برترین تصاویر هفته در حوزه فناوری

برترین تصاویر هفته در حوزه فناوری
  • 1392/4/23
  • امیر امام جمعه
  • 1

1

شرکت نوکیا در این هفته گوشی هوشمند جدید خود را معرفی کرد. این محصول که لومیا 1020 نام دارد بیشتر به یک دوربین حرفه ای شبیه است تا گوشی هوشمند و دارای سنسور 41 مگاپیکسلی برای عکاسی می باشد. رزولوشن و کیفیت بالا از جمله ویژگی های تصاویر گرفته شده توسط این دستگاه می باشند.

2

Matthew Krueger مغز متفکر شرکت AKA است که از ابتدا به ساخت ربات مشغول بوده است. اما این بار به جای استفاده از قطعات گران قیمت تصمیم به ساخت روباتی از جنس لوگو گرفته است. بدنه این روبات تماما از لوگو تشکیل شده است.

3

شرکت Robugtix به تازگی از روبات خود با نام T8 پرده برداری کرده است که در اصل یک رتیل بزرگ می باشد. حرکات این روبات نیز شباهت بسیاری به رتیل واقعی دارد و در ساخت آن از فناوری چاپ سه بعدی استفاده شده است.

4

در چند روز اخیر شایعات بسیاری را درباره Moto X شنیده ایم. انتظار می رود که این محصول نسخه بعدی از گوشی های هوشمند شرکت گوگل باشد که توسط موتورولا ساخته می شود. حال قبل از معرفی رسمی این دستگاه اریک اشمیت ، یکی از مدیران گوگل ، در یک کنفرانس خبری از گوشی هوشمندی استفاده کرد که گمان می رود همان Moto X باشد.

5

تیم طراحی وسایل نقلیه دانشگاه تورنتو کانادا موفق به ساخت هلیکوپتری شده اند که از هیچ نوع سوختی استفاده نمی کند. در واقع انرژی لازم برای پرواز در این دستگاه توسط پدال های دوچرخه ای تامین می شود و نیازمند رکاب زدن سرنشین می باشد.

6

دارپا در جدیدترین پروژه خود اقدام به معرفی روبات Atlas کرد. این روبات به عنوان یک نمونه آزمایشی برای نسل بعدی روبات های انسان نما به شمار می رود. هم چنین می تواند وسایل مورد استفاده انسان ها را حمل کند و در زمین های ناهموار نیز حرکت نماید.

+ منبع

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *