معرفی بهترین بهترین های گوشی های هوشمند در سال 2014

معرفی بهترین بهترین های گوشی های هوشمند در سال 2014
  • 1393/9/27
  • زهرا معبودی
  • 0

با اینکه کم تر از دو هفته دیگر تا پایان سال 2014 باقی نمانده است، بسیاری از افراد هستند، که دوست دارند، دستگاه های هوشمند خود را از میان محصولات سال 2014 انتخاب کنند. در واقع می توان گفت این روز ها بهترین موقعیت برای انتخاب و مقایسه گوشی های هوشمند است چرا که برای اینکه ماحصل دنیای تکنولوژی در سالی که رو به پایان است برای اهالی تکنولوژی روشن شود، مجامع مربوطه به بررسی محصولات می پردازند و این تبلیغی کاملا طبیعی برای آن دسته از شرکت هایی است که بهتر عمل کرده اند.

Best-of-the-best-and-worst-of-the-worst-our-most-popular-smartphone-rank-lists-of-2014

هر چند، انتخاب گوشی های هوشمند، فاکتورهای زیادی را پیش روی کاربران می نهد، اما غالبا کاربران به چند خصیصه بیش از هر چیز توجه دارند که ما سعی کرده ایم در لیست مقایسه و معرفی امروز آن ها را بگنجانیم.

اول از هر چیز طول عمر باطری گوشی ها

با توجه به نظر سنجی هایی که بین کاربران و خریداران گوشی هوشمند، صورت گرفته است، نتایج حاکی از آن است که کاربران در هنگام خرید یک گوشی، بیش از هر چیز به طول عمر باطری گوشی ها توجه دارند، و حاضرند زیباترین و بهترین گوشی را از نظر عملکرد را بخاطر طول عمر کم باطری، به راحتی کنار بگذارند. در پست های قبل از گویا آی تی، به معرفی و مقایسه طول عمر باطری ها پرداخته ایم، اما این بار هم برای اینکه اهمیت موضوع مشخص شود، به معرفی جامعی از گوشی ها به همراه رده بندی تصویری پرداخته ایم

نکته ای که باید توجه کنید این است که شرکت های تولید گوشی های هوشمند در حال مهاجرت به گوشی هایی هستند که دارای نمایشگر های QHD هستند و این می تواند در مصرف باطری بسیار موثر باشد. با این حال هنوز هم در لیست بهترین گوشی ها هستند گوشی هایی که با کیفیت QHD کار نمی کنند. اما دو مورد از گوشی هایی که در نمودار زیر هستند دارای نمایشگر QHD هستند و این فوق العاده است که هم نمایشگری با کیفیت دارند و هم طول عمر باطری آن ها، قابل توجه است و درد سر ساز نیست:

High-end-phones-with-best-battery-life-2014

دومین آیتم برای انتخاب گوشی ها، کیفیت دوربین است. در این باره هم کاربران حساسیت زیادی دارند به طوری که بسیاری از کاربران، انقدر که به دوربین گوشی اهمیت می دهند، به سایر ویژگی های آن توجه ندارند و این از روند انتخاب ها، بررسی ها و نظر سنجی ها کاملا قابل مشاهده است.

بهترین ویژگی های دوربین های هوشمند را بررسی کرده ایم و متوجه شده ایم که گوشی های زیر، برنده مسابقات بهترین دوربین ها هستند:

Point-focus-shoot.

پس اگر ملاک انتخاب شما برای گوشی هوشمند، دوربین است، کافی است سری به عکس بالا، بزنید و از میان این 7 گوشی، با توجه به بودجه خود یکی را انتخاب کنید.

بهترین گوشی های ساخت چین کدام گوشی ها هستند

شاید با خود اندیشیده باشید که بسیاری از گوشی های هوشمندی که امروزه در فروشگاه ها به چشم می خورند نام های غریبه ای دارند، و حتی کارخانه های تولیدی آن ها در چین واقع شده اند. همه ایرانی ها نسبت به محصولات چینی نظرات چندان مطلوبی ندارند اما باید بدانید که بهترین محصولات هم می توانند در چین تولید شوند. به عنوان مثال گوشی های سونی اریکسون که هر کس با آن ها سرو کار داشته است، سال ها توسط کارخانه جات چینی، تولید شده اند. پس می توان فهمید برخی از محصولات چینی هم، انقدر کیفیت دارند که مدت ها با شما باشند. ( البته گوشی های سونی اریکسون مدت هاست که از دایره تولید خارج شده اند و علت آن تغییر سیاست شرکا بوده است ). در زیر به معرفی بهترین گوشی هایی می پردازیم که در بازار چین وجود دارند و در ایران نیز به فروش می رسند.

The-best-China-has-to-offer

بزرگی نمایشگر به چه اندازه خوب است که بزرگ باشد؟ این سوالی است که تقریبا کاربران به طور سلیقه ای بدان پاسخ می دهند، اما از آن جا که بسیاری از کاربران به این توجه دارند که بزرگی نمایشگر در بزرگتر شدن کل گوشی تاثیر گذار است، پس برای پاسخ به این سوال محدودیت هایی برای اندازه قائل می شوند. نکته ای که باید توجه کرد این است که گوشی های ایفون 6 و آیفون 6 پلاس هر چند با هم تولد شده اند اما استقبال از گوشی آیفون 6 پلاس کمتر بوده و کارشناسان یکی از این دلایل را، بزرگی نمایشگر ان دانسته اند. مشاهدات نشان داده اند که گوشی های ما بین 6 تا 7 اینچی، کاربران زیادی را به خود جلب می کنند، اما حدود 27 گوشی وجود دارد که علاوه بر کیفیت تقریبا خوب، دارای نمایشگر 5.5 تا 7 اینچی اند. در نظر سنجی که انجام شده است، از این میان، تعداد محدودی گوشی مد نظر کاربران بوده که در نمودار زیر مشاهده می کنید:

How-big-is-big-enough

در واقع گوشی های بالا، گلچینی از بزرگترین گوشی ها هستند که نمایشگر با اندازه ی خوبی دارند.

اما سال های اخیر، سال هایی بوده اند که گوشی های هوشمند در حال تبدیل شدن به گوشی های Selfie بوده اند. در واقع شرکت های سازنده به این مورد هم توجه داشته اند که گوشی ها را طوری طراحی کنند که برای تصویر برداری برای عکس های Selfie نیز مناسب باشند به همین منظور، رتبه بندی زیر برای گوشی های 2014 با این ویژگی ارائه شده است:

Selfie

نکته بعدی که در انتخاب گوشی ها بسیار موثر بوده است، میزان باریک بودن این گوشی هاست که هر چه گوشی باریک تر باشد، کاربران به آن ها بیشتر روی می آورند. در واقع کاربران این اعتقاد را دارند که گوشی های باریک تر هم وزن کمتری دارند، هم خوش دست هستند و هم کمتر جا می گیرند. در سال 2013 و 2014 بیشتر شاهد باریک تر شدن گوشی ها بوده ایم. در زیر لیستی از بهترین و باریک ترین گوشی ها را مشاهده می کنید. اندازه ها در تصویر به صورت اینچ و میلی متر بیان شده است:

Slim-Jims

البته تعداد گوشی های باریک بیش از این ده مورد است، اما کاربران در نظر سنجی ها، علاقه زیادی به این ده گوشی نشان داده اند که می تواند خط مشی خوبی برای انتخاب شما باشند.

مواردی که در این بررسی مشاهده نمودید، در واقع به مهمترین گزینه ها برای انتخاب گوشی های هوشمند، پرداخته است که توسط کاربران مورد بررسی قرار می گیرد و از حساسیت بالایی برخوردار است، البته فراموش نکنید که ویژگی های دیگری نیز در گوشی ها مشهود است که نباید از دید کاربران پنهان بماند اما گاها ویژگی های عمده ای که در بالا به آن ها اشاره کرده ایم، با سایر ویژگی ها جمع شده اند و بهترین انتخاب را پیش روی شما نهاده اند.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *