پیام رسان “Bleep”، پیام رسانی بدون سرور!

پیام رسان “Bleep”، پیام رسانی بدون سرور!
  • 1393/5/9
  • شهریار علی اصغر خانی
  • 0

هنگامی که دوست شما آنلاین می شود و سعی می کند توجه شما را جلب کند، گاهی اوقات صدایی بلند و گوش خراش می شنوید گاهی اوقات نیز ممکن است صدایی کوتاه و گرمی بشنویید. اما با صرف نظر از اپلیکیشن پیام رسانی که با آن به چت با دوستانتان می پردازید ما مطمئنیم تا به حال چیزی مانند “بلییپ” (Bleep) ندیده اید.

Bleep نام پیام رسانی است که بیت تورنت (BitTorrent) آن را به عنوان پلتفرم پیام رسانی و تماس گیری خود معرفی کرده است و بر خلاف سرویس هایی چون Hangouts گوگل، AIM و یا اسکایپ، یا دیگر برنامه های این چنینی، Bleep یک پلتفرم پیام رسانی و تماس گیری غیر متمرکز می باشد که بطوری خاص طراحی شده تا داده های کاربر را حفاظت کند و آن ها را گمنام نگه دارد.

bleep33

Jaehee Lee در بلاگ کمپانی بیت تورنت مطلبی ارسال کرد و در آن نوشت: “ایده بزرگ ما این بود که فناوری توزیعی در مکالمات اعمال شود این به این معنی است که دیگر نیازی به هیچ سروری  نیست!”

فناوری توزیعی بدان معناست که دیگر نیازی به سرور مرکزی (که معمولا بسیار پر هزینه می باشد) نیست و به جای این که اطلاعات شما از قبیل متن و تصاویر به سرور اصلی ارسال شده و سپس به کاربر مورد نظر ارسال شود، در همان ابتدا و به طور مستقیم به کاربر مورد نظر ارسال می شود.

Bleep از نوعی ارتباط “peer-to-peer” برای به اشتراک گذاری فایل های شما به صورت غیر متمرکز و رمز گذاری شده استفاده می کند و شرکت بیت تورنت نمی تواند ببین د که شما با چه کسی تماس می گیرید، چه می گویید و یا چه زمانی تماس گرفته اید.

بیت تورنت می گوید این نرم افزار چت فقط از اینترنت استفاده می کند و کاربران می توانند بدون ترس از جاسوس ها و هکر ها به چت بپردازند، این کمپانی در همان ابتدا اعلام داشت: نسخه پیش-آلفا (pre-alpha) این نرم افزار چت فعلا فقط از طریق دعوت و برای کاربران ویندوز 7 و 8 در دستکتاپ آماده است، و کلاینت نصب شده تنها در یک دستگاه قابل استفاده است و نمی تواند منتقل شود.

پیام رسانی آلفا فعلا پشتیبانی نمی شود (هر چند تماس های صوتی به صورت آنلاین و حفاظت شده انجام می شوند)، همچنین کاربران ویژه می توانند به صورت مخفیانه وارد سیستم شوند. آیا برای تماسی محتاطانه و حفاظت شده آماده اید؟ می توانید از اینجا برای نسخه پیش-آلفا ثبت نام کنید.

[ منبع : engadget ]

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *