متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

پلی استیشن چهار ۴۰۰ دلاری ؛ با هزینه ساخت ۳۸۱ دلاری !

12345 (بدون نظر)
Loading...
149

06

طبق آخرین اطلاعات درز کرده هزینه قطعات به کار رفته برای ساخت هر کنسول بازی پلی استیشن ۴ کمپانی سونی مشخص شده است.جالب است بدانید که ؛ قطعات به کار رفته درهر عدد کنسول بازی پلی استیشن ۴ کمپانی سونی چیزی معادل ۳۷۲ دلار برای کمپانی سونی هزینه بر می دارد.البته اگر هزینه مراحل تولید را به هزینه قبلی اضافه نماییم ؛ مبلغ به دست آمده برای تولید هر عدد کنسول بازی پلی استیشن ۴ کمپانی سونی ؛ ۳۸۱ دلار می شود.با یک حساب و کتاب سر انگشتی می توان خیلی زود فهمید که کمپانی سونی با تولید و فروش این کنسول محبوب سود اندکی می برد ! تا به اینجای کار باید گفت که ؛ کمپانی سونی با این که سود اندکی از فروش هر عدد کنسول بازی پلی استیشن ۴ به جیب می زند ؛ اما سرسختانه مشغول تولید و فروش است و از تولید این کنسول محبوب دل نمی کند !

06

البته این اقدام کمپانی سونی اصلا مورد تازه و عجیبی نیست ! چرا که اگر نگاهی به آمار فروش پلی استیشن ۳ slim unit ( مدل باریک ) ؛ در سال ۲۰۰۹ میلادی داشته باشید ؛ متوجه می شوید که در آن زمان نیز ؛ کمپانی سونی با فروش هر عدد کنسولش به قیمت ۳۰۰ دلار ؛ تنها ۳۹ دلار سود به دست می آورد.نکته جالب در این کنسول جدید آن است که کمپانی سونی ؛ توانسته است قیمت تمام شده برای هر عدد کنسول پلی استیشن ۴ را کمی پایین تر آورد ! آن ها در این کنسول Blu-ray optical و هارد دیسک ارزان قیمتی را به کار برده اند و در عوض آن از پروسسور ( پردازنده ) و رم قوی تر استفاده کرده اند.

در آخر اگر بخواهم نسبت به این موضوع ؛ نیمه پر لیوان را در نظر بگیرم باید اذعان کنم که همه هم و غم و دغدغه های کمپانی های بزرگ ؛ نباید به دست آوردن سود بالا باشد ! و این نوع نحوه قیمت گذاری بسیار تحسین برانگیز می باشدو البته اگر بخواهم نیمه خالی لیوان را در نظر بگیرم ؛ باید اذعان کنم که این نوع رویکرد می تواند یک سیاست پرسود هم باشد ! چرا که می توان با فروش هر کنسول بازی پلی استیشن ۴ با قیمتی پایین و مناسب ؛ خدمات پس از فروش و خدمات بعدی این کنسول را با قیمت بالاتری به کاربران عرضه کرد ! نظر شما کاربران خوب گویا آی تی در این زمینه چیست ؟!

» منبع : خلاصه ای از digitaltrends «

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
4 دیدگاه
 1. مهدی می‌گوید

  اونقدر از این نسخه میفروشه که با همین ۱۹دلار مابه تفاوت کلی سود میبره !!!

  اصلا هم با ps حال نمیکنم فقط xbox

  1. سهیل دارائی می‌گوید

   سپاس از دیدگاه شما مهدی جان

 2. محسن می‌گوید

  از چند خط آخر واقعا لذت بردم مرسی

  1. سهیل دارائی می‌گوید

   خوشحالم که مورد توجه و عنایت شما قرار گرفته محسن جان.سپاس.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طبق آخرین اطلاعات درز کرده هزینه قطعات به کار رفته برای ساخت هر کنسول بازی پلی استیشن ۴ کمپانی سونی مشخص شده است.جالب است بدانید […]