آموزش سی‌شارپ – بخش ۷۱

آموزش سی‌شارپ – بخش ۷۱
 • 1393/5/26
 • Jeff Mosawy
 • 6
 • مقدمه

در بخش ۷۰ از آموزش سی‌شارپ، مباحث مرتبط با پایگاه داده (Database) و نحوه ساخت آن آشنا شدیم. در این بخش قصد داریم که نحوه اضافه کردن اطلاعات به دیتابیس را آموزش دهیم، پس همراه با ما باشید.

 • اضافه کردن اطلاعات به جدول دیتابیس

برای اینکه رکوردهایی را به دیتابیس خود اضافه کنید، بر روی جدول مورد نظر از پنجره Database explorer راست کلیک کرده و سپس گزینه Show Table Data را انتخاب می‌کنید.

db_explorer_table_show

table_data_fill_1

تمامی ستون‌هایی که پیش‌تر ساخته شده‌اند در اینجا حضور دارند و منتظر دریافت اطلاعات هستند. برای اینکه اطلاعاتی را وارد کنید، کافیست که بر روی سلول نخست کلیک کرده و شروع به وارد کردن اطلاعات کنید.

در قدم اول، داخل ستون first_name کلیک کنید. (ستون ID بصورت خودکار پر می‌شود) نام کوچک خود را در آن تایپ کنید. پس از آن، وارد ستون last_name شده و نام خانوادگی را وارد نمایید. به همین ترتیب برای job_title و department، عنوان شغلی و سمت‌کاری خود را وارد کنید. برای مثال، در نمونه بصورت زیر پر شده است:

table_data_fill_2

به علامت‌های قرمزی که ظاهر می‌شوند دقت کنید؛ این علامت‌ها نشان‌دهنده این مورد هستند که اطلاعات داخل سلول تغییر پیدا کرده. ستون ID همچنان بر روی NULL هست، اما اگر وارد سطر بعدی شویم، خواهید دید که اولین شماره در آن بصورت خودکار وارد می‌شود.

table_data_fill_3

دلیل اینکه ستون ID بصورت خودکار پر می‌شود این است که ما در Properties آن، مقدار Is Identity را بر روی True تنظیم نموده‌ایم و دلیل اینکه در هر قدم، یک واحد افزایش پیدا می‌کند این هست که Identity Increment را بر روی ۱ قرار داده‌ایم.

چند سطر دیگر از اطلاعات وارد نمایید؛ می‌توانید از تصویر زیر بعنوان مثال استفاده کنید:

table_data_fill_4

اگر احیاناً ستون ID شما اعدادش به صورت ترتیبی از ۱ الی ۱۰ نبود نگران نباشید؛ چرا هنگامی که سطری را حذف می‌کنید و قصد اضافه کردن سطر دیگری را داشته باشید، عدد ستون ID شما، رقم بعدی‌ای که در حافظه خود دارد وارد می‌کند، نه آن عددی که می‌بایست به ترتیب قرار داده شود.

این پروژه را ذخیره کرده؛ شما اولین دیتابیس و اولین اطلاعات خود را وارد نموده‌اید. منتظر بخش بعدی باشید.

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 6 دیدگاه
  1. سلام دوست عزیزم،

   از اینکه تمایل به دریافت فایل‌های آموزشی دارید ممنونم، اما دقت بفرمایید که به دلایلی امکان قرار دادن فایل‌ها بصورت PDF در حال حاضر نیست.
   ممنونم از شما.
   موفق باشید.

 1. از مطالبتون بی نهایت ممنونم.سوالی که داشتم اینه که چند بخش دیگه مونده تا تموم بشه؟

  1. با سلام،

   ممنونم از نظرتون. از آنجایی که بخش‌بندی مطالب یک الی دو روز قبل‌تر مشخص می‌شود، لذا برآورد دقیقی از قسمت بندی‌ها ندارم، ولی احتمال می‌دم که بیشتر از ۱۰۰ قسمت نشه.
   ممنونم از شما.
   موفق باشید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *