نوشتن یک ایمیل بی‌نقص متناسب با سایز‌های مختلف صفحه‌نمایش

نوشتن یک ایمیل بی‌نقص متناسب با سایز‌های مختلف صفحه‌نمایش
  • 1393/6/14
  • Jeff Mosawy
  • 1

دنیای فعلی ما متشکل از صفحه نمایش‌های بزرگ و کوچک است. معمولاً در زمینه اینترنت و وب شما همیشه باید این سوال را در نظر داشته باشید که «چگونه محتوایم را متناسب با صفحه‌نمایش‌های مختلف بهینه‌سازی کنم؟»

یکی از مهم‌ترین مباحث دنیای اینترنت، ایمیل‌های ارسالی و دریافتی مابین کاربران است. در این مقاله قصد داریم تا شما را با چند نکته‌ی مهم در نوشتن ایمیل خود آشنا سازیم تا برای گیرنده، خواندن ایمیل شما راحت‌تر باشد. دقت نمایید که در زمان حاضر، اکثر کاربران ایمیل‌های خود را از طریق موبایل و یا تبلت خود چک می‌کنند.

۱. مختصر بنویسید

همیشه صفحه نمایش گیرنده ایمیل خود را در نظر بگیرید! صفحه نمایش بزرگ فضای بیشتری را دربرمی‌گیرد، اما صفحه نمایش‌های کوچک گوشی‌ها فضای زیادی را برای نمایش ندارند! ممکن است آن‌ها حتی در هنگام رانندگی ایمیل شما را مطالعه می‌کنند، پس دقت کنید که با حداکثر اختصار ایمیل‌های خود را تهیه کنید تا مجبور به Scroll کردن نباشند.

textspeak

۲. از نوشتن بصورت «فینگلیش» بپرهیزید

یکی از بدترین نوع نوشتن زبان فارسی، استفاده از کارکترهای انگلیسی برای بیان حرف‌هایمان است! چرا که میزان سرعت و راحتی خواندن متن‌تان را کاهش خواهد داد. با توجه به شرایطی که در بند اول ذکر شد، دریافت‌کننده ایمیلتان می‌خواهد بصورت سریع و با یک نگاه ایمیلتان را بخواند.

دقت نمایید که حتی ممکن است بعضی از افراد با این نوع نحوه نوشتار آشنایی نداشته باشند و برای خواندن حتی یک کلمه، ثانیه‌ها طول می‌کشد!

۳. به‌اصل موضوع بپردازید

قبل از آنکه شروع به نوشتن ایمیل کنید، دقت کنید که هدفتان از ارسال آن چیست! قطعاً میخواهید موضوعی را با گیرنده درمیان بگذارید؛ پس سعی کنید فقط در مورد آن موضوع صحبت کنید و از حاشیه بپرهیزید! گیرنده ایمیل می‌خواد سریعاً در جریان اتفاقات رخ داده قرار بگیرد.

۴. به امضای گیرنده دقت کنید

گیرنده ایمیل شما هنگامی که به ایمیلتان پاسخ می‌دهد، به امضای آن دقت کنید! ممکن است عبارت‌هایی همانند Sent from my iPhone و یا Sent from my Windows Phone را ببینید؛ این عبارت‌ها برای کارهای نمایشی نیست؛ بلکه شما با توجه به این عبارت‌ها حواستان را بیشتر جمع خواهید کرد که ایمیلی متناسب با دستگاه گیرنده و صفحه نمایش آن ارسال نمایید.

iphone

۵. موضوع ایمیلتان را با دقت انتخاب کنید

یکی از عادت‌های بد در هنگام ارسال ایمیل، عدم انتخاب موضوع (Subject) مناسب است! همیشه و همیشه دقت نمایید که برای ایمیل‌هایتان موضوع مناسب انتخاب کنید. همچنین در انتخاب موضوع سعی کنید محتوای کلی ایمیلتان را در آن بنویسید تا با یک نگاه بتوان به کلیّت ایمیلتان آگاهی پیدا کرد.

۶. امضاء ایمیل فراموش نشود

عدم الحاق امضای خود در ایمیل‌هایتان یکی دیگر از عادت‌های بد است! در انتهای همه ایمیل‌های ارسالی‌تان اطلاعات تماسی خود را قرار دهید تا هرکسی که گیرنده ایمیل شماست، به‌شکل راحت‌تری با شما ارتباط برقرار کنید.

pic-281x500

ورود اطلاعات اضافی در بخش امضاء نیز مناسب نیست! تنها اطلاعاتی که نیاز است، نام کامل خود، شماره همراه، آدرس ایمیل و آدرس وب‌سایت شخصی خود است.

۷. حجم عکس‌ها را کمتر کنید

اگر که قصد دارید عکس‌هایی را به مخاطب خود ارسال کنید، درصورتی که قرار نیست این عکس‌ها در پروژه‌ای استفاده شوند، کیفیت و جزئیات آن‌ها را کمی کاهش دهید تا سریع‌تر بتوان آن‌ها را دریافت کرد.

بعضی از سرویس‌های ایمیل، عکس‌هایی که در داخل متن ایمیل هست را بصورت پیشفرض روی حالت «عدم نمایش» قرار می‌دهند؛‌ درصورتی که در ایمیل خود عکسی دارید که می‌بایست حتماً دیده شود، در ایمیل خود این نکته را متذکر شوید!

منبع مقاله همراه با ویرایش از گویا آی‌تی

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *