اهل کپی‌کاری هستید؟ این افزونه‌ فایرفاکس، باب میل شماست!

اهل کپی‌کاری هستید؟ این افزونه‌ فایرفاکس، باب میل شماست!
  • 1393/3/4
  • زهرا معبودی
  • 0

بسیاری اوقات نیاز داریم محتویات یا اطلاعات تب های باز مرورگرمان را ذخیره کنیم! حالا شما فرض کنید بخواهیم محتوای لینک ها را یکی یکی انتخاب کرده، کپی کنیم و بعد به صفحه ای از ورد انتقال دهیم! تازه باید کلی هم صبر کنید تا بتوانید به هر صورتی که شده این اطلاعات که شامل عکس و لینک و … هستند بر روی این فایل ورد ذخیره شوند. اما خب شما که به کپی کردن عادت دارید نیازی نیست نگران باشید! فایرفاکس راه حل ویژه دیگری برای شما دارد که ما امروز آن را بررسی می کنیم.

برای شروع کافیست از نسخه جدید فایرفاکس یا نسخه هایی که به این نسخه کنونی نزدیک تر است را انتخاب کنید و با آن همین مطلب گویا آی تی را باز کنید و بعد هم روی لینک انتهای مطلب کلیک کنید تا افزونه برای شما از سورس مطمئن موزیلا نصب شود.

افزونه ای که قصد بسط آن را داریم Easy Copy نام دارد. شما با استفاده از این برنامه می توانید روال کپی کردنتان را به دست افزونه سپرده و خیالتان از بابت همه چیز راحت باشد.

فعالیت هایی که این افزونه برای شما انجام می دهد عبارتند از:

  • کپی کردن جزییات سایت های فعال روی تب یا تب ها به صورت ذخیره url  و آدرس سایت، و از عنوان سایت ها و … برای paste کردن به راحتی در هر اپلیکیشنی که بخواهید.
  • دارای قالب های متنوع عملکردی برای کپی کردن لینک، لینک های ویکی، سورس کد، همچنین لینک های BBCode
  • کپی کردن تمام لینک های تب یا تب ها
  • کپی کردن قسمت های انتخاب شده از تب

علاوه بر این ها شما می توانید برای راحتی کارتان با این افزونه از کلمات و شورت کات های دلخواهتان استفاده کنید و برای آن میان بر تعریف کنید.

و اما؛‌ چگونه با این افزونه کار کنیم ؟

زمانی که افزونه را نصب کردید و سیستم مرورگر را ریست کردید تا دوباره این صفحات بار گذاری کنید، زمانی که بار گذاری تمام شد روی یک تب راست کلیک کنید! متوجه می شوید که سه گزینه به منو ها اضافه می شود:

Easy Copy

همانطور که می بینید سه گزینه با عنوان های Copy TITLE link، Easy Copy، و Copy All Tabs به منو اضافه شده است. گزینه اول را رها می کنیم و سراغ دو گزینه بعدی می رویم.

Easy Copy

با قرار دادن ماوس روی این لینک منوی باز شو باز می شود که عملکرد هایی از آن صادر می شود. عملکرد های این گزینه برای یک تب انجام شدنی است! زمانی که شما از این گزینه ها استفاده می کنید فقط روی لینک های این منو کلیک کنید.

اما گزینه دوم برای این منظور بکار می رود که برای تب ها فعالیت هایی مشابه را انجام دهید، که در تک تب انجام داده اید. اگر دقت کنید یک گزینه options هم در انتهای منو وجود دارد که خود ارائه دهنده سرویس هایی است که دست شما را برای کپی کردن باز تر می کند و می توانید به راحتی تمامی یا برخی تب ها را برای کپی کردن انتخاب کنید. اگر این گزینه را کلیک کنید می توانید به صفحاتی مثل زیر دسترسی داشته باشید:

 Easy Copy

همانطور که مشاهده می کنید 4 تب برای شما فعال است. تب اول قالب هایی که Easy Copy برای شما برای هر مورد ذخیره می کند را نمایش می دهد. اگر روی تب دوم کلیک کنید گزینه ای دیگر مثل زیر مشاهده می کنید:

 Easy Copy

اگر گزینه اول تیک خورده باشد یک سری اطلاعات اضافی که در باکس می بینید در بالای فایل ها ذخیره نخواهد شد پس سعی کنید این گزینه را تیک دار کرده و ok را بزنید!

حالا به سراغ تب های سوم و چهارم می رویم:

با انتخاب تب سوم شما می توانید  به راحتی، برای ذخیره اطلاعات تب ها، از میان تمام تب ها، تب های مورد نظرتان را انتخاب کنید :

 Easy Copy

گزینه choose tabs from all windows  به شما امکان انتخاب تب ها را می دهد. سعی کنید گزینه های دیگر را به روال عادی رها کنید و بعد ok را بزنید!

با انتخاب تب چهارم شما می توانید به راحتی گزینه هایی که در منو نمایش داده می شوند را انتخاب کنید که البته این کار چندان ضروری به نظر نمی رسد مگر اینکه، لیست منوی شما بسیار بلند شده باشد!

برای افزودن Easy Copy به مرورگر فایرفاکس کلیک کنید

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *