متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

وقتی بازیهای ویدویی جان انسان ها را نجات میدهند!

12345 (بدون نظر)
Loading...
75

mario-kart-wii-u

به گزارش شبکه تلویزیونی KUSA- TV، پسر بچه‌ی ۱۰ ساله ای به نام گریفین سندرس (Gryffin Sanders) جان مادر بزرگ و برادر کوچک تر خود را در حین رانندگی نجات داد. مادر بزرگ ۷۴ ساله گریفین مشغول رانندگی بوده که ناگهان به خاطر ایست قلبی بیهوش میشود. گریفین ۱۰ ساله که در صندلی جلو نشسته بود، موفق میشود ماشین را  که با سرعت ۶۰ مایل در ساعت در حال حرکت بود کنترل کرده و از برخورد با اتوموبیل های دیگر منحرف کند. وقتی از او در مورد این ماجرا سوال میشود او مهارت خود را مدیون بازی Mario Kart که یک بازی ماشین سواری کودکانه است، میداند.

گریفین در یکی از مصاحبه هایش گفته است: «اولین چیزی که به ذهنم آمد این بود که آیا این هم یک مسابقه است یا چی؟» و ادامه میدهد: «من میخواستم ماشین را به جایی هدایت کنم که به سمت ترافیک خیابان نباشد.»

این خبر در شبکه های اجتماعی هم بازتاب زیادی داشته به طوری که یکی از این افراد می گوید: «این پسربچه به قدری باهوش بوده که واقعیت را از دنیای مجازی تشخیص دهد و در عین حال از مهارتی که هنگام بازی کردن یک بازی به دست آورده در جهت سود رساندن به همه استفاده کرده است.»

در حالی که اینترنت پر شده از اخبار منفی در مورد تاثیر بازیهای رایانه ای روی نوجوانان و افراد مختلف، اما گریفین تنها کسی نیست که بازی کردن به کمک او آمده است.

در سال ۲۰۰۷، مردی از منطقه کارولینای شمالی به نام پکستون گالوانک (Paxton Galvanek) به اهالی رسانه اعلام کرد که بازی کردن بازی ویدیویی America’s Army به او کمک کرده به افراد آسیب دیده یک صحنه تصادف کمک های پزشکی ارائه دهد.

او در ان زمان به سایت Wired گفته بود: «من قبل از آن صحنه هیچ گونه آموزش پزشکی ندیده بودم و صادقانه میگویم به خاطر آموزش و توضیحاتی که در داخل آن بازی داده شده بود توانستم به افراد سانحه دیده کمک کنم و شاید جان آنها را نجات دهم.»

بخش آموزش پزشکی بازی America's Army
بخش آموزش پزشکی بازی America’s Army

همچنین در همان سال طبق گزارشات، یک پسر بچه ۱۲ ساله نروژی توانسته بود به خاطر بازی World of Warcraft از حمله یک گوزن وحشی جان سالم به در ببرد. او در مصاحبه با روزنامه نروژی اعلام کرده بود وقتی داشته با خواهر ۱۰ ساله اش قدم میزده نا گهان با گوزن وحشی رو به رو شده اند. گوزن به آنها حمله کرده و در حالی که خواهر هانس اولسن (Hans Jørgen Olsen) موفق به فرار شده اما خود او فکر دیگری به سرش زده است. او تاکتیکی از بازی World of Warcraft را که همیشه آن را بازی میکند اجرا کرده است: یعنی خود را به مردن زدن!

او میگوید: «وانمود کردم که مرده ام و به همین دلیل گوزن تمرکزش را نسبت به من از دست داد و بیخیال من شد.»

منبع

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
۱ دیدگاه
  1. احسان می‌گوید

    منم مهارت Drift کردن رو از بازی nfs hot pursuit یاد گرفتم، یه بار که رفتم دستی بکشم، ماشین نزدیک بود چپ کنه، منم دریفت کردم 🙂

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وقتي از او در مورد اين ماجرا سوال ميشود او مهارت خود را مديون بازي Mario Kart كه يك بازي ماشين سواري كودكانه است، ميداند.