متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

سرعت اینترنت در دانمارک به 5300 گیگابایت بر ثانیه رسید!

3 165

th

به لطف قدرت فناوری فیبر چند هسته ای (multi-core fiber technology)، گروه تحقیقاتی دانشگاه فنی دانمارک به سرعت 43Tbps یا به عبارت دیگر 5300 گیگابایت بر ثانیه دست یافت!

برای درک بهتر این سرعت، باید اذعان کنیم که سرعت معمول اینترنت در ایالات متحده آمریکا 10 مگابایت بر ثانیه می باشد، البته برای لذت بردن از این سرعت در خانه باید یک یا دو دهه صبر کنید.

Capture

از لحاظ تئوری می توان گفت با داشتن سرعتی که در دانشگاه فنی دانمارک (DTU) به آن دست یافته اند، می توانید در خانه خود بنشینید و یک فیلم کامل با کیفیت 1080p که معمولا در حدود 10 گیگابایت حجم دارد را در مدت زمانی کمتر از پلک زدن چشم دانلود کنید.

نکته مهم اینجاست که تیم DTU از تکنولوژی پیشرفته اتصال تک لیزری-تک فیبری ( single-laser-single-fiber) استفاده کرده، که در حال حاضر در کابل هایی که از آن ها در زیر ساخت های شبکه اینترنت استفاده می شود، که این بدان معناست که در مقایسه با پروژه های دیگر، این پروژه راحت تر در دنیای واقعی اجرا می شود و به طور کل اجرایی شدن آن آسان تر از پروژه های دیگر است.

ما منتظر آینده ایم، زمانی که حداکثر زمان دانلود هایمان به میلی و یا میکرو ثانیه برسد و سرعت انتقال فایل به سرویس های Cloud چند برابر شود و بار دیگر محاسبات شخصی دگرگون شود. ما می دانیم که انتظارمان به زودی به سر می رسد.

[ منبع : vr-zone ]

3 دیدگاه
  1. شعبانی می‌گوید

    بابا یکم رحم یکم مروت داشته باشید.دلم آب شد.الآن احساس میکنم در شاخ آفریقا هستم البته وقتی خودم رو با یک دانمارکی مقایسه میکنم.

  2. سیاوش می‌گوید

    آی قلبم!

  3. مجتبی می‌گوید

    سلام ایا میتونیم از dns دانمرک استفاده کرد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به لطف قدرت فناوری فیبر چند هسته ای (multi-core fiber technology)، گروه تحقیقاتی دانشگاه فنی دانمارک به سرعت 43Tbps یا به عبارت دیگر 5300 گیگابایت بر ثانیه دست […]