متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

فاش شدن نقشه حمله تروریستی به انگلستان با استفاده از برنامه Word

12345 (بدون نظر)
Loading...
67

Terrorists-Planning-UK-Bomb-Attack-Exposed-by-Microsoft-Word

شاید باورتان نشود ، اما نقشه یک حمله تروریستی به انگلستان توسط برنامه ورد شرکت مایکروسافت لو رفت و باعث شد تا پلیس این کشور بتواند دو نفری که قصد انجام چنین کاری را داشتند دستگیر کند .

با توجه به گزارش Belfast Telegraph فردی به نام ریچارد دارت و همدست اش عمران محمود ، در حال تدارک یک حمله تروریستی به انگلستان بوده اند و برای طرح ریزی عملیات ، از برنامه ورد شرکت مایکروسافت استفاده می کردند . این دو نفر تصور می کرده اند که اگر با استفاده از ورد کار خود را انجام دهند ، می توانند هر گونه تکنولوژی ردیابی مکالمات را دور بزنند . همچنین به نظر می رسد که این دو تروریست از یک کامپیوتر خاص برای نوشتن طرح بمب گذاری استفاده کرده و سپس متون را حذف می کردند . در سوی دیگر ، برنامه ورد نیز قسمتی از متون را به صورت خودکار ذخیره می کرده و همین به پلیس کمک می کند تا عملیات را متوجه شده و در حین سفر به پاکستان اقدام به دستگیری این دو تروریست کند .

با توجه به گزارشات دیگر در همین باب ، این دو نفر در مورد روش های ساخت بمب با هم بحث می کرده اند و به همین دلیل اقدام به سفر به پاکستان کرده اند تا روش ها و دستورالعمل های ساخت مواد منفجره را از گروه های تروریستی دریافت کنند . هنگامی که این دو نفر در سال ۲۰۱۰ دستگیر شدند ، پلیس آثاری از مواد منفجره کشف کرد که نشان می دهد آنها به اجرای عملیات تروریستی خود بسیار نزدیک شده بوند . در پایان نیز حکم دادگاه به ۶ سال حبس برای ریچارد دارت و ۹ سال و ۹ ماه برای عمران محمود بود .

منبع

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
۱ دیدگاه
  1. محسن می‌گوید

    خییییییییییییلی جالب بووووووووووووووووود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاید باورتان نشود ، اما نقشه یک حمله تروریستی به انگلستان توسط برنامه ورد شرکت مایکروسافت لو رفت و باعث شد تا پلیس این کشور […]