متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

نسخه دسکتاپ گوگل کروم در ماه گذشته میلادی بهتر از رقبای خود عمل کرده است

12345 (بدون نظر)
Loading...
58

با توجه به گزارش Net Marketshare، با اینکه اینترنت اکسپلورر همچنان محبوب‌ترین مرورگر در دنیاست، ولی در ماه گذشته کمی از محبوبیت این مرورگر کم شده است. البته IE تنها مرورگری نبوده که با کاهش مصرف کنندگان خود مواجه شده است.

در ماه جولای سهم بازار برای اینترنت اکسپلورر به 58.01 درصد سقوط کرد، این میزان برای IE در ماه ژوئن 58.38 درصد بوده است. با این حال این مقدار هنوز هم خیلی زیاد است و به همین خاطر IE همچنان پیشتاز است و رقبای آن هم به گرد پایش نمی‌رسند.

Browsers

موزیلا فایرفاکس هم در نسخه دسکتاپ کمی از طرفدارانش را از دست داده است. سهم این مرورگر از 15.54 درصد در ماه ژوئن به 15.08 درصد در ماه گذشته سقوط کردهاست، این جمله یعنی 0.46 درصد پسرفت!

مرورگر سافاری هم از این موج کاهشی دور نبوده و سهم‌ش از 5.28 درصد در ماه ژوئن به 5.16 درصد در ماه جولای رسیده است. بین همه این سه مرورگر که در نسخه دسکتاپ با پسرفت مواجه شده‌اند، سافاری اپل کمترین سهم را از دست داده است.

حالا به سراغ گوگل کروم می‌رویم، یعنی تنها مرورگری که نسخه دسکتاپ آن پیشرفت کرده است. سهم کروم از 19.34 درصد در ماه ژوئن به 20.37 درصد در ماه جولای افزایش یافته است، یعنی کروم در طول یک ماه 1.03 درصد محبوب‌تر شده است.

این افزایش محبوبیت کروم در حالی رخ داده است که همین اواخر مشخص شد کروم یک باگ دارد که باتری برخی از دیوایس‌های ویندوزی را بیش از حد مصرف می‌کند. گوگل همچنان در تلاش است که این باگ را رفع کند.

مرجع: DigitalTrends

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با توجه به گزارش Net Marketshare، با اینکه اینترنت اکسپلورر همچنان محبوب‌ترین مرورگر در دنیاست، ولی در ماه گذشته کمی از محبوبیت این مرورگر کم […]