چگونه فعالیت اخیر ورود به سیستم یاهو خود را بررسی کنید

چگونه فعالیت اخیر ورود به سیستم یاهو خود را بررسی کنید
  • 1392/2/26
  • مژگان فنائی
  • 2

گزارش هایی در مورد رویدادهای هک حساب ها در یاهو منتشر شده اند و با وجود اینکه واقعا روشن نیست که چه خبر است، با این حال به نسبت قطعی به نظر می رسد که حساب های برخی کاربران در زمان های اخیر هک شده است. گزارش ها در مورد چگونگی هک شدن حساب ها مشخص و واضح نیست. یاهو اظهار کرده که آسیب پذیری های XSS گزارش شده اخیر در وبگاه را برطرف کرده است، در حالی که کاربران ادعا می کنند که آنها بر روی پیوند (لینک) ها کلیک نکرده یا وبگاه های منشا مشکوک را بازدید نکرده اند.

چنانچه مطمئن نیستید از اینکه حساب تان ممکن است بدین مشکل دچار شده باشد یا خیر، شاید بخواهید فعالیت اخیر ورود به سیستم یاهو به منظور رسیدگی به این موضوع را بررسی نمایید. بگذارید تا چگونگی انجام این کار را به شما نشان دهم:

1. از وبگاه رسمی یاهو بازدید کنید و مطمئن شوید که در سایت درست هستید نه یک سایت فیشینگ.

2. چنانچه هنوز وارد حساب کاربری تان نشده اید، روی پیوند ورود به سیستم (sign in) در بالا گوشه سمت راست صفحه کلیک کنید.

3. اعتبارنامه های حساب یاهو یتان را در صفحه بعد وارد کرده و روی ورود به سیستم کلیک کنید.

4. شما می بایست دوباره به وبگاه اصلی یاهو هدایت شوید. این بار، نام تان می بایست در بالا سمت راست نشان داده شود که نمایانگر این است که شما اینک وارد سیستم شده اید.

5. دوباره روی نام تان کلیک کرده و تنظیمات حساب کاربری (account settings) را انتخاب کنید. این کار شما را به صفحه نمایه (پروفایل) یاهو یتان هدایت می کند.

6. روی نام حساب در بالا سمت چپ کلیک کرده و اطلاعات حساب (Account Info) را انتخاب کنید.

7. از شما خواسته می شود که گذرواژه تان را دوباره وارد کنید.

8. ورود به سیستم (sign-in) و گروه امنیتی اینجا و آنجا، و پیوند مشاهده فعالیت اخیر ورود به سیستم تان قرار گرفته است. روی آن پیوند کلیک کنید.

در اینجا تازه ترین ورود به سیستم ها به حساب تان که بر اساس تاریخ مرتب شده اند را می بینید. شما نوع دسترسی فهرست شده در اینجا، به عنوان مثال مرورگر و یا یاهو میل برای ویندوز 8، رویداد و کشور مبدأ مورد درخواست را نیز می یابید.

Yahoo Recent Account Security

شما می توانید روی مکانی کلیک کنید تا به نشانی های IP ، بجای کشوری که می بایست بدان مرتبط باشید تغییر وضعیت دهید تا مطمئن شوید که تنها نشانی های IP مرتبط با اتصال اینترنت تان برای ورود به سیستم مورد استفاده قرار گرفته است.

فهرست کشور، شاخص شماره یک است که نشان می دهد شاید چیزی در مورد حساب تان درست نباشد. به عنوان مثال شاید متوجه علامتی در جلوی کشوری شوید که در آنجا زندگی نمی کنید. شاخص دوم، تاریخ و زمان، و شاخص سوم نوع دسترسی است.

نوشته ای از Martin Brinkmann

منبع: Ghacks

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
    1. سلام تا چه مدت از سابقه و فعالیت ها را نشان می دهد؟ محدودیت دارد یا اینکه همه سوابق فعالیت ورود به ایمیل رو نشان می دهد؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *