هایی در میان ما، گزینه های زمینه سایه روشن خودکار (Auto Contrast) و سطوح خودکار (Auto Levels) وجود دارند که به برنامه اجازه می دهند تا به اختیار خود این کارها را انجام دهد.

PC Image Editor

شما همچنین می توانید مقادیر ثابت (پارامتر) زیادی را در زیر پالایه ها تغییر دهید. به عنوان مثال تصاویر تار و محو را می توان تند و تیز تر و شفاف تر کرد و برعکس، و همچنین می توانید میزان بزرگنمایی تاری، حرکت و جنبش تاری، تاری گاوس (Gaussian blur) را مطابق با میل تان افزایش یا کاهش دهید. دیگر پالایه ها عبارتند از: خش و اختلال (noise)، پراکنده (diffuse)، موزاییک، بیشترین (maximal) و کمترین (minimal)، سایه رنگ (halftone) و برجسته (emboss).

PC Image Editor_Filters

دیگر ویژگی قابل توجه و گیرا، تکثیر تصویری (Image Reproduce) است که در زیر پنجره جلوه ها قرار دارد. این ویژگی به شما اجازه می دهد تا شمار تصاویر را در یک آن، از راه کشیدن نوار لغزنده تکثیر (Reproduce) به موقعیت مورد نظرتان افزایش دهید. پنجره جلوه ها همچنین برخی ویژگی های اضافی همچون چرخش دور محور (Rotate)، گرداندن (Twirl)، مورب (Skew) و چشم انداز (Perspective) را ارائه می دهد.

PC Image Editor_Effects

چنانچه می خواهید اندازه یک تصویر را تغییر دهید، این ابزار شامل برخی اندازه های از پیش تعریف شده تصویری است و همچنین به شما اجازه می دهد تا از اندازه سفارشی یا به وسیله درصد یا ابعاد شامل گزینه های سنجش و مقیاس استفاده کنید. هنگامی که از نتایج خرسند شدید، تنها روی دکمه اجرا (Apply) بزنید تا تغییرات اعمال شوند.

PC Image Editor_Resize

به طور کلی، PC Image Editor یک ویرایشگر تصویری عالی است و با وجود آنکه جایگزین فتوشاپ برای کاربران پیشرفته نیست، رابط کاربری بصری و فقدان گزینه های بیشمارش که به سختی حتا مورد نیاز بیشتر افراد هستند آن را برای بقیه ماها بسیار سودمند ساخته است. این برنامه بر روی ویندوز XP ، ویندوز ویستا و ویندوز 7 کار می کند.

برای دریافت این برنامه به پیوند پایین مراجعه نمایید:

Download PC Photo Editor

منبع: AddictiveTips

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *