جست و جو به صورت فردی ناشناس در گوگل ؛ به یاری افزونه Searchonymous !

جست و جو به صورت فردی ناشناس در گوگل ؛ به یاری افزونه  Searchonymous !
  • 1392/12/27
  • سهیل دارائی
  • 0

آیا می دانید برای حفاظت از حریم خصوصی در هنگام سرچ و جست و جو در دنیای مجازی چند راه پیش رو دارید ؟ به طور مثال برای معرفی چند راه ساده باید بگویم که پیش از ورود به محیط سرچر گوگل ؛ از حساب کاربری خودتان خارج شوید ؛ البته می توانید از مرورگر دیگری نیز برای این کار استفاده نمایید.از حالت Private ( حالت مرور امن ) مرورگرها نیز می توانید کمک بگیرید.سرچر Duck Duck Go نیز می تواند شما را در این امر یاری کند ! چرا که سرچر Duck Duck Go ؛ فعالیت‌های قبلی شما را هیچ گاه ذخیره نمی کند و به اصطلاح جست و جوی ایمن تری را دارد.شاید این راه های معرفی شده ؛ هیچ کدام به مذاق شما خوش نیامده باشد و شما هیچ کدام را پسند نکنید ؛ بنابراین امروز قصد دارم برای شما یاران مجله اینترنتی گویا آی تی ؛ راه حل ساده تری را معرفی کنم ! راه حل ساده من ؛ کمک گرفتن از یک افزونه کاملا کاربردی است.شما با کمک گرفتن از این افزونه ؛ در همان پنجره فعلی مرورگر فایرفاکستان و بدون خارج‌ شدن از حساب کاربری خود می توانید با آسودگی خاطر به‌ جستجوی ایمن در سرچر گوگل بپردازید.

Capture

افزونه ای که از ان در چند سطر بالاتر یاد کردم ؛ ”  Searchonymous  ” نام دارد.فقط کافیست افزونه Searchonymous را دریافت کرده و اقدام به نصب آن کنید.گویا ؛ افزونه Searchonymous نیازی به شروع مجدد مرورگر فایرفاکس (بستن و بازکردن مجدد فایرفاکس) ندارد و البته شایان ذکر است که این افزونه نیازی به تنظیمات خاص و پیچیده ندارد.باید برایتان بگویم که افزونه Searchonymous در بکگراند محیط شما ( پس زمینه ) فعالیت خود را آغاز می کند و ادامه می دهد.یکی از نکات جالب افزونه Searchonymous این است که ؛ در حالی که که شما وارد اکانت های Gmail ؛ Google Drive ؛ YouTube و Picasa خود شده اید و در حال استفاده از حساب‌ کاربری خود هستید ؛ در هنگامی که پیج جدید باز می کنید و وارد سرچر گوگل می شوید ؛ به جای تصویر پروفایل و نام‌ کاربری خود با دکمه Sign in مواجه می شوید !!! که این موضوع دقیقا همان سرچ ایمن در سرچر گوگل را نشان می دهد.

توسعه دهند افزونه ” Searchonymous ” که MorbZ نلم دارد ؛ در تازه ترین بیانات خود اظهار داشته است که به کمک این افزونه ردی از جست و جو های شما باقی نمی ماند و از رد گیری شدن جست و جوهای شما هیچ خبری نیست ! و این عمل تنها با مسدود سازی کوکی‌ های خاص گوگل ( کوکی های مانند PREF-ID ) و یا به وسیله جست و جوهای تصادفی غیر واقعی که آن ها نیز رد گیری نمی شوند ؛ اتفاق می افتد. البته گفتنی است که باقی کوکی ها که صرفا تنظیمات مربوط به جستجوی شما را ذخیره می‌کنند مجاز می باشند.البته باید اذعان کنم که ؛ NSA این اجازه را دارد که از طریق IP شما یا هدر مرورگر اقدام به ردگیری شما کند ! اما در پایان بد نیست اشاره کنم که اگر روزی از کار با افزونه ” Searchonymous ” خسته و دل زده شدید و قصد غیرفعال کردن آن را داشتید باید به قسمت Tools > Add-ons رفته و با انتخاب افزونه مورد نظر ؛ آن را Disable ( غیرفعال ) نمایید.

» دریافت افزونه ” Searchonymous ” برای مرورگر فایرفاکس
» منبع : cnet «

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *