افتخاری دیگر برای اندروید ! ؛ سریع ترین رشد محصول در تاریخ تکنولوژی کره زمین !

افتخاری دیگر برای اندروید ! ؛ سریع ترین رشد محصول در تاریخ تکنولوژی کره زمین !
  • 1392/8/15
  • سهیل دارائی
  • 1

1

درست است که سیستم عامل اندروید قدمت چندان دور و درازی ندارد اما بدون اغراق و تعصب باید اذعان کرد که در حال حاضر و در این چند ساله اخیر ؛ این سیستم عامل روند رو به رشد وحشتناکی داشته است ! به طوری که با عملکرد و پیشرفت های محسوس خود در این چند ساله اخیر ؛ موفق شده است خیل عظیمی از کاربران دنیای اسمارت فون ها و تبلت ها را به سوی خود جذب نماید.

1

بر طبق بررسی های آماری انجام شده از سوی دو کمپانی ؛ Asymco  و analyst Horace Dediu ؛ سیستم عامل اندروید توانسته است در این چند ساله اخیر ؛ از لحاظ جذب کاربر در کوتاه ترین بازه زمانی ؛ کاملا بی همتا و بی رغیب ظاهر گردد که این موفقیت سیستم عامل اندروید کاملا تحسین برانگیز است.این دو کمپانی طبق مشاهدات دقیق خود ؛ آمار هر محصول تکنولوژی را از همان ابتدای در دسترس قرار گرفتن ( ورود آن محصول به بازار و رسیدنش به دست مخاطبانش ) ؛ مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دادند.مثلا سیستم عامل های مربوط به گوشی های موبایل ( پلت فرم موبایل ) را در نظر بگیرید.در این چند ساله اخیر توانسته اند خیل عظیمی از مردم را به سوی خود جذب نمایند.همان طور که در چندین سطر ابتدایی اشاره داشتم ؛ مبنای این بررسی دو کمپانیِ  Asymco  و analyst Horace Dediu ؛ مدت زمان ممکنه هر محصول در جذب کاربران به سوی خود از زمان عرضه آن محصول در طول میزان رشد و پیشرفتی که آن محصول داشته است ؛ بوده است.مثلا سیستم عامل سیمبین کمپانی نوکیا را تصور کنید.این سیستم عامل ارائه شده از سوی کمپانی نوکیا ؛ توانست تعداد کاربرانش را به 450 میلیون نفر ارتقا دهد.البته این آمار بالا در مدت زمانی طولانی و نزدیک به یازده سال به طول انجامید ! بلک بری نیز توانست در مدت زمانی 10 ساله ( 10 سال و 9 ماه ) موفق  شود 255 میلیون کاربر را جذب خود کند.ویندوز موبایل نیز توانست در مدت زمانی هفت سال و نیمه ؛ تنها موفق به جذب 72 میلیون کاربر گردد.

1

حال برویم به سراغ آمار جنجالی سیستم عامل کمپانی اپل ؛ یعنی سیستم عامل iOS. کمپانی اپل توانست در مدت زمان پنج سال و نه ماه حدود 700 میلیون کاربر را جذب خود کند ؛ که این رقم حاصل شده  واقعا رقم بالا و چشمگیری است ! با این آمار بسیار بالای کمپانی اپل هیچ سیستم عامل موبایلی دیگری نوبد که حتی با این کمپانی رقابت کند ؛ چه برسد به این که روی دست آن هم بلند شود !

1

البته این دوران خوش برای اپل مدت مدیدی دوام نیاورد و پس از ورود سیستم عامل اندروید توسط کمپانی گوگل بود که این دوران پایان یافت.سیستم عامل اندروید ؛ تنها در مدت زمانی 5 ساله ؛ توانست تعداد کاربران جذب شده به سوی خود را از مرز یک میلیارد کاربر عبور دهد ! بدون شک باید اذعان کرد که عنوان سریع‌ترین رشد در تاریخ تکنولوژی ؛ تنها متعلق به سیستم عامل اندروید است !

1

» منبع : phonearena «

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. واقعا اندروید برترین پلتفرم موبایل هستش چون بسیار منعطف هستش البته به دلیل متن باز بودن انگار کل دنیا دارن برای توسعه دادنش همکاری میکنن
    به شخصه از ios خیلی خوشم میاد ولی متاسفانه اپل یک سری امکانات جزئی رو براش قرار نداده که آزار دهنده هستش

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *