چگونه برنامه ها را روی اسکرین Android 5.0 Lollipop به صورت pin شده تنظیم کنیم

چگونه برنامه ها را روی اسکرین Android 5.0 Lollipop به صورت pin شده تنظیم کنیم
  • 1393/9/17
  • زهرا معبودی
  • 0

اندروید 5 آخرین سیستم عامل اندرویدی تا کنون است که سعی کرده کاستی ها و نیازمندی های دوران قبل را برای کاربران تا حد زیادی حل کند و به آن ها سرویسی کامل دهد. هر چند برخی از ویژگی ها، کاربران را غافلگیر کرده است اما انس گرفتن با این سیستم عامل شیرین، بسیار سریع رخ می دهد و تجربه کاربری شما را شیرین تر می کند. اما مقاله امروز به راهنمایی شما در مورد یکی از ویژگی های بی نظیر در نسخه های اندروید می پردازد.

اندروید 5 این امکان را دارد که شما برای مدت زمان خاصی، چیزی نظیر برنامه ها و بازی ها و… را روی نمایشگر یا همان اسکرین، به صورت pin شده یا سنجاق شده تنظیم کنید. pin کردن برنامه ها که به طور مشابه شما می توانید در ویندوز های 7 به بعد آن را مشاهده کنید، برای دسترسی سریع تر به برنامه ها و بازی ها و … کمک می کند اما این کار در سیستم عامل Android 5.0 Lollipop چگونه صورت می گیرد؟

pin کردن برنامه ها در این نسخه از اندروید کار پیچیده ای نیست. ما تصویری به شما نشان می دهیم که چگونه این کار را کنید.

در ابتدا به پنجره نوتیفی ها در بالا بروید و با پایین کشیدن آن، منو ها را مشاهده کنید:

Android 5.0 Lollipop

در این بخش گزینه SETTING  یا همان تنظیمات را پیدا کنید:

Scroll-down-until-you-find-Security.

حالا در بخش تنظیمات به دنبال تب امنیتی یا Security بگردید و با پیدا کردن آن، روی آن تپ کنید ( ضربه بزنید )

How-to-use-screen-pinning-on-Android-Lollipop

همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید، ما در این بخش به دنبال Screen pinning بوده ایم، و آن را با کادر قرمز رنگ مشخص کرده ایم، شما با این قسمت کار دارید پس روی این گزینه تپ کنید تا وارد بخش تنظیمات Screen pinning شوید:

Turn-it-on.

در ابتدا باید این گزینه را فعال کنید پس بعد از باز کردن Screen pinning به سمت راست و بالا دقت کنید. باید گزینه OFF  را ON  کنید. بعد از این کار می توانید تنظیمات مربوطه را انجام دهید. با ON  کردن می توانید به راحتی هر چیزی را روی نمایشگر PIN  کنید.

در سمت راست دکمه Home  گزینه ای و دکمه ای وجود دارد که اصطلاحا به طور فنی آن را پنجره ی Overview / Recent می نامند. شما بعد از فعال کردن می توانید از این طریق برنامه ها را پین کنید. با فشردن این دکمه یک سری برنامه ها که برنامه های اخیری است که قبلا با آن ها کار کرده اید، به شما نشان داده می شود. به عکس زیر دقت کنید:

Android 5.0 Lollipop

در عکس بالا دکمه آبی رنگ PIN  کردن به وضوح مشاهده می شود. در واقع در سمت راست و انتهای هر نرم افزار، شما دکمه PIN  را مشاهده می کنید. با زدن این دکمه می توانید برنامه را به نمایشگر PIN  کنید. فراموش نکنید که شما در این ورژن از اندروید 5 قادرید تنها گیم ها و اپلیکیشن ها را در نمایشگر و اسکرین PIN  کنید. به احتمال زیاد در به روز رسانی های بعدی گوگل فرصتی ایجاد خواهد کرد که شما هر چیز دیگری نظیر عکس، صدا و تصویر و … را پین کنید. به هر حال فعلا محدودیت هایی وجود دارد. در این مورد شما به راحتی می توانید برنامه مورد نظر را PIN  کنید. اما اگر قصد داشتید برنامه را از حالت PIN  خارج کنید و اصطلاحا UNPIN  کنید کافیست دوباره همان دکمه سمت راست دکمه HOME  را بزنید تا به منوی آبشاری برنامه ها دسترسی پیدا کنید. درست مثل زیر:

در مورد هر برنامه ای که شما قبلا آن را PIN کرده اید این پنجره نمایش داده خواهد شد. این را از پیام انتهای این پنجره متوجه خواهید شد که به صورت SCREEN PINED  نمایش داده شده است. حالا شما می توانید با زدن گزینه ی UNPIN  آن برنامه یا بازی را از حالت سنجاق شده به نمایشگر، حذف کنید.

بدیت صورت شما می توانید دسترسی سریع تری به برنامه ها و بازی های مورد نظرتان داشته باشید.

این آموزش برای کسانی که از دستگاه های پشتیبانی کننده از اندروید 5 استفاده می کنند قطعا مفید خواهد بود. همانطور که تا کنون در اخبار فناوری شنیده ایم، دستگاه های هوشمندی نظیر Nexus های گوگل همه از این سیستم عامل به طور رسمی پشتیبانی می کنند. سایر شرکت ها نیز در حال بکار گیری تدابیری هستند که این امکان را برای سیستم های خود، فراهم کنند.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *