قطع خودکار آهنگ از تب های غیرفعال در کروم [افزونه]

قطع خودکار آهنگ از تب های غیرفعال در کروم [افزونه]
 • 1394/5/2
 • پرهام
 • 2

مرورگر کروم در یکی از آخرین نسخه های خود یک امکان ویژه را برای کاربران فراهم آورد و آن نمایش تب هایی است که در حال پخش موزیک هستند. این قابلیت تنها محدود به ویدیوهای یوتیوب و آپارات و دیگر سرویس های ویدیویی نیست و حتی شامل صداهایی که از ویدیوهای تبلیغاتی سایت ها در می آید می شود. بدین وسیله می توانید به راحتی تب مربوطه را شناسایی و در صورت عدم نیاز آن را ببندید.

اما افزونه Mute Inactive Tabs نیز در زمینه پخش شدن هرگونه صدا از تب ها کاربرد بسیار خوبی دارد؛ بدین صورت که به تب های غیرفعالی که آن ها را نمی خوانید اجازه پخش هیچ گونه صدایی را نمی دهد. همچنین جهت تغییر وضعیت تب های غیر فعال می توانید مطابق شکل زیر از علامت صدا در کنار نوار آدرس استفاده نمایید. هنگامی که افزونه غیر فعال باشد، بر روی آرم بلندگو یک خط به نشانه غیرفعال بودن ظاهر خواهد شد. به کمک این افزونه هر تب بلافاصله پس از ترک شدن بی صدا ( یا به اصطلاح Mute ) خواهد شد.

در ادامه با گویا آی تی همراه باشید.

Mute-Inactive-Tabs

افزونه Mute Inactive Tabs کار خود در زمینه بی صدا کردن تب های غیر فعال به صورت خودکار را به خوبی انجام می دهد ، اما هنوز هم می توان انتظارات بیشتری از این افزونه کاربردی داشت. به عنوان مثال، هنگامی که از یک تب یوتیوب به تب دیگری می روید، افزونه تنها صدا را از بین می برد و ویدیو یا آهنگ در حال پخش را متوقف نمی سازد. مشخصا این ویژگی در توضیحات ارائه شده‌ی افزونه وجود ندارد، اما می تواند یک ایده جالب و فوق العاده کاربردی باشد.

علاوه بر این فعالیت افزونه Mute inactive tabs به یک پنجره از مرورگر کروم ختم می شود. بدین صورت که اگر صفحه جدیدی از مرورگر کروم را باز کرده و وارد آن شوید، تمام تب هایی که در پنجره قبلی بی صدا شده بودند شروع به پخش ویدیو یا موزیک خود می کنند و این یک مشکل بزرگ به نظر می رسد.

این افزونه همچنین شامل یک نسخه حرفه ای نیز می باشد که یک لیست سفید در اختیار کاربر قرار می دهد تا سایت هایی را که نمی خواهد به طور خودکار میوت شوند را مشخص نماید.

به شخصه امیدوارم سازنده این افزونه کاربردی، کمبود هایی را که در بالا ذکر شد را برطرف نماید و یک افزونه کامل ( حتی غیر رایگان) در اختیار کاربران قرار دهد. جهت دریافت این افزونه می توانید از لینک ذیل استفاده نمایید.

لینک دانلود افزونه mute inactive tabs برای کروم

منبع: Addictive tips

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
  1. با عرض پوزش
   لینک قرار داده شد

   ممنون از اطلاع رسانی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *