و حالا Google Chrome 37 !

و حالا Google Chrome 37 !
  • 1393/6/7
  • شهریار علی اصغر خانی
  • 0

چند روز پیش گوگل نسخه جدید (37) مرورگر محبوب خود یعنی گوگل کروم (Google Chrome) را برای کاربران سیستم عامل های ویندوز، مک و لینوکس منتشر کرد، برخی تغییرات شامل، فونت های چشم نواز تر برای کاربران ویندوز و تغییر بخش مدیریت کلمه های عبور می باشند. شما می توانید مرورگر خود را با استفاده از خود مرورگر بروز رسانی کرده و یا به این آدرس مراجعه کرده و آن را دریافت کنید.

google_chrome-645x250

تغییراتی در نسخه 37.0.2062.94 که به صورت رسمی توسط گوگل اعلام شده عبارتند از:

DirectWrite برای کاربران ویندوز که به بهتر رندر شدن فونت ها کمک می کند

یک سری اپلیکیشن و اکستنشن جدید

یک سری تغییرات زیر پوستی که به ثبات و عملکرد مرورگر کمک می کند

اما درباره DirectWrite، بد نیست بدانید که این سیستم اولین بار در ویندوز ویستا روی کار آمد و اکنون به صورت پیش فرض بر روی مرورگر کروم نسخه 37 فعال است.

google_chrome-645x250

تا قبل از نسخه 37 کروم از فناوری GDI که مربوط به اواسط دهه هشتاد میلادی است استفاده می کرد که برای کامپیوتر های آن موقع با رزولوشن پایینشان مناسب بود اما برای کامپیوتر های کنونی نه. با این تغییر کاربران شاهد بهتر رندر شدن فونت ها می باشند، بدون اینکه سازندگان وب و مدیران سایت ها مجبور به تغییر چیزی در سایتشان باشند. گوگل کروم در نسخه 37 میزبان سیستم جدید مدیریت کلمه های عبور است که میتوانید به وسیله آن پس از ذخیره یک رمز عبور آن را تغییر دهید.

google_chrome-645x250

همچنین در لیست تغییرات ذکر شده این مرورگر دیگر از قابلیت ShowModalDialog پشتیبانی نمی کند البته چون بسیاری از سایت های سازمانی به این قابلیت تکیه دارند گوگل آن را تا پایان سال 2015 نگه می دارد.

در آخر هم گوگل 50 تا از مشکلات امنیتی گوگل کروم را در این نسخه حل کرده که در کل 43 هزار دلار برای گوگل خرج بر داشته است، اما شاید همین بروز رسانی های امنیتی کاربران را به بروز رسانی مرورگر وادارند.

[ منبع : TheNextWeb ]

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *